Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: DLC: Hearthfire - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar BULAJ16VAZA
    Dołączył
    Jan 2015
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Posty
    707
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    27
    Gamer IDs

    PSN ID: BULAJ16VAZA

    Złoto DLC: Hearthfire - Poradnik




    PRZEGLĄD:

    Trudność zdobycia 100%: 4/10
    Czas potrzebny na zaliczenie 100%: 5-8 godzin
    Trofea offline: 5 (5 )
    Trofea online: 0
    Minimalna liczba przejść: 1
    Zalecana ilość przejść: 1
    Trofea do pominięcia: 0
    Zabugowane trofea: 0



    WSTĘP:

    The Elder Scrolls V: Skyrim - Hearthfire jest drugim po Dawnguard dodatkiem DLC. Nie wprowadza on żadnych nowych zadań i wątków fabularnych, skupia się wyłącznie na budowie domu i dbaniu o obowiązki rodzinne.

    Wszystkie przedmioty i statystyki z podstawki zostają zachowane. Zestaw pięciu brązowych pucharków nie jest trudny, ale możemy napotkać problem z zebraniem dużej ilości złota, jak i surowców wymaganych do budowy domu. Także, polecam zabrać się za DLC dopiero po ukończeniu podstawki oraz zdobyciu w niej . Wtedy bez problemu zdobędziemy wszystkie pucharki. Osobiście wydałem ok. 100.000 sztuk złota na wszystko. Tylko w jednym domu, umeblowałem jego wnętrze (polecam Lakeview Manor obok Falkreath, fajna okolica obok jeziora). Po krótkim wstępie, zapraszam do zapoznania się z poradnikiem.

     



    PORADNIK:

    Proud Parent
    Adopt a child


    Do wykonania tego trofeum musisz zaadoptować dziecko. Aby to zrobić, udaj się do sierocińca w Riften (ten sam, gdzie mordowałeś Grelod the Kind) i porozmawiaj z tamtejszą opiekunką. Możesz adoptować maksymalnie dwoje dzieci. Po adopcji udadzą się one do twojego domu.

    Poza sierocińcem, można również znaleźć osieroconą dziewczynkę, która biega po targu w Whiterun, trzeba do niej zagadać i wysłuchać straszną historię, którą nam opowie. Potem będziesz miał opcje przygarnięcia jej. W Windhelm stoi również dziewczynka sprzedająca kwiaty przy bramie prowadzącej do portu. Sekwencja adopcji taka sama jak powyżej. Pamiętaj, że do adopcji dziecka wymagany jest w twoim domu pokój dla dzieci. Jeżeli masz mieszkanie w Whiterun, to możesz u Proventusa Avenicciego urządzić pokój dla dzieci (to jest najtańsza opcja, oczywiście dzieci możesz mieć w każdym mieszkaniu, w dowolnym mieście/domu). Wraz z adopcją pierwszego dziecka dostaniesz trofeum.

    Landowner
    Buy a plot of land

    Wystarczy kupić ziemię na której będziesz budował swój dom. Ziemia kosztuje 5000 złota. Lokalizacja możliwych ziem do kupienia, patrz: Land Baron.

    Land Baron
    Buy three plots of land

    Teraz musisz kupić 3 ziemie, na których możesz budować. By kupić ją, należy porozmawiać z Jarlem albo jego sługą. Poniżej podaję lokacje, które osobiście znalazłem i kupiłem ziemię:

    - Falkreath
    - Morthal
    - Dawnstar

    Po zakupie ziemi poinformuje nas Misc Quest polegający na udaniu się na miejsce budowy.

    Architect
    Build three wings on a house

    Musisz zbudować dom, który będzie miał 3 skrzydła. Pojęcie "skrzydła" zrozum jako dodatkowe pomieszczenia (East Wing, West Wing itd.).

    By w ogóle przystąpić do budowy, musisz kupić ziemię (patrz: Land Baron). Teraz udaj się w to miejsce, zastaniesz tam Carpenter Workbench, Anvil, Chest oraz stół do rysowania projektów i to od niego zaczynamy. Wybierz pierwszy projekt jakim jest Small House. Teraz w obszarze budowy pojawią się wbite patyki powiązane ze sobą linami, to obszar na jakim powstanie twoja konstrukcja. Teraz przejdź do Carpenter Workbench, popatrz jakich surowców będziesz potrzebował i musisz je zdobądź. By wytwarzać przedmioty takie jak: gwoździe, zamki... użyj kowadła i wybierz ostatnią opcje. Gdy wybudujesz ten najmniejszy, podejdź znowu do stołu rysowniczego i wybierz następną konstrukcję jaką chcesz stworzyć. Poniżej wypiszę listę surowców i miejsca w których najłatwiej je znajdziesz:

    - Iron Ingot - najłatwiej kupować od kowali, bo są taniutkie jak barszcz i posiadają je w dużych ilościach. Nakup sobie tak ich ze 150, żebyś nie biegał ciągle po kowalach. Ja robiłem rundkę po Whiterun (tu jest aż dwóch kowali), Windhelm i Riften (oczywiście szybką podróżą) i tak w kółko, aż nazbierasz spore ilości tego żelaza.

    - Corundum Ingot - pozyskuj w ten sam sposób co żelazo, nie kupuj ich za dużo, są wymagane tylko do tworzenia zamków do drzwi i skrzyń. 20 sztabek powinno wystarczyć.

    - Quarried Stone - najprostsza sprawa. Koło miejsca budowy twojego domu jest na pewno "Quarried Stone Ore". Nałup go w sporej ilości, jest go nieskończoność (najlepiej zostawić grę na parę minut). Potem dowlecz się do skrzynki i wrzuć cały łup do niej.

    - Sawn Log - to nic innego jak drewno. Najlepiej je kupić w młynach w całym Skyrim (ja zawsze chodziłem do młynu na zachód od jeziora w Falkreath i kupowałem 10 bali za 200 złota od kobiety). Kup z ok. 500 bali.

    - Inne - ten podgatunek budulców określam jako dodatki np. szkło, siano itd. Takie rzeczy możesz kupić u normalnych handlarzy np. Belethor z Whiterun, Avalaon Atheron z Windhelm.

    Po zbudowaniu domu z trzema skrzydłami dostaniesz trofeum.

    Master Architect
    Build three houses

    To samo co w Architect tylko, że musisz zbudować trzy takie domy. Te ilości surowców, które wypisałem powyżej, powinny wystarczyć do zbudowania trzech domów, ale ważą mnóstwo kilogramów. Mimo tego nie ma przeszkody, by przetransportować wszystko na nowe pole budowy. Po prostu zabierz wszystkie surowce, dowlecz się do swojego konia i na nim pojedź do celu. UWAGA! Sawn Logi teleportują się automatycznie na nowe miejsce budowy!


    ================================================== ============
    MAM NADZIEJĘ ŻE POMOGŁEM CI ZDOBYĆ 100% W TYM DLC. MIŁYM UŚMIECHEM PRZYGARNĘ "THANKSA" LUB "LAJKA" ZA DOCENIENIE MOJEJ PRACY I Z GÓRY ZA NIE DZIĘKUJĘ
    ================================================== ============
    Ostatnio edytowane przez BULAJ16VAZA ; 27-09-2015 o 22:55

    Puste, bezcelowe prośby o dodanie do znajomych kasuję NATYCHMIASTOWO! (zwłaszcza w obecnej sytuacji, gdzie pełno spambotów rozsyła scamy)

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •