To i ja coś dodam od siebie
FIFA jak to FIFA, jak dla mnie bomba, musiałem powrócić na właściwe tory po przygodzie z PES'em
Dla mnie ta gra to wspaniałe dopełnienie mistrzostw, zwłaszcza wyzwania z finałów. Rozwalić Hiszpanów 5:0, Strzelić dwie bramki pod koniec meczu Meksykowi, strzelić 7 bramek Brazylii i wiele innych - BEZCENNE No i oczywiście można wygrać Mistrzostwo Świata Polską

Trofea w większości są proste (jak się gra na najniższych z możliwych poziomów i korzysta z dodatkowych udogodnień)
Tryb Kapitana - pogrzebać na suwakach i idzie gładko. Trzeba pamiętać, że można niektóre trofea pominąć, można niektóre mecze symulować. Jak wybierzemy np. Nową Zelandię z Ocenia to znacznie szybciej zdobędziemy komplet.
Wyzwania z eliminacji - wszystkie robimy na SEMI-PRO + wyłączamy spalone i najważniejsze - wystarczy zrobić tylko główne cele (major), dodatkowe (minor) nie są wymagane. Wyzwań jest sporo i sporo trzeba powtarzać, bo nie są banalne. Najtrudniejsze wg mnie (i nie tylko) - strzelić 5 bramek San Marino (grając Anglią) w 15 minut meczowe.
Wyzwania z MŚ - tych jest jeszcze więcej, ustawienia takie jw. Też wystarczy zrobić tylko wyzwania główne. Przy trofeach związanych z tym trybem przydarzył mi się dziwny przypadek (nie tylko mi), mianowicie po zrobieniu wszystkich wyzwań Major NIE wpadły mi trofiki, zrobiłem pierwsze z brzegu wyzwanie gdzie brakowało mi wyzwań Minor - jak zrobiłem jedno to wpadły pożądane trofki - może jeszcze ktoś tak będzie miał.
Online - bez ustawki praktycznie nie do zrobienia. Wygrać MŚ online (wygrać 7 meczy pod rząd) drużyną 0,5-1,5* jest kosmicznym wyzwaniem. Ponadto trzeba wygrać drużynami 2-3* i 3,5-4*, a w sumie 5-krotnie zdobyć MŚ online
Także dobry partner (pozdrawiam Q-Naro i dzięki za godziny rozmów) - jakieś 12-20 h (w zależności od przeszkadzaczy) i komplet pucharków online mamy Dodam tylko, że bezproblemowo można się wyszukać na ustawieniach kontrolera na MANUAL i można wyjść przed rozpoczęciem pierwszego gwizdka (ale trzeba patrzyć w "poznanych graczach" czy nie trafiliśmy na obcego) - dzięki Mapi za rady.
Jak dla mnie trudność 4 (tylko ze względu na wyzwania).