F1 2013 to moja 3 przygoda z królową sportów motorowych na PS3, plus jeden romans z F1 2011 na Vitkę. W grze standardowo mamy praktycznie wszystko co dostępne w prawdziwych wyścigach. Dla mnie osobiście nowością byl Test Młodego Kierowcy, Wyzwania Sezonowe i Tryb scenariuszy. Z dodatkowych trybów ten ostatni zdecydowanie najbardziej przypadł mi do gustu. Specjalnie sprokurowane sytuacje pokazują całą F1 (przebicie opony, jazda za samochodem bezpieczeństwa, urwany spoiler, zużyte opony, problemy ze skrzynią biegów i wiele innych). Z nowości (bynajmniej dla mnie) jest również Tryb kooperacji, dobrze dopracowany (np. pod względem zapisów). Fajnie się śmiga ze znajomym, wypada sobie pomagać, ale walczyć również trzeba Kurcze, kolejna nowość - klasyczne bolidy, z lat 80, 90, super sprawa, polecam. Mnie gra się bardzo podoba, to jest to czego się spodziewałem i nie zawiodłem się.
Trofea, ach trofea. Zdecydowanie najtrudniejszy trofik jest za medale w jeździe na czas (Gorączka złota), z tym miałem największy problem (a dokładnie z dwoma torami). Pozostałe dzbanki nie należą do najtrudniejszych, wpadają raczej naturalnie. Ogólnie trzeba pograć w każdym trybie, a jest tego troszkę. Czas potrzebny do platyny to min. 25 h, reszta zależy już od Twoich umiejętności. Do platyny na pewno potrzeba dwóch padów (Porozumienie ponad podziałami) i partnera do kooperacji - dzięki PaWLoS25 , większość wyścigów można przejechać na Easy.
Trudność w zdobyciu platyny oceniam na 5.