Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Internet z Cyfrowego Polsatu

  1. #1
    Guide Team Awatar Dzwienkoswit
    Dołączył
    Mar 2014
    Mieszka w
    Kraj Kwitnącej Waśni - Nowa Sól
    Posty
    1,518
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    58
    Gamer IDs

    PSN ID: Dzwienkoswit

    Question Internet z Cyfrowego Polsatu

    Witam! Ma ktoś może ten internecik? Bo wczoraj podczas mej nieobecności w domu pojawił się gość z CP i proponował internet bez limitów do 150Mb w rozsądnej cenie. Bo płaciłbym tyle co teraz za moje marne dziadostwo. Ale zastanawiają mnie te limity, bo nieraz już słyszałem, że "bez limitów" wcale nie jest takie bez limitów. Dodatkowo obecnie mam w domu sieć bezprzewodową, a w niej minimum 4 urządzenia. I jeśli jest to jakieś mobilne gówienko na usb do jednej maszynki to nie widzę sensu w moim przypadku. Chciałem zapytać tutaj. Może ktoś ma jakieś info
    Dobrze by było, żebym wreszcie nie miał problemów z łącznością na multi.
    Później jeszcze mogę zadzwonić tam i wypytać, ale najpierw postanowiłem uzyskać informacje w growym świecie


  2. #2
    Q-Naro
    Guest
    Kumpel miał ten net, ale on nie gra na konsolach tylko tak poprostu do laptopa i była straszna kicha, bo miał limity i często mu rozłączało. Wiec do konsoli to kompletnie takie coś odpada.

  3. #3

    Dołączył
    Apr 2013
    Mieszka w
    Koszalin
    Posty
    374
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    22
    Gamer IDs

    PSN ID: Sebek1982
    Do 150 Mb, nie oznacza wcale że ten internet będzie chodził z taką prędkością, dowiedz się ile jest minimalnie. W neostradzie na przykład jes net do 10 mb ale minimalnie może być 1 mb i to jest tylko prędkość pobierania, wysyłania jest jeszcze o połowę mniej.

  4. #4
    Guide Team Awatar Dzwienkoswit
    Dołączył
    Mar 2014
    Mieszka w
    Kraj Kwitnącej Waśni - Nowa Sól
    Posty
    1,518
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    58
    Gamer IDs

    PSN ID: Dzwienkoswit
    Wiem, że to jest DO 150 Mb I to "DO" pewnie ma kluczowe znaczenie. Niemniej obecnie mam u siebie marne prehistoryczne 1MB, także mniej chyba mieć już nie będę
    Zastanawia mnie jak to jest z tym LTE. Czy dają to przenośne gówienko, czy instalują odbiornik na antenie i normalnie przez router mam w domku internet w którym będą mogły sobie działać 3 lapki, PS3, PS4 i PSV


  5. #5
    Awatar Kalinho_PL
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Wasilków
    Posty
    393
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    22
    Gamer IDs

    PSN ID: Kalinho_PL
    Tak się składa, że pracuje w Polsacie i sprzedaje ten net. Bez limitu będziesz miał tylko w zasięgu LTE więc najpierw obadaj tę stronę:

    http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/i...apa-zasiegu.cp

    i sprawdź, czy jesteś 'na różowym'

    Można uzyskać teraz fajne rabaty, a jak masz TV z CP za 49,90 lub abo w PLUS za 49,90, to możesz mieć ten internet za połowę ceny. Internet sprawuje się świetnie gdy jesteśmy w zasięgu LTE, ale zapomnij o tym bełkocie jakim jest nawijanie o 150Mb/s. Najlepszy wynik, jaki uzyskał mój klient to 80Mb/s, co jest super rezultatem, ale do 150 jeszcze wiele brakuje. Warto tez podkreślić, że upload też jest świetny - nawet do 40Mb/s. Najlepszy sprzęt, jaki Polsat ma teraz na stanie, to router HUAWEI B59s-22 i tylko taki bierz. No chyba, że zależy Ci na mobilności, to wtedy najnowysz modem HUAWEI'a.

    Jak mieszkasz blisko B-stoku, to wpadaj do mnie do punktu i zrobimy Ci umowę z zayo rabatem :P


    Aha - pytałeś jak to działa. Router do prądu i lecisz. :P Mega proste w obsłudze. Do routera wkładasz kartę SIM wydawaną przy umowie. Nie ma problemu aby router zabrać ze sobą i korzystać z niego w innym miejscu.

    Aha2 :P - bez limitu danych i szybkości jest tylko opcja za 89,90 (30GB). Przy 69,90 (25GB) net zwalnia i może osiągnąć maksymalnie 20Mb/s po wykorzystaniu 25GB. Przy 59,90 (20GB) zwalnia do 10Mb/s. Oczywiście musisz być w zasięgu LTE, bo jeżeli nie jesteś, to po wykorzystaniu pakietu danych net zwalnia do 32kb/s i czekasz na odnowienie paczki danych do kolejnego okresu rozliczeniowego.

