Przed rozpoczęciem rozgrywki poczytałem sobie opinie na temat tej gry i powiem szczerze... Większość ludzi swoją opinią zniechęca do odpalenia Thief'a. Jednak moim zdaniem gra jest bardzo fajna (jeśli chodzi o 1 przejście) i klimatyczna, jedyne co w późniejszym czasie mnie denerwowało Legenda w skórze wkurzające było to, że nie szło zrobić wszystkich zadań od razu, tylko trzeba było powtarzać misje, oraz Znalezione, nie kradzione bez pomocy youtube nie wyobrażam sobie szukać ukrytych przejść na własną rękę.

Jak wspominał Q-Naro frustrujące jest to, że "jak przychodzi nam powtórzyć rozdział (można to zrobić dopiero po ukończeniu całej fabuły) Miasto w którym dzieje się całła akcja gry jest podzielone na dzielnice, a dzielnice jeszcze na obszary, aby przejść z jednego do drugiego nie ważne czy dzielnicy czy obszaru musimy poszukać przejścia, co oczywiście nie jest zaznaczone na mapie"
Ogólnie gra mi się podobała, więc nie sugerowałbym się opinią innych i sam sprawdził, czy przypadnie ona do gustu gracza.

Ocena gry 7/10
Trudność zdobycia mocne 6/10