PRZEGLĄD:

  • Trudność zdobycia platyny: 7/10 + Ankieta
  • Czas potrzebny na zaliczenie platyny: 30-35 godzin
  • Trofea offline: 25
  • Trofea online: 0
  • Minimalna liczba przejść: 1
  • Zalecana ilość przejść: 1
  • Trofea do pominięcia: 3 - Lumberjack, Spy Master, Vandal
  • Zabugowane trofea: brak


WSTĘP:

Jest to kontynuacja poprzedniej gry "Riptide GP2". Gierka jest kozacka i wiedziałem, że po premierze kupuję ją w ciemno. Gra to wyścigi skuterami na wodzie. Gierka posiada ulepszoną grafikę, dostajemy tryb Story, mamy Bossów do pokonania raz "Easter Eggi" do zebrania. W grze mamy 9 torów, każdy posiada przydatne skróty, których warto się nauczyć. Sama gra niestety jest trudniejsza od poprzedniej części i będziemy musieli sporo wydarzeń powtarzać, żeby uzyskać trzy gwiazdki. Zawodów mamy bardzo dużo do zaliczenia, oprócz Story mamy jeszcze Bonusowe Eventy. Największą wadą w grze jest dodanie Policji, która nas goni i przeszkadza tylko nam, wjeżdża w nas, spycha, utrudnia życie. Każdy musi wiedzieć, że AI oszukuje we wszystkich wyścigach. Możesz jechać sporo z przodu, a AI i tak się zawsze teleportuje na pierwszą pozycję i znowu trzeba gonić rywali. Z czasem wszystko zaliczymy, ale nie ma łatwo, szybko i przyjemnie. Ogólnie gra mi się bardzo podoba i nie miałem wielkich kłopotów z nią. Polecam grę bo warto.


MAPA PRZEJŚCIA:

1. Krok Pierwszy - zaczynamy zabawę, poznajemy tory, szukamy skrótów. Najlepiej od razu każdy event robić na trzy gwiazdki, wydarzenia bonusowe olewamy, wrócimy do nich gdy będziemy mieli lepsze skutery. Gramy tylko w tryb Story, zaliczamy go na trzy gwiazdki i pokonujemy Bossów. Za każdego pokonanego Bossa dostajemy jego skuter. Natychmiast go całkowicie ulepszamy i gramy dalej w Story, pokonujemy kolejnego Bossa, ulepszamy na maxa jego skuter za kasę z zawodów itd.

2. Krok Drugi - po skończeniu Story, wracamy i zaliczamy wszystkie zadania bonusowe na trzy gwiazdki, w dwóch zadaniach zdobędziemy dwa bardzo dobre skutery. Najlepszy z nich to "Cruiser".

3. Krok Trzeci - na każdej planszy zbieramy "Easter Egg" i robimy trofea za daną czynność na odpowiedniej mapce.



PORADNIK:

All Trophies
All Trophies Unlocked


Zdobądź wszystkie trofea.


Start the Hunt
Find one Easter Egg.


Pucharek wpadnie po zebraniu jednego "Easter Egg". Patrz trofeum Easter Bunny.


Easter Bunny
Find nine Easter Eggs.


Musimy zebrać na każdym torze jedno jajko. "Easter Eggi" są dobrze pochowane. Oto moja playlista jak wszystkie zdobyć: LINK


Mechanic
Upgrade any hydrojet to its max.


Jeden dowolny skuter ulepszamy na maxa za kasę z wyścigów.


Rogue Wave
Perform a level 10 stunt off a wave in The Ruins.


Na mapie "The Ruins" po odbiciu się od fali, musimy wykonać sztuczkę 10 poziomu. Sztuczki kupujemy za punkty, które nam wpadają po każdym levelu. Na koniec gry miałem maksymalny 32 Level. Oto mój filmik:

 

Avenger
Beat Krex in the final showdown in Career.


