Widzę że na forum jeszcze najprawdopodobniej nie ma osoby która wbiła platynę w Sacred 3. Ale może znajdzie się ktoś kto grał i zna jakiś sposób na zdobywanie złota w grze i się tutaj wypowie.

Jeżeli chodzi o moje (lub wyczytane) rozwiązania to mój proces levelowania i zdobywania złota na trofeum Perfectionist wygląda tak:

1. Przechodzimy tutorial
2. Do 6 lvl robimy różne poboczne misje
3. Gdy osiągniemy 6-7 level przerzucamy się na lodowego golema który jest na samym początku Sanktuarium Icecreek. Zabijamy go, zbieramy złoto i wychodzimy do mapy. I tak aż do 18 lvl.
4. Po 18 lvl robimy misje poboczne tak do 20-22 lvl i kończymy wszystkie misje (najlepiej dołączyć się do kogoś na samą ostatnią misję).
5. Odblokowaliśmy najwyższy poziom trudności i przerzucamy się znowu na lodowego golema i zostajemy tam aż do 50 lvl.
6. Niestety dalej brakuje nam około 100000 kasy na ulepszenia więc teraz skupiamy się na tym i robimy non-stop misję Dustwillow (lewy górny róg) która daje nam po 2500 golda i zajmuje od od 2 do 5 minut.

Próbowałem również z misjami: Shalekarst i Skaldera ale jakoś wolniej to leci.
Sprawdzałem misje z dlc i niestety też nic lepszego nie znalazłem.
Ostatnią misję też testowałem ale niestety na najwyższym poziomie zajmuje ona sporo czasu ze względu na skalowanie się poziomu przeciwników (we 2 możliwe że miało by to sens).

Podsumowując: na platynę musimy wymaksować 4 postacie z czego każda zajmie nam od 6 do 10 godzin straszliwie nudnego grindu bądź 10 - 15 godzin normalnej gry. Dodatkowo mamy dwie postacie z dlc które wystarczy wbić na 50 lvl (czyli około 3 godziny).