O proszę, jestem pierwszy . Wiem, że nie pierwszy zakupiłem grę, ale na forum wielu leniuszków xd.

Salt and sanctuary, to "Dark soulsy w 2D"~Wredny i tutaj ma sporo racji, ponieważ lokacji mamy dosyć sporo, bossowie są przegięci momentami, mają kilka faz.. i żeby nie pisać wszystkiego, fan soulsów powinien zagrać. Może nie jest się rzuconym od razu na głęboką wodę, xD, nie no.. jest się wyrzuconym ze statku. Już za pierwszego bossa z jakim przyjdzie nam się zmierzyć mamy trofeum, o dziwo, kilka minut walki i trofeum jest nasze . W S&S głównie chodzi o to, aby wydostać się z wyspy, która kryje wiele sekretów i niespodzianek, ale istnieje również alternatywna wersja zakończenia ]:->. Z początku rozwijając postać możemy zobaczyć jak wielkie jest drzewko umiejętności co wygląda ładnie, ale później to już bez znaczenia, czy ulepszamy te na samym początku umiejętności, dzięki, którym nasza postać będzie szybsza, czy silniejsza, z tymi, które są na samym szczycie, różnice stanowią jedynie związane z klasą EQ.

Co do trofeów, to do pominięcia są tylko związane z NPC, z którymi należy wyczerpać rozmowy w danym czasie w danych lokacjach. Mi jakimś cudem Mag nie pojawił się w drugiej lokacji, co jest mega dziwne, bo pominąć się go nie da, przez co musiałem zaczynać grę od nowa, a na ng+ jest sporo trudniej :d, resztę trofeów można wbić przed ostatnią walką. Jeśli chodzi o sanktuaria, to najlepiej je robić pod sam koniec gry, ponieważ jedno z wyznań wymaga zbeszczeszczenia poprzednio używanego a później nawet na ng+ lokacje z tą wiarą będą nas atakować, co utrudnia nieco rozgrywkę ;d. Walki z bossami do najłatwiejszych nie należą, a najwięcej problemów sprawiła mi Wiedźma Jeziora i Bezimienny Bóg- ostatni dziad.

Jeśli chodzi o ocenę gry to mocne 8/10 bo kilka rzeczy można jak drzewko umiejętności zrobić lepiej.
Trudność w zdobyciu platyny oceniam na takie słabe 5/10 przede wszystkim przez 2 bossów, których opisałem wyżej.
Niemniej jednak, dla osób lubiących wyzwania polecam Sól i Sanktuarium a także super giere XD Furi .