No i fajnie, gra z Plusa w końcu ograna, a co za tym idzie #5 w tym roku i zarazem ogólnie #31

Zaczynając od początku, gra dodana do Plusa na nowy rok. Było to miłe zaskoczenie, zwłaszcza, że ogrywałem ją dużo wcześniej na PC'ie. Wiedziałem "z czym to się je", więc czułem, że będę musiał w nią zagrać i ukończyć. Co prawda wbiłem dopiero teraz, ale to dlatego, że niestety grając cały czas po prostu "nadużyłem" gry i mi się znudziła. Czasami tak też się dzieje z dobrymi tytułami. Także musiałem zrobić sobie przerwę, jak widać, dość sporą.

Wracając jednak do gry, jest to coś zupełnie nowego. Jest do jedyna gra (tak mi się wydaje), w której wcielamy się w cywili podczas wojny. Tutaj, jak się można domyślić, wojny domowej. Musimy dążyć do przetrwania czyli tak zwany "survival", więc coś w moich klimatach. Uwielbiam tego typu gry, gdzie trzeba zbierać surowce by móc rozwijać się dalej. Nie ma bardzo wymagających trofeów, bo wszystkie wpadały podczas gry. Zdarzało się oczywiście, że trzeba było grać specjalnie pod trofeum, ale to nie sprawiało kłopotu wielkiego. Najdłuższy lub też najtrudniejszy pucharek to tutaj Bój na śmierć i życie. Do tego musiałem niestety podchodzić ze 2-3 razy. Jednakże 2 pierwsze razy od razu jak zacząłem grać. Między innymi przez ten pucharek musiałem zrobić sobie przerwę.
Wyprawy nocą na "łowy" za materiałami były bardzo przyjemne. Ogólnie było bardzo dużo miejscówek, a w niektórych można było wręcz ustawić sobie, kogo tam spotkamy. Mogliśmy plądrować opuszczone domy, czy też tam napotkać wojsko, gangi czy poszukiwaczy i biedaków. Niestety, dużo tych lokacji było, przez co nigdy nie wybrałem się do wszystkich (można wybrać wszystkie lub minimum 8). Zazwyczaj wybierałem te już sprawdzone gdzie wiedziałem, że nikogo nie spotkam. Także moja gra wyglądała na maksymalnie bezpieczną, bo nie starałem się "atakować" miejsc gdzie mogłem spotkać gangi czy żołnierzy.

Gra bezprecedensowa i świetna. Polecam ją wszystkim, zarówno tym co chcą wbić , a także tym co chcą po prostu pograć w świetną grę.

Oceny:
Gra: 9/10
Platyna: 3/10