PRZEGLĄD:

  • Trudność zdobycia 100%: 9/10 (5/10 z glitchem)
  • Czas potrzebny na zaliczenie 100%: 5-7h
  • Trofea offline: 8 (7 , 1 )
  • Trofea online: 0
  • Minimalna liczba przejść: 2 (1x Brutal, 1x Speed Run)
  • Zalecana ilość przejść: 2 (1x Brutal, 1x Speed Run)
  • Trofea do pominięcia: Albo grubo, albo wcale
  • Zabugowane trofea: Brak


WSTĘP:

Serii Uncharted nie trzeba nikomu przedstawiać. Przygody Nathana Drake'a to bez wątpienia kawał fantastycznych gier, które koniecznie trzeba obadać jeśli się jest w posiadaniu konsoli Sony. Remaster części pierwszej jest najbardziej "słuszny". Poprawiono tu między innymi sterowanie pozbywając się archaicznego i niewygodnego rzucania granatami poprzez machanie padem. Do tego oczywiście dochodzi upiększona oprawa graficzna. Ale dodano także nowy poziom trudności Brutalny oraz Grę na czas.

 

MAPA PRZEJŚCIA:

KROK I - Poziom Brutalny

Na tym etapie będziemy już mieli przynajmniej jedno przejście gry za sobą, bo poziom Brutalny odblokowuje się dopiero po ukończeniu gry na Miażdżącym. Przejście na tym poziomie to konkretne wyzwanie. Wrogowie są bardzo celni, broń niezwykle zabójca, a amunicji znajdujemy tyle, co kot napłakał. Dlatego też polecam skorzystać z glitcha umożliwiającego odblokowanie nieskończonej amunicji oraz zabójstw jednym strzałem. Więcej informacji znajdziecie w opisie pucharka.

KROK II - Speed Run

Kolejną rzeczą będzie Speed Run. Mamy 2 godziny i 30 minut, aby ukończyć całą grę. Koniecznie trzeba tu wybrać skórkę Pączkowego Drake'a, aby nie musieć potem jeszcze raz kończyć gry. Limit czasowy nie jest taki srogi, jak się wydaje. Mając wiedzę z poprzednich przejść gry będziemy mogli się uwinąć. Osobiście skończyłem grę w 2 godziny i 5 minut, a w paru miejscach trochę za bardzo się grzebałem. Więcej informacji znajdziecie w opisie pucharka.

KROK III - Czyszczenie

Reszta trofeów to tylko formalność. Każdy sobie z tym poradzi. Wystarczy poczytać poniższe opisy pucharków.


PORADNIK:

Odkryte! - brutalny
Ukończ grę na brutalnym poziomie trudności bez zmieniania poziomu trudności.

Najtrudniejszy pucharek w grze. Poziom Brutalny jest naprawdę przegięty. Przeciwnicy są niezwykle celni, a my padamy na 1-2 strzały. Istnieje jednak pewien glith ułatwiający tą przeprawę. Aktywujemy sobie nieskończoną amunicję oraz zabójstwa jednym strzałem. Z tymi pomocami powinniśmy już sobie względnie dać radę. Pamiętajmy, że aby aktywować te pomoce musimy wcześniej ukończyć grę przynajmniej na poziomie wymagającym (hard).

Owy glith działa ponoć także z wersją z patchem, ale nie jest to potwierdzone info, bo osobiście grałem bez aktualizacji.

Sposób aktywacji pomocnych modyfikatorów:

  1. Zaczynamy grę na poziomie Brutalnym
  2. Klikamy -> Opcje -> Gra -> Zmieniamy poziom trudności na Miażdżący lub Wymagający.
  3. Gdy pojawia się informacja, że zmiana poziomu trudności spowoduje wczytanie checkpointa wciskany
  4. Klikamy -> Bonusy -> Nagrody -> Kody i włączamy nieskończona amunicje oraz zabójstwa jednym strzałem
  5. Wracamy do -> Opcje -> Gra -> Zmieniamy poziom trudności na Brutalny
  6. Gdy pojawia się informacja, że zmiana poziomu trudności spowoduje wczytanie checkpointa wciskany
  7. Cieszymy się pomocnymi modyfikatorami



Dodatkowo radzę cały czas korzystać z dobrodziejstw osłon oraz ostrzeliwać wrogów na oślep. Zmniejszy to szansę, że ktoś nas ustrzeli. I zdecydowanie polecam korzystać ze strzelby. Z modyfikatorem zabójstw jednym strzałem jest to przepotężna broń, bo ma duży rozrzut, strzela daleko i każda minimalna rana, dzięki modyfikacji eliminuje przeciwnika.

 

Urodzeni nadprzyrodzeni mordercy
Zabij 5 potomków karabinem wyborowym.

Bardzo proste trofeum. Najlepiej wbić ten trofek po przejściu gry wczytując rozdział 17. W kodach włączamy modyfikatory na nieskończoną amunicję oraz wybieramy broń - Dragon Sniper. Po położeniu 5 maszkar tofeum jest nasze.


Cosplay
Zabij przeciwnika, będąc w kostiumie alternatywnej postaci innej niż Drake.

Banalne trofeum. Alternatywne kostiumy odblokowują się dość szybko i już podczas pierwszego przejścia gry możemy uzyskać ten pucharek. Wystarczy, że wchodząc w Bonusy -> Skórki wybierzemy jakąś inną postać i zastrzelimy pojedynczego przeciwnika.


Fortunne YOLO
Ukończ ostatni rozdział bez ani jednego zgonu na normalnym lub wyższym poziomie trudności.

Ostatni rozdział w grze jest łatwy. Jeśli odpalimy sobie modyfikacje zabójstw jednym strzałem - strzelba, którą Drake dostaje na początku tego rozdziału sprzątnie wszystkich na drodze. Jedyne czym będziemy musieli się przejmować to proste QTE podczas finalnej walki z bossem. Jeśli zdarzy się, że zginiemy musimy odpalać cały rozdział od początku.


Albo grubo, albo wcale
Ukończ ciągłą grę na czas jako pączkowy Drake.

Pączkowy Drake to jedna ze skórek dostępnych w grze. Musimy aktywować ją zaraz po odpaleniu ciągłej gry na czas i grać do samego końca. Najlepiej zrobić to na jednym posiedzeniu, gdyż wyłączenie gry spowoduje, że skórka się wyłączy, co może skutkować późniejszym brakiem trofeum. Polecam połączyć to z trofkiem Potrzeba szybkości.


Podążaj za liderem
Porównaj statystyki ze znajomymi.

Kolejne banalne trofeum. Wystarczy kliknąć -> Bonusy -> Statystyki i wybrać dowolny punkt.


Potrzeba szybkości
Ukończ grę w trybie gry na czas w mniej niż 2 godziny i 30 minut.

Polecam połączyć ten trofek z Albo grubo, albo wcale, ze względu, aby nie przechodzić gry kolejny raz. Warto też wybrać łatwy poziom trudności. Wymagany czas wygląda dość srogo, ale nie jest tak źle. Jeśli uprzednio przeszliśmy grę ze dwa razy to już będziemy wiedzieć jak iść, aby nie błądzić. Polecam wcześniej rozpisać sobie zagadki, aby poszło szybciej. Pamiętajmy, że nie zawsze musimy zabijać wszystkich wrogów i wystarczy tylko, jak przebiegniemy obok. W przypadku zgonu, czy upadku w przepaść polecam szybko wczytać ostatni punkt kontrolny. Jeśli mamy pobraną aktualizację cofnie nam wtedy też czas. Czas na filmikach się nie liczy, wiec nie musimy ich przewijać, jeśli nie chcemy. Wedle doniesień można później w razie czego poprawiać czasy w różnych rozdziałach, ale osobiście polecam zamknąć się w tym jednym przejściu. Sam wykręciłem czas 2h i 5min, a w paru miejscach uważam, że się dość grzebałem, więc jest miejsce na błędy i nie musimy się mocno stresować, że nie damy rady zdążyć.


Gram na kodach
Aktywuj jeden z modyfikatorów.

Banalne trofeum. Wystarczy tylko aktywować jeden z modyfikatorów. Aby tego dokonać musimy najpierw ukończyć grę. Potem wystarczy kliknąć -> Bonusy -> Kody -> Aktywować dowolny modyfikator.