Dźwięcząca okrągła platyna #250

Wybrałem ta ten zaszczytny numer właśnie Marvel: Ultimate Alliance 2. Pewnie, nie jest to żadna gra przełomowa, ani godna nadzwyczajnych zaszczytów i podziwu. Dla mnie jednak jako fana Marvelowskiego uniwersum UA2 jest fantastyczne. Mnóstwo znanych i lubianych postaci wstawionych do przyjemnego mini-RPGa akcji. Grało mi się w nią świetnie na PS3 i równie dobrze, a nawet lepiej bawiłem się teraz na PS4. Fajnie, że gra ma wbudowane wszystkie DLC, których niestety do wydania na PS3 nie sposób zdobyć, gdyż zostały z jakiegoś powodu zdjęte z PSS. W grze tworzymy drużynę czterech herosów z dostępnej puli postaci i po raz kolejny ratujemy świat. Fabularnie gra zaczyna się od zebranej przez Nicka Furego tajnej ekipy Secret Warriors wyruszającej znanej jako państwo Dr Dooma Latverii. Później wszystko jest kontynuowane między innymi przez znane Civil War pokazane w pełnej skali. Wybieramy, czy staniemy po stronie Kapitana Ameryki, czy Iron Mana. Sama gra to prost Hack'and'slash w którym bohaterowie dysponują charakterystycznymi dla siebie cechami itd. Dobór bohaterów też ma znaczenie, bo generuje różne bonusy. Postacie levelują, odblokowują nowe kostiumy, ciosy, boosty, które możemy wyposażyć. Wykonujemy też niszczycielskie fuzje, gdy dwie postacie łączą swoje ataki. Kwintesencja komiksowej rozpierduchy z superbohaterami.

Trudność platyny dałbym 5-6/10. Dla kogoś, kto pierwszy raz się za to zabiera ciężko wszystko ogarnąć. Wiele jest tu pucharków wymagających przeglądania statystyk, znajomości bohaterów itp. Trzeba przejść grę na Legendarnym, do tego raz na Super Heroic, bądź Legendarnym bez używania leczenia. A to w końcowej fazie bywa problematyczne. No i też złote medale w symulatorze. Tu akurat jest łatwiej niż na PS3, bo wliczają się też do tego te z DLC. To samo tyczy się znajdziek. Grę trzeba przejść minimum dwa razy. Choć polecam zrobić to na trzy. Pucharki w coopie wymagają drugiego pada. Bardziej szczegółowo wszystko ogarnę w poradniku za który niebawem się zabiorę. Grę polecam każdemu fanowi komiksów Marvela. Naprawdę gra się przyjemnie. Bardzo chciałbym, aby pojawiła się trzecia część tej serii.