Moja ocena i opis dotycząc zarówno wersji na PS4 jak i tej na PS3 (ale tej na PSV już nie), ze względu na to że gra jest niemal identyczna a główna różnica to ilość graczy.

Sama gra jak dla mnie rewelacyjna. Zdecydowanie najlepsza platformówka 2D/2,5D na PS3 i PS4. Świetne plansze podstawowe a na dodatek jak już wspomnieliście rewelacyjny świat muzyczny. Dodatkowo świetny pomysł z czarnym Raymanem goniącym nas i powtarzającym nasze ruchy.

Co do platyny to nie jest ona specjalnie łatwa a już na pewno nie szybka. Po całkiem długiej podstawowej rozgrywce gdzie niektóre levele muzyczne bądź te z czarnym Raymanem mogą wam sprawić trochę kłopotu dochodzimy do momentu gdy brakuje nam tylko trofeum za 11 poziom czaderskości i wybieramy tutaj bardzo długą ale łatwą drogę której nie polecam czyli wbijanie jakiegokolwiek pucharka za dzienne wyzwania i czekanie w nieskończoność aż wpadnie nam platyna. Druga opcja to masterowanie każdego trybu, szlifowanie tricków i szukanie skrutów co daje ogromną frajdę. Po przejściu 3 wersji Rayman Legends (PS3, PS4 i PSV) złota wpadały mi po 1-3 próbach a na PS4 w tygodniowych dość często zdarzały się diamenty. Wystarczy dużo wprawy i właśnie znajomość wszelakich tricków.

Podsumowując:
Platyna: 4/10
Gra: 9/10