#169. Jeśli ktoś liczy na szybką platynę, to niech zapomni . Do platyny jest potrzebne dwa pady . Czas platyny to jakieś 20-30h + 4 dni z wykonanymi 5 challenge'ami co 48h.
Z początku gra nie miała dla mnie żadnego sensu, w sumie później lepiej nie było xD , ale zrozumiałem o co w tej grze chodzi, co trzeba robić.
Jesteśmy kosmitą, który zbiera produkty do tworzenia puszek z zupą aby nakarmić innych kosmitów na innej planecie i w ten sposób podbijamy lokalny rynek. Rywalizujemy z AI , który też chce podbić rynek a runda kończy się, kiedy pod koniec dnia mamy 100% podbitego rynku . Niby nic trudnego, niby nic fajnego, ale eksploracja jest dość fajna, taki minecraft w 2D. Budujemy, bronimy się, atakujemy, polujemy , niszczymy i tworzymy. Jest kolorowo jest fajnie, w końcu to gra Pixeljunk a oni mają wesołe gierki. Najgorsze są challenge, których mamy 74, jednym z ostatnich było wykopanie 60(?) tyś bloków. Najgorszym trofeum do zdobycia jest stworzenie i wysłanie 100 puszek zupek u kogoś w coopie. Niestety multi tutaj nie działa dobrze, często trafiałem tak, że gra się zacinała regularnie co jakieś kilka sek. Niby da się, ale z obcymi to kilka/kilkanaście rund trzeba robić. Robiłem wszystko z randomami, a oni niestety nie ułatwiali rozgrywki, bo chcieli jak najszybciej ukończyć planetę, dlatego polecam robić to na ustawce , na pewno krócej to potrwa :P.

Jeśli chodzi o fun z gry to ocena gry to takie 5/10 kończymy wszystkie planety i zaczyna się grind
Platyna tutaj to 3/10 do niektórych rzeczy trzeba się przyłożyć, jak znalezienie 100 recept na zupę. Składników mamy 20 różnych więc problemów być nie powinno, ale trzeba kombinować. Jest jeszcze jeden challenge jak zrobić 50 yummy soup. Co jakiś czas dostajemy info z obrazkiem, co jest pożądane , wtedy robimy z tego zupkę i wysyłamy, musimy dostać 8% zadowolenia i podbicia rynku, nie wiem czemu przy 10% nie zaliczało mi tego więc z każdą rakietą sprawdzałem czy zaliczało.
Ogólnie jest wesoło i jest większy fun, jeśli nie robimy platyny Xd bo nie trzeba się przejmować niczym :>