Zeszłoroczna platynka, która doczekała się mojej oceny.
Na tytuł napaliłem się jak szczerbaty na suchary. Ale tylko na wersję PSV ponieważ takie gry 2,5D powinny wychodzić na przenośną konsolkę niż na PS4. I tylko w przecenie, 100 pln wg mnie to i tak za dużo.
Graficznie widać różnice. Na psv obraz nie jest taki ostry jak na ps4 lub na pc (porównanie na podstawie filmików z YT) i do tego dochodzi taki efekt zamglenia. Barwa kolorów jest niezła w części India, Rosja ma specyficzną czarno czerwoną barwę. Efekty rysunkowe, szczególnie przy skoku wiary robią wrażenie, bardzo mi się to podobało.
Co do przejścia i calakowania gry: skupiłem się na przejściu każdego epizodu na normalnym poziome a potem NG+ (w Inidach i Rosji konieczne przejście na Hard). Do tego dochodzą dodatkowe ograniczenia jak: nie zbij nikogo i nie być zobaczonym przez nikogo. W przypadku pierwszych dwóch musimy jeszcze pobić nasz wynik (wykonanie zadań pobocznych).
Chiny wymagają jeszcze od nasz znalezienia wszystkich znajdek.
Wg mnie najłatwiejsze przejście jest w epizodzie Rosja, gdzie możemy zabijać naszych przecinków w NG+ (do tego dochodzi snajperka, to co misie lubią najbardziej)
Chiny i Indie są dość wymagające, ale przy kolejnym przejściu pewne schematy są powtarzalne, również z pomocą przychodzi YT, gdzie można sprawdzić jak przejść epizody na Gold.

Grę oceniam wysoko, bo to ciekawy tytuł i dobrze się bawiłem przy nim: 8/10
Platyna, to takie 5-6/10. Poszczególne etapy na hard w NG+ czasami są wymagające, i trzeba szybko się poruszać i używać gadżetów do odwrócenia uwagi przeciwników.

Pzdr
lq