    Czyli reasumując - spoko net, ale tylko w zasięgu LTE. Inaczej się nie opłaca.
    Ostatnio edytowane przez Kalinho_PL ; 11-09-2014 o 14:50

    puste zaproszenia do znajomych będą ignorowane

  6. #6
    Guide Team Awatar Dzwienkoswit
    Dołączył
    Mar 2014
    Mieszka w
    Kraj Kwitnącej Waśni - Nowa Sól
    Posty
    1,518
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    58
    Gamer IDs

    PSN ID: Dzwienkoswit
    Ok. Zrobiłem małe rozpoznanie u znajomych i posiadaczom konsol (i nie tylko) odradzam zawieranie umów z tym kanciarstwem. To swoje "bez limitów" tak jak przypuszczałem można wrzucić w chaszcze ostu i cisnąć prędko na kupkę kompostu.

    W związku z tym, że sprawa wygląda tak: internet jest bez limitu, ale jeśli nadmierdnie z niego korzystasz zostaje on odłączony do końca miesiąca...
    Ostatnio edytowane przez Dzwienkoswit ; 11-09-2014 o 15:19


  7. #7
    Awatar Kalinho_PL
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Wasilków
    Posty
    393
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    22
    Gamer IDs

    PSN ID: Kalinho_PL
    To jest akurat bzdura, bo jak Twój sąsiad nie rozumie, że ma limit 20 GB i koniec neta, to będzie pisał, że kant i oszust. Typowy Janusz ogólnie hehe. Bez limitu weszło dopiero w tym roku, bodajże w czerwcu. Ludzie kupowali ten net z Polsatu z pakietami 5GB za 14,90, a potem byli w szoku, że nie mają przez cały miesiąc neta, bo przecież 'synek tylko filmy ściągał'

    Z ciekawostek, to podobno Polsat nie widzi transferu robionego na Xbox Live. Ziomek miał net z limitami i był w szoku, że ściągał po kilkanaście GB danych z XBL, a limit transferu ani drgnął

    puste zaproszenia do znajomych będą ignorowane

  8. #8
    Guide Team Awatar Dzwienkoswit
    Dołączył
    Mar 2014
    Mieszka w
    Kraj Kwitnącej Waśni - Nowa Sól
    Posty
    1,518
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    58
    Gamer IDs

    PSN ID: Dzwienkoswit
    Czyli teraz na pewno już nie muszę się obawiać, że jak będę pobierał gry z plusa itd. nagle mi odłączą neta?
    Bo w zasięgu jestem na mapce. Nowa Sól - okolice Zielonej Góry. Widzę mój rejon na różowo maźnięty

    Co powiesz na to:
    http://www.wykop.pl/ramka/2051560/in...wielka-sciema/

    ?

    Z korporacjami trzeba ostrożnie, wiec nie podejmuję szybkich decyzji
    Taka np. Umbrella całe miasto rozniosła
    Ostatnio edytowane przez Dzwienkoswit ; 11-09-2014 o 15:36


  9. #9
    Awatar Kalinho_PL
    Dołączył
    Nov 2012
    Mieszka w
    Wasilków
    Posty
    393
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    22
    Gamer IDs

    PSN ID: Kalinho_PL
    Na świecie są ludzie, którym nic nie pasuje. Są też tacy, co się nazywają POWER userami. Jak ktoś napierdziela 1000GB miesięcznie, to faktycznie Polsat może mu ten net przytemperować w ramach Fair Usage Policy. Takich ludzi jest promil i robią oni oczywiście najwięcej shitstormu w internetach, bo internet i trolling to ich życie Zresztą na forach ludzie narzekają, rzadko kiedy chwalą. Dlatego tak dużo jest negatywnych opinii, co nie znaczy, że większość jest niezadowolona. Po prostu niezadowoleni piszą, a zadowoleni nie mają na to czasu, bo grają w Destiny z ziomkami online (taki przykład hehe). Zwykły Kowalski, albo zwykły gracz, który ściąga gry, filmy i korzysta z neta, nigdy nie będzie miał żadnych blokad.

    Pamiętaj, że usługę możesz przetestować i zwrócić jak Ci się nie podoba. Zapłacisz tylko za aktywację (29zł), a umowa zostanie anulowana.
    Ostatnio edytowane przez Kalinho_PL ; 11-09-2014 o 16:17

    puste zaproszenia do znajomych będą ignorowane

  10. #10

    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    13
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    0
    Gamer IDs

    PSN ID: TOMUS0306
    Witam Kalinho_PL a jaki NAT jest w tym internecie , ja używam neta z PALY-a ruter Alcatel one touch Link Y800, jestem w zasięgu LTE i wszystko działa poprawnie i śmiga super tylko ze mam NAT 3 i ogólnie nie jest źle bo rzadko się zdarza żeby mnie nie łączyło czy żebym miał jakieś problemy na multi.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •