Diaboliczna #35 (Jak większość to i ja tez )

Słowem wstępu, gra moim zdaniem świetna. Tego ostatnimi czasy mi brakowało. Grało się bardzo przyjemnie bez jakichkolwiek problemów. Gra nie jest długa, bez większego problemu można przejść ją w 3-4 h oczywiście jeżeli będziemy pomijać wszelakie możliwe cutscenki. Czyli dla miłośników wyłącznie platyn, grania nie dla fabuły, będzie to szybka gra do kolekcji pucharków
Fabuła w grze jak dla mnie znakomita. Prowadzenia śledztwa własnego morderstwa jest bardzo ciekawym motywem. Wszelkie śledztwa i dochodzenia występujące w grze są bardzo fajnie i przyzwoicie zrobione. Znajdźki nie są nudnawe, bo każda opowiada konkretną sytuację czy zdarzenie z życia bohatera czy ogólnego rozwijania się miasta Salem. Ma się je ochotę zbierać i poznawać kolejne sytuacje jakie wynikły w mieście czy w życiu naszej postaci. Jak dla mnie to jest ogromny PLUS ku zdobywaniu trofeów tego typu.
Gra niestety ma liniowość przestrzenni mianowicie, ciągnie nas w każdą lokację za rękę. Jednak w oddaniu całego klimatu gry, nie przeszkadza to ani trochę. Mnie osobiście przyjemnie się grało, a fabuła sprawiała, że chciałem ją ciągnąć za jednym zamachem do końca. Ogólnie na początku nie idzie się domyśleć kto może być zabójcą naszego bohatera. Całe szczęście można się zdziwić na samym końcu. Aczkolwiek przy samym końcu gry można się już domyśleć, któż to jest tym całym Dzwonnikiem. Ale jak wspomniałem i tak można się zdziwić na samym końcu. W grze występują jeszcze przeciwnicy, co w zupełności nie są jacyś wymagający. Są to demony, których wystarczy zajść za plecy, wykonać odpowiednią kombinację i niszczymy naszego demona.
Bardzo fajnym rozwiązaniem jest "opętanie" różnych osób. Możemy im dzięki temu czytać w myślach, co urozmaica liniowość gry. Również gra umożliwia nam wpływanie na nich by na przykład popchnąć rozwój wydarzeń dalej. Jednak nie tylko ludzi możemy opętać. W grze znajdą się biedne kotki, dzięki którym będziemy mogli dostać się do różnych miejsc, takich gdzie te słodkie stworzenia mogą się dostać.

Grafika w grze nie jest okropna i nie jest wyśmienita. Jest na bardzo dobrym poziomie, obrazując nocne małe miasteczko. Czyli jak można się domyśleć, ciemno wszędzie, aczkolwiek kilku mieszkańców i tak się znajdzie co przechadza się po mieście Salem. W żadnym jednak stopniu nie przeszkadza to w rozgrywce.

Odnośnie trofeów, wszystkie są praktycznie za zbieranie różnych znajdziek, co nie jest jakimś trudnym zadaniem. Każda znajdźka opisuje jakieś zdarzenie, aczkolwiek jest kilka takich rodzajów, że na każdym poziomie są różnego rodzaju i po zebraniu ich wszystkich, opowiadają bardzo ciekawe historię.
Inne trofea jak to w każdej grze bywa z fabułą, odnoszą się do pokonania jakiegoś poziomu. Skończymy poziom, trofeum wpada.
Jest kilka jeszcze trofeów związanych z pomocą niektórym duszkom. Tutaj również każdy duszek przekazuje nam problem, który musimy rozwiązać i dzięki temu dowiadujemy się dlaczego sobie umarli. Bardzo fajny i ciekawy pomysł na urozmaicenia rozgrywki.

Oceny:
Platyna: 1/10 (2/10 bez poradnika na odnalezienie wszystkich znajdziek)
Gra: 8/10