Po tak długim czasie rozwiązałem problem z glitchowanym pucharkiem - 36/37 rozmów. Korzystałem z tego filmu i co najlepsze ponownie mi się glitchował:



Wszystko szło dobrze, 30 rozmów naliczono poprawnie. Po każdej sprawdzałem statystyki. Kiedy dotarłem do #31, kiedy to Ellie razem z Davidem podchodzą do leżącego trupa, to rozmowę również mi naliczyło. Lecz grając na Brutalnej rzeczywistości i po kilkunastu nieudanych próbach wyłączyłem grę. Na drugi dzień, kontynuując grę, tej rozmowy już nie było w statystykach. Musiało ją nie zapisać. Gdybym ochronił się w tym pomieszczeniu za pierwszym razem, kiedy rozmowę zaliczyło, pewnie takiego problemu by nie było. Tak więc byłem w plecy z jedną rozmową.

Następnie problem napotkałem z #34 rozmową. Otóż kiedy Eliie usiadła na ławce, za każdym razem nie zaliczało mi tej rozmowy. Trzy razy wczytywałem zapis i próbowałem. W tej sytuacji musimy podejść do drabiny, która wystaje z podwyższenia, a następnie podejść do Ellie, po takiej akcji rozmowę zaliczyło. Później nie napotkałem problemów i grę znów ukończyłem z 36/37 rozmowami. Po ukończeniu gry, powtórzyłem rozdział z Ellie, wolałem nie ryzykować i nie zmieniałem poziomu trudności, więc ponownie na Brutalnej rzeczywistości i kiedy dotarłem do leżącego trupa, bez problemu zaliczyło mi pucharek. Może komuś na przyszłość pomogłem