Aż dziw bierze, że przez tyle lat nikt nie wypowiedział się tu na temat trudności platyny na PS4. Ja ową trudność oceniam na 7/10. Nie ma nic, czego nawet średnio umiejętny gracz nie zrobiłby przy odrobienie uporu i taktyk zapożyczonych z YT Kiedyś pewnie bym nie przeszedł na Akumu, ale po latach wiele etapów jest tak rozkminionych, że nie ma bata - jak się uprzesz, to przejdziesz. Tyle że trzeba mieć trochę czasu i tego uporu - i to jest ta trudność. Chciałbym też tu podczepić temat, co sądzę o samej grze. Uważam, że jest to techniczny bubel, który nigdy nie powinien był mieć swojej premiery. W ocenie "fajności" gry jestem rozdarty, bo uwielbiam horrory; gra ma swoje momenty, ale nawet po tylu latach nie została załatana na tyle, aby w mojej ocenie uchodzić za pełnoprawny, dokończony produkt (abstrahują już w ogóle od dlc, bez których ch%*@ wiemy z fabuły). Nie będę się rozpisywał, co w tej grze jest złe, bo złe jest niemal wszystko. Gra za to gniecie wory klimatem i ma kilka fajnych patentów gameplayowych. Oceniam ją na 5/10, mimo to, paradoksalnie, nie żałuję, że w nią grałem.