Na koniec trybu Story musimy pokonać ostatniego bossa Krex'a, który jest upierdliwy. Na mapie dodatkowo przeszkadzają nam bomby. Pod koniec musimy go wyprzedzić by był tuż za nami i w ten sposób bomby będą go spowalniać, a my dojedziemy pierwsi na metę. Kilka razy trzeba będzie to powtarzać, ale restarty w tej grze są błyskawiczne. Oto mój filmik dla pomocy:

 

Impressive
Earn 2nd place or better in all Career events.


We wszystkich zawodach trzeba być przynajmniej na drugim miejscu. Patrz trofeum Elite.


Elite
Earn 1st place in all Career events.


Najtrudniejsze trofeum w grze. We wszystkich możliwych zawodach musimy zdobyć trzy gwiazdki, czyli łącznie musimy zdobyć 354 gwiazdki w karierze. Zawsze po zdobyciu nowego skutera ulepszamy go na maxa i robimy kolejne zawody na trzy gwiazdki, aż dostaniemy za pokonanie kolejnego Bossa nowy, lepszy skuter. Zadania bonusowe robimy po pokonaniu ostatniego wroga. Najlepszy skuter w grze to "Cruiser", ale odblokujemy go na koniec gry, robimy nim te najtrudniejsze bonusowe wydarzenia typu "Ultimate", w razie czego można wrócić do czegoś wcześniej z czym mieliśmy problemy, zapewne będą to trzy eventy w bonusowych o nazwie "Fast Squiggly Racing".

Mamy do zaliczenia tego typu zawody:

1. "Race" - zwykły wyścig, korzystamy ze skrótów, robiąc sztuczki nabijamy sobie pasek doładowania i staramy się jak najwięcej na nim jechać.

2. "Elimination" - wyścig, w którym co 15 sekund, ten co jedzie na końcu zostaje wyeliminowany. Jedne z trudniejszych zawodów w grze, szczególnie na mapie "Firewater", gdzie aby wygrać trzeba jechać perfekcyjnie i korzystać ze wszystkich ramp, aby nabić sobie pasek doładowania. Tu nas czeka sporo powtórek.

"Moja porada": wykupujemy za punkty doładowanie na starcie, tuż przed zielonym światłem wciskamy i jak wykonamy to dobrze to uzyskamy chwilowy dopalacz. Oto mój filmik o co chodzi:

 
Zadanie bonusowe o nazwie "The Veteran" jest trudne, wstawiam dwa moje ostatnie filmiki, może komuś pomogą bo trudno to opisać:

mapa "Firewater"
 


mapa "Sky Mines"
 

3. "Freestyle" - musimy zdobyć odpowiednią ilość punktów w danym czasie by wygrać. Wykupujemy sztuczki za punkty i się ich uczymy na pamięć jak je wykonać tzn. odpowiednią kombinację. Sztuczki 10 poziomu dają nam najwięcej punktów. Jedne z łatwiejszych wydarzeń w grze.

4. "Slalom" - najtrudniejsze zawody w grze. Musimy omijać boje jadąc perfekcyjnie by zmieścić się w wyznaczonym czasie. Jeżeli ominiemy jedną to nie mamy szans na pierwsze miejsce, a czasy do tego są trudne do zaliczenia. Trzeba robić sztuczki na każdej rampie i jechać jak najwięcej na doładowaniu. Te zawody będziemy najwięcej razy powtarzać ale trening czyni mistrza i z czasem wszystko w końcu pęknie. Oto moja playlista w bonusowych zawodach o nazwie "Boss Slalom": LINK

5. "Championship" - tutaj mamy kilka zawodów w jednym. Takie mistrzostwa składają się z 4 czy 6 różnych zawodów. Nie musimy we wszystkich wydarzeniach być na pierwszym miejscu, ale na koniec musimy mieć najwięcej punktów w mistrzostwach, aby zająć pierwsze miejsce na pudle.

"Moja porada": jeżeli gramy trzeci wyścig z czterech i nam źle poszło to dajemy "Restart" i powtarzamy tylko ten event, ale musimy to zrobić zanim miniemy linię mety lub skończy się nam czas.


