Druga platyna w XCOM wczoraj stała się faktem
Samą grę i różnice opisałem w osobnym poście więc nie będę już do tego wracał.

Odniosę się jedynie do trofeów. Tak jak pisałem, najtrudniejsze trofea zostały ale wycięte zostało trofeum za przejście gry z każdej lokalizacji startowej (jest ich 5) więc musimy ją przejść tylko raz ale jest to nierealne. Polecam 3 rozgrywki. Pierwsza na easy słyży do wbicua 90% trofeów za wszystkie badania, ilość workerów, miesięczny dochód itp. większość z nich ciężko było by wbić na najtrudniejszym poziomie. Drugie przejście to poziom Classic i tryb Ironmode (mamy tylko jeden save - gra zapisuje się po każdej turze). Trzeba grać niesamowicie zachowawczo i zajmuje to masę czasu. Ostatnie przejście to tryb Impossible który jest nieprawdopodobnie trudny na początku. Polecam wyszukać strategię na xcomwiki jak doprowadzić do tego by jak najmniej państw odeszło od nas w pierwszych miesiącach. Misje też są bardzo wymagające i polecam bardzo częste zapisy (tylko na początku tury - by móc w razie co rozegrać ją w inny sposób). Przy dobrej strategii z biegiem czasu robi się znacznie prościej i ostatecznie finałową misję zrobiłem bez powtórek (jednak grę przeszedłem już 5 razy na PS3 i 3 razy na PSV więc trochę doświadczenia się nazbierało).

Podsumowując: jest to dla mnie platyna idealna ponieważ mamy duże, ale wykonalne wyzwanie i nie ma wcale grindingu Ocena trudności: 7/10