Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Run Sackboy! Run! - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar BULAJ16VAZA
    Dołączył
    Jan 2015
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    707
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    27
    Gamer IDs

    PSN ID: BULAJ16VAZA

    Złoto Run Sackboy! Run! - Poradnik



    PRZEGLĄD:

    • Trudność zdobycia 100%: 2/10
    • Czas potrzebny na zaliczenie 100%: 50-100 godzin (dużo zależy od szczęścia i umiejętności)
    • Trofea offline: 13 (1x , 3x , 9x )
    • Trofea online: 0
    • Trofea do pominięcia: NIE
    • Zabugowane trofea: NIE


    WSTĘP:

    Run Sackboy! Run! - to Free2Play oparty na słynnej grze LittleBigPlanet. Gramy oczywiście przesympatycznym Sackboyem i rozgrywka polega na ucieczce przed Megativitronem - wężo-podobnym stworem, unikając przy tym kolców, przeciwników i innych pułapek. Bieg może trwać w nieskończoność i zależy od zręczności, spostrzegawczości i również szczęścia.

    Ta free2play'ka charakteryzuje się BRAKIEM ŻYĆ - oczywiście chodzi o brak limitów co do rozgrywki. Gramy ile nam się chce, a gra nie decyduje za nas o tym .


    MAPA PRZEJŚCIA:

    Podczas robienia 100% powinieneś zwrócić uwagę na:

    1) Trofeum Nie mam co na siebie włożyć.

    - trzeba odblokować 10 z 11 kostiumów, w tym celu zbieraj bańki, nie wykupuj początkowych premii, a zadania staraj się robić normalnie. Po prostu im więcej baniek zaoszczędzisz, tym szybciej wbijesz calaka. W opisie tego trofeum rozpisałem, które kostiumy najprościej zdobyć.

    2) Sterowanie

    - jest ono bardzo proste, po prostu "Tapamy" w ekran dotykowy, żeby skakać. Możesz wykonać szarżę będąc w locie i "slajdując" palcem w prawo (szarża jest konieczna, żeby zwiać Megativitronowi podczas wpadnięcia w różową lepką maź).

    3) Osłona

    - ładuje się ona podczas robienia "combo z baniek" (jakkolwiek to brzmi ). Podczas ich zbierania na pewno będziecie słyszeć takie "fruuuu" i wyskakujące liczby - one pokazują, że zrobiłeś bańkowe combo dzięki któremu zapełni się część paska osłony. Combo tworzy się przy szybkim zebraniu co najmniej 10 baniek wzwyż. Z każdym użyciem osłony podczas jednego biegu, będzie się ona ładować coraz wolniej. Więc dlatego polecam wziąć sobie w nawyk nieużywanie jej przy pierwszym świecie. Chyba, że masz sytuację bez wyjścia i grozi Ci śmierć. Ułatwia to "przetrwanie" na dalszych światach.

    HINT: Osłony można używać, by dostać się do bonusowych obszarów w których można zebrać extra bańki. Najwięcej takich obszarów znajduje się w drugim i piątym świecie.

    4) Ulepszanie gadżetów

    Istnieją 3 gadżety i ułatwiają one zbieranie baniek podczas gry, pojawiają się w losowo w różnych miejscach

    - magnes - występuje na pierwszym, czwartym, piątym i szóstym świecie (szósty świat nie ma końca), przyciąga do nas bańki na odległość (czas trwania zależy od poziomu ulepszenia)

    HINT: W połączeniu z Lotnią można zdobyć ogromną ilość baniek. Nie zdarza się to jednak zbyt często i możliwe jest zebranie naraz dwóch tych Power upów dopiero od 4 świata.

    - jetpack - występuje na drugim, czwartym, piątym i szóstym świecie, możemy przelecieć dany obszar zbierając bańki (czas trwania zależy od poziomu ulepszenia). Jeśli zbierzesz wszystkie bańki z grupy, to pojawią się czerwone bonusowe bańki (w ilości od 3 do 8, każda daje 10 baniek)

    HINT: Utrzymanie dobrego lotu pozwala zebrać nawet +/- 650 baniek bez ulepszania go, a z ulepszeniem na maksimum dwukrotnie więcej.

    - lotnia - występuje na trzecim, czwartym, piątym i szóstym świecie. Pozwala na powolny lot i zbieranie baniek (czas trwania zależy od poziomu ulepszenia).

    HINT: Podczas lotu na lotni polecam używać szarży. Pozwoli to zebrać znacznie więcej baniek.

    I jeśli chodzi o ulepszanie gadżetów to polecam zrobić tylko jeden z nich na maksimum (trofeum Maksymalna Moc!), na wymaksowanie jednego gadżetu potrzeba około 45000 baniek. Więc lepiej oszczędzić bańki i zbierać je na wykupienie strojów.

    Ja miałem zrobione ulepszenia:
    - Magnes - maksimum
    - Jetpack - 3 poziom
    - Lotnia - 2 poziom

    5) Mega fartowne skrzynie

    Logując się do gry codziennie pod rząd dostajemy bonusowe bańki i skrzynie:

    1 dzień - 100 baniek
    2 dzień - 200 baniek
    3 dzień - 300 baniek
    4 dzień - fartowna skrzynia - możesz zdobyć z niej jedną z tych rzeczy: trochę baniek, naklejkę, serduszka lub żetony do kostiumu Pilota
    5 dzień - mega fartowna skrzynia - możesz zdobyć z niej jedną z tych rzeczy: dużo baniek, naklejkę, serduszka, żetony do kostiumu Pilota, żetony do kostiumu Wilka, SACKPOT

    SACKPOT - daje 100.000 baniek, bardzo mała szansa na wylosowanie go (nigdy tego nie trafiłem niestety )

    Po piątym dniu logując się codziennie będziesz otrzymywać Mega fartowne skrzynie, aż do momentu przerwania "Comba logowania się". Naturalnie po przerwaniu go można robić je dalej, ale od zera.

    6) Darmowe wzmocnienia i serduszka

    Czasami zdarzy Ci się zdobyć podczas biegu darmowe wzmocnienie lub serduszko:

    - darmowe wzmocnienie daje nam za darmo do wyboru na początku biegu jeden z dwóch atutów, możemy sobie wybrać jaki chcemy, ale zdecydowanie polecam brać Niebieskie bańki. Wtedy wszystkie żółte bańki zmienią kolor na niebieski i będą dawały po dwie, a nie jedną. Czerwone bańki zostają bez zmian.

    Inne występujące w grze atuty to: Automatyczne uruchomienie osłony (włącza się sama po zapełnieniu wskaźnika), Mnożnik punktów x10 (totalnie bezużyteczne), Wyłączenie pocisków (pociski występują od 3 świata), Fory (natychmiastowe przeniesienie do 2 świata), Megafory (natychmiastowe przeniesienie do 3 świata).

    - serduszka - tak zwana druga szansa. Pozwala nam na kontynuację biegu podczas śmierci. Pierwsza szansa kosztuje 1 serduszko, a każda następna jest o jedno serce droższa.


    PORADNIK:

    Początki
    Osiągnij poziom drugi.

    Pierwsze trofeum jakie zdobędziesz w Run Sackboy! Run! Trzeba zebrać 3 gwiazdki robiąc zadanka tak zwane popierdółki podczas biegu, możesz je sprawdzić przed biegiem wchodząc w ZADANIA lub w trakcie biegu wchodząc w pauzę.


    Pracownik miesiąca
    Osiągnij poziom dwudziesty.

    Trzeba zdobyć 20 poziom. Zrobienie 3 gwiazdek z zadań daje nowy poziom. Zadania wraz ze zdobywaniem wyższego poziomu stają się coraz trudniejsze. Jeżeli nie radzisz sobie z którymś z nich to wykup natychmiastowe zaliczenie go. Ale pamiętaj o jednej rzeczy, każde następne Natychmiastowe zaliczenie będzie droższe od poprzedniego o 250 baniek. Także używaj tego przywileju z rozsądkiem, by nie tracić bezsensownie baniek.


