O gamecardzie pisałem już wcześniej tutaj . Dzisiaj postaram się pokrótce napisać gdzie i jak go wygenerować oraz jak zamieścić u nas jako podpis na forum. Z racji takiej, że nie posiadamy własnego generatora ( jak na razie, może kiedyś się to zmieni ), musimy skorzystać z innych stron. W sieci jest ich sporo a najłatwiej je wyszukać wpisując w google gamecard generator lub trophycard generator. Poniżej kilka przykładów (kolejność jak najbardziej przypadkowa więc proszę się tym nie sugerować ) :

1. yourgamercards.net - W czasach dzisiejszych jest chyba jednym z najczęściej używanych trophycardów. Na stronie znajdziemy również międzynarodowy ranking łowców trofeów, forum oraz poradniki ( EN ). Z racji takiej, że do wygenerowania podpisu nie jest potrzebne zarejestrowanie się na stronie, zajmie nam to mniej niż minutę. Standardowa karta w stylu automatycznym wygląda tutaj tak:



Obrazek na karcie będzie się zmieniał w zależności od tego w jaką grę gramy. Co prawda może się zdarzyć, że na karcie nie ma żadnego obrazka, ale dzieje się to zazwyczaj z bardzo nowymi grami których jeszcze nie mają w swojej bazie. Jeżeli jesteśmy fanami jakiejś konkretnej gry lub postaci to możemy wygenerować podpis w takim stylu jaki sobie wybierzemy spośród ponad tysiąca dostępnych. Karta fana gry God Of War 3 może wyglądać tak:



a wielbiciela Kevina Butlera poznamy po takiej karcie:



Tło pozostanie zawsze takie same niezależnie od tego w co gramy a zmieniać się będą tylko ikonki pucharków i ich liczba.

2. lusogamer.com Portugalska strona na której bezproblemowo wygenerujemy kartę i ... . To chyba wszystko, chyba że znacie język portugalski hehe. Cały proces generowania wygląda podobnie jak na stronie opisywanej powyżej i tutaj również nie potrzebujemy się rejestrować. Podstawowa karta wygląda tak:



ale podobnie jak w przypadku yourgamercards.net i tutaj mamy spore możliwości zmian. Poniżej kilka przykładów:







3. playstationteam.pl Polska strona poświęcona ogólnie konsoli Playstation. Oprócz najnowszych informacji o grach i PS3 znajdziemy tam również dział poświęcony trofeom i forum dyskusyjne. Ranking, poradniki i ... generator gamecardów. Na chwilę obecną jestem już po kilkugodzinnej walce o wygenerowanie tam czegokolwiek i jak na razie pojawiają mi się tylko komunikaty "dane na temat Twojego konta nie zostały jeszcze zsynchronizowane z forum" , "PSNid nie został znaleziony" lub co gorsza "PSNiD zyga78 nie istnieje". Nie omieszkam wrzucić tutaj informacji jeżeli już mi się to uda.
EDIT: Minął miesiąc i nadal pojawiają mi się te same komunikaty. Poddaję się. Nie jestem aż tak zdesperowany

4. ps3trophies.com Jeden z największych serwisów na świecie poświęcony trofeom. Jeżeli znasz język angielski to znajdziesz tutaj ogromną bazę poradników, forum, ranking i trophycard generator. Aby wygenerować tu podpis należy się wcześniej zarejestrować więc chwile to potrwa. Nawet przy małej znajomości języka angielskiego nie powinniście mieć z tym większego problemu. Zostaniecie za to wynagrodzeni możliwością pobawienia się w dosyć fajnie zorganizowanym generatorze kart. Poniżej kilka przykładów:









5. uk/playstation.com Na oficjalnej stronie Playstation również możemy utworzyć gamecard. Logujemy się na stronę używając adresu emaila i hasła takich jakie używaliśmy podczas zakładania konta na konsoli a generator znajdziemy w zakładce My Portable ID. Nie ma tam może zbyt wielu możliwości jeżeli chodzi o wygląd ale mimo to jest bardzo popularnym gamecardem wśród trophyhunterów. Przykład:



[hr]
W tej części poradnika opiszę krok po kroku proces generowania gamecarda i umieszczenie go na forum. Jako przykład wezmę yourgamercards.net ponieważ ja tam generowałem swój podpis i tak będzie mi łatwiej. Dodatkowymi atutami tej strony są prostota działania tego generatora i brak procesu rejestracji ( na wielu stronach jest to niestety wymagane ). Zrobienie tam gamecarda zajmie nam minutę . Zaczynamy:

:arrow: wchodzimy na stronę klik klik klik ,

:arrow: na początek sugeruję rubrykę STYLE pozostawić w spokoju, czyli powinno tam być ''Automated style''. Oznacza to, że obrazek na gamecardzie będzie się zmieniał w zależności od tego w jaką grę gramy. Możemy to oczywiście zmienić wybierając tam jakiś inny styl.

:arrow: w pole PSN ID wpisujemy swoje PSNid, czyli nazwę użytkownika na Playstation Network,

:arrow: naciskamy "Generate" i po sprawie. Strona wygenerowała nam dwa kody z których nas interesuje ten górny ( Forum BBCode ). Powinien on wyglądać mniej więcej tak :

[url=http:/ /www.yourgamercards.net/profile/abc123][img]ht tp:/ /www.yourgamercards.net/trophy/a/abc123. png[/im g][/ url]

:arrow: kopiujemy kod który został nam wygenerowany i wracamy tutaj

:arrow: zakładając że jesteśmy już zalogowani - klikamy na zakładkę Ustawienia u góry ekranu, następnie na zakładkę Edytuj sygnaturę w tabeli po lewej stronie,

:arrow: w puste pole wklejamy wcześniej skopiowany adres URL,

:arrow: klikamy Podgląd sygnatury poniżej tabelki w celu zobaczenia czy wszystko jest OK. Jeżeli tak to naciskamy Zapisz sygnaturę i gotowe.

Powodzenia