Dźwięcząca platyna #139

Smar As - po polsku Bystry Jak... - to na prawdę fany zestaw gier logicznych. Generalnie nie lubię takich gierek, bo zazwyczaj są nudne i płytkie. Ale tu zrealizowano je naprawdę sympatycznie. Poza tym ogólnie jest to niewykorzystana obecnie nisza w grach. Naprawdę miło wspominam czas rozwiązywania różnych zagadek. Niestety jednak nie obyło się bez błędów. Np. w Sekwencji Obliczeń narysowanie cyfry 9 graniczy z cudem, przez co nieraz traciłem cenne gwiazdki. No i wiadomo, że gra nie zawsze interpretuje właściwie narysowane przez nas cyfry, czy litery. Aby zdobyć 3 gwiazdki w danej grze należy w określonym czasie rozwiązać łamigłówkę (popełniane błędy skutkują karą czasową). I w kilku konkurencjach jest np. poważny problem. Np. Reakcja Łańcuchowa - świetna zagadka, robię je bardzo szybko, a mimo to tylko chyba raz udało mi się zdobyć 3 gwiazdki. Podczas, gdy w innych konkurencjach takich problemów nie było. Ciekawe skąd to się wzięło.

Co do trudności. Ode mnie 2-3/10. Całość nie stanowi żadnego problemu pod względem trudności. Jedynie zajmie nam trochę czasu. Poza wbiciem 100 gwiazdek w ulicznej inteligencji wszystko można szybko powbijać. A te 100 gwiazdek zajęło mi 4 miesiące. Bo całość polega na tym, że raz w tygodniu mamy zestaw 3 zagadek (łatwa, średnia, trudna) do ukończenia. I w jednym tygodniu można zdobyć max 9 gwiazdek (co mi się nigdy nie udało - miałem maksymalnie 7). Często wpadało mi w tygodniu 3-4 gwiazdki (z uwagi na nielubiane zagadki) więc się to dłużyło. Można co prawda bawić się routerem pod ten trofek, ale ryzyko utraty Internetu dla śmiesznego pucharka jest dla mnie za wysokie. Czy zaś grę polecam? Cóż. Jeśli lubicie takie gierki logiczne to jak najbardziej, bo na rynku nie ma nic co byłoby zbliżone w jakości wykonania do tejże produkcji.