PRZEGLĄD:

Trudność zdobycia platyny: Ankieta
Czas potrzebny na zaliczenie platyny: od 10 do 20 godzin
Trofea offline: 17 w tym ( 10 , 6 , 1 )

Trofea online: 25 w tym ( 14 , 9 , 1 i trofeum )
Trofea do pominięcia: Brak
Zabugowane trofea: Brak
Online Pass: Nie


WSTĘP:

Dożyliśmy czasu, kiedy możemy być bardziej pewni tego że Panowie z EA wypuszczą z końcem września nową część z serii FIFA niż tego, że w grudniu spadnie śnieg. Tak to miało miejsce w poprzednim roku, gdy wyszła kolejna odsłona serii opatrzona numerem 15. Co prawda na rynku znajduje się już kolejna odsłona piłki kopanej, w której niespodziewanie możemy między innymi pokierować poczynaniami płci pięknej (pisałem o tym we wstępie do poradnika na konsole Fifa15), ale nadal dużo osób można spotkać na serwerach grających w tą nieco starszą odsłonę.
Rok się kończy i wypadało by dokończyć to co się zaczęło więc przejdźmy do poradnika. Ogółem trofea nie są zbyt trudne do wykonania. Owszem znajdziemy tutaj kilka trofeów tzw. pain in the ass, które spowodują, że nieraz będziemy mieli ochotę rzucić padem. Ale w porównaniu z innymi grami, nie będzie to aż taka trudna platyna.

MAPA PRZEJŚCIA:

Nie ma jakiejś specjalnej drogi którą moglibyśmy podążyć, aby szybko i sprawnie pozbierać trofea. Dlatego podzieliłem trofea na poszczególne tryby w których je zdobędziemy. Szczególną uwagę należy zwrócić na Stylowo, Najlepszy przyjaciel bramkarza i Walka do końca, gdyż z tymi trofeami będziemy mieli najwięcej problemów.

1. Tryb FUT: (wymagany dostęp do internetu)

Trofea, które powinniśmy zdobyć w trybie Ultimate Team:

Wizyta w sklepie
Zasłużona lojalność
Mały eksperyment
Nie boję się ciebie
Jasne, zawsze wina kapitana
Fajny skład, stary
Wciąż kumple?
Szał paczek
Absolutnie najlepsi


2. Zadania społecznościowe (wymagany dostęp do internetu)

W tej odsłonie gry FIFA 15 znajdziemy troszkę więcej trofeów społecznościowych niż w poprzednich częściach:

Jestem lepszy!
Patrzcie na mnie
Jakieś uwagi?
Oto, co o tym myślę
Hojny gest
Rozrzutnik
Pierwsze koty za płoty


3. Szybkie mecze

Trofea te należy zdobyć rozgrywając szybki mecz lub tzw. MatchDay.

Czarny koń
Zaparkuj autobus
Precyzyjne polecenia
Taktyk
Fan
Na całego


4. Tryb kariery menadżera/zawodnika

Tryb kariery powinniśmy podzielić na dwa etapy.
Pierwszy to kariera menadżera:

Pan Menedżer
Pożyczony pomysł
Obieżyświat


oraz karierę zawodnika

Pakuj manatki

5. Tryb ONLINE (wymagany dostęp do internetu)

Większość trofeów w tym trybie powiązanych jest z grą w Sezonach, samemu lub ze znajomym:

Gościnny występ
Jeszcze tylko jeden...
Dobry początek
Stylowo
W duecie
Może zagramy meczyk?
Kumple do samego końca
Klubbing
Na fali
Legenda futbolu


6. Czyszczenie

Jeśli dotarliście do tego miejsca, oznacza to że jesteście na ostatniej prostej do kolejnej platyny. Istnieje szansa, że niektóre trofea powinniście zdobyć wcześniej, podczas gry w trybach opisanych wyżej.

Proste podbicie
Z czuba
Pełna kontrola w obronie
Minąć bramkarza
Uzdolniony
A jednak weszła!
Walka do końca
Czas na turniej
Najlepszy przyjaciel bramkarza
Co za dryg


I to by było na tyle. Do zobaczenia na zielonej murawie!

PORADNIK:

Legenda futbolu
Odblokuj wszystkie pozostałe trofea (poza trofeami z dodatków)

Żeby zostać legendą futbolu, trzeba mieć niesamowity talent, spędzać masę godzin na treningach i mieć końskie zdrowie, żeby to wszystko wytrzymać. Ale na szczęście do zdobycia tego trofeum wystarczy zdobyć pozostałe trofea w grze.


Proste podbicie
Zdobądź bramkę prostym podbiciem

Przy tym trofeum sprawa nie wygląda już tak kolorowo jak by się wydawało. Bramkę należy zdobyć uderzeniem z prostego podbicia, co nie jest takie proste, ale po kolei...

Piłka musi lecieć w powietrzu z jak najmniejszą rotacją i spaść pod poprzeczkę.
Aby tego dokonać należy:
1) Podbić wszystkie umiejętności jednego zawodnika, którym będziemy próbować zdobyć to trofeum, np. Lewandowskiemu.
Wszystkie poza Podkręceniem - tu należy zmniejszyć je maksymalnie, aby piłka nie nabierała rotacji po uderzeniu.
2) Dodatkowo zmieniamy suwaki w ustawieniach użytkownika na:

Szybkość sprintu
- użytkownik - 80 (niewymagane)
Przyspieszenie - użytkownik - 80 (niewymagane)
Niedokładność strzałów - użytkownik - 0
Prędkość piłki po strzale - użytkownik - 25
oraz suwaki SI:
Szybkość sprintu - 0
Przyspieszenie - 0
Umiejętności bramkarza - 0
3) W trakcie meczu należy biec naszym zawodnikiem (nie używając ) środkiem boiska i na wysokości ok. 30m strzelamy wciskając + . Piłka powinna bez problemu trafić do bramki. Jeśli nabrała rotacji przy strzale, musimy spróbować jeszcze raz, aż do skutku. Mi osobiście wpadło to przy pierwszej próbie.

 

Z czuba
Zdobądź bramkę uderzeniem z czuba


Naszym zadaniem jest umieszczenie piłki w bramce po strzale z tak zwanego czuba. Jest to najpopularniejszy sposób kopania piłki we wczesnych klasach podstawówki na większości boiskach szkolnych. Więc...

...sprawa nie jest taka prosta na jaką wygląda. Mi osobiście udało się to dopiero w którymś kolejnym podejściu. Najlepiej biec na wprost bramkarza (bez sprintu) i zaraz przed tym jak się zacznie rzucać na piłkę należy wcisnąć i mieć nadzieję że nasz grajek kopnie w wymagany przez nas sposób piłkę.

Trofeum to najlepiej zostawić sobie na końcowe czyszczenie gry z trofeów. Jest duże prawdopodobieństwo że wpadnie nam podczas normalnej zabawy i rozgrywki.


Pełna kontrola w obronie
Przejmij piłkę od przeciwnika wślizgiem 10 razy


Nie jest to tak proste trofeum jak by mogło się wydawać. Problem polega na tym, że nie każdy odbiór piłki wślizgiem zalicza się do tego trofeum. W głównej mierze chodzi o to, aby nie tyle wybić piłkę wślizgiem zawodnikowi, a sprawić by po wślizgu zatrzymała się przy nas. Zalecam nie używanie sprintu przy próbie wślizgu bo prawie na pewno zamiast zatrzymać piłkę - wybijemy ją. Najlepiej wyjaśnia to filmik zamieszczony poniżej. Jeśli wykonamy w ten sposób 10 wślizgów, trofeum powinno pojawić się na naszym koncie. Nie musimy tego wykonywać w tym samym meczu.

Można pozostawić to trofeum na sam koniec, istnieje wielkie prawdopodobieństwo, że wpadnie podczas normalnej gry. Ewentualnie powinno nam wpaść podczas robienia trofeum Walka do końca.

 

Minąć bramkarza
Pokonaj bramkarza w sytuacji sam na sam i strzel gola


Aby zdobyć powyższe trofeum musimy minąć bramkarza i strzelić gola. Do tego najlepiej spisują się zawodnicy z wysokim dryblingiem (np.Ronaldo, Messie, Ibrahimović, Neymar). Możemy spokojnie zmienić ustawienia suwaków odpowiedzialnych za umiejętności bramkarskie, szybkość i przyspieszenie CPU, aby ułatwić sobie sprawę. Trofeum powinno wpaść nam podczas normalnej rozgrywki, więc proponuje zostawić je na koniec.


Uzdolniony
Odblokuj wyzwanie treningowe


Należy ukończyć jedną z gierek treningowych, co zaowocuje odblokowaniem nowego wyzwania. Możemy tego dokonać w przedmeczowej rozgrzewce/gierce lub wchodząc w GRAJ -> GRY TRENINGOWE. Z reguły gierki na brązowy medal nie są zbyt trudne i łatwo je przejść.


Najlepszy przyjaciel bramkarza
Uratuj zespół przed utratą bramki, wybijając piłkę wślizgiem z linii bramkowej


Jedno z najbardziej denerwujących trofeów w grze, obok Walka do Końca. Naszym zadaniem jest wybicie piłki zmierzającej do bramki wślizgiem z linii bramkowej. Albo wpadnie nam podczas normalnej rozgrywki (mało prawdopodobne), albo trzeba będzie skorzystać z ustawki ze znajomym lub drugiego kontrolera.

1) Więc... na sam początek zmieniamy w ustawieniach suwak odpowiadający za szybkość piłki po naszym strzale (poniżej 20) dzięki temu piłka kopnięta do bramki będzie w miarę wolno turlać się do bramki po naszym strzale, ale po kolei.
2) Rozgrywamy szybki mecz na dwa kontrolery (najlepiej 6 minut połowa - będziemy mieli więcej szans).
3) Pierwszym kontrolerem wycofujemy piłkę do bramkarza, którym wychodzimy z piłką poza pole karne (najlepiej no ok. 30 metr).
4) Drugim kontrolerem odbieramy piłkę bramkarzowi i kierujemy ją do bramki (dzięki wcześniej zmniejszonym suwakom, piłka leci na tyle wolno że jesteśmy w stanie ją dogonić).
5) Teraz bierzemy pierwszy kontroler i staramy się dobiec do piłki tuż przed bramką i wybijamy ją .
6) Robimy tak do czasu kiedy nam trofeum wpadnie, możliwe że będzie to wymagało kilkudziesięciu prób.

WAŻNE! Po odbiorze piłki musimy strzelić w innym przypadku (podanie, lob) trofeum nam nie wpadnie chociaż uda nam się wybić piłkę z bramki.

Na jednym z zagranicznych portali znalazłem jeszcze podobny sposób, możliwe że łatwiejszy.
1) zmieniamy ustawienia gry na AUTOBUS
2) podajemy do bramkarza i wychodzimy nim tak jak pisałem wyżej.
3) po odbiorze piłki kopiemy ją w stronę bramki
4) teraz obrońcy sami powinni dobiec do piłki i ją wybić, my nic nie robimy.
5) po kilku próbach trofeum powinno wpaść.


A jednak weszła!
Strzel bramkę od poprzeczki lub słupka w meczu


Należy strzelić bramkę od słupka lub od poprzeczki - nie ma na to jakiegoś specjalnego sposobu. Proste trofeum, które powinno wpaść z czasem.


Czarny koń
Wygraj z 5-gwiazdkowym zespołem SI na poziomie "Legendarny", grając zespołem 3-gwiazdk. lub gorszym


Możemy zdobyć to trofeum na dwa sposoby:

1) Tradycyjny - ustawiamy mecz na poziomie legendarnym, wybieramy 5 gwiazdkowy zespół oraz słabszy 1-3 gwiazdkowy i wygrywamy mecz tym słabszym zespołem.

lub

2) Zmieniamy ustawienia suwaków odpowiedzialnych za umiejętności przeciwników (zmniejszamy) jak i naszej drużyny (zwiększamy). Wystarczy zmienić kilka parametrów takich jak szybkość biegu, przyspieszenie, umiejętności bramkarza, krycie, celność strzałów. Przy takich ustawieniach spokojnie kontrolujemy mecz i strzelamy tyle bramek ile nam się podoba. Po zakończeniu meczu trofik wpada.


Co za dryg
Zdobądź bramkę spektakularnym strzałem


Aby to trofeum wpadło musimy sprawić, aby nasz zawodnik strzelił spektakularną bramkę, np. z piętki lub z przewrotki. Strzał spektakularny oddajemy z pomocą , jednakże strzały z dystansu nie liczą się do tego trofeum. Najlepiej próbować z bliższej odległości, w pojedynkach 1 na 1 lub przy minięciu bramkarza, proponuje wykonać je zawodnikiem, który ma dość wysokie umiejętności techniczne (Ronaldo, Messi, Lewandowski). Trofeum powinno wpaść z czasem, w trakcie gry.


Walka do końca
Zdobądź bramkę, leżąc na ziemi


Jedno z najbardziej denerwujących trofeów w grze. Należy zdobyć bramkę leżąc na ziemi. To trofeum różni się od tego z PS3, musimy zdobyć bramkę uruchamiając specjalną animację. Istnieją dwie metody które mogą przyczynić się do zdobycia tego trofeum. Pierwsza będzie polegała na grze z CPU a do drugiej przyda nam się drugi kontroler lub kolega online.
Ale po kolei:

1) Edycja zawodników i zmiana taktyki

  • edytujemy umiejętności napastnika którym będziemy starali się zdobyć to trofeum. Tak jak to miało miejsce przy Proste podbicie podnosimy je do 99. Możemy darować sobie umiejętności bramkarskie tego zawodnika.
  • następnie wybieramy jakiś słaby zespół (poniżej 2 gwiazdek) z którym będziemy grali i edytujemy bramkarza tego zespołu. Obniżamy mu wszystkie statystyki do 1 poza Agresją, którą podnosimy do 99.
  • upewniamy się że mamy wyłączone pobieranie składów MatchDay
  • zmieniamy ustawienia suwaków na poniższe:

Ustawienia Użytkownika:
SZYBKOŚĆ BIEGU: 25
PRZYSPIESZENIE: 100
SZYBKOŚĆ PIŁKI PO STRZALE: 100

Ustawienia SI:
SZYBKOŚĆ BIEGU: 0
PRZYSPIESZENIE: 0
UMIEJĘTNOŚCI BRAMKARZA: 0
BŁĄD PRZYJĘCIA PIŁKI: 0

  • zmieniamy ustawienie naszego zespołu na 4-5-1 i ustawiamy naszego zawodnika (tego którego edytowaliśmy) na szpicy ataku.

2) Metoda 1 - 1 kontroler - mijamy bramkarza

  • na samym początku ustawiamy zespół ultra defensywnie ustawiając taktykę na AUTOBUS (<). Dzięki temu żaden z pozostałych zawodników nie będzie nam się mieszał w ataku na bramkę .
  • biegniemy naszym super napastnikiem na bramkę przeciwnika, kiedy będziemy już w polu karnym zwalniamy (nie używamy sprintu). Zbliżamy się do bramkarza i gdy będzie już blisko gwałtownie skręcamy w którąś stronę, tak aby bramkarz nas zawadził. Często może się zdarzyć że bramkarz nas sfauluje lub zupełnie nie trafi. Wtedy musimy spróbować jeszcze raz. (najlepiej wybić piłkę za bramkę, aby bramkarz mógł wznowić grę od bramki długim wybiciem - będziemy mieli dużo więcej miejsca w polu karnym na kolejne próby).
  • gdy tylko się przewrócimy, od razu oddajemy strzał. Jeśli piłka znajduje się blisko nas powinniśmy uruchomić odpowiednią animację.

 

3) Metoda 2 - 2 kontrolery

  • przy drugiej metodzie potrzebny będzie nam drugi kontroler lub kolega online.
  • drużynie atakującej ustawiamy taktykę AUTOBUS, natomiast broniącej drużynie zmieniamy na ULTRA OFENSYWNĄ. Dzięki temu będziemy mieli więcej miejsca w polu karnym
  • po rozpoczęciu meczu oddajemy piłkę bramkarzowi drużyny przeciwnej. Drugim kontrolerem, sterując bramkarzem, upuszczamy piłkę i wypuszczamy ją delikatnie przed siebie.
  • teraz podbiegamy naszym napastnikiem i próbujemy ją przejąć wślizgiem i od razu po wykonaniu wślizgu wciskamy strzał. Przy odrobinie szczęścia powinno nam się udać "odpalić" odpowiednią animację i trofeum powinno wpaść na nasze konto.

 

Osobiście polecam 2 metodę jest dużo prostsza i szybsza.


Na całego
Zdobądź bramkę po 80. minucie na poziomie "Legendarny" przy nastawieniu "Atak całą drużyną"


Bardzo proste trofeum, niż mogło by się wydawać. W ustawieniach rozgrywki ustawiamy poziom Legendarny, następnie zmniejszamy ustawienia SI (Szybkość biegu, przyspieszenie, umiejętności bramkarza). Podczas meczu zmieniamy taktykę na "Atak całą drużyną". Teraz wystarczy strzelić bramkę po 80 minucie. Nie pamiętam czy trofeum wpadnie po strzeleniu gola czy po zakończeniu spotkania. Tak czy inaczej, kolejne trofeum powinno wpaść do naszej kolekcji.


Zaparkuj autobus
Nie strać bramki po 70. minucie na poziomie "Legendarny" przy nastawieniu "Autobus".


Podobnie jak w trofeum Na całego, zmieniamy ustawienia SI i ustawiamy poziom Legendarny. Teraz jak to miało miejsce we wcześniej wymienionym trofeum, zmieniamy szybką taktykę na Autobus. Teraz od 70 minuty musimy uważać żeby nie stracić bramki (co nie powinno być trudne przy odpowiednich ustawieniach), a trofeum po ukończeniu meczu zagości na naszym koncie.


Wciąż kumple?
Wygraj sezon meczów towarzyskich FUT


Musimy rozegrać sezon meczów towarzyskich w trybie FUT. Sezon ten składa się z maksymalnie 5 meczy (gra do 3 zwycięstw). Trofeum o tyle proste, że nie musimy rozgrywać każdego meczu. Wystarczy, że zaraz po rozpoczęciu gry nasz znajomy podda mecz a my dostaniemy 3 pkt za walkower. Po trzech meczach wygranych w ten sposób (lub rozegranych w sposób tradycyjny) razem z pucharem za wygranie sezonu dostaniemy to srebrne trofeum do kolekcji. Teraz wystarczy odwdzięczyć się znajomemu taką samą serią, by również mógł się cieszyć tym pucharkiem.


Wizyta w sklepie
Wypożycz zawodnika z katalogu EAS FC


Wchodzimy do katalogu EAS FC -> ULTIMATE TEAM i wybieramy jednego z zawodników, którego chcemy wypożyczyć. Najtańszym zawodnikiem jest Killian Brennan, płacimy za niego 200FCC natomiast jeśli chcemy by zagrał u nas Robert Lewandowski musimy wyłożyć 4000FCC (musimy mieć przynajmniej 30 poziom). Po "zakupie" takiego wypożyczenia trofeum jest nasze.


Zasłużona lojalność
Zdobądź zaufanie zawodnika w trybie FUT po zagraniu nim 10 lub więcej meczów


Kupujemy nowego zawodnika z rynku transferowego i umieszczamy go w wyjściowym składzie. Teraz rozgrywamy nim 10 meczy i trofeum jest nasze. Jeśli dokonaliśmy tego w Fifa 15 na konsoli PS3, trofeum wpadnie po rozegraniu pierwszego meczu z takim zawodnikiem.


Mały eksperyment
Zastosuj swoją pierwszą kartę stylu gry w trybie FUT


Karta stylu umożliwia podniesienie umiejętności jednemu naszemu zawodnikowi kosztem pozostałych umiejętności. Jeśli jeszcze nie posiadamy takiej karty (np. z paczek), możemy ją kupić w sklepie FUT na rynku transferowym. Po zakupie przechodzimy do składu, wybieramy zawodnika, któremu chcemy zaaplikować ową kartę i jej używamy tak jak kontraktu lub leczenia. Po tej operacji trofeum zagości na naszym koncie.


Nie boję się ciebie
Rzuć wyzwanie drużynie tygodnia FUT


Należy rzucić wyzwanie drużynie tygodnia w trybie FUT. W tym celu wchodzimy do tego trybu, a następnie GRAJ>DRUŻYNA TYGODNIA
Możemy sobie wybrać z którą drużyną tygodnia chcemy grać za pomocą .
Po rozegraniu meczu (nie trzeba wygrywać) na dowolnym poziomie trudności, trofeum jest nasze.


Szał paczek
Otwórz 20 paczek w trybie FUT


Najprostszy złoty pucharek w tej grze. Musimy otworzyć 20 paczek w trybie FUT, gra zalicza nam te paczki które dostaliśmy np. za ukończenie turnieju jak i te, które kupiliśmy. Jeśli dokonaliśmy tego w Fifa 15 na konsoli PS3, trofeum wpadnie po otwarciu pierwszej paczki.


Absolutnie najlepsi
Zdobądź tytuł ligi w sezonach FUT


Trofeum podobne do tego z poprzedniej części. W sezonach FYT mamy dwie możliwości, gramy online lub samemu. Jest 10 poziomów ligi, zaczynamy oczywiście od 10 - najniższej. Aby wygrać ligę na tym poziomie musimy zdobyć 12pkt, czyli wygrać 4 mecze (lub kilka zremisować ;-) ). Polecam grę samemu ze względu na poziom trudności, który prezentują drużyny sterowane przez konsole - jest on dość niski i na tym poziomie ligi nie powinien sprawiać trudności. Po zdobyciu 12pkt sezon się kończy (nie musimy rozgrywać wszystkich meczów) a trofeum jest nasze.


Jasne, zawsze wina kapitana
Zmień kapitana zespołu w trybie FUT


W tym roku ustawienia składu w trybie FUT zostały troszkę rozbudowane w porównaniu z poprzednimi częściami tej serii. W menu zarządzania składem wciskamy i wybieramy Role zawodników. Zmieniamy kapitana i trofik jest nasz.


Fajny skład, stary
Skopiuj skład po zakończeniu meczu online


Po rozegraniu meczu online w trybie Ultimate Team na ekranie z ocenami zawodników wciskamy, aby skopiować skład przeciwnika. Gdy to zrobimy trofeum wpadnie.


Pan Menedżer
Utwórz nowy skład


Trofeum to zdobywamy w trybie kariery menadżera. Po uruchomieniu kariery przechodzimy do zakładki ZESPÓŁ, a następnie SKŁADY. Wybieram Nowy Skład, nadajemy mu nazwę. W ten sposób otrzymamy kolejne brązowe trofeum.


Pożyczony pomysł
Zaimportuj skład


Podobnie jak w trofeum Pan Menedżer, z tą różnicą że zamiast utworzyć skład wybieramy importuj. Wybieramy drużynę od której chcemy "pożyczyć" taktykę i trofeum melduje się w naszej kolekcji.


Taktyk
Zmień taktykę na ekranie zarządzania zespołem podczas meczu


Trofeum to możemy zdobyć podczas dowolnego meczu. W trakcie rozgrywki wchodzimy w SKŁAD, a następnie wybieramy TAKTYKA i zmieniamy z domyślnej na np. gra z kontry lub jakąś inną. Po tej zmianie powinniśmy otrzymać trofeum.


Precyzyjne polecenia
Wydaj piłkarzowi instrukcje na ekranie składu


Podczas meczu wchodzimy w SKŁAD, a następnie wybieramy WYTYCZNE. Wybieramy któregokolwiek zawodnika i zmieniamy mu wytyczne. Po zmianie wytycznej powinniśmy otrzymać trofeum.


Obieżyświat
Kieruj trzema różnymi klubami w trzech różnych krajach w czasie jednej kariery


Kolejne trofeum, które zdobywamy rozgrywając karierę menadżera. Należy prowadzić 3 drużyny w 3 różnych krajach, jest to do zrobienia w ciągu niemal 1 sezonu. Najlepiej wybrać topowy zespół, będziemy mieli dobre wyniki = będą kolejne oferty pracy, a z takim zespołem dużo prościej o dobry wynik.

W moim wypadku wyglądało to tak:

  • Rozpocząłem grę Manchesterem United, następnie przeszedłem do zakładki SEZON a następnie kalendarz. Wybrałem datę 1 czerwca i symulowałem calutki sezon. Trwało to około 10 minut.
  • następnie przeszedłem do nowych ofert pracy w zakładce BIURO. Miałem tam dwie oferty, jedną z Anglii i jedną z Francji (AS MONACO). Wybrałem oczywiście tą drugą.
  • po upływie kilku dni dostałem informację że sezon się skończył (nie zagrałem ani jednego meczu) i kontrakt ze mną został rozwiązany. Jest to prawdopodobnie błąd gry, ale w tym momencie nie narzekałem.
  • nowy sezon, nowe wyzwania. Dostałem oferty z Francji, Niemiec i Włoch. Wybrałem Torino (Włochy) i po załadowaniu nowego sezonu zdobyłem jakże ładne srebrne trofeum.


Nie twierdzę, że będzie tak za każdym razem, ale mam nadzieje że pomogę tym opisem niektórym z was.


Pakuj manatki
Opuść klub na zasadzie wypożyczenia lub w ramach transferu w trybie kariery zawodnika


Kolejne trofeum do zrobienia w trybie kariery, tym razem jednak musimy zamiast kariery menedżera wybrać karierę zawodnika. Wybieramy zawodnika już istniejącego, takiego który zwykle siedzi na ławce rezerwowych i w trakcie gry prosimy o transfer lub wypożyczenie. Gdy zgłosi się po nas jakiś klub, akceptujemy ofertę i przenosimy się do nowego klubu, a trofeum wpłynie na nasze konto.


Czas na turniej
Utwórz i wygraj własny turniej z ponad 16 drużynami


Aby zdobyć to trofeum, musimy utworzyć turniej z co najmniej 32 drużynami. Podam najszybsze i najłatwiejsze rozwiązanie.
Z menu GRAJ wybieramy STWÓRZ TURNIEJ. Teraz wybieramy Puchar (będziemy mieli do wyboru jeszcze Ligę lub Ligę + Puchar, ale żeby nie tracić czasu wybieramy sam Puchar). Kolejne ustawienia to:

- Liczba drużyn: 32
- Losowe dobieranie zespołów: Tak
- Ustawienia zaawansowane: Tak

W ustawieniach z kolei wybieramy:

- Auto uzupełnienie drużyn: tak
- Liczba gwiazdek: mniej niż 2 gwiazdki
- Ilość meczów: 1
- Ilość meczów w finale: 1

Teraz przechodzimy do wyboru drużyny. Zmieniamy jedną z rozlosowanych drużyn (za pomocą ) na zespół 5 gwiazdkowy (np. Bayern, Barcelone lub Real) a następnie wybieramy aby zaznaczyć ją jako drużyna, którą będziemy prowadzić. Po przejściu do rozgrywki symulujemy wszystkie mecze, włącznie z finałem. Warto zapisywać grę co mecz, zdarza się przecież że nawet słabszy zespół potrafi sprawić niespodziankę, a szkoda by było zaczynać turniej od początku. Po rozegraniu lub zasymulowaniu finału - dostajemy ten o to śliczny brązowy pucharek - oczywiście pod warunkiem że wygramy finał ;-)


Gościnny występ
Rozegraj mecz w trybie sezonów z gościem


Aby zdobyć to trofeum potrzebne są nam dwa pady. Rozgrywamy mecz w sezonach i przy wyborze drużyny podłączamy się drugim kontrolerem jako gość. Teraz rozgrywamy jeden mecz, drugi kontroler możemy odłożyć obok lub jeśli jest u nas znajomy rozegrać go w sposób tradycyjny. Po ukończeniu meczu (nie musimy wygrywać) trofeum jest nasze.


Jeszcze tylko jeden...
Rozegraj dwa mecze z rzędu w trybie sezonów


Musimy rozegrać dwa mecze pod rząd w trybie Sezony (gra Online). Puchar wpadnie nam zaraz na początku drugiego spotkania, więc nawet nie trzeba go kończyć.


Dobry początek
Odblokuj 10% wyzwań swoją wirtualną gwiazdą w sieci


Trofeum do zdobycia w trybie wirtualnej gwiazdy. Rozgrywając mecze naszą gwiazdą i od tego co robimy na boisku odblokowujemy konkretne wyzwania. W nagrodę za każde wyzwanie dostajemy dodatkowe punkty umiejętności związane z wyzwaniem. Wystarczy odblokować 10% tych wyzwań, aby trofeum wpadło.


Stylowo
Włącz dla swojej wirtualnej gwiazdy niestandardowy styl wykonywania rzutów wolnych lub karnych


Trofeum do zdobycia w trybie wirtualnej gwiazdy. Trofeum o tyle wkurzające, że aby odblokować style rzutów wolnych lub karnych wpierw musimy zdobyć kilka bramek.
Style rzutów wolnych odblokowują się po zdobyciu 2 bramek bezpośrednio z rzutów wolnych.
Style rzutów karnych odblokowują się po zdobyciu 10 bramek z rzutów karnych.

Po odblokowaniu któregokolwiek z wymienionych stylów przechodzimy do zakładki OSOBOWOŚĆ i zmieniamy odblokowany styl. Po wybraniu któregoś trofeum wpadnie.


W duecie
Rozpocznij Sezon współpracy ze znajomym


Wchodzimy w tryb ONLINE -> SEZON WSPÓŁPRACY i wybieramy Mecz współpracy, zapraszamy znajomego i włączamy mecz. Ponieważ wystarczy rozpocząć sezon współpracy trofeum wpadnie nam i znajomemu zaraz po pierwszym gwizdku sędziego.


Na fali
Awansuj do wyższej ligi w trybie Sezony


Musimy awansować do następnej ligi w trybie Sezony. Sprawa się ma podobnie jak w trybie FUT. Zaczynamy od 10 ligi, do awansu potrzeba nam 9pkt, a do ukończenia ligi 12pkt lub rozegranie pozostałych meczy. W razie jak nam brakuje punktów lub kilku meczy możemy dokonać odpowiednich zakupów w sklepie Football Club i zakupić mecz, wygraną lub remis w trybie Sezony. Przy okazji robienia tego trofeum możemy od razu zrobić trofeum Jeszcze tylko jeden...


Może zagramy meczyk?
Rozegraj mecz towarzyski w trybie Sezony wirtualnych klubów


Należy rozegrać mecz w trybie wirtualnych klubów. W tym celu wchodzimy w Wirtualne kluby > tworzymy wirtualną gwiazdę, a następnie rozgrywamy mecz towarzyski. Po ukończeniu meczu dostajemy trofeum.


Kumple do samego końca
Ukończ Sezon meczów towarzyskich online


Trofeum bardzo podobne do Wciaż kumple? Z tą różnicą, że wszystko jedno kto wygra sezon. Puchar wpadnie nam i znajomemu, bo chodzi o to aby ukończyć sezon, nie trzeba go wygrywać.
Wchodzimy w tryb ONLINE -> Towarzyskie mecze online. Wybieramy znajomego i dajemy mu wygrać (lub on nam daje ) trzy mecze i trofeum jest nasze. Meczy nie trzeba rozgrywać, można je poddać zaraz po rozpoczęciu spotkania.
WAŻNE! Jeśli nasz znajomy ma już na koncie to trofeum, gra nie zalicza punktów po rozegranym meczu. Aby obejść ten błąd, osoba która ma pucharek musi założyć drugie konto na konsoli i na tym koncie rozegrać sezon.


Klubbing
Wygraj swój pierwszy mecz ligowy w trybie Sezony wirtualnych klubów


W tym wypadku sprawa nie wygląda już tak łatwo jak w trofeum Może zagramy meczyk? W pierwszej kolejności musimy znaleźć sobie klub, co w chwili obecnej nie jest łatwym zadaniem ze względu na coraz mniejszą ilość osób grających w tą grę. W ostateczności możemy poszukać na forum osób chętnych do ustawki i założyć własny klub.
Drugi problem to wygranie meczu w trybie Sezony. Nie chodzi mi tu o uzyskanie dobrego wyniku, a głównie o dowiezienie go do końca. Wiele osób po prostu wychodzi z gry (otrzymujemy walkowera, ale nie jest on liczony jako zwycięstwo) kiedy widzą, że nie są w stanie wygrać lub zremisować meczu. Dlatego najlepiej do rozstrzygnięcia meczu należy poczekać do samego końca. Trofeum trudne, ale do wykonania. Mi osobiście udało się znaleźć gracza, który zaprosił mnie do klubu i po kilku rozegranych meczach udało nam się wygrać w tradycyjny sposób.


Fan
Rozegraj mecz w trybie "Match Day Live"


Wydawało by się, że trofeum to jest nie do zdobycia, ponieważ sezon 14/15 się skończył, a EA nie prowadzi już wydarzeń Match Day ze względu na Fifa 16. Jest jednak pewien haczyk. Usuwamy plik z aktualizacją składów, następnie zmieniamy datę w systemie Playstation np. na marzec 2015. Należy pamiętać o wyłączeniu aktualizacji internetowej czasu. Następnie uruchamiamy grę, przechodzimy do zakładki Match Day Live. Powinniśmy mieć możliwość rozegrania następnego meczu drużyną której kibicujemy. Po rozegraniu meczu otrzymamy to trofeum.

Możliwe, że po zakończeniu roku, trofeum będzie nie do zdobycia.


Jestem lepszy!
Pobij rekord znajomego w grze treningowej


Za zadanie mamy pokonać rekord naszego znajomego w grze treningowej. Niestety nie liczą się gry treningowe podczas wczytywania meczu. Musimy wybrać je z menu głównego i być lepszym od któregokolwiek naszego znajomego. Dopiero wtedy wpadnie nam to trofeum. Jeśli nie mamy żadnego znajomego grającego w Fifę, możemy utworzyć drugie konto na konsoli i dodać je do znajomych. W ten sposób ustanawiamy na jednym koncie jeden rekord, a później go pobijamy. Ewentualnie możemy poszukać osób chętnych w dziale Ustawka.


Patrzcie na mnie
Udostępnij aktywność w EA SPORTS Football Club


Wchodzimy w aktywności EA SPORTS Football Club przez wciśnięcie, następnie wybieramy jakąś z naszych aktywności (np. jeśli chcemy się pochwalić wysoką wygraną z dużo silniejszym przeciwnikiem) w zakładce MOJE AKTYWNOŚCI, a następnie udostępniamy ją naszym znajomym. W tym momencie powinniśmy usłyszeć dźwięk wpadającego trofeum do naszej kolekcji.


Jakieś uwagi?
Skomentuj aktywność znajomego w EA SPORTS Football Club


Trofeum podobne do trofeum Oto, co o tym myślę, z tą różnicą że zamiast oceniać musimy skomentować aktywność znajomego. A więc wchodzimy w aktywności EA SPORTS Football Club przez wciśnięcie , następnie w zakładce WIEŚCI wybieramy którąś z aktywności znajomego i ją komentujemy.


Oto, co o tym myślę
Oceń aktywność w EA SPORTS Football Club


Wchodzimy w aktywności EA SPORTS Football Club przez wciśnięcie, następnie w zakładce WIEŚCI wybieramy którąś z aktywności i ją oceniamy poprzez wybranie kciuka w górę lub w dół.


Hojny gest
Podaruj nagrodę z katalogu EA SPORTS Football Club w prezencie


Aby zdobyć to trofeum potrzebujemy znajomego, który gra lub grał w Fifa15, ewentualnie możemy założyć drugie konto na konsoli i dodać je do znajomych.
Wchodzimy do katalogu EASFC i za zdobyte kredyty kupujemy znajomemu prezent. Zamiast opcji Kup teraz wybieramy Podaruj nagrodę znajomemu. Na taki zakup dostajemy zniżkę 50%.


Rozrzutnik
Dokonaj zakupu z katalogu EA SPORTS Football Club


Wchodzimy do katalogu EASFC i za zdobyte kredyty kupujemy sobie prezent. Może to być dodatkowy mecz w trybie sezony, dodatkowe umiejętności dla naszej Wirtualnej Gwiazdy lub paczka butów. Wszystko jedno. Wraz z zakupionym "przedmiotem" dostajemy do kolekcji brązowe trofeum.


Pierwsze koty za płoty
Osiągnij 15. lub wyższy poziom EA SPORTS Football Club w grze FIFA 15


Trofeum jest dokładnie kopią trofeum z poprzedniej części Fify 14 Każdy od czegoś zaczyna... więc jeśli zdobyliśmy to trofeum w poprzedniej, będzie to nasze pierwsze trofeum, które zdobędziemy po odpaleniu gry. W innym przypadku będziemy zmuszeni do zdobycia jak największej ilości punktów doświadczenia, które umożliwią nam awans na upragniony 15 poziom.
Punkty dostajemy za rozgrywanie meczów (FUT, towarzyskie, w sezonach, itp.), zadań z trybu Wydarzenia Tygodnia, wygrywanie licytacji w FUT lub otwieraniu paczek.

Osobiście polecam rozgrywanie meczy tygodnia, za które dostajemy najwięcej pkt. Haczyk jest jednak taki, że maksymalnie możemy zdobyć do 2000pkt dziennie. Za każdym razem gdy otrzymamy jakieś PD otrzymamy również kilka FCC (wirtualna waluta EA) za, które możemy kupować różne ulepszenia lub dodatki do FUT z katalogu.