Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: DLC: Prestige and Speedlists - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zerathel
    Guest

    Złoto DLC: Prestige and Speedlists - Poradnik



    PRZEGLĄD:

    • Trudność zdobycia 100%: 10/10
    • Czas potrzebny na zaliczenie 100%: 100-200h bardzo zależne od szczęścia
    • Trofea offline: 0
    • Trofea online: 3
    • Minimalna liczba przejść: 1
    • Trofea do pominięcia: Brak, ponieważ możemy powtarzać wyścigi
    • Zabugowane trofea: Brak
    • Liczba graczy/kontrolerów: 1


    WSTĘP:

    DLC Prestige and Speedlist jest ostatnim DLC w NFS-ie. Jest to jedna z najbardziej kontrowersyjnych spraw, ponieważ nie decydują umiejętności prowadzenia auta lub driftowania tylko od zachowania AI, ruchu ulicznego, od połączenia z serwerami EA lub też czy gra zalicza przejechany event na złoto. W grze zostały powtórzone wyścigi, jakie są w grze i dodano do niej specjalne kryteria w postaci czasu na dany medal lub określonej ilości driftu w eventach. Dodali też "utrudnienie"w postaci bardzo agresywnego zachowania AI, które normalnie nie występuje nigdzie na drogach. To, co miało być utrudnieniem jest zmorą w tej grze. Niestety jeśli jest duży ruch uliczny lub głupie zachowanie AI, które zamiast skupić się na turnieju ma za zadanie utrudnić Ci życie nie będziesz w stanie tego zrobić tylko trzeba będzie restartować wyścig. Całe DLC jest praktycznie zaprogramowane, abyś ciągle powtarzał wyścig. W końcu dostaniesz tą jedną szansę, że ruch uliczny oraz zachowanie przeciwnika będzie normalne, co spowoduje, że może zrobisz dany event pod warunkiem, że będziesz dobrze jeździł. Mówiąc krótko w tym momencie będzie decydował skill. Warto też zaznaczyć, że czasy oraz punkty w eventach to średnia graczy, którzy ustanowili rekord w danym evencie. Pod uwagę wzięto 20,000 rekordów i wyciągnięto średnią.


    MAPA PRZEJŚCIA:

    Krok I: SPEEDLIST

    W pierwszym kroku polecam zrobić to trofeum. Należy wygrać Speedlistę. Jednak jest mały haczyk w tym. Musicie wygrać wszystkie 5 eventów. Jeśli wygracie Speedlistę, a na którymś wyścigu ukończycie chociaż raz na drugim miejscu to trofeum nie otrzymacie. Należy zaznaczyć fakt, że ścigać się będziecie z innymi graczami, a jeśli zajmujecie 1 miejsce w Speedlisćie to startować będziecie z ostatniego miejsca. Najgorsza osoba startuje z 1 miejsca zawsze. Pamiętajcie, że gracze będą was spychać do band byle tylko wygrać. Ponadto czytałem też o czeaterach w tej grze. Na szczęście można to zrobić na ustawce więc nie będzie problemu, jednak należy zająć pełne lobby, aby żadna osoba przypadkowa nie mogła do Was dołączyć. Po tym kroku otrzymacie trofeum:

    Mistrz Prędkości

    Krok II: PRESTIGE MODE

    Drugim, ostatnim, a zarazem najgorszym krokiem będzie Prestige Mode. Jest aż 41 wyścigów w grze. Niestety część tych wyścigów mają tak wyśrubowane czasy lub punktów w driftach, że pomimo korzystnego układu możecie mieć problem ze zrobieniem, ponieważ jeśli popełnicie dużo błędów to niestety czeka Was powtórzenie wyścigu. W rzeczywistości oznacza to znów powtarzanie wyścigów w celu dostania kolejnej szansy do zrobienia. W tym kroku otrzymacie trofea:

    Na Brąz
    Złocenie


    PORADNIK:

    Mistrz Prędkości
    Wygraj wszystkie zawody w Speedlist

    Należy wygrać wszystkie zawody w Speedliście. Trofeum to może być zmorą, ale za pomocą ustawki trofeum to jest banalnie proste. Należy tylko zająć pełne lobby, a host włącza Speedlistę. Osoba, która jeździ może tak naprawdę sama jeździć, a reszta może sobie siedzieć w garażu i nic nie robić Potem następuje zmiana, aż wszyscy zrobią trofeum.


    Na Brąz
    Wygraj wszystkie zawody Prestige

    Należy ukończyć wszystkie zawody w Trybie Prestige. Trofeum to otrzymacie podczas robienia trofeum Złocenie.


    Złocenie.
    Zdobądź złoto we wszystkich zawodach Prestige

    Najgorsze trofeum w grze, a jednocześnie najgorsza rzecz jakąkolwiek robiliście. Nie ma żadnej radości w robieniu tego trofeum. Jedynie przyjdzie Wam frustracja oraz używanie niecenzuralnych słów w stronę EA oraz Ghost Games. Musicie zdobyć złoto w każdym evencie. Niestety, ale w celu osiągnięcia tego trofeum będziecie musieli użyć Porshe Carrera 2.8 RSR w speed eventach (walka z czasem) oraz Lamborghini Huracan (drift eventy). Pozostałe samochody odpadają w przedbiegach i nie będziecie w stanie zrobić złota, a jedynie brąz. Oczywiście można też to zrobić Beck Kustom F132, ale jest trudniej, ponieważ nie ma takiego przyspieszenia oraz maksymalnej prędkości jaką posiada Porshe Carrera 2.8 RSR.

    Poniżej przedstawiam moje ustawienie Porshe Carrera 2.8 RSR oraz Hurcana, które odpowiadały mojemu stylowi jazdy.

     

    W przypadku gdyby te ustawienia Wam nie pasowały to musicie znaleźć swoje własne ustawienia samochodu, które będą odpowiadać Waszemu stylowi jazdy. Każdy ma inny styl jazdy więc trudno doradzić w tej kwestii. Ja w niektórych eventach lekko modyfikowałem swoje ustawienia, ponieważ czasami moja Carrera była zbyt mało zwrotna lub zbyt zwrotna, co mi przeszkadzało. Dodatkowo pamiętajcie o tym, że najlepiej na początku zmienić nitro i zobaczyć, czy jest efekt. Ja np: używałem Nitro (wskaźnik 0), a nie raz musiałem zmienić na Moc (wskaźnik -5) i już widziałem efekty. Ponadto zobaczcie też, jaka jest trasa, ponieważ jeśli jest bardzo kręta to w tym momencie używanie Nitra, które się odnawia z upływem czasu jest bezsensowne, ponieważ bardziej przydaje się odnawianie Nitra za sztuczki np: drift, ponieważ po każdym zakręcie możecie od razu go użyć, ponieważ na następnym zakręcie odzyskacie część. Musicie sami wyczuć, jakie nitro i jakie ustawienia Wam ułatwią sprawę.

    Niestety element frustracji w tej grze jest bardzo wysoki. Spowodowane to jest błędami w grze, gdzie nie raz na prostej trzeba lekko zahamować, ponieważ traci się panowanie nad samochodem i doprowadza to do zderzenia, co oznacza powtórzenie całej trasy. Wyjątkiem jest tylko ostatni Event, który pozwala Wam zrobić jedno zderzenie pod warunkiem, że jedziecie perfekcyjnie większość trasy. Ponadto zachowanie AI jest bardzo głupie, co uświadczycie w driftach, gdzie celowo Was nawalają tylko po to byście nie mieli szans zrobić drifta, który Wam daje dużo punktów, czy lagi, które powodują utratę nad samochodem przy skręcaniu lub nie liczą Wam punktów kiedy jesteście sami i macie długi zakręt do zrobienia około 50-100k punktów. Jeśli macie lagi to wyłączcie grę i włączcie jeszcze raz czasami to pomaga i możecie normalnie jechać. Na domiar złego są jeszcze samochody kamikadze, które jedynym celem jest jechanie tam gdzie wy i zderzenie się z Wami. Bardzo często pojawiają się w Speed Eventach i czasami choć rzadziej w Drift Eventach. Najlepszym sposobem jest szybkie odjechanie na starcie i pilnowanie się, aby Was komputer szybko nie dogonił. Jeden AI zawsze będzie chciał Was spowolnić by inne Was dogoniły więc miejcie się cały czas na baczności. Również musicie mieć szczęście z respawnowaniem samochodów. Gra jest zrobiona tak, że jeśli jedziecie na złoto lub macie lepszy czas niż na filmiku to nagle ruch się zwiększa i często pojawiają się tam, gdzie skręcacie, co powoduje kraksę i powtórzenie wyścigu.

    Poniżej przedstawiam Wam wszystkie przejazdy, które powinny Wam pomóc. Gdy wyścig jest długi to nie patrzcie na cały wyścig (mowa o Drużynie Marzeń) tylko zobaczcie sobie kilka punktów i jaki jest czas. Jeśli będziecie jechać mniej więcej tak samo, to znaczy, że macie szansę na złoto jeśli gorzej to znaczy, że musicie sobie wybrać dany odcinek, gdzie jesteście w stanie coś nadrobić lub popracować nad tym, który powoduje dużą stratę czasową. Jeśli jedziecie lepiej to starajcie się zachować spokój, ponieważ adrenalina idzie mocno do góry, a to powoduje, że możecie niestety szybko popełnić gdzieś błąd i cały trud pójdzie na marne.

     



















     




















     




















     




















     




















     

    Nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć Wam powodzenia w tej grze. Mam nadzieję, że mój poradnik pomoże Wam zdobyć te trofea.
    Ostatnio edytowane przez Zerathel ; 10-01-2017 o 15:07

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •