Właśnie wbiłem platynę w TLoU Remastered i niestety nie ma żadnej różnicy w porównaniu do wersji PS3. Pierwsze przejście zrobiłem sobie na easy bo myślałem że uzbierane rzeczy przejdą mi na NG+ ale jak się później okazało niestety zaczynałem od zera (na PS3 mi przeszły uzbierane rzeczy). Przy okazji wszystko pozbierałem i wysłuchałem wszystkich opcjonalnych rozmów. Po skończeniu gry wykorzystujemy glitch tak samo jak na wersji PS3 i wybieramy Brutalną Rzeczywistość. Nie miałem żadnych problemów na tym poziomie trudności ponieważ grę wcześniej ukończyłem na PS3 aż 3 razy. W drugim przejściu ulepszyłem umiejętności Joela na maxa i jeszcze sporo suplementów mi zostało, a trofeum za ulepszenie wszystkich broni wpadło mi dokładnie tak samo jak na PS3 w ostatnim możliwym miejscu w grze. Kilka części ominąłem ponieważ nie miałem noży aby dostać się do 3 zamkniętych drzwi, pozostałe części chyba wszystkie pozbierałem w grze, jedynie pominąłem te gdzie kręciło się sporo wrogów. Drugie przejście robiłem tylko po cichu i na koniec nawet zostało mi sporo amunicji. Najtrudniejszy etap to ponownie Zima ale kilka restartów i się w końcu udało. Może komuś się przyda taka informacja, bo Ja liczyłem na jakieś zmiany a tu lipa, dostajemy dokładnie to samo tylko DLC są od razu na płycie. Aha grałem z najnowszym patchem, co do znajdziek to nie przechodzą na NG+ dlatego wszystkie trzeba znaleźć w pierwszej grze. Multi zrobiłem rok temu i też nie było żadnej różnicy, teraz tylko singla zrobiłem.