    60 minut na godzinę
    Graj w Run Sackboy! Run! przez godzinę.

    Nic dodać, nic ująć.


    Zbieracz baniek
    Zbierz łącznie 10 000 baniek.

    Patrz: Nie mam co na siebie włożyć.


    Moje, moje, moje!
    Zbierz łącznie 50 000 baniek.

    Patrz: Nie mam co na siebie włożyć.


    Nie mam co na siebie włożyć
    Zdobądź następującą liczbę kostiumów: 10.

    Ostatnie trofeum w grze jakie zdobędziesz. Trzeba dużo dużo dużo grać. Osiem kostiumów możesz kupić za bańki, dwa za żetony (z fartownych skrzyń), a jeden za zdobycie 100.000 punktów w jednym biegu. Stroje za bańki będą wymagać, aż 727.000 baniek!

    W grze jest ich 11:

    - Kangur - 1000 baniek
    - Yeti - 2000 baniek
    - Księżniczka - 7500 baniek
    - Futbolista - 15000 baniek
    - Golfista - 50000 baniek
    - Krokodyl - 150000 baniek
    - Szaman - 200000 baniek
    - Jednorożec - 350000 baniek

    - Wilk - wymaga 50 żetonów Wilka, zdobyć je możesz otwierając Mega Fartowne skrzynie. Najczęściej wypadają po jednym, rzadziej po dwie sztuki.

    - Pilot - wymaga 500 żetonów Pilota, zdobyć je możesz otwierając Fartowne skrzynie i Mega Fartowne skrzynie. W fartownych wypadają po 1-6 sztuk, a w Mega Fartownych 6-15 sztuk.

    - Sowa - odblokujesz ją osiągając wynik punktowy 100.000. Jest to naprawdę znacznie łatwiejsze w późniejszej rozgrywce na wyższym poziomie, gdy zdobędziemy wysoki mnożnik punktów. Nie zwracaj na to uwagi, na pewno samo wpadnie.

    HINT 1: Zbieranie baniek ułatwi wchodzenie w bonusowe strefy za pomocą osłony. Za każde przejście można zdobyć 40-80 extra baniek (zależy od miejsca).

    HINT 2: Możesz zabawić się w hazard, kupując Mega Fartowne skrzynie, ale pamiętaj, że szansa na zysk/stratę to balans 50%. Bańki wypadają w liczbie 1100-4600 (tyle miałem minimum/maksimum). Trafisz z nich też żetony potrzebne do kostiumu Lotnika i Wilka, a o SACKPOCIE już nie wspomnę. Skrzynki kupujemy w Sklepie. Fartowna skrzynia kosztuje 500 baniek, a Mega Fartowna 2500.

    HINT 3: Możesz zdecydowanie przyspieszyć zbieranie baniek kupując mnożnik x2 (aktualnie kosztuje 18,75 zł), lub kupić same bańki za kosmiczną cenę (niektóre pakiety sięgają cen 155zł...). Polecam tylko desperatom i bogatym ludziom.

    HINT 4: Jeśli zdobędziesz Darmowe Wzmocnienie, wybierz na początku biegu Niebieskie Bańki, żółte bańki zmienią się w niebieskie i każda daje po 2, a nie 1. Również przy tym Osłona błyskawicznie się zapełnia.

    HINT 5: Jeśli używasz Osłony, wjeżdżaj nią w kolce i kaktusy. Rozbite kolce dają 5 baniek, a kaktus 10.

    HINT 6: Wybierz sobie najbardziej widoczny i komfortowy kostium. Przykładowo strój Szamana jest gorzej widoczny w 4 świecie itd. (kolory się zlewają). Niektórymi z nich również łatwiej się zbiera bańki używając Jetpacka i Lotni. Mi najlepiej szło Krokodylem i Futbolistą.

    HINT 7: Ja odpuściłem sobie zbieranie na Jednorożca. Moim zdaniem szybciej zbierzemy żetony ze skrzyń na Wilka i Pilota, więc odsyłam do HINT 2.


    Od naklejek do nagrody!
    Odbierz nagrodę za skompletowanie naklejkowego motywu.

