Jak wiadomo niemal od samego początku życia PS4 pojawia się masa remasterów na tę konsolę. Jedne lepsze, drugie gorsze, jedni na nie czekają, inni patrzą na to z obrzydzeniem i komentują całą sprawę wytartym stwierdzeniem: "skok na kasę". Można szanować lub nie ideę remasterowania, ale z pewnością są tytuły, które chętnie ogralibyście raz jeszcze, lub po prostu zagralibyście w nie pierwszy raz w nowej, ulepszonej wersji. Pytanie, jakie byłyby to tytuły? Ten temat to swoista lista życzeń, największych marzeń i pole do polemiki, czy nasze fantazje mają sens i są możliwe do realizacji. Zaczynamy!

Jeśli o mnie chodzi to chyba najbardziej ucieszyłbym się na wieści o:

The Elder Scrolls V: Skyrim (ewentualnie The Elder Scrolls IV: Oblivion) - tak jest! Jedna z moich ulubionych serii gier RPG z pięknymi światami do eksploracji. Skyrim to perła gatunku, gra, która nadal budzi emocje, jej upiększona wersja, porównywalna z jakością wysokich detali i 60 klatek na PC, byłaby moim mokrym snem i powodem bym utonął w tej mroźnej krainie na kolejne dziesiątki godzin. Zapotrzebowanie na ten remaster jest ogromne, ale wątpię, by Bethesdzie chciało się podjąć tak ambitnego przedsięwzięcia.

Red Dead Redemption - kolejny otwarty świat i kolejna gra, którą bez wahania mógłbym wymaksować raz jeszcze bez uczucia nudy. Kto nadal nie grał ten trąba, do dziś nie powstała lepsza gra w realiach Dzikiego Zachodu. Rockstarze, dostarcz, a pójdę na klęczkach do sklepu (do komputera, by złożyć zamówienie )

Seria Mass Effect - remaster całej trylogii to byłoby to, czego pragnę. A pragnę po latach odświeżyć sobie to niesamowite uniwersum i jeszcze raz przeżyć te rozliczne historie, chociażby na PS3.

Z pewnością jeszcze coś bym wymienił, ale skoncentrowałem się na absolutnym TOP3. Gdy jeszcze przyjdzie mi coś na myśl, to na pewno tutaj wrócę. Tymczasem, czekam na Wasze typy