Hax0r
Beat Weaver in the second 0xDEADBEEF sidequest.


Wpadnie nam po zaliczeniu pierwszego i drugiego zadania bonusowego "0xDEADBEEF". Każdy event trzeba ukończyć na trzy gwiazdki, aby przejść do kolejnego. Na samym końcu rywalizujemy z bossem "Weaver" i gdy go pokonamy pucharek jest nasz. Jedno z łatwiejszych zadań bonusowych.


Collector
Own 4 hydrojets in Career.


Trofeum zdobędziemy gdy będziemy posiadać cztery skutery. Nowy skuter otrzymujemy za pokonanie Bossa. Wpadnie samo podczas grania w karierze, w trybie Story.


Hoarder
Own 9 hydrojets in Career.


Musimy zdobyć wszystkie dziewięć skuterów w grze. W karierze uzyskamy siedem skuterów gdy pokonamy Bossów, a dwa zdobędziemy w zadaniach bonusowych.


Rookie
Reach level 5 in Career.


Wpadnie po osiągnięciu 5 levelu w grze.


Pro
Reach level 10 in Career.


Wpadnie po osiągnięciu 10 levelu w grze.


Veteran
Reach level 15 in Career.


Wpadnie po osiągnięciu 15 levelu w grze.


Renegade
Reach level 20 in Career.


Wpadnie po osiągnięciu 20 levelu w grze. Ja na sam koniec gry miałem maksymalny 32 level.


Lumberjack
Perform the Logroll stunt off a log jump in Firewater.


Na mapie "Firewater", na pniu drzewa musimy wykonać sztuczkę 10 poziomu o nazwie "Logroll". Sztuczki wykupujemy za punkty. Oto mój filmik jak zdobyć to trofeum:

 
Reckless
Continuously boost for 30 seconds on any level.


Do zrobienia tylko na mapie "Sky Mines". Musimy przez 30 sekund ciągle, bez przerwy korzystać z doładowania. Doładowanie zdobywamy wykonując sztuczki. Oto mój filmik jak zdobyć to trofeum:

 
Powinno wpaść samo podczas gry.


Spy Master
Jump through all the radar dishes in Unicorn Base.


Na mapie "Unicorn Base" trzeba przeskoczyć przez pięć radarów. Można po nich powoli przejechać. Oto mój filmik jak zdobyć to trofeum:

 
Vandal
Break all the fountains in Fountain Park.


Na mapie "Fountain Park" musimy zniszczyć wszystkie fontanny. Jest ich 12. Oto mój filmik jak zdobyć to trofeum:

 
Racer
Earn 1st place in any Race event.


W dowolnych zawodach typu "Race" w karierze, musimy zająć pierwsze miejsce na koniec. Wpadnie na początku gry.


Stunter
Earn 1st place in any Freestyle event.


W dowolnych zawodach typu "Freestyle" w karierze, musimy zająć pierwsze miejsce na koniec.


Gatemaster
Earn 1st place in any Slalom event.


W dowolnych zawodach typu "Slalom" w karierze, musimy zająć pierwsze miejsce na koniec.


Survivor
Earn 1st place in any Elimination event.


W dowolnych zawodach typu "Elimination" w karierze, musimy zająć pierwsze miejsce na koniec.


Champion
Earn 1st place in any Career Championship event.


W dowolnych zawodach typu "Championship" w karierze, musimy zająć pierwsze miejsce na koniec.


Five-O
Beat Lt. Pane in the second Vyper sidequest.


Wpadnie nam po zaliczeniu pierwszego i drugiego zadania bonusowego "Vyper". Każdy event trzeba ukończyć na trzy gwiazdki aby przejść do kolejnego. Na samym końcu rywalizujemy z bossem "Lt. Pane" i gdy go pokonamy pucharek jest nasz. Jedno z trudniejszych zadań bonusowych. Mój filmik jak pokonać Bossa: