151*


Z serią Sniper Elite pierwszy raz miałem chyba do czynienia w demie V2 na Ps3 i w pamięci zostały oczywiście ujęcia z kamery pocisku spektakularnie przebijającego wszystkie możliwe organy niemieszków
Do zakupienia Sniper Elite 3 Afryka skusił przede wszystkim coop bo nie ma nic lepszego jak skradanie się w parze jakkolwiek to nie brzmi
Gierka nie jest za długa ot 8 misji w afrykańskich klimatach. Pustynne barwy sprzyjają wtapianiu się w otoczenie zarówno nam jak i niestety przeciwnikom którzy potrafią się skutecznie zlać z tłem.
Gra na najłatwiejszym poziomie trudności to krótka i prymitywna strzelanina na szynach w której jesteśmy panem życia i śmierci za to najwyższy poziom czyli Autentyczny to już sporo wyzwanie gdzie jeden fałszywy ruch i nie wychodzimy żywi z potyczki co zmusza nas do zaczynania poziomu od nowa.
Technicznie gra niestety jak dla mnie kuleje. Niewidzialne ściany które zdarzają się często a w tego typu grze nie powinno mieć to miejsca. Wtapianie się w elementy otoczenia, obrażenia przy spadkach z małych wysokości, pociski przechodzące przez np. skały, i jest tego jeszcze sporo takich małych irytujących przeszkadzajek które potrafią psuć obraz w sumie dobrej gry.
Co do trudności w wbiciu calaka to na naszej drodze stoi tak naprawdę ukończenie gry na najtrudniejszym jej poziomie gdyż jest naprawdę ciężko kiedy na koniec misji dostajemy śmiertelny strzał i cały misterny plan w pi*du. Osobiście nie korzystałem z glicza jaki jest w poradniku i przeszedłem całość w coop i najwięcej problemów sprawiła nam mapa na lotnisku z powodu ostrej wymiany ognia na końcu.
Reszta pucharków to raczej standard czyli zbieractwo, jest go sporo ale dosyć łatwe, multi które można zrobić w meczu prywatnym także zero stresu oraz wyzwania solo jak i w coop które potrafią być ciekawsze niż misje wątku głównego.
Gra jest idealna na kooperacje acz łączenie a raczej rozłączanie graczy z niewiadomych powodów, szczególnie wkurzające kiedy gramy na Autentycznym poziomie trudności i musimy zaczynać wszystko od nowa, masakra.

Na półce czeka Sniper Elite V2 i nie wiem czy się doczeka ale na dysku już się zainstalowało Zombie Army Trilogy

Podziękowania za ogranie całość lecą standardowo do Jellona

Gra 7
Trudność 5