Przytrafiła mi się taka sytuacja, że miałem do wykonania zadanie dla myśliwego: Traf harpunem i zabij każdy gatunek zwierzęcia morskiego, i miałem 5/6 ale zabiłem wszystkie. Poczytałem trochę dlaczego to mi się nie zlicza i podobno to jest błąd w grze może się to przytrafić przy każdym wyzwaniu. Rozwiązanie tego jest takie:

- wyjdź z gry
- otwórz "Narzędzie zapisanych danych PS3" (tam gdzie są sejwy)
- są dwa pliki z gry AC Black Flag
- kasujemy plik z profilem (zostawiamy te z procentami synchronizacji)
- odpalamy grę
- wczytujemy swój save
- czekamy na info z prawej o zaliczeniu wyzwania
- gotowe

(przy okazji radzę zrobić kopie tych plików na inny profil)

W moim przypadku wyglądało to tak że miałem 96/100 wyzwań zrobionych i po wykonaniu czynności opisanych wyżej w wyzwaniach abstergo miałem już 97/100 ale dalej nie było odhaczone to które mi się zablokowało. Spróbowałem zrobić to jeszcze raz i po kolejnym odpaleniu gry miałem 98/100 i znowu nie odhaczone, zrobiłem to jeszcze dwa razy i patrze a tu jest 100/100 i wszytkie, których jeszcze nie wykonałem łącznie z wyzwaniem dla myśliwego są już zafajkowane tak jak bym je zrobił. Pojawił się komunikat o odebraniu nagrody tak jak bym wykonał te wyzwania w normalny sposób. Nie przejmujcie się tym że zniknie wam cały zapis z multiplayera w menu, bo w momencie jego uruchomienia wszytko wraca do normy i wczytuje się tak jak by nic nie było ruszane. Nie wiem czy to będzie działać u każdego opisałem tylko mój przypadek.