W związku z 54 podejściem do platyny w Metro Last Light, a co za tym idzie z kolejną kłodą rzuconą mi pod nogi przez twórców gry, zwracam się do was drodzy forumowicze z pytaniem

W obecnym przejściu gry skupiam się na pucharku Redemption, i mam wała. Etap Bolshoi. Po podarowaniu żebrakowi nabojów oraz wysłuchaniu co ma do powiedzenia kolejnym elementem dobrego zakończenia jest wysłuchanie rozmowy dwóch gości siedzących przy stole. W tym miejscu mam błąd gry, mianowicie przy owym stole stoi jeszcze jeden chłop, który skutecznie blokuje przejście do dalszych pomieszczeń Teatralnej...z filmików na YT wynika, że tego typa tam nie powinno być... Za żadne skarby chłop nie zmienia pozycji. Jedyną opcją jaka mi została to wczytanie całego etapu od nowego i tutaj moje pytanie, czy dodatnie punkty, które zdobyłem do tej pory nie przepadną i czy mam jeszcze szansę na trofeum? Czy raczej po raz kolejny muszę grać od początku... ? W zagranicznych poradnikach jest napisane, że wczytanie całego rozdziału nie wpływa na punkty, ale wolę się upewnić

Z góry dzięki za odp