zło platyna #101 . Strider to gra platformowa z elementami zręcznościówki . Nie jest wymagająca nawet na Hardzie. Zdarzyło mi się powtórzyć kilka razy walki z bossami ale jak już zapozna się z ich zakresem ruchów to już później leci . Odnośnie fabuły się nie wypowiem , bo wszystkie filmiki wyłączałem :P, ale z tego co zdążyłem zobaczyć to nie jest ona jakaś wybitna. Jak dla mnie to gra "idź do przodu, zabij i idź dalej". Co do znajdziek to nie ma się czym przejmować, wszystkie są pokazane na mapie od razu :P. Drugie przejście na speedrunie zajęło mi nieco 2h a trofeum wymaga czas poniżej 4h .
Ze względu na to, że lubię platformówki to Strider zasługuje na 5/10 ale czy poleciłbym go komuś, kto nie lubi? Raczej nie. Dla trophy hunter'ów to proste trofea, szybki czas zdobycia .
Co do trudności to 2.5/10 aż pół wyżej bo jednak trzeba 25x zapełnić pasek, żeby przez chwilę mieć silniejsze ataki, a każda utrata życia cofa minimalnie pasek + jeśli nie atakujemy przeciwników, to po kilku sekundach pasek się wyzeruje.