Dźwięcząca platyna #243

Wpadła w końcu po prawie roku od pierwszego odpalenia. Gra niestety jest bardzo męcząca ze względu na strasznie nieprzyjazny model sterowania. Dodatkowo fizyka też leży. Samochody nie latają w kosmos jak w np. WRC 6 ale uwielbiają się turlać po najechaniu na nieznaczną nierówność. Wielokrotnie samochód mi stawał bokiem podczas gry. Opcja cofania czasu też jest zepsuta. Dlatego, że nie można użyć jednej bezpośrednio po poprzedniej. Przez ten zamysł bardzo często chcąc poprawić jakiś źle wykonany zakręt pakowałem się w jeszcze gorszą sytuację i jedynym wyjściem był całkowity restart wyścigu. Mocno to denerwowało. Graficznie jest słabo, ale dźwięki są w porządku. Cieszy obecność polskiego pilota. Na plus jednak zdecydowanie wspomnę model kariery - zbieramy kasę, kupujemy różne samochody i jeździmy w różnych klasach. Pojazdów jest sporo, zwykłe typowe WRC, klasyki tego sportu i inne znane marki. Także nie wszystko zostało tu zepsute. Są też wywiady z tytułowym rajdowcem. Szkoda, że jednak model jazdy jest taki wkurzający, bo to jednak najważniejszy aspekt gry wyścigowej.

Trudność daję od siebie 6/10. Jeśli nie jesteście zaprawieni w grach wyścigowych możecie mieć problemy z jednym pucharkiem - Sébastien, legenda. Musimy zaliczyć wszystkie historyczne zwycięstwa Leoba. Problemem jest jedno o nazwie 25 sekund. Jest to trudna dla zielonych czasówka na niełatwej trasie. Właśnie przez tą rzecz platyna wpadła tak późno. Po prostu odstawiłem ją na później. Zaprawiony w boju po platynowaniu WRC 5 oraz WRC 6 postanowiłem spróbować ponownie. W końcu się udało, ale chyba dobre 50 prób to zajęło. Wyłączyłem całkowicie kontrolę trakcji, oczywiście wspomaganie hamowania i przełączyłem na kamerę z maski. Trzeba znać trasę na pamięć, bo ma kilka niebezpiecznych momentów. Finałowy wyścig Pikes Peak który się potem odblokował poszedł już bez problemu. Tutaj jechałem także kamerą z maski, ale dodałem sobie wspomaganie hamowania na 3 poziom z 10. Reszta pucharków nie stanowi większego problemu. Całość jest jednak trochę czasochłonna. Ogólne gry niestety nie polecam, bo przez ten model jazdy i fizykę nie mogę. Ale jak ktoś usilnie chce sprawdzić, bo jest fanem rajdów to może się jakoś przekona. Przynajmniej kariera jest spoko w przeciwieństwie do serii WRC, gdzie podpisujemy jedynie kontrakty i jedziemy.