Kolejna już gra z Sackboy'em w roli głównej, goszcząca w moim domu - swoje PS3 kupiłem w zestawie z LBP i Vitę też kupiłem w zestawie z LBP
Cóż mogę napisać, w moich oczach jest to najlepsze LBP jakie powstało. Ilość poziomów, różnorodność, muzyczka, kreator i ogólnie klimat przewyższają świetną "jedynkę", b.dobrą "dwójkę" i średni "karting". Ogólnie przeżyłem szok, możliwości Vity w tej grze są świetnie wykorzystane, idealnie pasują do tego tytułu. Świetny bonus to "Salon Gier" - jak dobrze pamiętam 6 retro gierek, prawie wszystkie genialne Podsumowując, to nie spodziewałem się, że LBP może mnie tak jeszcze wciągnąć. Jak komuś choć troszkę podobały się poprzednie części to TĄ musicie mieć

A trofea...
Trudne są, można powiedzieć, dwa. Jedno to Mistrz salonu gier, końcowe etapy w niektórych gierkach są dość skomplikowane i wymagające niesamowitej precyzji (no może nie aż takiej, ale łatwe nie są ). Drugie to Wymaksuj tryb opowieści - oczywiście najtrudniejszym elementem maksowania lvl jest przejście go bez straty życia, kilka lvl może przyprawić o zawrót głowy, ale powoli, powoli do przodu.
Sporo jest społecznościowych, np. wygrać grę we 4, wygraj 25 poziomów rywalizacji, "50 unikalnych graczy" (na to najdłużej czekałem). Tutaj podziękowania dla Kudłatego, Ginko, Sternika i pewnie wielu innych, którzy zagrali w mój lvl.
Na i oczywiście nie zabrakło trofeów związanych z kreatorem, na czele z 24 godzinnym przebywanie w kreatorze (aktywnie). I nie można tu sobie jakoś zablokować gałek, ect. (no może można na jakiejś gumce przycisnąć kabel zasilający, ale szkoda mi było sprzętu). Dla mnie 24 to stanowczo za dużo, choć uwielbiam kreator. W jedynce nabiłem normalnie z jakieś 12 h, w dwójce już tylko z 6 h, w kartingu było podobnie - około 6 h. A tutaj, ku mojemu zdziwieniu, po na prawdę sporej ilości czasu spędzonego w kreatorze na liczniku widniało 2 h (zrobiłem test i bawiłem się przez 30 min, a zaliczyło mi 17) - wydaje mi się, że liczy tylko i wyłącznie edycję, jak np. szukamy czegoś w worku, albo przesuwamy ekran już NIE.
Pozostałe trofiki standardowe jak na LBP. Kilka baniek jest nieźle ukryta - musiałem posiłkować wujkiem google. Większość wpada podczas normalnej rozgrywki, a do niektórych wystarczy jedno dodatkowe podejście.

Ogólnie nie jest łatwo, kilka wymagających trofek i sporo czasochłonnych. Dam 6