O, patrz #31

Ether One, kolejny darmowy tytuł z PS+ za który postanowiłem się zabrać. W grze wcielamy sie w "Rekonstruktora", który potrafi eksplorować ludzki umysł. Wykorzystuje się to do leczenia chorób psychicznych lub jakiś zaburzeń. Przyznam szczerze, motyw gry był bardzo interesujący, jak człowiek grzebiąc w czyimś umyśle może komuś pomóc, ale to na tyle z fabuły nie będę zdradzał dalszych losów bohatera.

Nie przypadły mi do gustu gry typu FPP, ale tutaj nawet przyjemnie się grało do czasu... Niestety gra jest przepełniona różnorakimi błędami, już na samym starcie gryzło w oczy gdy na ekranie tytułowym zamiast polskich znaków pojawiły się krzaczki, nie dość tego niektórych zagadek przez nasz ojczysty język nie byliśmy wstanie wykonań, trzeba było zmienić język na angielski by przejść dalej. Sytuacja taka przytrafiła mi się dwa razy po czym stwierdziłem że grę będę kończył po angielsku, strasznie frustrujące jest jak coś robisz poprawnie a postęp się nie zmienia. Kolejnym i zarazem największym błędem "niespodzianką" okazał się error ce-34878-0. Po wyłączeniu konsoli i ponownym uruchomieniu gra po prostu przestała działać, reinstall nie pomógł, mimo tego że na kilku forach czytałem że pomaga, w tym momencie uświadomiłem sobie że 13 złożonych projektorów właśnie poszło w niepamięć. Na szczęście zdrowy rozsądek kazał zrobić kopie save i dopiero zacząć działać. Co się okazało, błąd był spowodowany plikiem "Game Settings" a nie save, po usunięciu owego pliku gra zaczęła ponownie działać!

Po takich zmaganiach udało mi się ukończyć grę, oczywiście z lekką pomocą YT gdyż niektóre zagadki były po prostu nie logiczne. W pewnym momencie biegałem ponad 30min zastanawiając się dlaczego drzwi mi się nie chcą otworzyć, okazało się żeby otworzyć drzwi wewnątrz domostwa trzeba było zamknąć drzwi wejściowe... No po prostu idiotyzm, jak by się bali że przeciągu będzie i się zaziębię...

Co do samej gry, nie mam co się przyczepić bo była naprawdę interesująca i nie sądziłem że tak zakończy się ta gra

Ocena:
Gra - 5/10 (tutaj głównie grę ratuje motyw gry mimo wszystko)
Platyna - 5/10