Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Pad - pro czy nie pro

  1. #1
    luq81
    Guest

    Question Pad - pro czy nie pro

    Witam
    Taki temat związany z nowymi gadżetami do grania.
    Ostatnio pojawiły się pady do tzw pro-grania, dedykowane wyłącznie do PS4

    nacongaming pro-controller



    oraz

    razer gaming-controllers



    Też inne firmy idą za ciosem i przygotowują nowe pro-pady

    scufgaming



    Co myślicie o takim sprzęcie?
    Czy jest sens wydawać kasę na takie zabawki (nie mam na myśli sapania że nie stać, za drogie itp. - zakładamy że stać nas), i co daje nam taki sprzęt używany w domowym zaciszu.
    Czy wtedy jesteś Pro? A może komfort grania jest dużo lepszy niż na standardowym padzie?

    Czekam na wasze opinie

    Pzdr
    lq
    Ostatnio edytowane przez luq81 ; 06-04-2017 o 11:30 Powód: dodanie zdjęć

  2. Thanks Brak thanked for this post
  3. #2
    SirVanJoJo
    Guest
    Jak ktoś kocha gadżety to obowiązkowo musi mieć tego białego pada. Ja nie jestem, ale przy rozsądnej cenie bym się pewnie skusił.

  4. Thanks Brak thanked for this post
    Likes Brak liked this post
  5. #3
    Awatar not
    Dołączył
    Jan 2013
    Mieszka w
    Gdańsk
    Posty
    743
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    29
    Gamer IDs

    PSN ID: saw4343434
    Pad tzw. Pro są dla e-Sportowców. Tłumacząc to znaczy, że dla zwykłego Mariana, który gra bo gra (dla przyjemności) taki pad jest nie potrzebny. Pady te są przystosowane dla graczy którzy uczestniczą w turniejach czyli Fify, bfy, cody i różnego rodzaju bijatyki gdzie combosy są podstawą a takie pady mają dodatkowe przyciski, które gracz może sam sobie zaprogramować. Tak więc jak chcesz grać profesjonalnie to kupuj jak nie to szkoda kasy bo nie wykorzystasz funkcji takiego pada


  6. Thanks Brak thanked for this post
    Likes evilxd0126 liked this post
  7. #4
    Awatar evilxd0126
    Dołączył
    Jan 2014
    Mieszka w
    Jarosław
    Posty
    390
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    25
    Gamer IDs

    PSN ID: evilxd0126
    Dla łowcy trofeów to raczej nie są potrzebne, tak jak Not napisał xd. W tej cenie masz 2 zwykłe pady

  8. Thanks Brak thanked for this post
  9. #5
    Awatar adamlubin
    Dołączył
    Mar 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Posty
    2,119
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    78
    Gamer IDs

    PSN ID: adamlubin
    Czy potrzeby czy nie? Myślę, że każdemu by się przydał. Nie ważne czy gracz turniejowy, czy dla łowców, czy dla niedzielniaków. Ogólnie kawał fajnego sprzętu.
    Osobiście przeszkadza mi jedna zasadnicza sprawa - połączenie kablowe. Wiadomo, że chodzi o mniejsze opóźnienia (zapewne kilka mikro sekund ). Dla mnie to cofnięcie się wstecz i z tego powodu nawet nie zastanawiam się nad zakupem


    "Puste" zaproszenia do znajomych na PSN kasuję z automatu!

  10. Thanks Brak thanked for this post
    Likes Meffisto liked this post
  11. #6
    Awatar FiodorKing
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Łęczna
    Posty
    400
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    18
    Gamer IDs

    PSN ID: FiodorKing
    Scuff nie idzie za ciosem. Oni jako pierwsi wprowadzili na rynek zmodyfikowane pady. Można było już kupić scuff'a w 2013, a od 2014 od polskiej firmy AiM. Razor zrobił coś nieporęcznego , drogiego, a i ten LAG nie jest wcale mniejszy. Wydał co nieco więcej na reklame. A do czego są potrzebne dodatkowe przyciski? Ja mam to samo na zwykłym DS4. W FPS skacze pod L2 i mam to samo co pady z łopatkami. Posiedziałem trochę w tym temacie i byście się zdziwili ile tego jest od różnych firm. Jak chcesz możesz nawet pada od Xboxa podłączyć. CronusMax, TitanOne, XiM4...itd.

  12. Thanks Brak thanked for this post
    Likes Brak liked this post
  13. #7
    luq81
    Guest
    Panowie, macie racje. Takie pady przygotowane są zdecydowanie pod turnieje czy granie w klanach również na kanapie.
    Widzę zasadniczą różnice przesiadając się z pada ps3 na ps4 i odwrotnie. Ergonomia, czucie plastików jest ogromna. Dlatego czy taki pad nie poprawia nam komfortu grania?
    W dalszym ciągu pamiętam kiedy u kupla zagrałem na padach z x360. Różnica była ogromna.
    Pady od ps4 nie są złe, dobrze się na nich gra.

    Z tego co czytałem scufgaming jest na kablu, ale można go też odłączyć
    Osobiście nie przeszkadzają mi kable, gram od czasu do czasu ładując go. I zdecydowanie kabel od ps4 jest dłuższy od ps3

    Temat jest dalej otwarty, i będę szukał czegoś fajnego ale nie koniecznie musi być pro

    Pzdr
    lq

    Pzdr
    lq

  14. #8
    Awatar FiodorKing
    Dołączył
    Jun 2012
    Mieszka w
    Łęczna
    Posty
    400
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    18
    Gamer IDs

    PSN ID: FiodorKing
    "PRO" pady są robione głównie pod FPS. Dają możliwość skakania bez ściągania kciuka z analoga, mają podwyższane gałki i to chyba tyle Wygodniej się robi crouch shoty i zou-zou jumpy i tyle, przynajmniej grając w BF4:P

  15. Thanks Brak thanked for this post
    Likes Brak, FIIIP liked this post
  16. #9
    Zerathel
    Guest
    Osobiście uważam,że taki pad pod bijatyki nie jest wcale głupi, dlatego poza combosami i używania go przez e-sportowców liczy się timing (w grze) np:zrobienie kombosa w tekkenie jest łatwiejsze niż w street fighterze, ponieważ timing jest mniej restrykcyjny, i te micro sekundy często mogą decydować, kto pierwszy wyprowadzi cios,a co za tym idzie combos. Wystarczy sobie popatrzeć na evo, jak goście grają na padzie.

    Do fpsów to Fiodor powiedział wszystko.Chodzi o tak zwane croush i shot,czyli masz na starcie przewagę bo przeciwnik musi najpierw przycelować bo inaczej nie ściągnie go. Często w fps też decyduje timing, a mianowicie kto pierwszy zacznie strzelać to generalnie wygrywa starcie. Pewnie przez tych bogatszych będzie używany lub przez graczy, którzy grają typowo multi bo jednak taki sprzęt jest po prostu dobry.

    Odpowiadając na pytanie czy trophyhunterowi się przyda Powiem tak grałem ostatnio Under birth exo:late gra z plusa i te micro sekundy były jednak ważne bo często nie mogłem wyczuć timingu i często mój combos nie wchodził, tak jakbym chciał. Może byłoby lepiej niewiem, nie miałem możliwości sprawdzenia i raczej mieć nie będę, ale jednak jest to jakaś wygoda. Sensei by się mógł wypowiedzieć bo on tam w Tekkena dużo grał i był na tym samym turnieju,co ja który był organizowany przez ludzi z forum playstation.
    Ostatnio edytowane przez Zerathel ; 08-04-2017 o 03:16

  17. Thanks Brak thanked for this post
  18. #10
    Banned
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    191
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    0
    Gamer IDs

    PSN ID: FIIlp
    Cytat Zamieszczone przez FiodorKing Zobacz posta
    "PRO" pady są robione głównie pod FPS. Dają możliwość skakania bez ściągania kciuka z analoga, mają podwyższane gałki i to chyba tyle Wygodniej się robi crouch shoty i zou-zou jumpy i tyle, przynajmniej grając w BF4:P
    Zdecydowanie się z tobą zgadzam ale raczej bardziej pasują do COD-ów. Gra jest znacznie dynamiczniejsza - szybsza.
    Kucanie, sprint, nóż bez wciskania analogów i bez zdejmowania z nich palców była by przewaga . Podwyższane gałki o których wspominasz czyli w teorii lepsza celność. Ciekawe, chętnie bym sprawdził czy to prawda.

  19. Thanks Brak thanked for this post
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •