Kolejna zasiliła moje konto. Przed rozpoczęciem rozgrywki przeczytałem wszystkie wpisy powyżej.
Chciałem wiedzieć czego się spodziewać, oraz ewentualnie na co zwrócić uwagę podczas przechodzenia gry.
Dylemat miałem podczas wyboru poziomu trudności, jaki wybrać?
Czy iść na łatwiznę i wybrać najłatwiejszy? Nie, bo to nie w moim stylu. Zdecydowałem się na UBER, myślę sobie zobaczymy czy dam radę.
Chciałem w tym miejscu nadmienić, że nie zaliczam się do jakiś tam weteranów. Mam w sobie więcej kości niż odłamków
W pamięci miałem jeszcze tryb FUBAR w Spec Ops: The Line, zastanawiałem się czy będzie trudniej?
I cóż teraz z perspektywy czasu śmiało stwierdzam, że było łatwiej i jest to jedyny słuszny tryb dla prawdziwych graczy.
Gra wcale nie jest wymagająca pod warunkiem korzystania z wszelkich zasłon, trzymania przeciwników na dystans, oraz odpowiedniego doboru broni. Już podczas I rozdziału postarałem się trochę i odblokowałem 3/4 umiejętności. Wiedziałem, że później tylko ułatwi mi to rozgrywkę. W pamięci miałem walkę z ostatnim bossem, chciałem się do niej dobrze przygotować.
Jeśli już mowa o finałowej walce, to bardziej męczyłem się w jej 1 części. Po uzupełnieniu wszelkiej amunicji wskoczyłem w paszczę lwa.
Wybrałem karabin szturmowy i przełączyłem na rakiety. W sumie do dyspozycji miałem ponad 30 rakiet.
Zużyłem około połowy z nich i było po wszystkim, aż sam się zdziwiłem, że to już koniec. Żadnego chowania się pod schodami.
Naprawdę myślałem, że ta gra będzie bardziej wymagająca. W/g mnie najlepszą bronią jest Laserkraftwerk, zwłaszcza po ulepszeniach.
Pozwala wtedy eliminować tych bardziej opancerzonych nawet 1 strzałem. Zużywa wtedy cały ładunek, ale przy nabytych odpowiednich umiejętnościach energia sama się regeneruje. Gdy kończyłem grę na uber, to do odblokowania zostały mi tylko 3 umiejętności.

Jeśli chodzi o wszelkiej maści znaleziska, to bardzo pomaga cicha eliminacja dowódcy. Mamy wtedy zaznaczone na mapie miejsca ze skarbami do zebrania. W takich grach jak ta lubię "polizać" każdą ścianę. Dzięki temu na większości poziomów znalazłem wszystko co tylko można było bez filmików z YT. Naprawdę współczuję tym którzy przechodzili tę grę z lapkiem na kolanach, tak by zebrać wszystko podczas 1 przejścia i jeszcze na poziomie trudności "bobas" To czego nie znalazłem oraz pozostałe umiejętności zdobyłem wybierając odpowiednie rozdziały po skończeniu gry. Tak na marginesie to przez przypadek odkryłem fajny trick z odrzucaniem granatów. Przez przypadek podczas rzutu granatem ten upadł mi pod nogi, lecz szybko odrzuciłem go dalej we wroga i gra zaliczyła mi kile. Jest taka umiejętność, gdzie trzeba odrzucić granaty rzucane przez wroga i jeszcze go zabić.

Sprawa graficznej oprawy była już poruszana. Gra w wersji cyfrowej zajmuje na dysku 19 GB. Nie mam pojęcia na co poszło tyle GB, bo na pewno nie na ostre jak brzytwa tekstury. Bardzo fajna gra pod względem grywalności, ciekawie zaprojektowane poziomy. W przyszły roku planuję kupno PS4, z pewnością ogram ponownie a także Wolfenstein: The Old Blood.
Podsumowanie gry.
Trudność to jak dla mnie 5 grając na UBER.
Ocena gry hmmm ciężki wybór, grywalność bardzo dobra niech będzie 7, gdyby grafa rzucała na kolana dałbym więcej.