Świąteczno-noworoczna przerwa, więc w moje łapki wpadł Ratchet & Clank.
Niestety grałem tylko w jedną część, ale bardzo podobał mi się All 4 one.
Graficznie jest rewelacja, wszystko wygląda bajerancko. Szczególnie nasi bohaterowie są odpicowani.
Jest to miła odskocznia od poważnych gier akcji, miła patformówka z elementami zręcznościowymi.
Więcej nie będę się rozpisywał o samej grze. Po prostu warto zagrać

Platynowanie bardzo łatwe. Pucharki związane z przygodą wpadają same. Zbieractwo też nie jest wymagające, holo-karty wpadają po zabitych przeciwnikach, można jest też znaleźć w niektórych miejscach na mapie, podobnie jak złote śrubki.
Kończąc na planecie Kalebo zjazd po szynie znajdźmy jeden z gadżetów, który pokazuje znajdki na mapie.
Warto jednak zwrócić uwagę na kilka pucharków , które są możliwe do pominięcia: rozwiązanie łamigłówek bez użycia hakowania, przemienić kapitana w owce, czy użycie disco bomby na każdym przeciwniku (łącznie z bossami).
Ten pucharek wpadł mi podczas NG+ (broń odblokowujesz w połowie gry), więc wygląda że się kumuluje i nie jest konieczne zaliczenia wszystkich przeciwników w jednym przejściu.
Pan Zurkon się nudzi… niestety, przechodząc 3 raz grę żeby farmić level broni naprawdę było ciężko aby nie usunąć.
Również z humorem średnio, parę scenek było zabawnych, kilka dialogów, ale 4 liter nie urywa.
Polski dubbing też bez rewelacji.

Podsumowując:
Platyna 2/10
Gra 7/10

PS:
Aby jak najszybciej uzyskać maksymalny level broni 5 a następnie 10 w NG+ najlepiej strzelać do z któregoś z bossa:
- Blargiańska Destruktobestia (planeta Nebula G34)
- Kapitan Qwark (planeta Deplanetyzator)
- Doktor Nefarious (planeta Deplanetyzator)
Do wyczerpania ammo, a następnie wychodzimy z gry (lub dajemy się zabić) i rozpoczynamy zabawę w tym samym miejscu z max ammo oraz bez ustarty levelu broni. I tak można farmić aż uzyskamy max level broni.
Niestety, te rozwiązanie nie dotyczy owconatora (Sheepinator), musimy po prostu używać go podczas normalnej gry.
Można też farmić na planecie Aridia, gdzie mamy do zabicia 80 piaskowych rekinów. Podobnie jak wyżej, zabijamy większość rekinów a następnie wychodzimy z gry (musi zostać przynajmniej 1). Uruchamiamy ostatni zapis, i ponownie mamy cała ilość rekinów do zabicia.

Pzdr
lq