Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: Wipeout HD - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Zerathel
    Guest

    Platyna Wipeout HD - Poradnik






    PRZEGLĄD:

    Trudność trofeów: 9,5 bez dlc/9 z dlc + Ankieta
    Trofea offline: 33
    Trofea online: 5
    Czas potrzebny za zaliczenie platyny: 50-100 godzin - bardzo zależne od umiejętności
    Minimalna ilość przejść: 1
    Zabugowane trofea: Brak
    Trofea do przeoczenia: brak, ponieważ możemy powtarzać wyścigi
    Kody blokujące trofea: nie
    Liczba graczy/kontrolerów: 1


     


    WSTĘP:

    Wipeout HD to nic innego, jak futurystyczne wyścigi. Są to bardzo trudne wyścigi. Wielu graczy kończy swoją przygodę po 2 godzinach twierdząc, że jest ona bardzo trudna. Niestety, ale gra nawet na najniższym poziomie trudności sprawia wiele problemów. Gra bardzo brutalnie kara nas za błędy, a zwłaszcza za wypadnięcie z trasy lub kiedy zwalniamy prędkość uderzając w ścianę. Komputer bardzo szybko to wykorzysta i nas wyprzedzi. Droga do platyny jest bardzo trudna i będzie kosztować wiele trudu. Jednakże uzyskanie upragnione TRANSCENDENCE daje WIELKĄ RADOŚĆ ORAZ SATYSFAKCJĘ. Warto również dodać, że jeśli posiadacie DLC do Wipeouta i muzyka wam się w tej grze nie spodoba to warto wrzucić swoją ulubioną muzykę (stwórzcie listę odtwarzania) i możecie ją słuchać kiedy się ścigacie. Znacznie przyjemniej się gra. Trzymam za wszystkich kciuki oraz życzę Wam wytrwałości w tej grze. Mam nadzieję, że dzięki mojemu poradnikowi uda Wam się zdobyć platynę.

    WSKAZÓWKI:


     

    STEROWANIE STATKIEM - PODSTAWOWE INFORMACJE

    Przedstawiam za co odpowiada każdy przycisk w Wipeoucie.

    - skręcanie statkiem

    - uruchomienie chatu głosowego

    - gaz

    - używanie broni (broń otrzymujemy z czerwonego X)

    - absorbowanie broni (broń absorbujemy z czerwonego X) - zamiast użycia broni możemy otrzymać energię dla naszego statku (bardzo pomocne przy klasie phantom)

    - zmiana widoku

    - spojrzenie w tył

    - prawy hamulec (airbrake) - należy zawsze używać przed zakrętem w prawo

    - sideshift w prawo. Kiedy jesteśmy bardzo blisko ściany to może nas uratować tylko sideshift przed uderzeniem w nią.

    - anulowanie czasówki w szybkim okrążeniu (SL -Speed Lap)

    - lewy hamulec (airbrake) należy zawsze używać przed zakrętem w lewo

    - sideshit w lewo. Kiedy jesteśmy bardzo blisko ściany to może nas uratować tylko sideshift przed uderzeniem w nią.

    - podniesienie dzioba statku - tak zwany NOUSE UP

    - skręt prawo

    - skręt w lewo

    - opuszczenie dzioba statku

    lub gałką lewo,prawo,lewo - beczka, zabiera 15% energii, ale macie chwilowo przyspieszenie statku

    lub gałką prawo,lewo,prawo - beczka



     


    STEROWANIE STATKIEM - KOMBINACJE

    Przedstawiam zaawanasowe rzeczy, które pomogą Wam wygrać wyścigi. Więcej o kombinacjach dowiecie się w TORACH

    lub (gałka w dół) + - nouse up + beczka

    lub (gałka w dół) + - nouse up + beczka

    lub (gałka w dół)+ dopalacz (z czerwonego X muszą być 2 strzałki w górę na zielonym tle) + - nouse up + dopalacz + beczka

    lub (gałka w dół)+ dopalacz (z czerwonego X muszą być 2 strzałki w górę na zielonym tle) + - nouse up + dopalacz + beczka

    + - sideshift w prawo + beczka

    + - sideshift w prawo + beczka

    + - sideshift w lewo + beczka

    + - sideshift w lewo + beczka

    Zamiast strzałek możecie używać gałki do zrobienia beczek. Wszystko zależy od tego, aby jak Wam jest wygodniej. Część tych beczek będzie Wam ciężko zrobić, ale uwierzcie mi to one dają Wam dużą szansę na zwycięstwo. Zwłaszcza kombinacja NOUSE UP + DOPALACZ + BECZKA!!!


     

    Musicie przetestować, jakimi statkami Wam się gra najlepiej. Ja osobiście znalazłem wiele typów. Są one uniwersalne bo wielu zaawansowanych graczy (czytaj cyborgów) lata nimi i one się sprawdzają. Nie pozostaje mi nic innego, jak jest przedstawić.



    Jest to moim zdaniem najlepszy statek. Dzięki temu statkowi jesteśmy w stanie przejść 85-90% eventów. Statek ten ma mocną obronę oraz sterowność. Bardzo łatwo wchodzi się w ostre zakręty oraz często mogą ratować nas sideshifty przed uderzeniem w ścianę. Posiada również dobre przyspieszenie więc robienie beczki jest, jak najbardziej wskazane. Bardzo dobrze sprawuje się w wyścigach w klasach rapier i phantom, a zwłaszcza w single race'ach oraz tournamentach.



    "Gdzie Ag-system nie może tam Icaras pomoże" To jest moje powiedzenie i powiem szczerze, że ono się sprawdza. Icaras ma świetną prędkość, dobrą sterowność oraz przyspieszenie. Obrona jest najsłabszym elementem tego statku. Więcej energii on traci od uderzeń, ale tez więcej dostaje energii za zaobsorwowanie broni. Pierwsze kłopoty, gdzie Ag - system jest słabiutki to sol2 klasa venom poziom elite. W tym wyścigu zdecydowanie Icaras ma większe pole manewru. Jednak statek ten najlepiej sprawuje się w speed lapach oraz time trialach.



    W przypadku gdyby Ag-system lub Icaras wam nie podszedł proponuję spróbować grać tym statkiem. Głównym atutem tego statku jest zwrotność. Wielu doświadczonych graczy gra tym statkiem. Sideshifty mogą ratować was przed uderzeniem w ścianę. Dla mnie ten statek jest zbyt zwrotny. Bez problemu wejdę nim w ostre zakręty, ale po wyjściu z zakrętu potrafię lekko zahaczyć o ścianę. Feisar świetnie spisuje się w wyścigach typu phantom, rapier zwłaszcza w single race'ach i tournamentach.



    Również dobrym statkiem jest Goteki45. Statek ten posiada maksymalne przyspieszenie. Przyspieszenie to można wykorzystać na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest najeżdzanie na speed pady (niebieskie strzałki, które są skierowane ku górze) oraz robienie beczek. W trasach, gdzie można robić dużo beczek statek ten jest nieoceniony. Bardzo dobrze spisuje się na Vinecie K, Anulphe Pass, Sebenco Climb, Ubernall'u. Bardzo często grałem tym statkiem, ale ma pewne wady. Przyspieszenie tego statku jest fenomenalne. Zwrotność oraz obronę tez ma dobrą. Jednakże prędkość pozostawia troszeczkę do życzenia. Oczywiście stopniowo przeciwnika będziemy doganiać jeśli będzie omijać speed pady jednakże myślę, że szybciej uda nam się to zrobić grając Ag-systemem lub Icarasem. Dobrze sprawuje się on w time trialach, speed lapach, w wyścigach oraz tournamentach typu rapier i phantom.




    W przypadku gdybyście nadal nie mieli swojego ulubionego statku, którym by się Wam dobrze latało, proponuję spróbować Harimau. Statek ten ma bardzo dobrą prędkość, sterowność i obronę. Jeśli chodzi o przyspieszenie tego statku to szczerze nie jest to mocny atut tego statku. Oczywiście po zrobieniu beczki lub najechaniu na speedpada dostaje się przyspieszenie, ale nie jest ono tak duże, jak w przypadku Ag-systems, czy Goteki45. Jeśli na torze nie robimy często beczek np: Moa Therma, Metropia to warto spróbować grać tym statkiem. Świetnie sprawdza się w wyścigach oraz tournamentach typu rapier i phantom.



    Mirage jest ostatnią moją propozycją. Statek ten nie ma głównego atutu. Jest on zbalansowany i nie posiada on żadnej mocnej strony, ani słabej. Można rzecz, że wszystkie statystyki są na dobrym poziomie. Jedna statystyka posiada nieznaczne odchylenie, ale moim zdaniem nie ma ona żadnego wpływu na latanie statkiem. Na początku uczyłem się nim latać kiedy dotarłem do Meltdown, ale niestety nie dałem rady nim latać, ponieważ nieposiadanie żadnej mocnej strony jest jednocześnie atutem, jak i przekleństwem. Często brakowało mi dopalacza po najechaniu na speed pada lub prędkości. Czasami brakowało mi również zwrotności oraz shielda. W moim przypadku było to przekleństwo. Jeśli ktoś preferuje statki, który nie posiada żadnej mocnej strony ani słabej to ten statek jest właśnie dla niego. Dobrze się nim lata time triale, speed lapy, wyścigu oraz Tournamenty typu venom, flash, rapier i phantom


    UWAGA!!!
    Wiele osób uważa, że dobrym statkiem jest Piranha. Piranha posiada bardzo dobrą prędkość i dobre przyspieszenie. Jednak ona nie jest zwrotna!!!Na prędkośći typu Venom się tego nie odczuwa...Ale na mapie Sebenco Climb i prędkości typu Flash lub wyższej jest to bardzo odczuwalne. Bardzo często można się przytulić do ściany. Przez tą słabość możecie mieć problem również na innych mapach np: Chenghou Project, Ubernall i Sol2.



     


    Poniżej przedstawiam filmiki, które moim zdaniem mogą Wam pomóc. Są to, co prawda filmy cyborgów więc nie załamujcie się Nie musicie tak latać. Jednakże te filmiki pokazują beczki, które musicie zrobić, aby móc wygrywać wyścigi na poziomie ELITE, pomimo tego, że będzie uderzać w ścianę przy niektórych zakrętach. Przede wszystkim starajcie się nalatywać na speedy pady i bronie, ponieważ to jest niezbędne do wygrywania wyścigów. Ponadto starajcie się wykorzystać kombinację jaką, nauczyliście się przy robieniu Beat Zico, ponieważ to można zastosować w każdej mapie. Poniżej przedstawiam wszystkie tory forward oraz opisy beczek, które musicie umieć zrobić, aby móc wygrać wyścigi:


     

    Przede wszystkim nie róbcie dwóch pierwszych beczek. Jest to bardzo trudne i nie jest to wymagane do zwycięstwa. Trzecią beczkę robi wykorzystując kombinację nouse up + beczka i to trzeba umieć. Praktycznie wyścig można wygrać używając tylko tej beczki jeśli komputer nie będzie do nas strzelał. Czwartą beczkę omijamy. Proponuję przelecieć przez 3 speedpady. Piątą beczkę wykonujemy za pomocą kombinacji nouse up + beczka. Szósta i siódma beczka nie należy do łatwych, ale jest za to bardzo efektowna. Robimy przy wzniesieniu za pomocą kombinacji nouse upa i szybko należy zejść na prawą stronę stronę i jeszcze raz zrobić nouse up + beczka. Nie jest ona wymagana do wygrania wyścigu. Wiem, że możecie mieć problem przy 5 beczce więc zamiast tej beczki spadnijcie normalnie i jeśli macie dopalacz to przy wzniesieniu (moment kiedy robi szóstą beczkę) zróbce nouse up + dopalacz + beczka. Dalej jest prosta droga więc spokojnie wylądujcie nadrabiając znacznie do przeciwnika lub powiększając przewagę. Podsumowując najważniejsza to beczka numer 3, ewentualnie numer 5 lub przy szóstej beczce zrobić nouse up + dopalacz + beczka.

     

    Nic w tej kwestii chyba nie muszę pisać, ponieważ po Beat Zico jesteście w stanie zrobić wszystkie 4 beczki. Drugą i czwartą beczkę jesteście w stanie zrobić bez dopalacza i na nich się skupcie. Miejcie na uwadze fakt, że przy robieniu 3 beczki istnieje duża szansa, że możecie wypaść z trasy albo stracić kontrolę nad statkiem. Może to skutkować przegraną w wyścigu, dlatego odpuście sobie tą beczkę. Jeśli będziecie mieli dopalacz to zróbcie dwie pierwsze beczki lub pod koniec tego mostu jedźcie prosto i tam użyjcie dopalacz (moment czwartej beczki). Weźmiecie broń i przy spadaniu zrobicie przy okazji beczkę.

     

    Ten film wygląda strasznie, ale uwierzcie mi to jest jeszcze jeden z łatwiejszych i przyjemniejszych torów. Przede wszystkim nie musicie tak perfekcyjnie latać. Przypomniałem swoje pierwsze kroki na tej mapie i często uderzałem w ściany, a mimo to i tak wygrywałem wyścig. Musicie nalatywać na speedpady i już w swoich pierwszych krokach starajcie się je zapamiętać. Używajcie airbrakerów przy każdym zakręcie. Gdybyście nadal mieli problem z zakrętami to ratujcie się sideshiftami, ponieważ to często może ochronić Was przed uderzeniem. Dopalacze wykorzystujcie na prostej. Nie musicie robić żadnej beczki na tym torze. Zrobienie beczki na tej mapie wiąże się z dużym ryzykiem wypadnięcia z toru. Jeśli już ewentualnie chcecie robić beczkę proponuję zrobić w ten sposób. Kiedy nalatujecie na speedpada (25 sekunda filmu) to zróbcie kombinację nouse up + beczka. Jeśli chodzi o beczkę na tym filmie to wykonujemy ją w następujący sposób. W momencie nalecenia na speedpada należy szybko i maksymalnie podnieść przedni dziob statku do góry (nouse up) i użyć dopalacza. Wówczas statek znajdzie się wysoko w powietrzu i wtedy należy zrobić beczkę.

     

    Witamy w piekle. Te słowa mówią wszystko. Jest to tor, który jest w rankingu najcięższych torów z całej serii Wipeout. Na venomie lub flashu nie odczujecie tego, ale rapier, a w szczególności phantom da wam się we znaki. Sam wiele razy powtarzałem ten tor, aby wygrać wyścig. Jest bardzo duże ryzyko uderzenia o ścianę i wypadnięcia z toru. Do tego dochodzą trudne zakręty. Moja rada na ten tor jest taka. Nie skupiajcie się na pierwszej beczce, ponieważ nie jest to kluczowa beczka, która jest Wam potrzebna do wygrania wyścigu. Zamiast tego skupcie się na tym zakręcie. Musicie maksymalnie wychylić statek w lewą stronę, aby zmieścić się w zakręt. Wielu graczy wyłącza na chwilę silnik, aby móc to zrobić. Myślę, że jeśli lekko uderzycie w ścianę tak, jak na tym filmie to nic się nie stanie. Tylko nie ryjcie skrzydłem statku w ścianę, ponieważ będziecie mieć olbrzymią stratę. Po zrobieniu beczki przelecicie kawałek prostej i już lekko wciśnijcie L2!!! Nie trzymajcie go cały czas, ponieważ stracicie swoją prędkość, a komputer Was wyprzedzi lub zwiększy przewagę. Musicie intuicyjnie wcisnąć tak, abyście tylko zmieścili się w zakręt. Gracz w wyżej przedstawionym filmie robi tak samo. Za 3 razem robi sideshifta w lewo i robi beczkę. Ne musicie tego robić Natomiast musicie przelecieć przez kolejne speedpady najlepiej tak, jak on, abyście coś odrobili do przeciwnika. 3 beczkę zróbcie normalnie. Nie wlatujcie w tą szczelinę, ponieważ możecie wypaść z toru, a co gorsza zniszczyć się. Polećcie prosto i zróbcie beczkę. Następnie weźcie broń i zarzućcie lekko statek w prawo naciskając R2 i gałkę w prawo, potem naciśnijcie L2 i gałkę w lewo i znów szybko R2 i w gałkę w prawo. Tak to brzmi trudno i strasznie, ale to jedyny sposób na pokonanie tego zakrętu. Dopalacza użyjcie przed metą lub tam, gdzie się robi 2 beczkę (10 sekunda to jest ten moment, jeśli jesteście dalej to zróbcie normalną beczkę).Absorbujcie każdą broń. Jeśli macie autopilota zostawcie go sobie na ostatni zakręt przed metą lub pierwszy zakręt. Jeśli macie mało energii to absorbujcie nawet dopalacz i autopilota. Ponadto jeśli jest możliwość wyboru przelecenia nad bronią czy speedpadem to w tym przypadku najważniejsza jest broń, ponieważ możecie zaabsorbować broń i mieć energię.

     

    Po obejrzeniu tego toru powiecie, że to jest łatwe, a tak wcale nie jest. Jest ona oczywiście zdecydowanie łatwiejsza od Chenghou Project, ale i tak można mieć wiele kłopotów, dlatego, że komputer bardzo często używa tutaj broni. Musicie się nauczyć tej beczki, ponieważ ona pomoże Wam wygrać wyścig. Można ją też zrobić bez dopalacza, ale należy nalecieć na speed pada i potem zrobić nouse up + beczkę. Jeśli chcecie zmieść się w dwa zakręty przed zjazdem to w 0:17 sekundzie należy zarzucić statek w lewo i przed zjazdem musimy zarzucić go w prawo (0:19 sekunda filmu). Jest to najtrudniejszy zakręt na tym torze. Ponadto nalatujcie zawsze wyścigach broń i speed pada (27 sekunda filmu). Autopilota zostawiajcie na ten zakręt, który wyżej opisałem lub też tam używajcie tarczy, ponieważ tutaj możecie mieć kłopot. Starajcie się mieć zawsze na tej mapie powyżej 50% energii swojego statku na wszelki wypadek gdyby komputer rozkręcił się z używaniem broni, co jest tutaj bardzo częstym przypadkiem.

     

    Witamy w piekle Ten tor również jest zaliczany do najtrudniejszych torów z całej serii Wipeout. Przede wszystkim nie musicie tak latać i robić tyle beczek, co na filmie, ale musicie wchodzić tak z zakręty, aby nie ryć skrzydłem w ścianę lub obijać się o nią. Ważnym elementem jest dobre wejście w pierwszy zakręt, zrobienie beczki i wzięcie broni. Następnie dwa zakręty proponuję przelecieć normalnie. Kiedy będzie zlatywać z górki (33- sekunda filmu) zróbcie beczkę. Nie musicie nawet robić nouse - upa. Przelećcie lewą stroną, tak, aby wziąć broń i nalecieć na speed pada. Następnie macie zjazd w dół i zakręt w prawo stronę więc nie próbujcie robić beczki tutaj bo jest naprawdę bardzo trudna. Teraz najważniejszy element w całym torze. Po wyjściu z tego zakrętu (37 sekunda filmu) lećcie prawa stroną i zróbcie nouse up-a. Trzymacie ciągle dziób ku górze i kiedy będziecie opadać na tor musicie go użyć dopalacz. Wyniesie Wam statek wysoko ku górze i możecie na spokojnie zrobić beczkę. Następnie szybko naciśnijcie R2 i gałkę w prawo, aby zarzucić statek w prawą stronę, aby wylądować na prawym zakręcie. Wspomóżcie się sideshiftem, aby zalecieć na speed pada i potem szybko naciśnijcie L2, aby wejść w lewy zakręt. (zakręt przed metą) Ten element jest bardzo ważny, ponieważ w jednej chwili możecie odrobić, aż 2 sekundy straty do przeciwnika lub powiększyć. Na venomie i flashu ćwiczcie ten element, ponieważ on Wam pomoże zrobić wszystkie czasówki oraz wygrać wyścigi na Elicie. W przypadku gdybyście nie mieli dopalacza to zróbcie przy wyjściu z zakrętu beczkę, aby choć trochę odrobić do przeciwnika. Starajcie się mieć około 30-40% energii na wszelki wypadek gdyby komputer zaczął ciągle używać broni.

     

    Ubermall również jest zaliczany do jeden z najcięższych torów w tej grze. Jest to spowodowane tym, że tor posiada łącznie 4 trudne zakręty. Między nimi jest niewielki odstęp. Jeśli nie będziecie zahaczać skrzydłem o ścianę to jesteście w stanie wygrać wyścigi, ale jeśli będzie się Wam to często zdarzać możecie zapomnieć o wygraniu wyścigu. Przede wszystkim na początku nie róbcie tej beczki na początku, ponieważ jest bardzo trudny najazd na speedpada, który jest niezbędny do wykonywania tej beczki. Ponadto jeśli nawet Wam się uda to jest duża szansa rycia statkiem po ścianie, co skutkuje dużą stratą energii. Przelećcie normalnie pierwszy zakręt zahaczając o speedpada i broń. Następnie mamy rozwidlenie. Nie ważne, którą stronę wybierzecie. Mnie było łatwiej lecieć prawą stroną, tak jak jest na filmie (16 sekunda filmu). Po wyjściu z zakręty jest klucz do zwycięstwa na tej mapie. Musimy po wyjściu z zakrętu w lewą stronę nalecieć na speedpada zrobić beczkę i dopiero użyć dopalacz. Jest to bezpieczniejsza metoda niż ta pokazana na filmie. Musicie statek nakierować, tak jak jest na filmie i w momencie lądowania zarzucacie w prawo statek. Dzięki temu zabiegowi jesteście w stanie wygrać wyścig na elicie pomimo uderzanie w ścianę na ostatnich dwóch zakrętach. Nadrabiacie stratę do przeciwnika minimum 2 sekundy lub powiększacie nad nim swoją przewagę. Może nawet więcej niż 2 sekundy więc warto nauczyć się to robić. Następnie mamy dwa zakręty. Jeden jest lekki w prawo (złudzenie jest, że jest on ostry), a następnie jest ostry zakręt w lewo. Musimy lekko zarzucić statek w prawo i potem szybko zarzucić w lewą za pomocą airbreakerów ratując się czasem sideshiftem. Jeśli nalecicie na ostatniego speedpada to zróbcie nouse up-a dzięki temu będziecie w stanie zrobić jeszcze jedną beczkę, ale ona nie jest wymagana do wygrania wyścigu ponadto jest ona trudna. Można jeszcze zrobić 2 beczkę po tym jak się wysoko poleci za pomocą beczki, ale to jest jeszcze trudniejsze. Na filmie gracz tego nie robi. W przypadku gdybyście nie mieli dopalacza to musicie zrobić beczkę i zarzucić statek w lewo, a następnie w momencie skręcania szybko naciśnąć R2 i znów L2 wówczas statek zostanie wysoko wyniesiony ku górze i jesteście w stanie zrobić drugą beczkę. Jeśli będziecie mieć problem to nie róbcie tutaj beczek, ponieważ ważniejsze jest dobre wejście w te dwa trudne zakręty.

     

    Jest to już ostatni tor na w Wipeoucie HD. Osobiście miałem z tą mapą masę problemów. Wiele razy niszczyłem statek już na drugim okrążeniu lub trzecim. Trasa ta charakteryzuje się trudnymi zakrętami, na dodatek istnieje duże prawdopodobieństwo wypadnięcia z trasy. Pierwszą beczkę robimy za pomocą nouse up-a. Następnie należy zarzucić statek w prawą stronę i wejść w zakręt. Musimy lekko naciskać R2 (tak jak w przypadku Chenghou Project naciskamy lekko, aby tylko wejść w zakręt). Gdybyście nie dawali rady to wspomóżcie się sideshitem. Jeśli macie do wybory wzięcie broni czy nalecenie na speedpada to weźcie broń. Przeżycie na tym torze jest ważniejsze od chwilowego prowadzenia, które może się skończyć katastrofą, czyli zniszczeniem swojego statku. Następnie znów zarzućcie statek w prawą stronę, ale tym razem musicie trzymać R2 cały czas dopóki nie będzie wychodzić z zakrętu. Tutaj się traci prędkość, ale nic się niestety nie da zrobić w tym kierunku, ponieważ nie ma żadnej fizycznej możliwości przelecieć to na normalnej prędkości statku. Jeśli będziecie wychodzić z zakrętu zróbcie sideshita w prawo i szybko beczkę. Wówczas statek troszeczkę wzniesie się ku górze, aby była możliwość zrobienia tej beczki. Jeśli jednak będziecie wypadać z trasy, ponieważ będziecie tracić kontrolę nad statkiem to sobie darujcie tą beczkę. Ostatnie trzy zakręty są trudne i następują jedno po drugim. Na początku lekko zarzućcie statek w prawo, potem w lewo, a na końcu musicie zarzucić go w prawo przy czym na ostatnim zakręcie musicie znów trzymać R2 do momentu, kiedy nie wyjdziecie z zakrętu. Jeśli będziecie wiedzieli, że uderzycie w ścianę to zróbcie sideshifta, który często może Was uchronić przed tym. Jeśli macie dopalacz to radzę go użyć w momencie kiedy jest robiona pierwsza beczka za pomocą nouse up-a. Musicie jednak pamiętać, aby po tej operacji szybko zarzucić statek w prawo, aby nie uderzyć w ścianę. Gdybyście mieli ten problem to używajcie dopalacza tylko na prostej przed metą. Autopiliota oszczędzajcie na zakręty przed metą, ponieważ podejrzewam, że tam będziecie mieć najwięcej problemów. To samo róbcie z tarczą to znaczy używajcie na zakrętach, gdzie ma kłopoty, aby nie tracić energii. Nie róbcie trzeciej beczki, ponieważ warunkiem jest poprawne wyjście z zakrętu i podniesienie statku (nouse up) i użyciu dopalacza, co może skończyć się tym, że stracicie kontrolę nad statkiem i przez to możecie mieć dużą stratę, którą już niestety możecie nie odrobić. Starajcie się zachować energię statku na przynajmniej 50%. Nie schodźcie poniżej tego pułapu, ponieważ prawdopodobieństwo uderzenia w ścianę jest bardzo duże.

    UWAGA!!!

    Gdybyście nadal mieli problem z zakrętami, a moje rady byłyby niewystarczające to zajrzyjcie do tych filmików, gdzie są wyjaśnione każde zakręty na torach oraz rady, jak je pokonać.


     


     


     


     


     


     


     


     



    MAPA PRZEJŚCIA:

    Krok I: ARCADE PERFECT

    Pierwsze kroki w grze Wipeout HD należy skierować do RACEBOX i wybrać sobie opcję Tournament PHANTOM i wybrać sobie wszystkie 8 tras Wipeouta HD, czyli Vinetę K, Anulphę Pass, Moa Thermę Chenghou Project, Metropie, Sebenco Climb, Ubernal i Sol2. Wszystkie muszą być ustawione na Forward oraz AI Difficulty na ELITE. Ustawiamy turniej na 2 graczy i gramy tylko jako drugi gracz. Pierwszy pad leży sobie z boku i nic nie robi. Będziemy mieć ustawioną od razu opcję auto pilota więc każdy wyścig powinniście wygrać bez najmniejszego problemu. Następnie dolatujemy pierwszym statkiem na metę, aby przejść do kolejnego wyścigu. Potem wybieramy jeszcze raz wszystkie trasy, ale tym razem REVERSE. W ten sposób zarobicie 2 trofea no i zobaczycie co Was mniej więcej czeka. Nie zastanawiajcie się nad wyborem statku, ponieważ to nie jest ten moment. Chodzi o to, abyście zobaczyli trasy. Otrzymacie następujące trofea:

    Arcade Perfect
    Tournament Ace
    Rookie Reward

    Krok II: BEAT ZICO

    Znów wchodzimy do RACEBOXA i ustawiamy tym razem Speed Lap, Venom i mapę Anulphę Pass oraz statek Piranha. Niestety muszę Was rzucić się na głęboką wodę, ponieważ od tej pory będziecie musieli grać bez autopilota. Czeka Was bardzo dużo prób w tym kroku, ale dzięki temu nauczycie się robić kombinację, która pozwoli Wam wygrać wiele wyścigów, a jest to kombinacja Nouse Up + dopalacz + beczka. Przy okazji nauczycie się robić side shifty no i poznacie mniej więcej mechanikę skręcania, co jest bardzo ważnym elementem. Przy okazji zrobicie 99 kółek i zostaniecie nagrodzeni srebrnym pucharkiem Lapped Out oraz zrobicie duży postęp lub nawet otrzymacie trofeum WipEoutŸ Disciple. Więcej informacji znajduje się w opisie trofeum Beat Zico. Powinniśmy otrzymać następujące trofea:

    Beat Zico
    Lapped Out
    WipEoutŸ Disciple - opcjonalne
    Happy Accident?
    Keep Rollin' - opcjonalne

    Krok III: ZONE ZEUS

    Jest to ostatni etap przygotowawczy do kampanii. Wchodzimy w RACEBOX i ustawiamy ZONE na mapie Syncopii lub Anulpha Pass. Jeśli macie DLC to osobiście polecam Wam mapę Syncopia. Jest to moim zdaniem najprostsza mapa do zrobienia. Wybór statku nie ma tutaj znaczenia. Każdy statek ma tutaj maksymalne statystyki. Jeśli nie otrzymaliście trofeum WipEoutŸ Disciple to proponuję wybrać Piranhę i kontynuować dalszy proces tego trofeum. Podczas robienia trofeów opanujecie już skręcanie i odruchowo będzie wciskać hamulec przed skręcaniem. Ponadto Wasze oczy przyzwyczają się do szybkiej prędkości, co będzie dużym ułatwieniem przy Phantomie w kampanii. Powinniście otrzymać następujące trofea:

    Zone Zeus
    Airbraker
    Own the Zone
    WipEoutŸ Disciple - opcjonalne

    Krok IV: WYBÓR STATKU I KAMPANIA

    Nadszedł czas, abyście weszli sobie Raceboxa włączyli sobie wyścig na poziomie minimum flash lub rapier na Anulpha Pass na Elite i przetestowali sobie statek, który będzie Wam odpowiadał. Jest to odpowiedni moment do tego zanim przystąpicie do głównej kampanii. Część statków zostało przeze mnie opisanych, ale może wy znajdziecie sobie coś innego. Jeśli już wybierzecie dla siebie statek to teraz wejdźcie do kampanii i wciśnijcie sobie dwa razy , aby ustawić poziom trudności na Elite. Jesteście już w stanie pokonać przeciwnika na tym poziomie trudności. Część wyścigów powinniście zrobić za pierwszym razem dzięki poznanej już kombinacji, jaką nauczyliście się robić podczas drugiego kroku. Szczegółowe opisy znajdują się w dalszej części poradnika. Powinniście zdobyć takie trofea:

    Uplift
    Warped
    Frenzy
    Vertigo
    Head Rush
    Speed Freak
    Dropzone
    Meltdown
    1 Gold Medal won, 86 to go...
    Sponge
    Flatland Flyer - opcjonalne
    Double Kill - opcjonalne
    Keep Rollin'
    Campaign Legend
    Elite Campaign Legend

    Krok V: ONLINE

    Po największym hardcorze będzie już troszeczkę lepiej. Przede wszystkim pucharki online można zrobić we dwóch w prywatnym meczu. Jeden pucharek będzie wymagał, aż 8 graczy i powiem szczerze, że zawsze jest tak, że ktoś się spóźni i w tym czasie możecie porobić inne trofea. Jest to dobry zabieg, ponieważ w jednym podejściu możecie zrobić wszystkie trofea online. Gdybyście nie mieli partnera to nadal macie szansę je zrobić samemu, ponieważ sporo się nauczyliście oczywiście pod warunkiem, że nie spotkacie cyborgów. Gdybyście nadal nie otrzymali trofeum WipEoutŸ Disciple to możecie troszeczkę sobie punktów dorobić. Otrzymacie takie trofea jak:

    Endurance
    Connected 1
    Bling Brigade
    Connected 2
    AG Assassin
    WipEoutŸ Disciple - opcjonalne

    Krok VI: CZYSZCZENIE

    Jest to jednocześnie jedna z przyjemniejszych, a zarazem najnudniejszych rzeczy. Niestety te trofea nie wymagają skilla, ale polega na powtarzaniu wyścigów. Polecam to robić na końcu bo jedyną motywacją jest osiągnięcie upragnionego TRANSCENDENCE. Wymagane są dwa pady oraz zalecam posiadanie dlc w celu zdobycia ostatniego zlotego pucharka Livery Liberation. To trofeum jest dopiero możliwe do osiągnięcia po skończeniu kampanii oraz jeśli nadal nie zdobyliście trofeum WipEoutŸ Disciple to już nadeszła najwyższa pora, aby go osiągnąć. Ostatnie trofea, jakie otrzymamy to:

    Double Kill
    Deadly Momentum
    Smile Please
    Thanks for the Memory
    Motion Master
    Gemini
    Flatland Flyer
    Mercenary
    WipEoutŸ Disciple
    Livery Liberation

    TROFEA:



    Rookie Reward
    Win any race with Pilot Assist on

    Należy wygrać wyścig używając autopilota. Więcej szczegółów znajduje się w opisie trofeum Arcade Perfect

    Tournament Ace
    Win every race of an 8 stage Racebox tournament on Skilled or Elite difficulty.

    Musimy wygrać każdy wyścig w turnieju, który składa się z 8 tras na poziomie trudności Skilled lub Elite. Więcej szczegółów znajduje się w opisie trofeum Arcade Perfect

    Arcade Perfect
    Finish 1st on all 16 Wipeout HD tracks in Phantom class Racebox races on Elite difficulty. You can check your 'Arcade Perfect' progress in the Statistics screen

    Wipeout HD zawiera 16 torów, z czego 8 torów jest forward i 8 torów jest reverse. Wszystkie tory dostępne są w Raceboxie. Naszym zadaniem jest ukończenie na pierwszym miejscu we wszystkich torach na poziomie trudności Elite. Jest to jeden z najtrudniejszych pucharków tej grze, ale jest pewien glitch, który pozwoli otrzymać wszystkie 3 wyżej wymienione trofea. Należy wejść w Racebox ustawić Tournament, poziom trudności AI Elite oraz na dwóch graczy. Autopilot jest od razu ustawiony. Jeśli zmieniliście ustawienia to zmieńcie tą rzecz przed rozpoczęciem turnieju, jeśli to włączamy turniej. Wybieramy najpierw wszystkie Tory Wipeout HD Forward, czyli Vineta K, Anulpha Pass, Moa Therma, Chenghou Project, Metropia, Sebenco Climb, Ubermall i Sol2.. Kiedy rozpocznie się turniej gramy tylko jako drugi gracz. Pierwszy statek, czyli gracz numer 1 w ogóle się nie rusza. Naciskamy tylko . Na drugim kółku powinniśmy wszystkich wyprzedzić bez najmniejszego problemu. Kiedy dolecimy drugim graczem, należy przelecieć pierwszym graczem 5 kółek, ponieważ inaczej wyścig się nie skończy. Robimy w ten sposób wszystkie wyścigi na forwardzie i otrzymujemy dwa pucharki Rookie Reward i Tournament Ace. Kiedy skończymy turniej należy jeszcze raz wejść w Racebox i ustawić jeszcze raz to samo i wybrać wszystkie tory Wipeouta HD reverse. Po skończeniu drugiego turnieju otrzymamy złoty pucharek i zaoszczędzimy mnóstwo czasu na naukę torów reverse (są one trudniejsze od forward), które występują tylko w Raceboxie. Poniżej przedstawiam dwa filmy z tym glitchem:

     

     



    Zanim przystąpicie do tego kroku przeczytajcie sobie Sterowanie Statkiem - Podstawowe Informacje oraz Sterowanie Statkiem - Kombinacje.

    Happy Accident?
    Execute your first successful barrel roll.

    Należy po raz pierwszy zrobić udaną beczkę. Trofeum to zdobędziecie robiąc przy okazji Beat Zico

    Keep Rollin'
    Execute 100 successful barrel rolls.

    Należy wykonać 100 udanych beczek. Trofeum to zdobędziecie robiąc przy okazji Beat Zico

    Lapped Out
    Complete 99 laps in a single Racebox, Speed Lap session.

    Należy, przelecieć 99 kółek w Raceboxie, w sesji Speed Lap. 99 okrążeń toru jest dostępne tylko w Raceboxie. Należy tam wejść i ustawić tylko Speed Lap. Trofeum to zdobędziecie robiąc przy okazji Beat Zico.

    Beat Zico
    Equal or beat the lap time of 30.82 seconds on Anulpha Pass (Forward), Speed Lap, Venom using the Piranha.

    Naszym zadaniem jest uzyskanie takiego samego lub pobicie czasu okrążenia wynoszący 30,82 na Anulphie Pass Forward w Speed Lapie w klasie Venom używając Piranhi. Są dwie drogi osiągnięcia tego czasu:

     

    Przede wszystkim należy pamiętać fakt, że szansę ma się co drugie kółko w przypadku, gdy ktoś nie ma DLC, a jeśli ktoś ma DLC to ma szansę od 2 kółka, ponieważ jeśli coś pójdzie nie tak to trzyma tylko sobie i już jest zrestartowany czas, ale mamy za to dopalacz, który jest niezbędny do użycia przed metą. Następnie nalatujemy na wszystkie speed pady na zakręcie. W okolicy 21 sekundy filmu należy użyć kombinacji Nouse up + dopalacz + beczka i kiedy opadamy należy lecieć prawą stroną, ponieważ będziemy mieć wystarczającą prędkość, aby statek wzniósł się wystarczająco wysoki, aby zrobić drugą beczkę. Nie ma znaczenie, czy nalecimy na ten dolny speed pad czy nie (24 sekunda filmu). Następnie należy nalecieć na wszystkie speed pady, a ostatni zakręt należy pokonać za pomocą dwóch sideshiftów. Najlepiej lecieć tak, jak na filmie. Potem nalatujemy na 4 speedpady i robimy sideshifta w lewo (dwa razy L2) i robimy beczkę lądując przed lub na speedpadzie i dolatujemy sobie do mety.

    Kiedy ja grałem w Wipeouta sposób ten nie był znany, ale mogę w 100% go potwierdzić, ponieważ testowałem tą drogę przez 17 okrążeń i 3 razy pobiłem czas 30,82.

     

    Jest jeszcze jedna droga do osiągnięcia tego czasu. Z tym, że druga droga jest moim zdaniem trudniejsza. Droga do 24 sekundy filmu jest taka sama, jak wyżej, ale tutaj nie używamy sideshiftów tylko lecimy maksymalnie prawą stroną, aby się wystarczająco do góry wybić, aby zrobić beczkę. Można nawet troszeczkę polecieć troszkę w prawo, aby mieć wystarczającą wysokość do zrobienia beczki. Jest to najtrudniejsza beczka na tym torze i czeka Was wiele prób jeśli wybierzecie ten sposób. Następnie lecimy przez 4 speedpady i potem robimy sideshita w lewo i beczkę opadając przed lub na speedpadzie i dolatujemy do mety.

    UWAGA!!!

    Gdybyście zrobili Beat Zico przed 99 okrążeniem to przelećcie do końca, ponieważ dostaniecie za to trofeum Lapped Out oraz skrócicie sobie drogę do trofeum WipEoutŸ Disciple



    Do zonów polecam dwa tory. Jest to Syncopia z DLC lub Anulpha Pass. Na innych torach jest to znacznie trudniejsze. Ten tryb charakteryzuje się tym, że statek samoistnie przyspiesza i nie trzeba naciskać . Wybór statku nie ma w ogóle żadnego znaczenia w tym trybie, ponieważ każdy statek ma te same statystyki i tak samo się steruje. Preferuję wybrać Piranhę, jeżeli nie otrzymaliśmy trofeum Wipeout Disciple.

    Airbraker
    Reach Zone 50 (Subsonic) in Zone Mode on any track using only airbrakes and sideshift. Motion sensor controls must be turned off.

    Naszym zadaniem jest osiągnięcie 50 Zonu (Subsonic) na jednym torze wybranym przez nas używając tylko hamulców powietrznych i sideshiftów. Sensor ruchu musi być wyłączony. Przede wszystkim sprawdźcie ustawieniach gry czy sensor ruchu jest wyłączony. Podczas robienia tego pucharka nie wolno sterować statkiem za pomocą lub . Wolno nam sterować tylko za pomocą R2 i L2. Musicie nauczyć się hamować w tej grze bo inaczej daleko nie zalecicie w tej grze. Pamiętajcie, aby zarzucać statkiem i używać hamulców przed zakrętem, a nie podczas zakrętu! Kiedy dotrzecie do 50 zona zostaniecie nagrodzeni pucharkiem. Poniżej przedstawiam film, jak macie mniej więcej umieć skręcać, aby dotrzeć do 50 Zona:

     

    Own the Zone
    Get 20 consecutive perfect zones in a single Zone Mode event.

    Należy osiągnąć 20 perfekcyjnych zonów na dowolnej trasie. Proponuję Syncopię, ponieważ pierwsze perfekcyjnych zonów można zrobić za pomocą . Gdybyście przeczuwali, że nie zmieścicie się w zakręt wspomóżcie się sideshiftem lub używajcie przed zakrętem R2 lub L2. Gdybyście robili to trofeum na Anulphie Pass to pamiętajcie o używaniu airbrakerów przed zakrętami mniej więcej od 10 do 20 zona. Poniżej przedstawiam film, który może Wam w tym pomóc:

     
    [

    Zone Zeus
    In Zone Mode, reach Zone 75 on any track.

    Osiągnij 75 Zone na obojętnie jakim torze. Jest to jedno z najtrudniejszych trofeów w tej grze. Od 50 Zona nie będziecie w stanie złapać oddechu, ponieważ statek osiąga już zawrotną prędkość. Najlepszą trasą do tego jest moim zdaniem Syncopia. Jeśli jednak Wam tor nie będzie odpowiadał to spróbujcie na Anulphie Pass. Inne tory w ogóle nie wchodzą w grę ze względu na ostre zakręty. Wiem, że czeka Was dużo prób, ale im częściej będzie dochodzić do 50 zona tym lepiej, ponieważ oczy w końcu przyzwyczają się do takiej prędkości i będziecie intuicyjnie wciskać hamulce podczas zakrętu. Gdyby ktoś latał na Syncopii to najgorsze są dwa pierwsze zakręty, a należy je pokonać wciskając lekko R2. Ja to robię w ten sposób, że naciskam dwa razy lekko R2 i podczas wychodzeniu z zakrętu przechylam tylko w lewą stronę i statek mieści się w zakręt. W ten sposób można spokojnie pokonywać zakręty do 105 zona. Gdy uderzycie w ścianę i stracicie kontrolę nad statkiem to nie patrzcie, jak on uderza lub nie ratujcie go samą gałką bo to nic nie da. Musicie odpowiednio naciskać airbreakery, aby wyrównać tor lotu oraz w odpowiednim kierunku wychylać gałkę. Nie jestem w stanie podać Wam więcej szczegółów bo inaczej się wyrównuje tor lotu, gdy się uderza w lewą ścianę, a inaczej w prawą ścianę, a na dodatek wszystko zależy od tego czy tor lotu jesteście w stanie wyrównać przed zakrętem w prawo czy później. Musicie sami to wyczuć. Poniżej przedstawiam dwa filmy z Zone Zeusem na torze Syncopia oraz Anulpha Pass:

     

     

    UWAGA!!!

    Nie stosujcie glitcha, aby szybciej zrobić to trofeum, ponieważ kampania mocno Was za to ukarze, ponieważ nie będzie umieli hamować. Bardzo często będziecie się rozbijać lub nie będzie w stanie wejść dobrze w zakręty i nie będziecie w stanie zmniejszać straty do przeciwnika. Ja sam skorzystałem z tego glitcha, ale potem żałowałem w kampanii, ponieważ wiele razy się rozbijałem lub po 3 okrążeniu wiedziałem, że nie uda mi się odrobić straty. Jeśli skorzystacie z tego glitcha to nie miejcie potem do siebie pretensji, że nie jesteście w stanie wygrać wyścigu!!!



    Zanim rozpoczniecie ten krok przeczytajcie sobie Wybór Statku oraz Tory. To, co do tej pory się nauczyliście musicie wykorzystać w kampanii. Umiecie już robić najważniejszą kombinację, która Wam pozwoli wygrać wyścigi, potraficie mniej więcej hamować przy skrętach więc jesteście gotowi, aby od razu przejść kampanię na Elicie. Zanim wybierzecie daną komórkę naciśnijcie dwa razy :square:, aby ustawić sobie poziom Elite. Pamiętajcie o tym, że jeśli używacie autopilota to macie 90% ciągu swojego statku i nie wygracie wyścigu na Elite, dlatego autopilot musicie wyłączyć, aby mieć 100% ciągu!!!

    1 Gold Medal won, 86 to go...
    Obtain your first gold medal in the original Wipeout HD Race Campaign.

    Otrzymaj złoty medal w jakiejkolwiek komórce w Kampanii Wipeout. Trofeum to powinniśmy otrzymać na pierwszej komórce Uplift. Jest to Speed Lap na Anulphie Pass. Jest to bardzo proste trofeum i otrzymacie je zaraz na początku kampanii.

    Sponge
    Absorb 500 items.

    Należy zaabsorbować 500 broni. Trofeum to otrzymacie w sposób naturalny bez grindowania, ponieważ często będziecie absorbować broń ( się absorbuje), aby mieć energię do robienia beczek. Trofeum to zdobędziemy przy okazji robiąc Elite Campaign Legend.

    Uplift
    Obtain a medal for every cell in Uplift.

    Należy zdobyć medal w każdej komórce Uplift. Pucharek otrzymamy przy okazji robiąc trofeum Elite Campaign Legend. W Uplift znajdują się następujące wyścigi:

    -Anulpha Pass Time Trial
    -Vineta K Single Race
    -Anulpha Pass Single Race
    -Vineta K Zone Mode
    -Vineta K Speed Lap
    -Anulpha Pass Speed Lap

    Warped
    Obtain a medal for every cell in Warped.

    Musimy zdobyć medal w każdej komórce Warped. Pucharek otrzymamy przy okazji robiąc trofeum Elite Campaign Legend. W Warped są następujące wyścigi:

    -Vineta K Time Trial
    -Moa Therma Time Trial
    -Moa Therma Single Race
    -Anulpha Pass Single Race
    -Chenghou Project Single Race
    -Anulpha Pass Zone Mode
    -Moa Therma Speed Lap
    -Chenghou Project Speed Lap

    Frenzy
    Obtain a medal for every cell in Frenzy

    Trzeba zdobyć medal w każdej komórce Frenzy. Pucharek otrzymamy przy okazji robiąc trofeum Elite Campaign Legend. W Frenzy znajdują się następujące wyścigi:

    -Chenghou Project Time Trial
    -Metropia Time Trial
    -Sebenco Climb Time Trial
    -Moa Therma Single Race
    -Metropia Single Race
    -Sebenco Climb Single Race
    -Moa Therma Zone Mode
    -Metropia Speed Lap
    -Chenghou Project Speed Lap
    -Vineta K, Anulpha Pass, Moa Therma, Chenghou Project Tournament

    Vertigo
    Obtain a medal for every cell in Vertigo.

    Trofeum otrzymamy, kiedy zdobędziemy każdy medal w komórce Vertigo. Pucharek otrzymamy przy okazji robiąc trofeum Elite Campaign Legend. W Vertigo znajdują się następujące wyścigi:

    -Vineta K Time Tria
    -Ubermall Time Trial
    -Moa Therma Single Race
    -Ubermall Single Race
    -Sebenco Climb Single Race
    -Chenghou Project Zone Mode
    -Metropia Speed Lap
    -Sebenco Climb Speed Lap
    -Ubermall Speed Lap
    -Vineta K, Moa Therma, Metropia Tournament

    Head Rush
    Obtain a medal for every cell in Head Rush.

    Należy zdobyć medal w każdej komórce Head Rush. Pucharek otrzymamy przy okazji robiąc trofeum Elite Campaign Legend. W Head Rush znajdują się następujące wyścigi:

    -Anulpha Pass Time Trial
    -Ubermall Time Trial
    -Chenghou Project Time Trial
    -Sol 2 Single Race
    -Sol 2 Single Race
    -Metropia Zone Mode
    -Vineta K Speed Lap
    -Sol 2 Speed Lap
    -Ubermall Speed Lap
    -Metropia, Sebenco Climb, Ubermall, Sol 2 Tournament

    Speed Freak
    Obtain a medal for every cell in Speed Freak.

    Musimy zdobyć medal w każdej komórce Speed Freak. Pucharek otrzymamy przy okazji robiąc trofeum Elite Campaign Legend. W Speed Freak znajdują się następujące wyścigi:

    -Vineta K Time Trial
    -Moa Therma Time Trial
    -Sol 2 Time Trial
    -Chenghou Project Single Race
    -Metropia Single Race
    -Sol 2 Single Race
    -Metropia Single Race
    -Sebenco Climb Zone Mode
    -Anulpha Pass Speed Lap
    -Sebenco Climb Speed Lap
    -Ubermall Speed Lap
    -Vineta K, Anulpha Pass, Moa Therma, Chenghou Project, Metropia, Sebenco Climb, Ubermall, Sol 2 Tournament

    Dropzone
    Obtain a medal for every cell in Dropzone.

    Trzeba zdobyć medal w każdej komórce Dropzone. Pucharek otrzymamy przy okazji robiąc trofeum Elite Campaign Legend. W Dropzone znajdują się następujące wyścigi:

    -Anulpha Pass Time Trial
    -Metropia Time Trial
    -Sebenco Climb Time Trial
    -Sol 2 Time Trial
    -Chenghou Project Single Race
    -Sebenco Climb Single Race
    -Ubermall Single Race
    -Ubermall Zone Mode
    -Moa Therma Speed Lap
    -Sol 2 Speed Lap
    -Chenghou Project Speed Lap
    -Anulpha Pass, Chenghou Project, Sebenco Climb, Sol 2 Tournament
    -Vineta K, Anulpha Pass, Moa Therma, Chenghou Project, Metropia, Sebenco Climb, Ubermall, Sol 2 Tournament

    Meltdown
    Obtain a medal for every cell in Meltdown.

    Trofeum otrzymamy, kiedy zdobędziemy każdy medal w komórce Meltdown. Pucharek otrzymamy przy okazji robiąc trofeum Elite Campaign Legend. W Meltdown znajdują się następujące wyścigi:

    -Moa Therma Time Trial
    -Metropia Time Trial
    -Ubermall Time Trial
    -Vineta K Time Trial
    -Vineta K Single Race
    -Chenghou Project Single Race
    -Sebenco Climb Single Race
    -Sol 2 Single Race
    -Moa Therma Single Race
    -Ubermall Single Race
    -Anulpha Pass Single Race
    -Metropia Single Race
    -Anulpha Pass Speed Lap
    -Chenghou Project Speed Lap
    -Sebenco Climb Speed Lap
    -Sol 2 Speed Lap
    -Vineta K, Anulpha Pass, Moa Therma, Chenghou Project, Metropia, Sebenco Climb, Ubermall, Sol 2 Tournament

    Campaign Legend
    Obtain a gold medal for every cell in the original Wipeout HD Race Campaign.

    Zdobądź złoto w każdej komórce w kampanii Wipeout HD. Trofeum to otrzymamy kiedy zdobędziemy każde złoto na poziomie Novice lub Skilled. Trofeum to można zdobyć przy okazji robiąc Elite Campaign Legend

    Elite Campaign Legend
    Obtain a gold medal for every cell in the original Wipeout HD Race Campaign on Elite difficulty.

    Zdobądź złoto w każdej komórce w kampanii Wipeout HD na poziomie Elite. Jest to jedno z najtrudniejszych trofeów w tej grze. Moim zdaniem warto je robić od razu. Nie ma sensu przechodzić najpierw kampanii na poziomie Novice, ponieważ niczego się w tej grze nie nauczycie, co pozwoli Wam wygrać wyścig na poziomie Elite. Spowodowane jest to tym, że na najniższym poziomie nie trzeba nalatywać na speedpady, a i tak można wygrać. Na poziomie Elite trzeba nalatywać na większość speedpadów, robić beczki, wykorzystywać kombinację Nouse Up + dopalacz + beczke lub Nouse Up + beczka. Ponadto będziecie mieć przyzwyczajone oczy do dużej prędkości oraz będziecie już używać airbreakerów na każdym zakręcie, co pozwoli Wam w miarę dobrze wchodzić w zakręty. Pierwsze wyścigi są łatwe i bez problemu zdobędziecie złoto. Moim zdaniem schody zaczynają się od Head Rush, a najgorsze jest zdecydowanie Meltdown, ponieważ wszystkie wyścigi są w klasie phantom i bardzo często można się rozbić zwłaszcza na torze Chenghou Project, Sebenco Climb, Ubermall i Sol2. Jeżeli Wasz statek nie daje rady to spróbujcie latać innym statkiem. Jeśli będziecie myśleć, że nie dacie rady to radzę Wam próbować dwie godziny dziennie. Nie mniej nie więcej, ale grajcie codziennie, ponieważ nie będziecie sobie zdawać nawet z tego sprawy, że robicie postęp. Zrobienie sobie przerwy i późniejsze wrócenie do gry daje Wam mylne złudzenie, że latacie lepiej, ale w rzeczywistości tak nie jest, ponieważ to są postępy, jakie wcześniej już dokonaliście.

    UWAGA!!!

    Na turnieju można zastosować małe oszustwo. Kiedy mamy turniej, który składa się z 8 tras to należy, po skończonym wyścigu na Ubermallu sprawdzić, ile punktów mamy przewagi nad komputerem, który znajduje się na drugim i trzecim miejscu. Zasada jest z reguły taka, że komputer znajdujący się na trzecim miejscu wygrywa wyścig, a komputer, który znajduje się na drugim miejscu jest ostatni lub przedostatni. Jeśli mamy przewagę, która wynosi 8 punktów nad komputerem znajdującym się na trzecim miejscu i np: punkt lub dwa punkty przewagi nad komputerem znajdującym się na drugim miejscu to w momencie rozpoczęcia ostatniego wyścigu na Sol2 należy się rozbić. Starajcie się całą energię stracić wypadając z trasy i robiąc beczki. Jeśli macie 5% energii lub mniej to się rozbijcie o ścianę. Wyścig skończy się po pierwszym okrążeniu i jeśli do tego momentu komputer, który jest 2 i 3 w klasyfikacji ogólnej nie osiągnie wymaganego minimalnego miejsca, aby nas wyprzedzić w generalnej klasyfikacji to mamy złoto




    Connected 1
    Finish 10 online races.

    Ukończ 10 wyścigów online. Więcej informacji znajduje się w opisie trofeum Endurance.

    Connected 2
    Win 10 online races.

    Wygraj 10 wyścigów online. Więcej informacji znajduje się w opisie trofeum Endurance.

    Endurance
    Finish an online 12 race tournament.

    Ukończ turniej, który składa się z 12 wyścigów. Najlepiej to zrobić w prywatnym meczu z jedną osobą. Najlepiej ustawić klasę Venom, tor Anulphę Pass Forward, Weapon on oraz Barrel Roll on. Osoba wygrywa 10 wyścigów pod rząd. Po ukończeniu 10 wyścigu otrzyma trofeum Connected 1 oraz Connected 2. Po ukończeniu 12 wyścigów zostanie nagrodzony pucharkiem Endurance.

    AG Assassin
    Eliminate 50 online opponents.

    Wyeliminuj 50 przeciwników online. Mówiąc krótko musimy zniszczyć 50 statków w trybie online. Najlepiej jest to zrobić na eliminatorze (tryb ten jest dostępny jeśli ktoś posiada DLC) w prywatnym lub publicznym meczu, ponieważ otrzymujemy większe obrażenia, a energia odnawia się tylko wtedy gdy zrobimy pełne okrążenie statkiem. Odnawia się tylko 20% energii. Gdy robimy to z osobą w prywatnym meczu to należy wybrać Anulphę Pass Forward, klasa Venom. Najlepiej się rozwalać w miejscu gdzie są 3 speedpady i 2 bronie. W tym trybie za pomocą :L1: można bardzo szybko odwrócić się o 180 stopni więc zawracanie nie będzie stanowić dla Was żadnego problemu. Gdyby ktoś nie posiadał DLC to musi ustawić sobie wyścig na 20 okrążeń, tor Anulpha Pass Forward klasa Venom, Barrel On, Weapon On. Miejsce spotkanie jest takie samo. Tylko niestety jest to utrudnienie, że nie można zręcznie zawracać o 180 stopni więc zajmie Wam to więcej czasu. Gdy robicie na to ustawkę w normalnym wyścigu to proponuję, aby gracz, który będzie się podkładał rył w ścianę oraz rzucał bomby lub miny, tak, aby mógł potem sam na nie wlecieć. Osoba, która zabija niech nie czeka na Plazmę bo tylko marnować czas będzie. Nie strzela czym popadnie, nawet taki głupi Canon potrafi szybko zniszczyć przeciwnika w ten sposób. Gdy zniszczycie 50 statków zostaniecie nagrodzeni pucharkiem. Wyścigu nie musicie kończyć

    Bling Brigade
    Finish an eight player online race with all players using ships that are displaying Campaign Skins.

    Ukończ wyścig z 8 graczami, którzy posiadają srebrną skórkę. Srebrna skórka to nic innego, jak ostatni skin, który otrzymujemy za ukończenie kampanii Wipeouta HD. Nie musi on być ukończony na poziomie Elite, może być na Novicie. Problemem jest natomiast znalezienie 7 graczy, którzy również posiadają srebrną skórkę zwłaszcza, że serwery niestety świecą już pustkami. Są może z 3 lub 4 lobby teraz. Potrzebna jest więc ustawka Kilka osób ukończyło kampanię w tej grze i chętnie pewnie pomoże Wam zdobyć ten pucharek.



    Double Kill
    Eliminate at least two opponents in a Single Race or the same race in a Tournament event.

    Wyeliminuj przynajmniej dwóch przeciwników w jednym wyścigu lub w jednym wyścigu w turnieju. Nie można tego trofeum zrobić online, ponieważ pomimo wyeliminowania dwóch przeciwników nie otrzymamy pucharka. Musimy to zrobić grając z komputerem w Raceboxie lub w kampanii. Proponuję lecieć w środku, ponieważ możemy atakować każdą bronią. Minami, bombami, rakietami itp. Najlepiej ustawcie sobie turniej, abyście wiedzieli, jaki statek został przez Was osłabiony. Nie musicie wygrywać wyścigu. Wybierzcie Tor, na którym czujecie się najlepiej. Najlepiej to robić to na torze Vineta K, Anulpha Pass, Moa Therma, Metropia. Ja to trofeum zrobiłem na torze Moa Therma. Ustawcie sobie klasę Venom oraz poziom komputera na poziomie Novice. Strzelajcie wszystkim, co się da. Gdy będziecie posiadać plazmę to wymierzcie, tak, aby przeciwnik dostał. Najlepszym do tego miejscem jest prosta, ponieważ plazma zabija przeciwnika jednym strzałem. Problem polega na tym, że długo ładuje więc musicie latać blisko przeciwnika i mieć nadzieję, że nie chybicie. Dobrym torem jest też Metropia, ponieważ na jednym okrążeniu można zdobyć, aż 5 broni. Osoby, które nie posiadają DLC mają dodatkowe utrudnienie, ponieważ nie posiadają Quake'a, który jest bardzo przydatną bronią do tego pucharka.

    Deadly Momentum
    Get eliminated in a race on Novice difficulty.

    Zostań wyeliminowany w wyścigu na poziomie Novice. Jest to bardzo proste trofeum. Proponuję ustawić sobie tor Anulpha Pass Forward klasa Venom, Weapon On, Barrel Roll On. Lecimy do momentu, gdzie się wykonuje 3 beczkę (więcej informacji znajduje się w opisie trofeum Beat Zico) i róbcie beczkę jednocześnie wypadając z trasy. Po zrobieniu 6 beczek będziecie mieć 0% energii. Teraz wystarczy dolecieć do mety i stać sobie na linii mety na środku lub też wlecieć na prawą stronę, gdzie są 4 speedpady i czekać, aż komputer do nas przyleci. Kiedy nas uderzy zostaniemy przez niego wyeliminowani, a my my możemy cieszyć się ze zdobytego przez nas pucharka

    Smile Please
    Use Photo Mode to take a photo.

    Użyj Photo Mode do zrobienia zdjęcia. Kolejny bardzo prosty pucharek do zrobienia. Wchodzimy w wyścig obojętnie, jaki i kiedy się rozpocznie wyścig należy nacisnąć i wejść do photo mode. Naciskamy i otrzymujemy pucharek

    Motion Master
    Win a Campaign or Racebox race with the motion sensor option set to 'pitch and steering'. Directional buttons, Left Stick & Pilot Assist cannot be used to obtain this trophy.

    Wygraj w kampanii lub w Raceboxie wyścig ustawiając w opcjach "pitch and steering" Airbrekery, lewy analog oraz asysta pilota muszą być wyłączone.

    Trofeum wydaje się trudne, ale jest bardzo łatwe do zrobienia. Przede wszystkim wchodzimy do Options potem w Controls i ustawiamy w Motions Sensor Pitch and Steering. Następnie idziemy do Raceboxa i ustawiamy wyścig w klasie Venom na torze Vineta K lub Anuphaa Pass. Ustawiamy wyścig tylko dla dwóch graczy bez komputera. Używamy pada jako kierownicy do skręcania na zakrętach i spokojnie dolatujemy do mety jako pierwsi, ponieważ drugi statek, czyli gracz numer 2 nic nie robi. Kiedy pierwszy statek doleci do mety, należy drugim statkiem dolecieć do mety i cieszyć się ze zdobytego pucharka Poniżej przedstawiam film, który Wam pomoże:

     

    Gemini
    Complete 20 two-player, split-screen races.

    Ukończ 20 wyścigów na split-screenie. Kolejne bardzo proste trofeum w tej grze. Jeżeli zrobiliście Arcade Perfect i Motion Master według wyżej wymienionych sposobów to zostają Wam 3 wyścigi, które musicie ukończyć na split-screenie. Wchodzimy więc w Raceboxa ustawiamy sobie Anulpha Pass Forward, klasa Venom, Weapon on, Barrel Roll on i 3 razy latamy sobie ten tor. Po skończeniu tych trzech wyścigów otrzymamy trofeum.

    Flatland Flyer
    Execute and land a successful barrel roll on Moa Therma.

    Wykonaj beczkę i udanie wyląduj na Moa Therma. Trofeum to zaliczyłem do czyszczenia celowo, ponieważ tak, jak pisałem wyżej szansa na wypadnięcie z trasy jest bardzo duże. Jest jedno jedyne miejsce, gdzie możemy zrobić beczkę i jest to na prawym zakręcie przed meta. Należy na wzniesieniu zrobić Nouse Up i kiedy znajdziemy się w powietrzy należy szybko zrobić kombinację beczki lub użyć kombinację Nouse Up + Dopalacz + Beczka. Ważne jest, abyście zrobili beczkę i wylądowali na torze. Możecie śmiało uderzać w ścianę bylebyście tylko jakoś wylądowali Wejdźcie sobie w Raceboxa, ustawcie sobie Speed Lap, klasa Venom i tor Moa Therma i próbujcie dopóki nie otrzymacie pucharka. Oczywiście można to zrobić w każdej klasie. W razie czego poniżej przedstawiam dwa filmy, który mogą Wam pomóc.

     


     

    Thanks for the Memory
    Win a Campaign, Racebox or Online race using each HUD style variation.

    Wygraj wyścig w kampanii, Raceboxie lub online używając każdego stylu HUD'a. Style Huda oblokowywują się kiedy dostaniemy odpowiednią ilośc punktów lojalnościowych. Otrzymuje się je od każdego wyścigu. Kiedy zdobędziemy 6 tysięcy punktów lojalnościowych to odblokowujemy HUD Wipeouta 2097. Po osiągnięciu 10 tysięcy punktów lojalnościowych odblokujemy Wip3out HUD. Po odblokowaniu 2 HUD'ów wchodzimy w Options i HUD style zmieniając najpierw na HUD 2097. Potem należy rozegrać wyścig i go wygrać, a następnie ponownie wejść w Options i zmienić HUD na Wip3out. Następnie wygrywamy wyścig używając tego HUD'a i otrzymujemy trofeum. Pierwszy HUD jest odblokowany automatycznie. Jest to kolejne proste trofeum

    WipEout Disciple
    Obtain 100,000 loyalty points for any team.

    Zdobądź 100 tysięcy punktów lojalnościowych dla jednego teamu. Proste, ale niestety czasochłonne trofeum. Najwięcej punktów lojalnościowych powinniście zdobyć Piranhą, ponieważ tym statkiem robiliście Beat Zico oraz Zone Zeus. Gdyby jednak okazało się, że nie otrzymaliście tego trofeum, to proszę przeczytać opis trofeum Livery Liberation, ponieważ tam są umieszczone sposoby na szybkie zdobywanie punktów lojalnościowych.

    Mercenary
    Get at least 500 loyalty points for each team.

    Zdobądź 500 punktów lojalnościowych dla każdego zespołu. Zespoły to nic innego, jak różne statki. Za każdy wyścig otrzymujemy punkty lojalnościowe. Jeśli zbierzemy 500 punktów dla każdego statku to otrzymamy trofeum. Trofeum to wpadnie przy okazji robiąc Livery Liberation

    Livery Liberation
    Unlock every ship skin in the game (excluding additional content).

    Odblokuj wszystkie skiny dostępne w grze (oprócz dodatkowej zawartości). To będzie Wasze ostatnie trofeum w drodze do TRANSCENDENCE . Jest ono dostępne po skończeniu kampanii HD. Może ono być zrobione na poziomie NOVICE. Celowo wybrałem to trofeum, jako ostatnie trofeum, które będziecie robić, ponieważ możecie je połączyć robiąc przy okazji trofea DLC. W celu uzyskania ostatniego tego pucharka należy zdobyć 8 tysięcy punktów lojalnościowych dla każdego teamu, czyli dla:

    AG Systems
    Assegai
    Auricom
    EG-X
    Feisar
    Goteki 45
    Harimau
    Icaras
    Mirage
    Piranha
    Qirex
    Triakis

    Gdybyście zrobili wszystkie trofea w DLC i nadal nie otrzymali pucharka, co jest raczej rzeczą mało prawdopodobną to najlepszym sposobem na grindowanie punktów lojalnościowych jest Detonator lub Zone Battle. W przypadku grania Zone Battle to ustawcie sobie na 55 Zonów i naciskajcie gdy będziecie mieć okazję. Dodatkowo ustawcie sobie poziom trudności komputera Elite. W tym trybie i w ten sposób można zarobić około 2 lub 3 tysięcy punktów. W przypadku Detonatora starajcie się przelecieć wszystkie 14 okrążeń. Również powinniście otrzymywać około 2 lub 3 tysięcy punktów. Jeżeli nie macie DLC to niestety czeka Was męka, ponieważ te tryby dają najwięcej punktów. Jedynie, co Wam zostaje to latanie na Anulphie Pass Forward lub innym torze na poziomie Elite. Wygrana wyścigu da Wam 250 lub 280 punktów lojalnościowych. Można również latać Zony. Nie opłaca się latać Speed Lapów, ponieważ 99 okrążeń zajmuje dość sporo czasu i niestety nie jest to opłacalne.

    TRANSCENDENCE
    Earn all the trophies in the game (excluding additional content trophies).

    Zdobądź wszystkie trofea w grze z wyłączeniem dodatkowej zawartości z trofeami. GRATULUJĘ Z CAŁEGO SERCA WYTRWAŁOŚCI ORAZ ZDOBYCIA PLATYNOWEGO DZBANKA W TYM HARDCORZE


    Bardzo serdecznie dziękuję użytkownikowi Matidzi01 oraz adamlubin za zrobienie grafik oraz gamecardów do poradnika
    Ostatnio edytowane przez Zerathel ; 18-07-2017 o 15:17

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •