Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Dishonored - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Guide Team Awatar Radzik90
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    715
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    32
    Gamer IDs

    PSN ID: Radzik90

    Platyna Dishonored - Poradnik






    • Trudność zdobycia platyny: 4/10 Ankieta
    • Czas potrzebny na zaliczenie platyny: 20-30 godzin
    • Trofea offline: 51 (42 , 5 , 3 , 1 )
    • Minimalna liczba przejść: 2
    • Zalecana ilość przejść: 2 + czyszczenie
    • Trofea do pominięcia: 7 ( Wszechstronny, Marszand, Dochodzący, Spisek uliczny, Duch, Cień i Czyste ręce)
    • Zabugowane trofea: 0
    • Poradnik jest naszpikowany spoilerami, czytając dalej wiedz, że możesz poznać drobne szczegóły fabuły.





    Dishonored to mieszanka typowego FPS-a i skradanki, ogromną rolę odegrają nasze wybory, które wpłyną na przebieg rozgrywki i otoczenie bohatera. Fikcyjny świat gry, który zwiedzimy w czasie naszych przygód, czerpie ze steampunkowej i XIX-wiecznej estetyki.

    Akcja Dishonored rozgrywa się w mieście Dunwall, będącym stolicą państwa Gristol. Wcielimy się w postać Corvo, legendarnego ochroniarza cesarzowej zamordowanej w zamachu stanu, za którym stał skorumpowany Lord regent. Ten, aby odwrócić uwagę od przygotowanego przez siebie spisku, fałszywie oskarża o tę zbrodnie naszą postać.

    Dishonored oferuje graczowi wiele dróg do wykonania celów misji, przy czym nasz bohater może korzystać z szerokiego arsenału, obejmującego zarówno broń białą, jak i z szeregu wymyślnych gadżetów (bomby przylepne, automatyczne pułapki, strzałki usypiające) oraz broni dystansowej. W Corvo drzemią także nadnaturalne zdolności oraz moce (np. super-prędkość, teleportacja, podwójny skok).

    Dishonored posiada kilka zakończeń, są one uzależnione od poczynań gracza i wynikających z nich tzw. poziomu chaosu.


    Polecam zapoznać się z bardzo klimatycznym zwiastunem gry:

     




    Do ulepszenia mocy będą nam potrzebne runy, które można za pomocą Serca odnaleźć w grze. Z samych misji można zebrać 31 run, dodatkowo dostaniemy kilka w nagrodę za wykonanie misji pobocznych. Polecam również co misje, używać Serca w Hounds Pits Pub, być może będziemy mogli zebrać runę albo kościany amulet.

     
    Mroczny Wzrok:
    POZIOM I - widzimy w ciemności i dostrzegamy żywe istoty przez ściany, włącznie z ich polem widzenia. Widzimy także reprezentacje odgłosów, jakie wydajemy.
    POZIOM II - pozwoli nam zobaczyć użyteczne przedmioty (zasoby, obrazy) oraz systemy obronne.
    Bardzo przydatna moc i nie droga, ulepszamy w pierwszej kolejności.


    Mignięcie:
    POZIOM I - gwałtownym ruchem, pokonujemy krótki dystans.
    POZIOM II - pozwoli na pokonanie dłuższego dystansu.
    Poziom II, polecam ulepszyć dopiero po zdobyciu Opętania (Poziom II) i Zakrzywienia czasu (Poziom II)


    Opętanie:
    POZIOM I - umożliwia nam na krótko przejęcie kontroli nad zwierzętami.
    POZIOM II - pozwoli nam na krótki czas przejęcie kontroli nad ludźmi .
    Poziom II będzie nam potrzebny do kilku pucharków. Rozwijamy razem z Zakrzywieniem Czasu, po rozwinięciu Mrocznego Wzroku.


    Zakrzywienie czasu:
    POZIOM I - spowalnia czas na chwilę.
    POZIOM II - całkowicie zatrzymuje czas na krótszą chwilę. Natomiast nasz bohater porusza się normalnie.
    Poziom II będzie nam potrzebny do kilku pucharków. Rozwijamy razem z Opętaniem, po rozwinięciu Mrocznego Wzroku.


    Żarłoczne stado:
    POZIOM I - przywołuje stado szczurów, które atakują innych, a po krótkim czasie rozpraszają się. Stado będzie także pożerało trupy.
    POZIOM II - pozwoli nam na przywołanie większego stada, które będzie jeszcze szybciej pożerało zwłoki.
    Nie przetestowana przez ze mnie moc. Można sprawdzić dopiero po rozwinięciu Mrocznego Wzroku, Opętania i Zakrzywienia Czasu.


    Podmuch:
    POZIOM I - silny powiew wiatru, który może odpychać lub przewracać wrogów oraz roztrzaskać drzwi.
    POZIOM II - pozwoli nam na przywołanie silniejszego wiatru, który może zabijać wrogów, rzucając nimi na ściany.
    Nie przetestowana przez ze mnie moc. Można sprawdzić dopiero po rozwinięciu Mrocznego Wzroku, Opętania i Zakrzywienia Czasu.


    Żywotność:
    POZIOM I - zdrowie zostaje zwiększone.
    POZIOM II - regeneracja zdrowia ulega przyspieszeniu.
    Można rozwinąć Poziom I (koszt tylko 1 runa). Poziom II dopiero po rozwinięciu Mrocznego Wzroku, Opętania i Zakrzywienia Czasu.


    Żądza krwi:
    POZIOM I - gromadzi adrenalinę, aby zadawać brutalne i zabójcze ciosy w zwarciu.
    POZIOM II - pozwoli nam na szybsze gromadzenie adrenaliny oraz wykonanie podwójnego ataku adrenalinowego, który może być używany przeciwko wielu wrogom w zasięgu.
    Nie przetestowana przez ze mnie moc. Można sprawdzić dopiero po rozwinięciu Mrocznego Wzroku, Opętania i Zakrzywienia Czasu.


    Zwinność:
    POZIOM I - umożliwia skakanie wyżej oraz redukowanie obrażenia od upadku.
    POZIOM II - pozwoli nam na większą prędkość ruchu.
    Można rozwinąć Poziom I (koszt tylko 2 runy). Poziom II dopiero po rozwinięciu Mrocznego Wzroku, Opętania i Zakrzywienia Czasu.


    Rozpad Pośmiertny:
    POZIOM I - nieświadomi naszej obecności wrogowie zmienią się w pył w chwili śmierci.
    POZIOM II - wszyscy wrogowie zmienią się w pył w chwili śmierci.
    Można rozwinąć Poziom I (koszt tylko 2 runy). Poziom II dopiero po rozwinięciu Mrocznego Wzroku, Opętania i Zakrzywienia Czasu.





    Krok I: Ukończenie gry z wysokim poziomem chaosu
    Pierwsze nasze przejście pozwoli nam na pełną swobodę, ponieważ, aby ukończyć grę z wysokim poziomem chaosu, musimy w każdej misji - zabijać. Spowoduje to w kolejnych misjach więcej płaczków, jak i mroczniejsze zakończenie. Poniżej, w opisach trofeów podam, które musimy wykonać w naszym pierwszym przejściu gry, oraz te które wykonamy w drugim.

    Krok II: Czyszczenie (Opcjonalne)
    Jeśli po ukończeniu gry z wysokim poziomem chaosu, zostały nam jakieś trofea, związane z zabijaniem, których nie wykonaliśmy, to jest najlepszy moment na ich wykonanie, ponieważ przystępując do drugiego przejścia gry, nie możemy w nim nikogo zabijać.

    Krok III: Ukończenie gry z niskim poziomem chaosu
    Jeśli w naszym pierwszym przejściu gry, graliście, nie przejmując się alarmami to przystępując do tego przejścia gry, powinniśmy mieć do zdobycia 10 pucharków, są to:

    • Duch
    • Cień
    • Głównie ciało i stal
    • Widmo
    • Bez twarzy
    • Chirurg
    • Czyste ręce
    • Wystarczy tego mroku
    • Poetycka sprawiedliwość
    • Platynowe ostrza i mroczne zaułki

    Wszystkie powyższe trofea będziemy zdobywać w trakcie drugiego przechodzenia gry, a szczegóły opiszę przy trofeum Wystarczy tego mroku

    Bardzo ważne! Jeśli, któraś z misji nam się nie powiedzie i w podsumowaniu zostanie to oznaczone - wykrycie lub zabójstwo strażnika, to koniecznie od razu powtórzcie misję. Kontynuowanie rozgrywki spowoduje późniejszy brak trofeum, jeśli wrócimy do nieudanej misji (w celu jej poprawienia) po rozegraniu kilku następnych. Otrzymanie pucharka za brak wywołania alarmu i brak zabójstw zostanie przyblokowane i czekać nas będzie kolejne przejście gry od nowa.



    Kilka słów/porad na koniec:
    • w grze napotkamy zamknięte sejfy. Do ich otwarcia będzie nam potrzebny 3-cyfrowy kod. Wskazówki do kodów, znajdziemy w głównie w notatkach, ale i też trafiło się w jednej ze książek, także polecam zbierać wszystkie notatki i dokładnie je czytać, a książki otworzyć i zamknąć, tylko po to, aby w naszym ekwipunku się zapisały.
    • jeśli w którymś momencie gry zrozumiemy, że coś źle zrobiliśmy, albo mogliśmy to zrobić inaczej, a autozapis, nie pozwoli wrócić do wybranego przez nas miejsca, to polecam zrobić 4-5 zapisów gry i stare nadpisywać nowymi.
    • przy niektórych pucharkach, znajdziecie "W moim przypadku" - podam tam informację/wskazówkę, która pomogła mi zdobyć trofeum i może przypadkiem również Wam pomoże.





    Platynowe ostrza i mroczne zaułki
    Poznałeś tajemnice Dunwall i odblokowałeś wszystkie Trofea

    Tradycyjnie platynkę zdobędziemy, po odblokowaniu poniższych pucharków.

    Kieszonkowiec
    Opróżniłeś ludziom kieszenie na łączną wartość 200 monet


    Co niektórzy napotkani strażnicy, będą posiadać małe torebki umiejscowione na pasku, gdzie znajdować się będą od 5 do 50 monet. Aby go okraść, musimy się pod niego podkraść i kiedy będziemy w odpowiedniej odległości wciskamy . Po zebraniu 200 monet trofeum będzie nasze. W moim przypadku, trofeum zdobyłem już w Misji 2, gdzie napotkałem dość bogatego strażnika (100 monet) i trofeum pojawiło się na ekranie.

    Wszechstronny
    Użyłeś do zabijania każdej broni i każdego gadżetu ofensywnego


    Aby odblokować powyższe trofeum, musimy zabić z każdej broni i gadżetu ofensywnego jedną osobę przynajmniej raz. Oto lista broni:

    • Miecz
    • Składane ostrze
    • Pistolet (Zwykły pocisk i Wybuchający pocisk)
    • Kusza (Zwykły bełt i Zapalający bełt)
    • Granat (Zwykły granat i Rzepgranat)
    • Mina zbliżeniowa - ostrze sprężynowe

    Aby zdobyć Rzepgranat i Wybuchające pociski musimy najpierw odnaleźć plany do nich. Plany zanosimy do Piere, który przeważnie znajduje się w warsztacie w Hounds Pits Pub i dopiero u niego wykupujemy ulepszenie. W moim przypadku, gdzie w pierwszym przejściu gry, każdą lokację czyściłem dokładnie, nie miałem problemu z odnalezieniem wymienionych planów, poniżej umieszczam filmik, gdyby ktoś miał problemy. Trofeum wpadnie nam dopiero po Misji 6, gdzie odnajdziemy plany do Wybuchających pocisków.

     

    Duch
    Ukończyłeś wszystkie misje po prologu, nie alarmując ani nie zabijając nikogo poza kluczowymi celami


    Trofeum odblokujemy dopiero po drugim przejściu gry. Więcej informacji przy trofeum: Wystarczy tego mroku.

    Cień
    Ukończyłeś wszystkie misje po prologu, nikogo nie alarmując


    Trofeum odblokujemy dopiero po drugim przejściu gry. Więcej informacji przy trofeum: Wystarczy tego mroku.

    Głównie ciało i stal
    Ukończyłeś grę, nie nabywając żadnych mocy nadnaturalnych ani ulepszeń, nie licząc Mignięcia


    Trofeum odblokujemy dopiero po drugim przejściu gry. Więcej informacji przy trofeum: Wystarczy tego mroku.

    Bardzo ważne !!! Nie możemy po dostaniu mocy Mignięcia od Odmieńca, nabyć żadnej nowej mocy oraz nie możemy samego Mignięcia ulepszyć na Poziom II. A u Piero z Hounds Pits Pub, nie kupujemy żadnych ulepszeń do naszych broni.

    Ściana iskier
    Zabiłeś wroga, wykorzystując ścianę światła


    Ścianę światła napotkamy już w Misji 2 i tam już wpadnie nam trofeum. Jest to brama, która nas zabije po przejściu przez nią. Więc, aby móc zabić wroga, będzie nam potrzebny klucz elektroniczny, który przeprogramuje bramę. Jeśli nie mamy przy sobie takiego klucza, to znajdziemy go w budce strażników, nieopodal bramy. Podchodzimy kluczem do panelu bezpieczeństwa i tam po wciśnięciu dwukrotnie , zmieniamy ustawienia bramy. Brama po zmianie ustawień, nic nam nie zrobi, a każdego strażnika zabiję. Wystarczy teraz zwabić strażnika pod bramę i trofeum jest nasze.

    Łotrzyk
    Zabiłeś skrycie 10 niczego niespodziewających się wrogów


    Nic trudnego. Wpadnie nam już na samym początku gry. Wystarczy podkraść się pod strażnika i go zabić sztyletem używając . Po zabiciu dziesięciu strażników tym sposobem, trofeum pojawi się nam na ekranie.

    Widmo
    Po ucieczce z więzienia ukończyłeś misję, nikogo nie alarmując i zabijając mniej niż 5 osób


    Trofeum odblokujemy dopiero po drugim przejściu gry. Więcej informacji przy trofeum: Wystarczy tego mroku.

    Bez twarzy
    Ukończyłeś misję po ucieczce z Więzienia w Coldridge, nikogo nie alarmując


    Trofeum odblokujemy dopiero po drugim przejściu gry. Więcej informacji przy trofeum: Wystarczy tego mroku.

    W moim przypadku, po przejściu którejś misji w pierwszym przejściu gry, trofeum wpadło, w statystykach po misji musi być podane przy Uruchomionych alarmach - 0.

    Manipulator
    Sprawiłeś, by inni zabili 5 swoich sprzymierzeńców


    Bardzo problematyczne trofeum moim zdaniem, ale jest na to sposób, a nawet trzy. Pierwszy, z którego w moim przypadku 2-3 osoby zginęły to taki, że musi się znaleźć, między nami, a strzelcem, drugi strażnik, który musi znajdować się na linii ognia strzelca. Jest to wykonalne, wystarczy się przed strzałem dobrze ustawić, a strażnik przed nami padnie od strzału kolegi. Drugim sposobem jest wykorzystanie mocy: Zakrzywienie czasu (Poziom II) i Opętanie (Poziom II). Kombinacja jest trudna, ale do opanowania, w moim przypadku na tym dokończyłem trofeum. Jednocześnie ze wystrzałem, musimy zatrzymać czas, wchodzimy w ciało strażnika i ustawiamy się nim przed nabojem. Po wyjściu z ciała, opętany strażnik ginie. Poniżej filmik przedstawiający opisaną kombinację:

     
    Jest też trzeci sposób, dużo łatwiejszy i jeśli podczas pierwszego przejścia nie zdobędziemy trofea, to po ukończeniu gry, powtarzamy Misję 3 i korzystamy z sposobu, przedstawionego w poniższym filmiku:

     

    Deszcz ostrzy
    Zabiłeś 5 postaci, zadając im śmierć z góry


    Kolejne proste trofeum. Za pomocą Mignięcia dostajemy się na wyższy punkt, gdzie pod nami znajdzie się strażnik, skaczemy na niego i w pewnym momencie musimy wcisnąć .
    W moim przypadku w Misji 3 po znalezieniu dobrego miejsca, narobiłem dużo hałasu, zbiegło się kilku strażników i po kolei na każdego zeskakiwałem i trofeum samo wpadło.


    Chirurg
    Grałeś od pierwszej misji do ukończenia Mostu Kaldwina, zabijając mniej niż 10 postaci


    Trofeum odblokujemy dopiero po drugim przejściu gry. Więcej informacji przy trofeum: Wystarczy tego mroku.

    Czyste ręce
    Ukończyłeś grę, nikogo nie zabijając


    Trofeum odblokujemy dopiero po drugim przejściu gry. Więcej informacji przy trofeum: Wystarczy tego mroku.

    Krzywda
    Spowodowałeś 5 mimowolnych samobójstw


    Tutaj wykorzystujemy drugi sposób, jaki opisałem przy trofeum Manipulator. Wykorzystujemy moc: Zakrzywienie czasu (Poziom II) i Opętanie (Poziom II). Jednocześnie ze wystrzałem, musimy zatrzymać czas, wchodzimy w ciało strzelca i ustawiamy się nim przed nabojem. Po wyjściu z ciała, opętany strzelec ginie. Poniżej filmik, przedstawiający opisaną metodę:

     

    Mieszkaniec
    W ciągu 3 minut spędziłeś większość czasu w ciałach innych osób


    Trofeum źle przetłumaczone albo do końca nie opisane. W moim przypadku opętałem bardzo dużo ludzi i trofeum nie wpadło. Dopiero po opętaniu szczura trofeum będzie nasze. Musimy znaleźć otwór do tunelu i w pobliżu jakiegoś szczura. Musimy go opętać i wejść na 3-4 minuty do tunelu, po upływie czasu, wychodzimy z tunelu i ze szczura. Wykonując powyższe trofeum, od razu wykonamy: Mały szkodnik

    Gniazdo szerszeni
    Zabiłeś 4 wrogów w czasie poniżej 1 sekundy, używając kuszy


    Do tego trofea, będzie nam potrzebna moc Zakrzywienie czasu (Poziom II) i ulepszenie przeładowywania kuszy, które kupimy u Piero. Najlepiej będzie wykonać powyższe trofeum na płaczkach, ponieważ zawsze znajdują się w grupach 4-5 osobowych, oczywiście jeśli każdą misję kończymy na WYSOKIM poziomie chaosu, ponieważ im dalej tym więcej płaczków. Jeśli napotkamy strażników w zbitej grupie, również można spróbować wykonać trofeum. W moim przypadku sam wykonałem powyższe trofeum dopiero w Misji 7, w miejscu, w którym odzyskałem swoją broń i resztę rzeczy, znajdowało się pięciu płaczków. Po zabraniu broni, zatrzymujemy czas i celujemy w głowę w każdego płaczka. Warto przed akcją zapisać sobie grę, w razie nie powodzenia powtórzymy zdobycie trofea. Poniżej filmik pomocniczy:

     

    Szybkość ciemności
    Pokonałeś 30 metrów w czasie poniżej 1 sekundy


    Bardzo proste trofeum, jeśli mamy już rozwinięte moce na drugim poziomie. Będzie nam potrzebne Zakrzywienie czasu (Poziom II) i Mignięcie (Poziom II). Zatrzymujemy czas i za pomocą Mignięcia przenosimy się z miejsca na miejsce w linii prostej, aż do wyczerpania energii.

     

    Burza
    Zabiłeś 6 wrogów w czasie poniżej 1 sekundy


    Powyższe trofeum jest do wykonania robiąc Gniazdo szerszeni. Gdyby jednak nam się nie udało zabić 6 wrogów z kuszy. To najlepszym miejscem do wykonania tego będzie Misja 8, w której wrócimy do Hounds Pits Pub. Musimy dotrzeć do Piero i zdobyć dla niego plany do broni, którą zamontował na dachu swojego warsztatu, która bez zabijania zneutralizuje wszystkich strażników. Później wystarczy 6 ciał zebrać pod warsztatem, po zatrzymaniu czasu, zabijamy wszystkich za pomocą Pocisków Wybuchających. Poniżej filmik pomocniczy:

     

    Handlarz nieładem
    Zdobyłeś 15 ulepszeń sprzętu


    Ulepszenia kupimy jedynie u Piero, za które sobie trochę liczy. Dla łatwego zbierania gotówki polecam moc Mroczny Wzrok (Poziom II), która wszystkie drogie przedmioty, będzie nam podświetlała na zielono. Po kupieniu piętnastu ulepszeń, trofeum wpadnie do kolekcji.

    Marszand
    Zebrałeś wszystkie obrazy Sokołowa


    Wszystkich obrazów jest 11, które spotkamy prawie w każdej misji, oferują one również bardzo dużo gotówki. Jeśli przypadkiem jakiś ominiemy i odkryjemy to dopiero w statystykach gry, będziemy musieli całą misję przejść od nowa. W tym momencie przyda się zapis gry, który pozwoli wrócić do misji. Do łatwiejszego wyszukiwania obrazów pomoże nam moc Mroczny Wzrok (Poziom II), ponieważ przez ściany będziemy mogli zauważyć duży zielony kwadrat. Gdyby ktoś miał problem to poniżej znajdziecie filmik, który pomoże Wam odnaleźć wszystkie obrazy:

     
    W moim przypadku sam odnalazłem 9 obrazów, bez pomocnych filmików. Jeśli w pierwszym przejściu gry będziecie badać każdą lokację dokładnie, sami wszystkie powinniście odnaleźć. Misja 7, może Wam sprawić trochę trudności do eksploracji, ponieważ jest bardzo dużą mapą i tam ominąłem dwa obrazy, co spowodowało powtórzenie misji, po przejściu gry.

    Okultysta
    Zebrałeś 10 kościanych amuletów


    Kościany amulet, jest to rzecz, która nieznacznie modyfikuje nasze umiejętności. Po kupieniu ulepszeń u Piero, będziemy mogli założyć do 6 amuletów. Trofeum nie powinno sprawić nikomu trudności, ponieważ Serce, które po Misji 1, dostaniemy od Odmieńca, dokładnie wskaże nam położenie amuletów. Po Misji 3 trofeum powinno nam się ukazać, ponieważ w Misji 2 i 3 jest do zdobycia po 5 amuletów.

    Eskapista
    Wymknąłeś się naraz 5 ścigającym po ucieczce z Coldridge, nie zabijając ich ani nie opuszczając mapy


    Bardzo proste trofeum, do zdobycia w Misji 2, gdzie możemy spotkać dużą ilość strażników. Musimy zwrócić na siebie uwagę co najmniej pięciu strażników i uciec - schować się. W moim przypadku wykorzystałem - śmietnik, którego wcześniej otworzyłem i po schowaniu się w nim, odczekałem na trofeum. Myślę, że ucieczka na dach, również pomoże w zdobyciu trofeum.

    Sprzątacz
    Walczyłeś z 5 wrogami jednocześnie i żaden z nich nie przeżył


    Prawie identyczne trofeum co wyżej, w tym, że sprowokowanych strażników musimy zabić. W moim przypadku, wykonałem trofeum, na tych samych strażnikach co przy trofeum Eskapista wykorzystując wcześniejszy zapis gry i go wczytanie.

    Zniesławiony
    Uciekłeś z Więzienia w Coldridge


    Trofeum ściśle związane z fabułą, nie do pominięcia. Wpadnie po ukończeniu Misji 1.

    Ekskomunika
    Wyeliminowałeś Nadrewidenta Campbella


    Trofeum ściśle związane z fabułą, nie do pominięcia. Wpadnie po zabiciu głównego celu w Misji 2.

    Są trzy sposoby na zabicie Campbella:

    • zabicie z pistoletu/kuszy
    • otrucie go, zamiana szklanek (wiąże się to z trofeum: Ochroniarz (Ochroniłeś wuja Callisty, kapitana Geoffa Curnowa)
    • oznakowanie go znakiem heretyków (drugie przejście gry)


    Niańka
    Znalazłeś Lady Emily Kaldwin, następczynię tronu


    Trofeum ściśle związane z fabułą, nie do pominięcia. Wpadnie po odnalezieniu Emily w Misji 3 i odprowadzeniu jej do drzwi.

    Pojmanie Geniuszu i Szaleństwa
    Uprowadziłeś Antona Sokołowa, medyka cesarskiego


    Trofeum ściśle związane z fabułą, nie do pominięcia. Wpadnie po przyduszeniu (nie zabiciu) Antona w Misji 4 i zabraniu jego ciała do łodzi Samuela. Antona znajdziemy w szklarni na dachu jego domu.

    Regentobójstwo
    Zabiłeś Lorda Regenta, Hirama Burrowsa


    Trofeum koniecznie musimy wykonać w naszym pierwszym przejściu gry albo przy powtórzeniu misji. Wpadnie dopiero po zabiciu Lorda w Misji 6. Więcej opiszę przy trofeum Samobójstwo polityczne.

    Samobójstwo polityczne
    Doprowadziłeś do zniesławienia Lorda Regenta, ujawniając publicznie jego zbrodnie


    Kiedy wejdziemy już do budynku Lorda, udajemy się do rozgłośni. Tam dowiadujemy się o sposobie załatwienie Lorda w inny sposób (bez zabijania) poprzez ujawnienie publicznie jego zbrodni. Dowody na to są schowane w jego pokoju w sejfie. Poniżej filmik, który pomoże nam na szybki sposób do dostania się do niego.

     
    UWAGA! Jeśli chcemy zdobyć dwa trofea Regentobójstwo i Samobójstwo polityczne w pierwszym przejściu gry, koniecznie przed wyjawieniem prawdy o Lordzie, musimy zrobić zapis gry, ponieważ zniesławienie go, uniemożliwi nam zabicie jego. Jeśli natomiast zabijemy Lorda pierwszego, to powyższe trofeum wpadnie nam podczas drugiego przechodzenia gry, ponieważ tym sposobem (bez zabijania) załatwimy Lorda.

    To moje
    Odzyskałeś swoje rzeczy


    Trofeum wykonamy dopiero w Misji 7. Będziemy musieli wrócić po nasz sprzęt, który został wyrzucony na filmiku poprzedzający misję. Powrót po rzeczy jest traktowany, jako dodatkowa misja. Po zabraniu rzeczy, trofeum zawita nam na nasze ekrany. W tym miejscu znajdzie się paru płaczków, gdzie warto wykonać trofeum Gniazdo szerszeni.

    Rozwiązanie
    Ukończyłeś grę


    Wpadnie po pierwszym ukończeniu gry razem z Dunwall w chaosie.

    Dunwall w chaosie
    Ukończyłeś grę z wysokim poziomem chaosu


    Pierwsze nasze przejście gry będzie się z tym wiązało, ale kończąc każdą misję z Wysokim poziomem chaosu, poprzez zabijanie w nich strażników, to bez problemu zdobędziemy trofeum.

    Wystarczy tego mroku
    Ukończyłeś grę z niskim poziomem chaosu


    Drugie nasze przejście gry całkowicie zmienia naszą taktykę, ponieważ każdą misję musimy ukończyć z Niskim poziomem chaosu.
    Podsumowując w tym przejściu gry:

    • nie możemy zabijać strażników oraz głównych celów (trofea: Czyste ręce, Poetycka sprawiedliwość, Duch, Widmo, Chirurg)
    • nie możemy zostać zauważeni, ani uruchomić żadnego alarmu (trofea: Duch, Cień, Bez twarzy)
    • nie możemy nabyć żadnego ulepszenia oraz mocy, oprócz Mignięcia (Poziom I) (trofea: Głównie ciało i stal)

    Poniżej przedstawiam filmiki, które ułatwią przejście misji na Niskim poziomie chaosu:

    Prolog: Kiedy zostaniemy zaatakowani przez skrytobójców musimy tylko się bronić, do czasu zniknięcia wrogów.
     
     
    Po Misji 2, zdobędziemy trofeum Widmo i Bez twarzy.
     
    Między 3, a 4 Misją będziemy zmuszeni wejść do kanałów pod Hounds Pits Pub. Tam musimy zlikwidować dwóch płaczków. Wyeliminujemy ich za pomocą kuszy i strzałek usypiających, jak największej odległości.
     
    Po Misji 4, zdobędziemy trofeum Chirurg.
     
     
    Po Misji 6, zdobędziemy trofeum Poetycka sprawiedliwość.
     
     
     
    Po Misji 9 zdobędziemy trofeum: Duch, Cień, Główne ciało i stal, Czyste ręce, Wystarczy tego mroku i Platynowe ostrza i mroczne zaułki

    Zaginiony
    Uciekłeś z więzienia i przeszedłeś przez kanały niewykryty


    Trofeum wpadnie nam po Misji 1, dodatkowo nie możemy zostać wykryci (w statystykach na końcu misji - Duch nie wykryty). W moim przypadku, udało się zdobyć powyższe trofeum w pierwszym przejściu, ponieważ eliminowałem strażników po cichu, a jak coś się nie powiodło (strażnik mnie wykrył - pioruny nad jego głową) stosowałem wczytanie wcześniejszego stanu gry. Jeśli już na samym początku gry, będziecie chcieli zabawić się skrytobójcę, trofeum również Wam wpadnie. Gdyby jednak się nie udało to zdobędziemy pucharek dopiero w drugim przejściu gry.

    Dochodzący
    Ukończyłeś wszystkie misje poboczne Babuni Łach


    Babunie Łach napotkamy w Misji 2, w domu, z jednej z bocznych uliczek. Do domu wchodzimy przez balkon i tam odnajdujemy ją parterze, gdzie zleci nam od razu, pierwszą z trzech misji:

    Pierwsza misja Babuni (lokalizacja Misja 2): zaraz po rozmowie z Babunią do domu zapukają trzech zbirów, których wystarczy zabić. W nagrodę dostaniemy runę.
    Druga misja Babuni (lokalizacja Misja 2): udajemy się do budynku w głównej dzielnicy i tam w ukrytym pokoju zabieramy zarażonego szczura i z nim udajemy się do Destylarni, gdzie umieszczamy go do urządzenia. Po tym wszystkim wracamy do Babuni.
    Trzecia misja Babuni (lokalizacja Misja 7): KONIECZNIE PO ZAUWAŻENIU BABUNI ZROBIĆ ZAPIS GRY, potrzebny do trofea
    Spisek uliczny. Babunia poprosi nas o zabicie Slackjawa, postępujemy zgodnie z jej poleceniami i po zabraniu nagrody, trofeum wpadnie do naszej kolekcji.

    Zapis gry jest konieczny, ponieważ, jeśli zabijemy Slackjawa to stracimy możliwość zdobycia trofeum związanego z jego misjami pobocznymi. Po zabiciu go, wczytujemy zapis gry i wykonujemy ostatnie zadanie dla niego.

    Spisek uliczny
    Ukończyłeś wszystkie misje poboczne Slackjawa


    Slackjawa spotkamy w Misji 3, w Destylarni. Zbiry, sami nas powiadomią, że Slackjaw, chce się z nami widzieć. Zleci nam pierwszą z trzech misji:

    Pierwsza misja Slackjawa (lokalizacja Misja 3): zleci nam sprawdzenie co się stało z jego człowiekiem. Znajdziemy go martwego w jednym z domów, w dzielnicy głównej. Zabieramy wiadomość audio gramofonową do Slackjawa.
    Druga misja Slackjawa (lokalizacja Misja 3): poprosi nas o zdobycie kodu do sejfu marszanda. Znajdziemy go w Golden Cat, po torturowaniu go prądem, poda kod i zanosimy go do Slackjawa. Przed zaniesieniem, patrz koniecznie trofeum
    Sztuka kradzieży
    Trzecia misja Slackjawa (lokalizacja Misja 7) KONIECZNIE PO ZAUWAŻENIU UWIEZIONEGO SLACKJAWA ZROBIĆ ZAPIS GRY, potrzebny do trofea Dochodzący. Slackjaw poprosi nas o uwolnienie i zabicie Babuni. W pomieszczeniu obok znajdujemy amulet Babuni i wrzucamy go do pieca. Po spaleniu amuletu, Babunia jest śmiertelna i zabijamy ją. Po zabicu jej, trofeum wpadnie do naszej kolekcji.

    Zapis gry jest konieczny, ponieważ, jeśli zabijemy Babunię to stracimy możliwość zdobycia trofeum związanego z jej misjami pobocznymi. Po zabiciu jej, wczytujemy zapis gry i wykonujemy ostatnie zadanie dla niej.

    Sztuka kradzieży
    Zdobyłeś dla Slackjawa kod do sejfu marszanda, ale obrabowałeś sejf pierwszy


    Trofeum do zdobycia w Misji 3. Jest to drugie zadanie od Slackjawa. Po zdobyciu kodu od marszanda poprzez torturowanie jego, udajemy się do jego mieszkania. Sejf znajduje się na samej górze, likwidujemy napotkanych zbirów i rabujemy sejf. Po zaniesieniu kodu do Sackjawa, trofeum będzie nasze.

    Nieszczęśliwy wypadek
    Zabiłeś Morgana Pendletona za pomocą pary


    Trofeum do zdobycia w Misji 3. Morgan jest jednym z dwóch braci bliźniaków, których musimy zlikwidować, obydwoje znajdują się w domu Golden Cat. Morgana znajdziemy w łaźni, do której dostaniemy się z głównej sali. Po zejściu do niej likwidujemy dwóch strażników i lokalizujemy, za którymi drzwi znajduje się Morgan. Po zlokalizowaniu, udajemy się do pomieszczenia obok, gdzie znajdziemy zawór, którego musimy przekręcić, aby wpuścić gorącą parę do sali Morgana. Poniżej zdjęcie przedstawiające poszukiwany zawór:


    Dobre maniery
    Ukończyłeś misję w Rezydencji Boyle'ów, nie psując przyjęcia


    Trofeum do zdobycia w Misji 5. Aby odblokować trofeum, musimy po dostaniu się na przyjęcie, dobrze się zachowywać, a głównym warunkiem jest to, że nie możemy zabić żadnej Lady Boyle przy strażnikach. Na same przyjęcie są dwa sposoby dostania: Pierwszy - poprzez główną bramę, kiedy za pomocą Mignięcia ją przeskoczymy, zobaczymy krótką scenkę, gdzie z zaproszonych gości, wiatr wyrwie zaproszenie. Tym zaproszeniem wejdziemy na przyjęcie. Drugim sposobem jest wejście poprzez wieżę wartowników znajdującą się przy rezydencji Boyle.

    Aby spełnić warunki zdobycia trofeum musimy:
    • Dobrze ukryć ciało martwego gościa lub strażnika, tak aby nikt nie zaalarmował innych.
    • Nikt nie może być świadkiem naszego zabójstwa oraz kradzieży kieszonkowej
    • Nikt nie może być świadkiem noszenia przez nasz martwego ciała
    • Broń należy schować (przytrzymujemy )
    • Nie używamy mocy przy innych gościach oraz strażnikach

    Na przyjęciu odnajdujemy Lorda Brisbiego, (nosi maskę podobną do stracha na wróble), który poinformuje nas o tym, że wie o naszej misji i zaproponuje przyprowadzenie właściwej Lady do piwnicy, gdzie zabierze ją daleko stąd. Jest to akurat metoda bez zabijania. Pozostaje nam jeszcze tylko odkryć, która z trzech sióstr jest tą właściwą. W moim przypadku, udało mi się zdobyć trofeum w pierwszym przejściu gry. Goście zaproponowali szukać wskazówek na górnym piętrze, gdzie patrolowane jest przez strażników i znów przyszła mi rola skrytobójcy, czyli zabijania po cichu. Po zdobyciu informacji, która z sióstr jest tą właściwą (poprzez przeczytanie pamiętników) odnajdujemy ją i prosimy, aby udała się z nami do piwnicy, tam pozbawiamy ją przytomności i wsadzamy do łodzi Lorda Brisbiego, a sami udajemy się do łodzi Samuela. Jeśli jakimś sposobem nie uda się zdobyć trofea w pierwszym przejściu gry, to na pewno wpadnie przy drugim, ponieważ pozbycie się Lady będzie ten sam, a zdobycie informacji, która jest właściwą będzie o wiele szybszej i mniej ryzykowny.


    Król świata
    Dotarłeś na szczyt Mostu Kaldwina


    Trofeum do zdobycia w Misji 4. Kiedy dotrzemy do zwodzonego mostu, musimy wejść na samą jego górę. Zaczniemy od zwykłej klatki schodowej, później czeka nas trochę wspinaczki. W moim przypadku bez problemu wspiąłem się na samą górę, gdyby jednak ktoś miał problemy to, poniżej pomocniczy filmik:

     

    Ochroniarz
    Ochroniłeś wuja Callisty, kapitana Geoffa Curnowa


    Trofeum do zdobycia w Misji 2. Kiedy dotrzemy do Campbella, naszego głównego celu, będzie mu towarzyszył kapitan Geoff Curnow - musi bezpiecznie uciec z posiadłości Campbella, wtedy wpadnie nam trofeum. W moim przypadku trofeum zdobyłem już w pierwszym przejściu gry, otóż zamieniłem szklanki z trucizną, trucizna była przeznaczona dla Curnowa, a wypił ją Campbell. Gdyby się nie udało w pierwszym przejściu na pewno uda się w drugim.

    Znakiem jest miłosierdzie
    Oszczędziłeś życie Dauda


    Trofeum do zdobycia w Misji 7. Kiedy stoczymy walkę z Daudem i go zranimy, oddali się od nas na małą odległość. Nawiązujemy z nim krótką rozmowę i będzie czekał na nasz wybór. Wystarczy stać przed Daudem i nic nie robić. Kiedy Daud zniknie, pojawi się trofeum.

    Zgasły światła
    Wyłączyłeś co najmniej 5 systemów ochronnych na Wyspie Zimoskółki


    Trofeum do zdobycia dopiero w ostatniej Misji 9. Po przypłynięciu na wyspę, będziemy musieli wyłączyć 5 systemów ochronnych. Poniżej filmik, który ułatwi ich zlokalizowanie:

     

    Niech żyje Cesarzowa
    Ocaliłeś Cesarzową Emily Kaldwin


    Trofeum do zdobycia dopiero w ostatniej Misji 9 i jeśli chcemy je zdobyć w pierwszym przejściu musimy szybko działać. Kiedy dotrzemy do Havelocka, będzie stał z Emily na skraju latarni i kiedy do niego strzelimy, spadnie razem z nią, musimy szybko użyć Mignięcia i ją uratować, gdyby jednak się nam nie udało, wystarczy wczytać ostatni autozapis gry.

    Poetycka sprawiedliwość
    Wyeliminowałeś wszystkie kluczowe cele, stosując metody niebezpośrednie


    Trofeum odblokujemy dopiero po drugim przejściu gry. Więcej informacji przy trofeum: Wystarczy tego mroku.

    Musimy wszystkie nasze cele wyeliminować bez zabijania:
    • Campbell - poprzez oznakowanie jego twarzy znakiem heretyków.
    • Bracia Pendleton - po dostarczeniu kodu do sejfu marszanda, Sackjaw wywiezie ich do kopalni.
    • Lady Boyle - dostarczenie właściwej Lady do łodzi Lorda Brisbiego.
    • Lord Regent - poprzez wyjawienie publicznie jego zbrodni.


    Łańcuch pokarmowy
    Wyeliminowałeś po cichu skrytobójcę


    Najlepszym miejscem do zdobycia tego trofeum będzie Misja 7, ponieważ już na samym początku misji mamy możliwość do zakradnięcia się do skrytobójcy i wyeliminowania go po cichu. Jeśli natomiast ktoś chciałby szybciej zdobyć powyższe trofeum, to w Misji 3 natkniemy się na czterech skrytobójców, gdzie będziemy mieli możliwość zlikwidowania któregoś po cichu.

    Żywy bez oddechu
    Opętałeś rybę


    Do zdobycia tego trofeum będzie nam potrzebna moc Opętanie (Poziom I). Ryby można spotkać w Hounds Pits Pub, które będą pływać niedaleko łodzi Samuela.

    Mały szkodnik
    Użyłeś szczurzego tunelu


    Do zdobycia tego trofeum będzie nam potrzebna moc Opętanie (Poziom I). W pierwszej kolejności musimy odnaleźć tunel, przez który szczur będzie mógł przejść, jeśli taki znajdziemy, to szukamy najbliższego szczura i w jego ciele przechodzimy przez tunel. Wykonując powyższe trofeum, warto się zapoznać z Mieszkaniec, które wykonamy razem z powyższym trofeum.

    Aport
    Złapałeś odbezpieczony granat i odrzuciłeś go, zabijając atakującego


    Trofeum do wykonania w Misji 2. Tam napotkamy strażników, którzy będą rzucać w nas granatami, musimy granat przejąć w locie i odrzucić go do właściciela. Do tego manewru będzie nam potrzebna moc Zakrzywienie czasu (Poziom I). W chwili rzucenia granatu przez przeciwnika, zatrzymujemy czas i go przejmujemy, co następnie odrzucamy powrotem. Poniżej wizualny filmik:

     

    Duży chłopak
    Zabiłeś tallboya, używając tylko swojego miecza


    Tallboy, jest to strażnik, który porusza się na długich metalowych nogach i strzela strzałami wybuchającymi. Pierwszych tallboyów napotkamy dopiero w Misji 5. Będzie trzech, którzy będą patrolować okolice. Dwóch przed rezydencją Boyle, a jeden między budynkami. W moim przypadku, trofeum wpadło mi na tym ostatnim, przyjrzałem się jaki ma obszar do patrolowania i wybrałem dogodne miejsce, żeby znaleźć się jeszcze wyżej niż on sam się znajduje. Za pomocą Mignięcia wskoczyłem na niego i w pewnym momencie trzeba wcisnąć . Gdyby ktoś miał problemy, to poniżej filmik z łatwiejszym sposobem:

     




    Jeżeli powyższy poradnik Ci pomógł, daj mi o tym znać, klikając "Dzięki"

    Ostatnio edytowane przez Radzik90 ; 23-04-2015 o 20:25


Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •