Ostatnia (jeszcze nie ma wersji 2017) odsłona F1 to zdecydowany krok do przodu, zwłaszcza jeśli chodzi o poprzedniczkę z PS4. Oczywiście chodzi o tryb kariery Moim zdaniem świetnie przedstawiony, z koniecznością zdobywania punktów do ulepszania bolidu. Najwięcej punktów zdobywa się poprzez udział we wszystkich sesjach i poprzez wykonywanie specjalnych programów (aklimatyzacja na torze, oszczędzanie opon i tempo kwalifikacyjne). Oczywiście wszystko aktualne i gra wydaje się jeszcze ładniejsza i płynniejsza.
Jak by ktoś nie wiedział, to gra jest dla wszystkich, zarówno dla niedzielnych graczy (poziom AI najniższy i wszystkie wspomagacze) i dla graczy PRO (najwyższy poziom AI i brak jakichkolwiek pomocy). Od czasów PS3 ograłem wszystkie części i jeszcze mi się nie znudziło - POLECAM

Jeśli chodzi zaś o platynę to w mojej ocenie jest dość prosto, a zdecydowanie łatwiej niż w 2015.
Można by rzec, że najtrudniejszym trofeum jest za ukończenie wyścigu w karierze PRO, ale moim zdaniem wymaga to tylko czasu przy trudnościach w prowadzeniem bolidu bez wspomagaczy (można korzystać z zapisu w trakcie sesji). Trudne też może się wydawać wygranie wyścigu a AI na najwyższym poziomie trudności na co najmniej 25% długości wyścigu - Monaco, lekki deszcz i po sprawie
Zdecydowanie najbardziej czasochłonnym trofeum jest to za wykupienie wszystkich ulepszeń do bolidu. Mój sposób to:
- wybór Mercedesa, a poziom AI dać na bardzo łatwy,
- ustawienie sezonu na 3 krótkie sesje treningowe, jedno okrążenie kwalifikacyjne i wyścig na 5 kółek,
- na każdym torze uczestniczyć w każdej sesji treningowej i wykonywać jeden program + patrzeć jakie są dodatkowe zadania,
- przejechać kwalifikacje na pierwszym miejscu,
- w wyścigu przejechać jedno kółko i dać symulację sesji (w moim przypadku zawsze było zwycięstwo),
- na początku GP Singapuru zakończyć rozwój bolidu na ten sezon (nacisnąć trójkąt).
I tyle, ale trzeba tak przejechać 2 pełne sezony i 4 wyścigi (przynajmniej mi tyle to zajęło), ale szczerze nie jest to aż tyle czasu, na każdym torze trzeba przejechać dokładnie 7-8 okrążeń we wszystkich sesjach.
Ostatnim problematycznym trofeum może być ten za 10 okrążeń za samochodem bezpieczeństwa. Trzeba wspomnieć kilka ważnych kwestii, a mianowicie SB pojawia się tylko w wyścigach na minimum 25% dystansie wyścigu i okrążenia liczą się tylko pełne za SB (czyli jak napotykasz w środku okrążenia lub jak zjeżdża to nie zalicza), a i uszkodzenia muszą być na realistyczny (czy jakoś tak - najwyższe z możliwych). Polecam Monaco, lekki deszcz i zrobić małą zadymę.
Online grywalne, choć grają koksy i na bodajże jakieś 20 wyścigów wygrałem jeden i dałem sobie spokój. Ale trzeba wspomnieć, że do jednego pucharka i tak potrzebujemy znajomego z PSN. Za pomoc w online podziękowanie dla xLukk.

Platyna to max 4/10, ale trzeba jej poświęcić około 50 godzin.