    Czasami podczas biegu natrafimy na przezroczystą bańkę z naklejką. Zebranie 4 z jednej kategorii (na przykład muzyczne) daje różne nagrody, od baniek po serduszka. Możesz sprawdzić w menu głównym jakie naklejki masz już zebrane. Generują się losowo i być może będziesz musiał dłużej pograć, aby zdobyć jeden komplet. Ale nie martw się, ja kończąc grę miałem zdobyte wszystkie naklejki, a wymagane są tylko 4 z jednej kategorii.

    HINT: Magnesem możemy łatwo zebrać naklejkę.

    HINT 2: Naklejki możesz zdobyć z Fartownych i Mega Fartownych skrzyń.



    Run Sackboy! Run!
    Przebiegnij łącznie 100 000 metrów.

    Ten dystans podczas zbierania baniek do trofeum Nie mam co na siebie włożyć zrobisz chyba z 15 razy podczas całej kariery w tej grze , także określam je jako nie do pominięcia.


    Sackboy niszczyciel!
    Zniszcz 1000 przeciwników.

    Wrogów można zniszczyć skacząc na nich. Każdy rozwalony daje zawsze 5 baniek. Wpadnie naturalnie podczas grindowania baniek do trofeum Nie mam co na siebie włożyć.

    HINT: Niektórych latających wrogów można zniszczyć również poprzez uderzenie ich od dołu.


    Z tarczą!
    Odbij pocisk za pomocą tarczy.

    Trofeum do zdobycia dopiero po dojściu do 3 świata (Kaniony Jalapeno). Pociski to po prostu rakiety, które będą chciały nas trafić. Wystarczy zapełnić wskaźnik osłony i użyć jej dopiero w kanionach, najlepiej przed samym pociskiem. Zderzamy się z rakietą i mamy trofeum.

    HINT OGÓLNY: Możesz zniszczyć rakietę skacząc na nią, jednak trzeba umieć trafić w to jedno zielone miejsce, inaczej umrzesz (w ten sposób trofeum nie wpadnie). Dlatego z tego powodu po prostu lepiej unikaj rakiet, albo używaj osłony.


    Maksymalna moc!
    W pełni ulepsz jedno wzmocnienie.

    Tak jak pisałem wyżej we wskazówkach. Wybierz sobie jeden gadżet, który najbardziej ci się spodoba i wbij go na maksymalny 6 poziom. Każdy poziom dodaje +2 sekundy do czasu trwania. Ulepszenia dokonujemy w menu głównym w Sklepie. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ulepszyć wszystko do pełna, ale czy nie szkoda baniek, które można odłożyć na wielokrotnie tutaj wspomniane trofeum Nie mam co na siebie włożyć?


    Dodatkowe życie
    Użyj 10 serc ratunkowych.

    Serduszka to po prostu druga szansa. Pozwala na kontynuowanie biegu po śmierci.
    Możesz je znaleźć podczas biegu lub wylosować z Fartownych (1-2) i Mega fartownych skrzyń (2-4). Używaj ich przy zgonie. Czynność wykonaj 10 razy.

    HINT: Najlepiej sprawdzają się w połączeniu z atutem. Gdy popełnimy błąd w którymś miejscu, możemy użyć drugiej szansy, aby nie stracić atutu i móc dalej z nim grać.


    Unikacz
    Uniknij Negativitrona o włos 25 razy.

    Unikniemy o włos Megativitrona wchodząc w różową lepką maź. Czekamy, aż trochę za nami popełza i jak otworzy paszczę, wtedy wykonujemy szarżę. Czynność powtórz jeszcze 24 razy.

    ...tylko nie czekaj zbyt długo, bo staniesz się jego przekąską. A że Sackboy jest zrobiony z materiału... to biedaczek dostanie niestrawności .
    Ostatnio edytowane przez BULAJ16VAZA ; 10-05-2016 o 15:30

    Puste, bezcelowe prośby o dodanie do znajomych kasuję NATYCHMIASTOWO! (zwłaszcza w obecnej sytuacji, gdzie pełno spambotów rozsyła scamy)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •