Zobacz wyniki ankiety: Jak trudno jest zdobyć platynowe trofeum w tej grze?

Głosujących
9. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Bardzo Łatwo (1pkt)

    0 0%
  • Łatwo (2-3 pkt)

    0 0%
  • Średnio (4-6 pkt)

    7 77.78%
  • Trudno (7-8 pkt)

    1 11.11%
  • Bardzo Trudno (9-10 pkt)

    1 11.11%
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Trudność w zdobyciu platyny - Oficjalny wątek + Ankieta.

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    725
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    0
    Gamer IDs

    PSN ID: MARIUSZ_MARIO

    Lightbulb Trudność w zdobyciu platyny - Oficjalny wątek + Ankieta.




    Ten wątek ma na celu przede wszystkim umożliwienie dyskusji o trudności w zdobywaniu platynowego pucharka w grze, jednak jest wzbogacony również o ankietę.

    Bardzo prosimy, aby w ankiecie głosowały WYŁĄCZNIE osoby, które już POSIADAJĄ PLATYNĘ.

    Jeśli nie zdobyłeś jeszcze platyny, czuj się zaproszony do dyskutowania pod spodem: wskazywania trudnych aspektów w grze, komentowania najbardziej wymagających według Ciebie pucharków, umieszczania informacji o samej rozgrywce np. czy gra ma pucharki online, mogące być utrudnieniem dla gracza; czy gra ma trudne pucharki, związane ze zbieractwem lub też czy ma momenty, przez które można zrezygnować z walki o platynowe trofeum itp. Po zdobyciu platyny zajrzyj do wątku ponownie i oddaj głos w ankiecie.
    Jeśli chcesz poznać aktualne wyniki ankiety, a nie możesz jeszcze wziąć udziału w głosowaniu, kliknij w przycisk "Zobacz wyniki ankiety"


    Jeśli zdobyłeś platynę w grze, weź udział w sondzie i oprócz wyboru poziomu trudności, d
    odaj komentarz, który uzasadni Twój wybór. Czyli np.: "Bardzo łatwa - nie ma żadnego pucharka, który można by pominąć, trofea związane z fabułą, rozgrywka zamyka się w 10 godzinach gry". Dokonuj wyboru uczciwie i z rozwagą - Twój głos może pomóc innym graczom!
    Pamiętaj, to jest publiczna ankieta, inni użytkownicy mogą zobaczyć jak głosowałeś.


    Legenda: Połączyliśmy 2 tradycyjne skale oceny trudności gry. Jeśli jesteś zwolennikiem skali dziesięciostopniowej (punktacji: 1-10), weź pod uwagę wartości, uwzględnione w nawiasach i do nich dopasuj swój głos.


    Zapraszamy do zabawy.




    Uwaga! Wątek służy wyłącznie Waszej ocenie danej gry. Off-top i spam nie będą tolerowane. Pytania dotyczące rozgrywki, czy też związane z objaśnieniem poszczególnych trofeów proszę umieszczać w stosownym miejscu forum. Posty niezwiązane z tematem będą usuwane.
    Ostatnio edytowane przez Zerathel ; 13-02-2013 o 10:33

  2. #2
    Dzej003
    Guest
    Trochę mi się nie chce wierzyć że jako pierwszy dokonuje tu wpisu, chyba niektórzy się wstydzą że grali w taką kupę...
    Cóż gra ma jeden ogromny plus jest tania (kupowałem po 29 pln) a nawet bardzo tania (na alledrogo chodzi po 9,99 pln).
    Co do samej gry plus to chyba to że można całą ukończyć w coop gdzie nie ma takiej nudy jak samotna rozgrywka. Dałbym również mały plusik za klimat w niektórych lokacjach (burza, błyski,deszcz) gdzie można poczuć dreszcz emocji ale niestety zdecydowanie jest to rzadkość.
    Co do pucharków są niestety monotonne zwłaszcza wyzwania (niektóre błędnie przetłumaczone w wersji PL!), mamy również trochę zbieractwa oraz tryb multi na szczęście można wszystko wbić w prywatnym meczu z jednym znajomym lecz zabiera to dosyć sporo czasu a ten tytuł należy do takich które chce się skończyć jak najszybciej i już nigdy do niego nie wracać.
    Gra 3-
    Trudność 4-(jeśli mamy partnera do grania)

  3. #3
    Guide Team Awatar Dzwienkoswit
    Dołączył
    Mar 2014
    Mieszka w
    Kraj Kwitnącej Waśni - Nowa Sól
    Posty
    1,518
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    58
    Gamer IDs

    PSN ID: Dzwienkoswit
    A mi tam sie Aliens w sumie podobał. Mam nawet kolekcjonerkę i dałem za nią około 100zł. Przechodziłem grę dwa razy. Raz w coopie i raz samotnie na najwyższym poziomie. I w sumie dobrze się bawiłem. Owszem gra powinna być zdecydowanie lepsza biorąc pod uwagę oczekiwania jakie wywoływała. Ale nie ma takiej tragedii, jak to niektórzy wpiszą.

    Co do trudności. Samotnie jest ciężko jak cholera. Wyzwania dadzą w kość naprawdę, bo są źle zrobione. O kolejnym dowiesz się dopiero jak zrobisz poprzedni... Przez co jest więcej roboty. Dlatego polecam ustawkę. No i gridowanie levelu marine to nuda w kosmos. Po zrobieniu wszystkiego musiałem jeszcze ze 4h powtarzać w kółko walkę z królową obcych na hardzie. I te latanie za przełącznikami... Kto grał wie o co chodzi.


  4. #4
    Awatar JELLON
    Dołączył
    Nov 2014
    Mieszka w
    Warszawa/Bielany
    Posty
    47
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    0
    Gamer IDs

    PSN ID: JELLON
    Moim zdaniem nie jest to tytuł, o którym można opowiadać z wypiekami na twarzy. Jest archaiczny i liniowy, co nie znaczy że totalnie wieje nudą. Mi kilka sekwencji się nawet podobało, Dzej zaraz powie: "Tobie się wszystko podoba, oprócz Anarchy Rush Hour i trylogii Sly'a"
    Gra ma oldschoolowy klimat (gimby nie znają), ciemne lokacje przeszywane błyskami piorunów i ogniem z lufy, kanały w których przeprawiamy się powoli, a w okół puste wylinki Ksenosów, które nie zawsze okazują się być puste - napomniałem że w tej sekwencji nie mamy czym się bronić?
    Dobrze że gra ma tryb przechodzenia kampanii w coopie bo to dodaje jej uroku a i ułatwia przejście na Hard mode. Niestety multi ktoś wrzucił bo to chyba po prostu jest modne, a tu uważam że jest klapą. Wyzwania które nie dość że błędnie przetłumaczone, to nie nabijają się w pożądanej przez nas kolejności, coś w stylu zabij 5 przeciwników strzałem w głowę, by odblokować kolejne, po czym z powrotem zabij dla odmiany 10 przeciwników strzałem w głowę:/
    Reasumują: szkoda że tytuł przechodził przez tyle lat przez wiele "rąk", bo mogło by wyjść z tego coś naprawdę dobrego.

    Trudność 4-
    Całokształt 4+

  5. #5
    Awatar Broda
    Dołączył
    May 2012
    Mieszka w
    Bielsko - Biała
    Posty
    1,127
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    40
    Gamer IDs

    PSN ID: Brodasz_PL
    Brodata Platyna #36 Aliens: Colonial Marines - grę kupiłem zupełnie przypadkowo widząc cenę 19,99zł w jednym z wiodących marketów RTV. Od momentu zakupu gra przeleżała szmat czasu z nietkniętą folią czekając na jak to mówię "lepsze czasy". Czasy te nadeszły niespodziewanie podczas kolejnej partyjki w tryb Wyginięcie i tekst: "może by jakiegoś co-opa zrobić?". I tak się zaczęło. Na pewno sporo straciłem z klimatu produkcji ze względu na co-op. Nie jestem jednak specjalnym fanem filmów z Obcym w roli tytułowej w związku z czym jakoś obyło się bez większych wyrzutów sumienia. Jakoś gry pozostawia na pewno sporo do życzenia, jednak po dłuższym obcowaniu z grą grało mi się całkiem przyjemnie. Jedynymi aspektami technicznymi do jakich się mogę przyczepić to: to dźwięk broni - koszmar oraz niekiedy niewidzialne ściany, albo nawet i te "widzialne" w postaci kompanów stojących w drzwiach skutecznie blokując przejście dalej. Gra jest niedopracowana, to fakt. Większość tutaj napisała, że wyzwania to jakaś pomyłka. Dla mnie osobiście były kwintesencją platynowania. Trzeba kombinować, szukać znajomych i powoli mozolnie wszystko po kolei wykonywać, aby w finale cieszyć się z najbardziej wymagającego pucharka w grze, a nie tylko przejść i z "dyni"

    Platyna nie jest wymagająca grając w coop. Nie wiem jak w przypadku solowej gry i najwyższym stopniem trudności, zatem moja ocena skupi się na grze ramię w ramię z towarzyszami broni. Sama kampania nie zawiera w sobie żadnych skomplikowanych i trudnych do zdobycia pucharków. Większość wpada w zasadzie przy okazji, przy pozostałych trzeba się skupić np. podczas walki z Krukiem. Wyzwania do ogrania w dwie osoby - te dotyczące multi, pozostałe przynajmniej ich większość do wykonania solo wczytując odpowiedni poziom (w moim przypadku - 9). Dotarcie do 60 poziomu oznacza wczytywanie w kółku ostatniej misji na najwyższym stopniu trudności. Multi to tak jak wspomniałem - wyzwania - do zrobienia w dwie osoby.
    P.S: Dzięki Sop, Janek oraz Pawllo za wspólną grę

    Podsumowując: Gra 6/10, Platyna 4/10


Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •