Miała być szybka i łatwa platyna, w domyśle crap, czy ogólnie coś słabego. W moim odczuciu nic z tych rzeczy.
Jeśli chodzi o wyścigi typu Mario Kart (bo chyba to był prekursor) czy późniejsze i również kultowe CTR to BBR nie ma się czego wstydzić. Prawie przez całą drogę do platyny bawiłem się świetnie.
Gra oferuje sporą ilość pojazdów (chyba 8 ), które różnią się w prowadzeniu, przyśpieszeniu ect. Wszystkie pojazdy można, a nawet trzeba ulepszać co znacząco wpływa na ich jazdę. Dodatkowo przechodząc główne misje odblokowujemy postacie, które posiadają swoje unikalne power-upy (niektóre ciekawe). Jak się pewnie domyślacie podczas jazdy zbiera się power-upy, których jest na prawdę sporo, pomysłowych, a dodatkowo pozycja w wyścigu ma wpływ co się dostaje. Do tego wszystkiego twórcy dorzucili mam masę tras, które są bardzo urozmaicone (od plaży, poprzez Marsa - zmniejszona grawitacja, po zimowych krainach kończąc). Grafika ładna i płynna, nie ma jakiś dokuczliwych błędów (może ze dwa razy mi wóz wylądował pod ziemią).
Dawno przy grze, która miała posłużyć do zwiększenia liczby pucharków nie bawiłem się tak dobrze. POLECAM, w szczególności tym, którzy lubią się pościgać

Pucharki w zasadzie są dość proste, ale nie do końca, długo się zastanawiałem jaką ocenę dać i stanęło na 4/10
Z tych najtrudniejszych:
- kilka eventów z karierze w kategorii 1000hp, o dziwo czasówki nie były dla mnie wyzwaniem, wystarczy używać skrótów, pogoń za liderem jest troszkę upierdliwa, ale za to niektóre wyścigi musiałem powtarzać po kilkanaście razy, bo tuż przed metą jakiś strzał i po zawodach,
- Precision Driving - trzeba zebrać wszystkie kule w zadaniu pogoń za liderem, mi to najlepiej wychodziło na mapce magmowej z wulkanami (Death Bat Alley), ale różni ludzi piszą o innych lokacjach,
- wygranie wyścigu 1000hp bez używanie hamulca, a drugi trofik bez wypadnięcia z trasy - niby nic, ale trzeba się do tego przyłożyć.

Jest kilka pucharków, które wymają (w moim przypadku wymagały) 3 padów, choć oczywiście może to wpaść podczas normalnej rozgrywki:
- I'm in Your Head - trzeba zdetonować przeciwnika króry ma dynamit poprzez przejęcie kontroli nad jego autkiem, szczerze nie miałem takiej sytuacji w normalnej grze,
- Going, Going, Gone - należy użyć mocy Ziemi na przeciwniku, na którego ktoś inny zastosował brak grawitacji - też ciężkie do wykonania.

Pozostałe w wielkim skrócie polegają na zdobyciu wszystkich gwiazdek (3) w każdym evencie, wygranie 5 mistrzostw różnymi pojazdami (nie trzeba wszystkich), trzeba też zebrać 10 jaj (mi się udało samemu znaleźć 4) i rozwalić mnóstwo poszczególnych stworzeń. I tu dwa zdania komentarza. Jak tylko zaczniecie grać i podczas wyścigu rozwalenie jednego z wymaganych stworzeń (death bats, yeti - tych mi brakowało najwięcej) czy palm nie będzie powodował, że przegracie to rozwalacie na potęgę

Ostatnie co mi przychodzi do głowy to dwa trofiki kumulacyjne:
- The 1% - za zebranie 1 miliona monet, patch zmienił tą wartość, ale do jakiej to wam nie powiem, na pewno jest ta kwota mniejsza niż potrzebujecie na ulepszenie na maksa 5 aut
- Trans-Siberian Railway - za przejechanie 9,289 km, tutaj również patch to zmienił i na 99% jest to mniej niż 2000 km, a wpaść to powinno spokojnie przed ukończeniem wszystkich wymaganych eventów.

Dziękuję za uwagę i mam nadzieję, że komuś te moje wypociny się przydadzą.