Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Trine - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar PatrykVIP1
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    392
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    17
    Gamer IDs

    PSN ID: PatrykVIP1

    Platyna Trine - Poradnik




    PRZEGLĄD:

    Trudność zdobycia platyny: Ankieta
    Czas potrzebny na zaliczenie platyny:
    15 godzin max.
    Trofea offline:
    33 (1 / 3 / 23 / 6 )
    Trofea online:
    0
    Minimalna liczba przejść:
    2
    Zalecana ilość przejść:
    2
    Trofea do pominięcia:
    Wybór rozdziałów
    Zabugowane trofea:
    0


    WSTĘP:

    Trine - czyli jedna z najlepszych gier platformowych w jakie miałem przyjemność zagrać. To co oferuje nam gra to coś wspaniałego, świetny bajkowy świat z równie świetnie dobraną muzyką, daje nam nieziemski klimat. W grze możemy wcielić się w trzy postacie, takie jak: Mag, Złodziejka (łuczniczka) i Rycerz. Nie mamy możliwości się nudzić, bo każda postać oferuje nam coś innego, łatwo się domyślić, że Rycerzem bijemy więcej, ale nie ma takiej lekkości i zwinności jak nasza złodziejka. Na pewno każdy wybierze swojego ulubieńca. O fabule nie będę pisał ani słowa, bo gra jest dosyć krótka, nawet na jedno posiedzenie także nie ma co opisywać. Tak jak wspomniałem, jest to platformówka, więc na pewno przyjdzie wam skakanie z platformy na platformę, unikanie pułapek i inne rzeczy, które są typowe dla tego typu gry. Jednak tak jak wspomniałem, Trine wyróżnia się od swoich krewnych z tego gatunku, ponieważ świat, muzyka, cały klimat jaki oferuje nam gra to coś, czego brakuje wielu platformówkach. Jak dla mnie to druga najlepsza gra platformowa, zaraz po Raymanie. Nie ma co więcej biadolić.. zapraszam do poradnika .


    MAPA PRZEJŚCIA:

    Krok 1
    Przechodzimy grę zbierając wszystkie fioki i rozwijamy przy tym nasze postacie do maksimum, czyli po pierwszym przejściu na pewno powinniśmy mieć na koncie takie trofea jak:
     

    Astral Introduction
    Academy Master
    Hallways Master
    Wolvercote Master
    Graveyard Master
    Caverns Master
    Crypt Master
    Dungeon Master
    Castle Master
    Forest Master
    Thicket Master
    Ruins Master
    Mines Master
    Village Master
    Forge Master
    Tower Master
    Completed!
    Tower Master
    Treasure Hunter


    Krok 2
    Nasze drugie przejście gry na poziomie Very Hard. Ogólnie nie powinniście mieć problemów bo to tak naprawdę żadne wyzwanie. Celujemy tutaj w trofeum - What's next?

    Krok 3
    Przyszedł czas na najtrudniejsze trofeum w grze. Jest nim oczywiście - Better Than Developers! - musimy się dostać na szczyt wieży bez zgonu - odsyłam do opisu trofeum, który i tak wam zbytnio nie pomoże niestety.

    Ostatni krok przed platyną
    Teraz wystarczy dobić trofea, które nam jeszcze nie wpadły, po dwóch przejściach ciężko mi powiedzieć którego jeszcze nie macie, bo mogliście to zrobić nawet całkiem przypadkiem podczas dwóch wcześniejszych przejść. Powodzenia i gratuluje platynki


    PORADNIK:

    Way Out of the Trine
    Earn all Trophies in Trine

    Należy zdobyć pozostałe trofea.


    Astral Introduction
    Complete Astral Academy

    Kończymy pierwszy poziom, aby zdobyć trofeum.


    Academy Master
    Collect all experience in Astral Academy


    Zabijamy wszystkich przeciwników i zbieramy wszystkie zielone 'flaszeczki' z doświadczeniem na poziomie Astral Academy. Poniżej filmik z wszystkimi ukrytymi 'flaszeczkami' i skarbami.

