Castlevania Lords of Shadow jest grą wybitną. Zdecydowanie 10/10 i przebija God of Wara. Historia jest niesamowita, bardzo mi się podobała. Magia bohatera jest tutaj niesamowitą sprawą, ponieważ możemy się leczyć kiedy zadajemy przeciwnikowi obrażenia lub zwiększamy siłę naszego ataku. Wachlarz combosów w tej grze jest przeogromny i naprawdę można to połączyć zadając ogromne obrażenia. Zagadki są fajnie zrobione. Muzyka jest również bardzo dobrze zrobiona. Elementy platformowe są również bardzo dobrze zrobione.

Trudność tej gry to 3/10. Tak naprawdę wystarczy całe przejście zrobić na easy, znaleźć wszystkie uprgade'y, oraz wykupić najpotężniejsze ataki magii leczącej oraz atakującej, a potem grać na najwyższym poziomie trudności. Niektóre triale mogą stanowić problem. Problematyczne są lustra na czas. Ten trial powtarzałem z 5 razy. Reszta jest łatwa w miarę. Walka z bossami nie stanowi żadnego problemu. Są to jedne z najlepszych walk z nimi, ponieważ każdy posiada inny słaby punkt. Ostatni boss jest bardzo łatwy, nie stanowi on żadnego problemu moim zdaniem. Większy problem stanowi przedostatni boss.

P.S

DLC w tej grze jest trudniejsze, ponieważ walka z tym potężnym bossem na najwyższym poziomie trudności daje w kość, ponieważ trzeba atakować w określony punkt, a jego speciale lub ataki naprawdę mocno nas targają. Najgorsze dla mnie było uniknięcie kunai, które zamieniały się ogień oraz ostatni moment, gdzie czas przyspieszał i walka robiła się 2 razy szybsza.