Witam.
Mam znajomego który to ma znajomego którego znajomy miał konto PSN od znajomego. Znajomy o którym to wspomniałem na samym końcu miał już od dłuższego czasu wykupiony wszystkim zanany abonament PS Plus, a pewnego pięknego słonecznego grudniowego dnia postanowił udostępnić swoje konto znajomemu o którym pisałem gdzieś w pierwszym zdaniu. Idąc do sedna tej zawiłej sprawy. Znajomy szybko pobrał gry, wszystkie zainstalował a cześć z nich nawet uruchomił. Właściciel konta wykonał reset jeszcze w trakcie pobierania gier lecz te bez najmniejszego problemu dały się pobrać do końca i zainstalować, a nawet działały. Problem wynikł kilka dni temu gdy podczas uruchamiania pierwszy raz jednej z nich wyskoczył komunikat: "Aby uzyskać dostęp do materiału, należy odnowić licencję w sklepie PlaystationStore" po tym sprawdzono jeszcze kilka gier i przy każdej wyskoczył ten sam komunikat. W wyniku śledztwa przeprowadzonego drogą telefoniczną udało się ustalić co następuje: właściciel konta cały czas posiadał aktywną usługę PS Plus, wykupił ją 12.12 na okres miesięcy trzech, gry natomiast pobrane zostały 24.12 więc nie wchodzi w grę przerwa w abonamencie, na konto się też nie logowano. O gry nie chodzi, bo nawet część już usunięto, co ciekawe w trakcie pisania tego postu taki tytuł jak "Resident Evil 5 Gold Edition" udało się uruchomić a co istotne DLC kupione normalnie a nie z Plusa działają cały czas, problem dotyczy tylko materiałów pllusowych. Jedyną nurtująca wszystkich zainteresowanych sprawą rzeczą jest: jak to się k***a stało?.

Z tego miejsca chciałem bardzo serdecznie wszystkich pozdrowić w szczególności moją córkę, żonę i mamusię a także całą rodzinę i Was tu wszystkich forumowiczów. Na koniec dodam, że zbieżność nazwisk do sytuacji tu przedstawionych jest przypadkowa.

Pozdrawiam!
frenchman