     


    Hallways Master
    Collect all experience in Academy Hallways


    Zabijamy wszystkich przeciwników i zbieramy wszystkie zielone 'flaszeczki' z doświadczeniem na poziomie Academy Hallways. Poniżej filmik z wszystkimi ukrytymi 'flaszeczkami' i skarbami.

     


    Wolvercote Master
    Collect all experience in Wolvercote Catacombs

    Zabijamy wszystkich przeciwników i zbieramy wszystkie zielone 'flaszeczki' z doświadczeniem na poziomie Wolvercote Catacombs. Poniżej filmik z wszystkimi ukrytymi 'flaszeczkami' i skarbami.

     


    Graveyard Master
    Collect all experience in Dragon Graveyard

    Zabijamy wszystkich przeciwników i zbieramy wszystkie zielone 'flaszeczki' z doświadczeniem na poziomie Dragon Graveyard. Poniżej filmik z wszystkimi ukrytymi 'flaszeczkami' i skarbami.

     


    Caverns Master
    Collect all experience in Crystal Caverns

    Zabijamy wszystkich przeciwników i zbieramy wszystkie zielone 'flaszeczki' z doświadczeniem na poziomie Crystal Caverns. Poniżej filmik z wszystkimi ukrytymi 'flaszeczkami' i skarbami.

     


    Crypt Master
    Collect all experience in Crypt of the Damned

    Zabijamy wszystkich przeciwników i zbieramy wszystkie zielone 'flaszeczki' z doświadczeniem na poziomie Crypt of the Damned. Poniżej filmik z wszystkimi ukrytymi 'flaszeczkami' i skarbami.

     


    Dungeon Master
    Collect all experience in Forsaken Dungeons

    Zabijamy wszystkich przeciwników i zbieramy wszystkie zielone 'flaszeczki' z doświadczeniem na poziomie Forsaken Dungeons. Poniżej filmik z wszystkimi ukrytymi 'flaszeczkami' i skarbami.

     



    Castle Master
    Collect all experience in Throne of the Lost

    Zabijamy wszystkich przeciwników i zbieramy wszystkie zielone 'flaszeczki' z doświadczeniem na poziomie Throne of the Lost. Poniżej filmik z wszystkimi ukrytymi 'flaszeczkami' i skarbami.

     


    Forest Master
    Collect all experience in Fangle Forest

    Zabijamy wszystkich przeciwników i zbieramy wszystkie zielone 'flaszeczki' z doświadczeniem na poziomie Fangle Forest. Poniżej filmik z wszystkimi ukrytymi 'flaszeczkami' i skarbami.

     


    Thicket Master
    Collect all experience in Shadowthorn Thicket

    Zabijamy wszystkich przeciwników i zbieramy wszystkie zielone 'flaszeczki' z doświadczeniem na poziomie Shadowthorn Thicket. Poniżej filmik z wszystkimi ukrytymi 'flaszeczkami' i skarbami.

     


    Ruins Master
    Collect all experience in Ruins of the Perished

    Zabijamy wszystkich przeciwników i zbieramy wszystkie zielone 'flaszeczki' z doświadczeniem na poziomie Ruins of the Perished. Poniżej filmik z wszystkimi ukrytymi 'flaszeczkami' i skarbami.

     


    Mines Master
    Collect all experience in Heartland Mines

    Zabijamy wszystkich przeciwników i zbieramy wszystkie zielone 'flaszeczki' z doświadczeniem na poziomie Heartland Mines. Poniżej filmik z wszystkimi ukrytymi 'flaszeczkami' i skarbami.

     


    Village Master
    Collect all experience in Bramblestoke Village

    Zabijamy wszystkich przeciwników i zbieramy wszystkie zielone 'flaszeczki' z doświadczeniem na poziomie Bramblestoke Village. Poniżej filmik z wszystkimi ukrytymi 'flaszeczkami' i skarbami.

     


    Forge Master
    Collect all experience in Iron Forge

    Zabijamy wszystkich przeciwników i zbieramy wszystkie zielone 'flaszeczki' z doświadczeniem na poziomie Iron Forge. Poniżej filmik z wszystkimi ukrytymi 'flaszeczkami' i skarbami.

     


    Tower Master
    Collect all experience in Tower of Sarek

    Zabijamy wszystkich przeciwników i zbieramy wszystkie zielone 'flaszeczki' z doświadczeniem na poziomie Tower of Sarek. Poniżej filmik z wszystkimi ukrytymi 'flaszeczkami' i skarbami.

     
    [video=youtube;NCAQ6Wi2IJQ]https://www.youtube.com/watch?v=NCAQ6Wi2IJQ]


    Master Collector
    Collect all experience in the game

    Należy zebrać wszystkie zielone fiolki z doświadczeniem. Za każdy poziom mamy trofeum za zebranie każdej fiolki i przy każdym trofeum jest filmik, który pokazuje wszystkie położenia fiolek i skarbów na danym poziomie.


    Completed!
    Complete the entire game

    Należy ukończyć grę na dowolnym poziomie trudności.


    What's next?
    Complete the entire game on Very Hard difficulty

    Tutaj musimy przejść grę na poziome Bardzo Trudnym, czyli Very Hard. Zanim się do tego zabierzemy polecam w pierwszym przechodzeniu gry zebrać wszystkie skarby i fiolki z doświadczeniem, aby dopakować postacie do maksimum i było nam o wiele łatwiej. W sumie będzie to taki Speedrun, jeżeli odblokujemy sobie już pozostałe trofea.


    Treasure Hunter
    Find all secret items in every level

    Musimy zebrać wszystkie skarby, które są ukryte w skrzyniach (przy trofeach za skompletowanie fiolek z doświadczeniem są filmiki na których są też miejsca z ukrytymi skrzyniami). Przedmioty ze skrzyni dają nam zawsze jakieś atuty dla naszej postaci. Najlepiej je tak dobierać, aby postać miała z tego jak największy bonus, np. dla Czarodzieja wybieramy przedmioty z magią, aby miał większy pasek magii i żeby mógł tworzyć więcej przedmiotów.


    Survivor
    Survive a level other than Astral Academy without any deaths

    Musimy przejść jakikolwiek poziom oprócz Astral Academy bez utraty życia. Nic trudnego, wybieramy poziom łatwy i przechodzimy drugi poziom.


    I Did It My Way
    Complete a level with 15 or more character deaths

    Na dowolnym poziomie musimy zginąć aż 15 razy.. .


    Tripleshot!
    Hit at least three different monsters with a single bow shot

    Możemy to zrobić na każdym poziomie gdzie występują nietoperze, bo trzeba zestrzelić aż 3 za jednym razem, aby poszło nam gładko i szybko to polecam do tego ulepszyć łuk + założyć artefakt 'Blue Masterstone' - wtedy strzelamy 4 strzałami. Kilka prób i powinno wpaść.


    Whackwhackwhack
    Kill at least 5 monsters in 3 second

    Patrz na trofeum Whoops!.


    What a View!
    Build a tower with at least 12 Wizard-created objects and stand on top of the tower without collapsing it

    Do trofeum zabieramy się kiedy uzbieramy wszystkie artefakty, wtedy pakujemy do maga te, które pozwalają mu na budowę większej ilości obiektów bo tylko wtedy uda nam się stworzyć taką wieżę. Kiedy już to zrobicie to zapraszam do filmiku poniżej, który przedstawi jak w banalny sposób zrobić te trofeum .

     
    [video=youtube;9R9sVhMfarc]https://www.youtube.com/watch?v=9R9sVhMfarc]


    Master Ninja
    Complete 5 swings in a row to the same direction with the grappling hook

    Dla mnie to był koszmar, ale co do tego trofeum to chyba miałem pecha, ponieważ wielokrotnie myślałem, że robię to dobrze, a trofeum nie chciało wpaść. Aby dostać pucharek naszym zadaniem jest 5 razy bujnąć się na linie, nie dotykając ziemi i dodatkowo 5 razy line musimy przyczepiać do innych obiektów. Chyba najlepszym miejscem do tego jest końcówka poziomu Ruins of the Perished gdzie mamy wręcz doskonałe miejsce, aby to wykonać. Film poniżej.

     
    [video=youtube;4K6UVwXIAvA]https://www.youtube.com/watch?v=4K6UVwXIAvA]


    Whoops!
    Kill 3 monsters with a single physical object drop or throw

    Najlepszym miejscem do zrobienia tego trofeum będzie miejsce na poziomie Ruins of the Perished a mianowicie musimy dojść do takiego dużego drzewa, 'huśtawki z powieszoną kłodą'. Wskakujemy na tą kłodę i czekamy, aż pod nami znajdzie się 5 szkieletów (łączymy te trofeum z Whackwhackwhack). Nie macie się czego obawiać, ponieważ szkielety do nas nie wejdą, jedynie troszkę mogą nam przeszkadzać strzały łuczników. Ale kiedy wejdzie już 5 szkieletów pod kłodę, zmieniamy na maga i tworzymy długą kładkę, która spada na głowy wroga i zabija ich w tym samym czasie - w ten sposób zdobywamy te dwa trofea.

    All Boxes And No Play...
    Create 500 objects in a single level

    Najgorsze, a na pewno najnudniejsze trofeum w grze. Musimy stworzyć 500 przedmiotów w grze. Ja to zrobiłem w taki sposób, że stanąłem na jakimś checkpoincie żeby pasek magii był cały czas pełny, trzymałem jeden guzik i cały czas ruszałem analogiem w prawo i lewo, aby mag tworzył kładki. Ja w tym czasie zdążyłem obejrzeć z dziewczyną film Transformers 3. Po filmie sprawdziłem i trofeum było zaliczone, na pewno wpadło po jakiś 30 min takiego tworzenia, ale nie chciało się sprawdzić szybciej . Podobno trofeum wpada w 20 minut ciągłego i szybkiego tworzenia przedmiotów.


    Better Than Developers!
    Complete Tower of Sarek without any deaths on Very Hard difficulty

    Co by tu napisać poza tym, że to najtrudniejsze trofeum w tym zestawie ? Musimy dojść na szczyt wierzy bez poniesienia śmierci. Nie mogę wam tu pomóc żadnym opisem, bo to tylko i wyłącznie zależy od własnych umiejętności. Jest kilka dróg i każdy musi wybrać tą, którą uważa za najłatwiejszą. Ja to trofeum robiłem kupę czasu, poddawałem się i wracałem. Jedyną moją wskazówką może być to, że cały czas grałem Złodziejką i skacząc próbowałem zawisnąć na jakiejś belce po czym szybko się wspinałem do góry i tak w kółko. Dla 'ułatwienia' dodam filmik poniżej.

     
    [video=youtube;aHF4HTNHHFo]https://www.youtube.com/watch?v=aHF4HTNHHFo]


    Footskull Fan
    Kill at least 50 monsters in a single level with the Knight's Charge ability

    Kiedy odblokujemy umiejętność Charge dla naszego Rycerza, musimy tą umiejętnością zabić 50 przeciwników. Polecam wybrać poziom, gdzie jest 50 lub więcej wrogów i zabijać tylko rycerzem i tym 'skillem'. Ilość wrogów na poziomie jest napisane po prawej stronie przy wyborze poziomu.


    Flower Power
    Complete a level without any monster getting killed

    Musimy przejść dowolny poziom (poza pierwszym) bez zabijania kogokolwiek. Jeżeli nasz przeciwnik sam wskoczy do wody lub spadnie z czegoś lub stanie się cokolwiek co spowoduje śmierć jednego z przeciwników, trofeum nie wpadnie. Ja starałem się przelecieć poziom jak najszybciej, żeby nikt nie miał możliwości spadnięcia do wody lub w przepaść, udało się za 4-5 podejściem.


    The Cool Way
    In a single level, kill one monster by jumping on it with the Knight, one with the Wizard's abilities and one with the Thief's grappling hook kick

    Podczas jednego poziomu musimy zabić przeciwników na 3 sposoby:

    1 - Zgniatamy przeciwnika stworzonym przedmiotem przez Magika.
    2 - Bujamy się na haku Złodziejki i w tym czasie kopiemy przeciwnika.
    3 - I skacząc na głowę przeciwnika Rycerzem.
    Ostatnio edytowane przez PatrykVIP1 ; 10-01-2016 o 22:36

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •