Napiszę tu kilka uwag odnośnie niektórych pucharków, może komuś się przydadzą. Zaznaczam, że grałam w wersję Legendary Edition na PS3

Poniższy tekst może zawierać spoilery!

One with the Shadows - Zdobyłam ten pucharek nie wykonując zadania z zebraniem wszystkich Unusual Gem. Po wykonaniu pomniejszych zadań od Vex, Delvina i jednego od Tonilii, porozmawiałam od razu z Brynjolfem i trofeum wpadło. Nie wiem czy to kolejny bug, czy może ma to związek z wersją w jaką grałam.

Married – Nie da się zawrzeć małżeństwa z byle kim. Jest określona lista osób, których możemy poprosić o rękę (lista). Dodatkowo należy spełnić określony warunek (np. wykonać jakieś zadanie). Taka pierdoła, a zajęło mi sporo czasu, aż znalazłam tego jedynego

Oblivion Walker – Trofeum, które zapamiętam do końca życia. Jeżeli grasz w wersję Legendary z wszystkimi DLC, nie instaluj dodatków przed zdobyciem tego pucharka! Zadanie Ill Met by Moonlight wykonaj jako ostatnie. Przed przystąpieniem do zadania, najlepiej zrobić kopię zapisu do chmury lub na pendrive. Mi trofeum nie wpadło po zabiciu Wilkołaka i otrzymaniu Savior’s Hide, ponieważ Ring of Hircine automatycznie mi odbierano. Musiałam sprzymierzyć się z Wilkołakiem i pomóc mu zabić wszystkich myśliwych. Następnie opuściłam jaskinię i po dialogu z Hircine Ring of Hircine został w moim ekwipunku. Następnie po przeniesieniu się na jakąś odległą lokację i odczekaniu doby, z powrotem wróciłam do jaskini. Tym razem zabiłam Wilkołaka i po ściągnięciu z niego skóry otrzymała Savior’s Hide. Tym sposobem posiadałam oba artefakty jednocześnie, a wszystkich razem 16 i dopiero po takim zabiegu otrzymałam trofeum.