Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Sound Shapes - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Ginko
    Dołączył
    Sep 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Posty
    607
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    30
    Gamer IDs

    PSN ID: ginko765

    Platyna Sound Shapes - Poradnik





    Przegląd:


    Poziom trudności trofeów:
    5/10 + Ankieta
    Trofea ogółem: 34 (32 , 1 , 1 )
    Trofea offline: 34 (32 , 1 , 1 )
    Trofea online: 0
    Czas potrzebny na zdobycie : 10+ godzin
    Zabugowane trofea: 0
    Trofea możliwe do przeoczenia: 0
    Minimalna ilość przejść: 1 (Kampania + Tryb śmierci + Szkoła beat'u)



    Słowem wstępu:



    Czy gra, w której sterujemy małą, żółtą, włochatą, bezimienną kulką może być godna uwagi? Jak się okazuje, jak najbardziej. Sound Shapes jest bowiem nader intrygującym tworem, który pomimo pozornej dziwaczności może sprawić mnóstwo frajdy. Już sam tytuł sugeruje, że gra będzie stawiała duży nacisk na wrażenia zmysłowe: słuch (Sound) oraz wzrok (Shapes). W istocie, w grze kanadyjskiego studia Queasy Games sfera wizualna uzupełnia w znakomity sposób w sferę dźwiękową i vice versa. Jedno nie mogłoby istnieć bez drugiego. Muzykę (chociaż tu lepiej użyć określenia "ścieżkę dźwiękową") do gry stworzyli tacy artyści jak Jim Guthrie, Beck, Deadmau5 oraz dwóch twóców gry: Jonathan Mak i Shaw-Han Liem. Mimo, że nie jestem wielkim fanem elektronicznej muzyki, ta z Sound Shapes po prostu mnie urzekła. Spośród wszystkich albumów wyróżniłbym Cities Becka (nota bene jego muzyka została doceniona na Video Game Awards 2012) za wspaniały klimat i przesłanie, które ciężko zignorować. Uwielbiam także retro-gamingowe klimaty Joela Zimmermana, znanego szerszej publiczności jako Deadmau5. Mimo to, tak naprawdę wszystkie albumy mają swoje świetne momenty. Momenty, w których masz ochotę odłożyć na bok pada, wsłuchać się w rytm hipnotyzujących dźwięków i podumać przeć chwilę.

    Jeśli oprócz PS3 posiadacie także Vitę, przy zakupie stacjonarnej wersji, tę na przenośną konsolkę dostajecie zupełnie za darmo (oczywiście działa to też na odwrót), a co za tym idzie, można uzupełnić kolekcję o dwie platynki. Nie napiszę, że łatwe, gdyż kilka wyzwań może Was doprowadzić do szewskiej pasji, ale na pewno do zrobienia, o ile wytrwałości Wam nie zabraknie. Żeby nie przeciągać mojego wywodu, podsumuję: ta gra to w mojej opinii małe dzieło sztuki i jedna z najlepszych gier dystrybuowanych cyfrowo. Jeśli jesteście zmęczeni schematycznymi produkcjami, podobnymi do siebie jak frytki w McDonaldzie i czujecie ogólne znużenie grami, dajcie szansę Sound Shapes, a na pewno nie pożałujecie. Gwarantuję.




    Kilka uwag:


    Niniejszy poradnik do Sound Shapes poza tym, że opisuje poszczególne pucharki, można także potraktować jako moją osobistą kronikę wzlotów i upadków podczas wykonywania wyzwań w Trybie śmierci. Platynę w grze zdobywałem dwa razy: pierwszy raz na PS3, kilka dni po premierze, za drugim razem zaś grałem na Vicie. Właśnie drugie przejście gry na kieszonsolce zainspirowało mnie do napisania poradnika. Jako że gra absolutnie niczym się nie różni od wersji PS3 (poza funkcją "dotykową" w menu głównym i Szkole beat'u), poradnik może Wam pomóc zarówno w grze na konsoli stacjonarnej, jak i przenośnej.

    Na początek mała garść statystyk: podczas pisania poradnika do wszystkich wyzwań w Trybie śmierci podchodziłem 898 razy. Sukcesem zakończyło się 25 prób (co stanowi 2,78 % wszystkich gier), podczas gdy 873 razy musiałem pogodzić się z porażką. Nie mam ponadprzeciętnych zdolności manualnych, ale nie jestem też szczególną fajtłapą, dlatego te wyniki powinny być dla Was swoistego rodzaju punktem odniesienia. Oczywiście, ze względu na rzeczoną losowość, niektóre wyzwania będziecie przechodzili szybciej niż ja, zaś w pozostałych możecie męczyć się nieco dłużej.

    Do każdego poziomu w Trybie śmierci podchodziłem minimum 10 razy. Jeśli nie udało mi się podczas tych prób ukończyć poziomu, próbowałem do skutku i w ten sposób wyliczyłem procentowość udanych przejść. Dlatego obok ilości nut oraz czasu potrzebnego na ich zebranie, dołączam wskaźnik "skuteczność". Na szczęście, w Sound Shapes w razie niepowodzenia można natychmiast podjąć kolejną próbę, przez co gra nie zniechęca i nie powoduje (mimo odwrotnego zapewnienia twórców) "stopienia się twarzy", chociaż kilka wyzwań może wystawić na próbę Waszą wytrzymałość.

    Pamiętajcie, że ponad połowa sukcesu zależy od szczęścia i nie zawsze da się zaliczyć każdą konfigurację. Co więcej, nawet przy perfekcyjnej grze nie da się zaliczyć większości rozłożeń. Tak więc, oprócz umiejętności czysto manualnych, gra przetestuje Wasze szczęście. Dlatego radzę do każdej próby podchodzić bez stresu, traktując to jako wyciągnięcie "kuponu na loterię". Jeśli rozłożenie jest fatalne, ciągnij los jeszcze raz. Na szczęście to nic nie kosztuje. Jeśli zaś jesteś urodzonym nerwusem, zaparz sobie kilka dzbanów melisy i do dzieła!

    I jeszcze drobna rzecz: istoty pojawiające się w Sound Shapes nacechowane są dużą dozą nieokreśloności, dlatego to, co ja widzę jako UFO, inna osoba może odebrać jako talerz. Mam jednak nadzieję, że wszystko, co opisuję, będzie dla Was w miarę zrozumiałe.



    Mapa przejścia



    Krok 1: Kampania

    Pierwszym, nieodzownym krokiem, który otwiera drogę do pozostałych pucharków jest ukończenie kampanii. Zajmie Ci to około dwóch godzin. Uwieńczeniem jest zdobycie jedynego złotego trofeum:

    Ukończono kampanię


    Krok 2: Tryb śmierci

    Po ukończeniu kampanii uzyskasz dostęp do dwóch pozostałych trybów. Najpierw jednak proponuję uporać się ze wszystkimi dostępnymi wyzwaniami Trybu śmierci, a Szkołę beat'u zostawić sobie na deser. Wyzwania w większości są bardzo ciężkie, dlatego zalecam uzbroić się w odrobinę cierpliwości i konsekwentnie przeć od jednego wyzwania do drugiego. W niemal wszystkich poziomach Trybu śmierci to właśnie szczęście w głównej mierze decyduje o tym, czy wyzwanie uda się zaliczyć, dlatego nie zrażaj się niepowodzeniami. Trofea, jakie zdobędziesz w tym kroku to:

    Tryb śmierci: Hills n' Spills
    Tryb śmierci: Sparkle Darkle
    Tryb śmierci: Sneak n' Deke
    Tryb śmierci: Rowdy Cloudy
    Tryb śmierci: Thermogenica #1
    Tryb śmierci: Thermogenica #2
    Tryb śmierci: Mechanica
    Tryb śmierci: Aquatica
    Tryb śmierci: Extraterrestria
    Tryb śmierci: Disasteroids
    Tryb śmierci: Galaxanoids
    Tryb śmierci: Invaderoids
    Tryb śmierci: Break-a-noids
    Tryb śmierci: Purgatory #1
    Tryb śmierci: Purgatory #1
    Tryb śmierci: Event Horizon #1
    Tryb śmierci: Event Horizon #2
    Tryb śmierci: Cities
    Tryb śmierci: Touch The People
    Tryb śmierci: Spiral Staircase


    Krok 3: Szkoła beat'u

    Ostatnim krokiem do zdobycia platyny jest ukończenie 12 etapów Szkoły beat'u. Jeśli masz doskonały słuch, możesz zrobić to z marszu. Jeśli zaś rozpoznawanie dźwięków nie jest Twoją mocną stroną, możesz użyć metody prób i błędów, bądź sięgnąć po "gotowca". Trofea, jakie zasilą Twoje konto w tym kroku to:

    Szkoła beat'u: Do przodu
    Szkoła beat'u: Mały szał
    Szkoła beat'u: Hi-hat na ostro (ale bez przesady)
    Szkoła beat'u: Kołysanka
    Szkoła beat'u: Podkręcanie akordów
    Szkoła beat'u: Akordysanka
    Szkoła beat'u: Toczące się ciastko
    Szkoła beat'u: Robi się intensywnie.
    Szkoła beat'u: O rety
    Szkoła beat'u: A teraz z basem
    Szkoła beat'u: Zacięcia, kawałki i zadrapania
    Szkoła beat'u: Technika mutacji





    Trofea:



    Zdobyłeś platynę
    Ukończ wszystkie poziomy Trybu śmierci i Szkoły beat'u.

    Jak w każdej grze, platynowe trofeum przyznawane jest za zdobycie wszystkich pozostałych pucharów. Mówiąc w skrócie: ukończ kampanię, wszystkie wyzwania Trybu śmierci i Szkołę beat'u. Żadnego trofeum nie można przeoczyć.




    Ukończono kampanię
    Ukończ wszystkie poziomy kampanii.

    Żeby ukończyć KAMPANIĘ, musisz zaliczyć każdy z poziomów rozłożonych na pięć światów. Kolejność przechodzenia światów jest dowolna, ja jednak radzę iść po kolei: HELLO WORLD, CORPOREAL, BEYONDER, D-CADE i CITIES. W każdym ze światów należy zaliczyć każdą ze ścieżek znajdujących się na płycie winylowej. Ścieżka, którą zaliczysz, będzie oznaczona grubszą linią.

    Kampania bez wątpienia jest kwintesencją Sound Shapes. Pomimo tego, że da się ją ukończyć w dwie godziny, będą to jedne z najlepszych dwóch godzin, jakie możecie przeżyć obcując z elektroniczną rozrywką. Cała Kampania zamyka się w 20 planszach podzielonych na pięć światów, zaś muzykę i stronę wizualną do każdego świata tworzy inny artysta. Punkty kontrolne są rozsiane bardzo gęsto, co sprawia, że w razie zgonu będziecie zmuszeni powtórzyć co najwyżej kilkusekundowy fragment. Jeśli szukacie bardziej intensywnych wrażeń i macie taką możliwość, zalecam grać ze słuchawkami na uszach. To pomoże Wam mocniej wczuć się w rytm poszczególnych poziomów.




    Tryb śmierci: Hills n' Spills
    Ukończ poziom Trybu śmierci.

    Ilość nut: 13
    Czas: 27 sekund
    Skuteczność: 20% (2/10 prób)

    Żeby wybrać ten poziom, uruchom KAMPANIĘ, a następnie wybierz płytę HELLO WORLD i naciśnij . Pośrodku płyty winylowej pojawi się czerwona czaszka. Wybierz ścieżkę HILLS N' SPILLS TRYB ŚMIERCI.

    Jest to pierwszy i zarazem jeden z najłatwiejszych poziomów Trybu śmierci. Nutki pojawiają się na czterech wysepkach przedzielonych dołkami z lawą, z których wystrzeliwują ogniste płomyki w regularnych odstępach czasu. Na pierwszej wysepce z prawej strony znajduje się ludek - jest on niegroźny i można śmiało po nim skakać bez obawy utraty życia. Jeśli nuty pojawiają się w stosunkowo bliskich odstępach, masz szansę na zaliczenie poziomu. Zalecam przez cały czas trzymać wciśnięty - postać wtedy porusza się szybciej i skacze dalej. Nie powinieneś mieć żadnych problemów z tym poziomem - kilka, co najwyżej kilkanaście prób powinno wystarczyć.

    Filmik pomocniczy:

     





    Tryb śmierci: Sparkle Darkle
    Ukończ poziom Trybu śmierci.

    Ilość nut: 10
    Czas: 23 sekundy
    Skuteczność: 10% (1/10 prób)

    Żeby wybrać ten poziom, uruchom KAMPANIĘ, a następnie wybierz płytę HELLO WORLD i naciśnij . Pośrodku płyty winylowej pojawi się czerwona czaszka. Wybierz ścieżkę SPARKLE DARKLE TRYB ŚMIERCI.

    Kolejny poziom, który nie stanowi wielkiego wyzwania. U dołu znajduje się 15 "miśków", od których musisz się odbijać, gdyż i tak nie masz innej opcji. Jednak uważaj - od każdego miśka możesz się odbić tylko jeden raz. Odbicie dwa razy z rzędu skutkować będzie nieuchronnym spotkaniem z czerwonym stropem, a jak zapewne doskonale Ci wiadomo, kolor czerwony = śmierć. Czasu jest tu aż zanadto (u mnie przy udanej próbie zostało ponad 11 sekund), dlatego jedyna rzecz, na jaką musisz zwracać uwagę, to skuteczne odbicia. Jeśli los będzie Ci sprzyjał, nutki będą się pojawiać jedna po drugiej i zbierzesz je niejako "z biegu", zwiększając szanse powodzenia. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie wykonywanie "zwrotów" - czasem lepiej jest skoczyć o jednego miśka dalej, niż wykonać nieudany nawrót skutkujący zgonem.

    Filmik pomocniczy:

     





    Tryb śmierci: Sneak n' Deke
    Ukończ poziom Trybu śmierci.

    Ilość nut: 12
    Czas: 36 sekund
    Skuteczność: 2,56 % (1/39 prób)

    Żeby wybrać ten poziom, uruchom KAMPANIĘ, a następnie wybierz płytę HELLO WORLD i naciśnij . Pośrodku płyty winylowej pojawi się czerwona czaszka. Wybierz ścieżkę SNEAK N' DEKE TRYB ŚMIERCI.

    Jest to jeden z tych poziomów, w których kluczową rolę odgrywa położenie nutek. Jeśli nie będziesz mieć szczęścia, to nawet Twoje najlepsze próby obrócą się wniwecz. A tak nawiasem mówiąc, zginąć też jest tu nietrudno, a pomogą w tym wydatnie trzy czerwone rekinki podążające w ślad za Tobą, a także lawowe podłoże. Na środku znajduje się 10 okrągłych platform, do których możesz bez problemu przyczepić swoje macki. Przy odrobinie szczęścia można przejść poziom bez używania , chociaż ja z niego często skorzystałem. Pamiętaj, że każdorazowe naciśnięcie spowoduje utratę przyczepności, dlatego jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse, używaj go z głową. Praktyka oraz szczęście czynią mistrza.

    Filmik pomocniczy:

     





    Tryb śmierci: Rowdy Cloudy
    Ukończ poziom Trybu śmierci.

    Ilość nut: 18
    Czas: 31 sekund
    Skuteczność: 5,26 % (1/19 prób)


    Żeby wybrać ten poziom, uruchom KAMPANIĘ, a następnie wybierz płytę HELLO WORLD i naciśnij . Pośrodku płyty winylowej pojawi się czerwona czaszka. Wybierz ścieżkę ROWDY CLOUDY TRYB ŚMIERCI.

    W tym levelu zmierzysz się ze zbieraniem nutek połączonym ze skakaniem po ruchomych stworkach-rakietach, wystrzeliwanych parami. Zginąć można na dwa sposoby - dotykając czerwonego bluszczu po lewej stronie (praktycznie zerowe zagrożenie) lub spadając w przepaść (zapewne nieraz Ci się przydarzy). Pod względem czasowym trzeba mieć trochę szczęścia. Nie czekaj, aż spokojnie dojedziesz, gdy nutka pojawi się po lewej stronie - bądź w ciągłym ruchu. Przy 19 podejmowanych przeze mnie próbach, trzy razy zabrakło mi czasu do zebrania 1-2 nutek; reszta zgonów była spowodowana głupimi błędami. Za to przy udanej próbie zostało mi ponad 6 sekund. Podsumowując - szczęśliwe pojawianie się nutek to ponad połowa sukcesu. Przyspieszania używałem często - to w dużym stopniu pomaga osiągnąć lepszy rezultat. Skacząc w lewo zalecam jego stosowanie, chociaż we "włochatej" formie też można spokojnie doskoczyć do pary rakiet z lewej strony - wystarczy dłużej przytrzymać .

    Filmik pomocniczy:

     





    Tryb śmierci: Thermogenica #1
    Ukończ poziom Trybu śmierci.

    Ilość nut: 16
    Czas: 30 sekund
    Skuteczność: 5,55 % (1/18 prób)

    Żeby wybrać ten poziom, uruchom KAMPANIĘ, a następnie wybierz płytę BEYONDER i naciśnij . Pośrodku płyty winylowej pojawi się czerwona czaszka. Wybierz ścieżkę THERMOGENICA TRYB ŚMIERCI #1.

    Poziom idealny na odstresowanie (no, prawie). Mamy tu cztery pochyłe szyny, przez które przebiega prąd: dwie po lewej stronie, które elektryzują się w tej samej chwili; szyna dolna po prawej, która elektryzuje się tuż po nich; wreszcie szyna górna, która elektryzuje się dwa razy wolniej niż pozostałe, ale przechodzą przez nią dwa ładunki. Elektryczność naprawdę nie jest groźna i z dużą łatwością można nad nią przeskakiwać. Punktów respawnu jest całkiem sporo i dlatego dużą rolę w odgrywa tutaj szczęście w rozmieszczeniu nut. Spośród moich nieudanych prób, prawie jedna trzecia była spowodowana brakiem czasu, czyli inaczej mówiąc, odrobiną pecha. Kluczem do sukcesu jest też tutaj odpowiedni balans pomiedzy formą "włochatą" (przyczepność na tym poziomie naprawdę jest w cenie), a przyspieszeniem. Przez większą część czasu używałem przyspieszenia. Tylko skokiem w "łysej" formie można się dostać do wąskiej czarnej półeczki po prawej stronie (można też ewentualnie przyczepić się do górnej szyny, gdyż prąd przechodzi przez nią dwa razy wolniej, ale moim zdaniem to niepotrzebna strata cennych sekund).

    Filmik pomocniczy:

     





    Tryb śmierci: Thermogenica #2
    Ukończ poziom Trybu śmierci.

    Ilość nut: 18
    Czas: 27 sekund
    Skuteczność: 0,72 % (1/138 prób)

    Żeby wybrać ten poziom, uruchom KAMPANIĘ, a następnie wybierz płytę BEYONDER i naciśnij . Pośrodku płyty winylowej pojawi się czerwona czaszka. Wybierz ścieżkę THERMOGENICA TRYB ŚMIERCI #2.

    Przed Tobą jeden z poziomów, które wystawią na próbę Twoją wytrzymałość . Nie ma w nim bezpiecznego miejsca (poza górną platformą, na której zaczynasz, jednak z oczywistych względów radzę ją jak najszybciej opuścić), gdyż przez każdą z czterech pionowych szyn kolejno przechodzi prąd (od dołu do góry). Żeby jeszcze bardziej utrudnić sprawę, szyny są od połowy w dół oblane lawą, a po lewej stronie rytmicznie podkakuje czerwony świerszcz (na szczęście nie sprawia on dużego zagrożenia). Są tylko trzy punkty, w których pojawiają się nuty. Największe szanse na zaliczenie poziomu masz wtedy, gdy co druga nuta pojawia się na środku. Najpierw próbowałem grać we "włochatej" formie i powiem Wam jedno - odradzam to. Przy bardzo dobrym rozłożeniu nut (niemal co druga w środku) i bardzo płynnej grze, skończył mi się czas, gdy została jedna nuta do zdobycia. Od tej pory grałem tylko sobowtórem Kojaka i w końcu, przy prawie idealnym rozłożeniu nut, po grubo ponad stu próbach osiągnąłem cel. Od razu zalecam Wam grę w formie "łysej" - co prawda łatwiej jest zginąć, za to szanse na zaliczenie poziomu są dużo większe. Życzę dużo szczęścia i cierpliwości. Przyda Wam się, oj przyda.

    Filmik pomocniczy:

     





    Tryb śmierci: Mechanica
    Ukończ poziom Trybu śmierci.

    Ilość nut: 20
    Czas: 63 sekundy
    Skuteczność: 1,69 % (1/59 prób)

    Żeby wybrać ten poziom, uruchom KAMPANIĘ, a następnie wybierz płytę BEYONDER i naciśnij . Pośrodku płyty winylowej pojawi się czerwona czaszka. Wybierz ścieżkę MECHANICA TRYB ŚMIERCI.

    Nie jest to przesadnie trudny poziom, choć w razie niepowodzenia możesz stracić dosyć dużo czasu w porównaniu do pozostałych leveli Trybu śmierci. Jest to arena największa powierzchniowo, gdzie odstępy pomiędzy poszczególnymi nutami mogą być dość duże. Składa się on z 9 platform. Dwie platformy posiadają wirujące wokół nich ostrza, co jest jednym z trzech sposobów na zginięcie. Pozostałe dwa to lawa oraz czerwone pociski wystrzeliwane w jednej chwili z przeciwstawnych stron ekranu. Przyklejanie się to rzecz nader oczywista - bez tego nie da się zdobywać kolejnych platform. Przyspieszenia używałem głównie po to, aby sprawnie dostać się do nutek położonych na niższych poziomach, co Tobie też polecam. "Łysej" formy używaj także do przemieszczania się między platformami położonymi na tym samym poziomie. Dużo zależy od rozłożenia nut. 63 sekundy to dużo, ale przy złej konfiguracji może się to okazać niewystarczającą ilością czasu. Spośród wszystkich moich prób, kilka zostało zakończonych niepowodzeniem z powodu braku czasu. Za to zdecydowanie częściej ginąłem od pocisków. Nie poddawaj się, w końcu na pewno trafisz na sprzyjające ustawienie.

    Filmik pomocniczy:

     





    Tryb śmierci: Aquatica
    Ukończ poziom Trybu śmierci.

    Ilość nut: 18
    Czas: 32 sekundy
    Skuteczność: 6,25 % (1/16 prób)

    Żeby wybrać ten poziom, uruchom KAMPANIĘ, a następnie wybierz płytę BEYONDER i naciśnij . Pośrodku płyty winylowej pojawi się czerwona czaszka. Wybierz ścieżkę AQUATICA TRYB ŚMIERCI.

    Jest to jeden z dwóch poziomów Trybu śmierci, w których kierujesz pojazdem przypominającym UFO. Plansza składa się z dwóch platform, wokół których wirują ostrza. To w pobliżu tych platform będą pojawiać się nutki. Sterowanie pojazdem jest dość proste i już po kilku próbach można sprawnie je opanować. służy do szybkiego przemieszczania się, ale uważaj stosując go, gdyż łatwo jest polecieć zbyt wysoko i zahaczyć o czerwony sufit, a także wpaść na ostrze. Za to sterowanie gałką jest bardziej precyzyjne, lecz pojazd wtedy porusza się o wiele wolniej. Kluczem do sukcesu jest sprawne operowanie zarówno boostem, jak i samą gałką. Nie jest to trudny poziom i po niedługim czasie powinieneś mieć go z głowy. Mi się udało go zaliczyć w 16 próbie, choć przy odrobinie szczęścia (1 nutka + koniec czasu) zrobiłbym to nawet szybciej.

    Filmik pomocniczy:

     





    Tryb śmierci: Extraterrestria
    Ukończ poziom Trybu śmierci.

    Ilość nut: 18
    Czas: 37 sekund
    Skuteczność: 2,77 % (1/36 prób)

    Żeby wybrać ten poziom, uruchom KAMPANIĘ, a następnie wybierz płytę BEYONDER i naciśnij . Pośrodku płyty winylowej pojawi się czerwona czaszka. Wybierz ścieżkę EXTRATERRESTRIA TRYB ŚMIERCI.

    Kolejna plansza, w której sterujemy ufopodobnym pojazdem. Moim zdaniem trochę trudniejsza niż poprzedniczka. Mamy tutaj sześć wyrzutni pocisków, te zaś są jedynymi elementami mogącymi nas zabić. Co gorsza, w pierwszych próbach dość ciężko jest opanować trajektorie rakiet, przez co zapewne nieraz odczujecie zderzenie z pociskiem na własnej skórze. Otoczenie tutaj nie jest czerwone, co oznacza, że możecie obijać ściany do woli (chociaż niewiele to pomoże w zaliczeniu etapu ). Najwięcej punktów, w których pojawiają się nuty, znajduje się po prawej stronie mapy. Czasu jest wystarczająco, aby zebrać wszystkie nuty, chyba, że będziesz mieć wyjątkowego pecha (czyli, inaczej mówiąc, nuty będą się pojawiać na przeciwległych krańcach mapy). Wszystkie swoje nieudane próby "zawdzięczam" bliskim spotkaniom z pociskami, ani razu za to nie zabrakło mi czasu. Ważne jest, aby odpowiednio manewrować pojazdem używając przyspieszenia , aby dotrzeć do odleglejszych miejsc lub przy użyciu samej gałki, gdy nuty znajdują się blisko siebie, tudzież w pobliżu wyrzutni.

    Filmik pomocniczy:

     





    Tryb śmierci: Disasteroids
    Ukończ poziom Trybu śmierci.

    Ilość nut: 16
    Czas: 29 sekund
    Skuteczność: 2 % (1/50 prób)

    Żeby wybrać ten poziom, uruchom KAMPANIĘ, a następnie wybierz płytę D-CADE i naciśnij . Pośrodku płyty winylowej pojawi się czerwona czaszka. Wybierz ścieżkę DISASTEROIDS TRYB ŚMIERCI.

    Przed Tobą poziom otwierający trudną serię wyzwań, nomenklaturą nawiązującą do kultowych gier z Atari. Na pierwszy ogień idzie nawiązanie do gry Asteroids (rolę asteroidy odgrywa nasza postać). Mamy tu do czynienia z grą słów: disaster = katastrofa. Jednak wierzę, że Twoje próby nie zakończą się katastrofą i w krótkim czasie będziesz mieć to wyzwanie za sobą. Mamy tu trzy fioletowe buźki, po których orbitach musisz się poruszać. Poza żarzącym się otoczeniem, przeszkadzać będą dwie ogniste twarze, które nieraz uniemożliwią Ci udany skok. Z górnej orbity po prawej stronie możesz przeskoczyć zarówno na środkową, jak i na dolną. Najbardziej uciążliwa jest oczywiście wędrówka z lewej orbity na prawą. Jeśli przytrzymasz , wówczas kulka porusza się szybciej, co tutaj bardzo pomaga. Minusem jest fakt, że podczas szybkiego poruszania się o wiele trudniej jest zrobić udany przeskok na kolejną orbitę, chociaż przy odrobinie wprawy i to nie powinno być dla Ciebie problemem . Za to podczas serii nutek na jednej orbicie, trzymając zyskujesz mnóstwo cennych sekund. Miejsc, w których pojawiają się nutki jest naprawdę sporo, dlatego przy odrobinie szczęścia możesz liczyć na serię nawet 6-7 dźwięków z rzędu pojawiających się na tym samym okręgu. Moja udana próba nastąpiła, gdy byłem pewien, że nie ma szans na powodzenie. Ostatnie 6 nutek pojawiło się na jednej orbicie, a mi zostały niecałe 2 sekundy na liczniku.

    Filmik pomocniczy:

     





    Tryb śmierci: Galaxanoids
    Ukończ poziom Trybu śmierci.

    Ilość nut: 16
    Czas: 38 sekund
    Skuteczność: 0,54 % (1/184 próby)

    Żeby wybrać ten poziom, uruchom KAMPANIĘ, a następnie wybierz płytę D-CADE i naciśnij . Pośrodku płyty winylowej pojawi się czerwona czaszka. Wybierz ścieżkę GALAXANOIDS TRYB ŚMIERCI.

    Jeśli lubujecie się w grach retro, z pewnością pamiętacie grę o nazwie Galaxian, gdzie sterując statkiem kosmicznym odpieramy ataki strzelających wrogów. Odpalając ten level z pewnością przeżyjecie coś na kształt déja vu. Wszystkie strzelające do nas przeszkadzajki zostały bowiem żywcem wyjęte z Galaxiana i pomalowane na czerwono (bo przecież czerwone zabija).

    Nie będę owijać w bawełnę i powiem prosto z mostu - przed Tobą cholernie ciężkie wyzwanie, z pewnością najtrudniejsze w całej grze, a co za tym idzie, najtrudniejsze trofeum do zdobycia. Zalecam robić to wyzwanie na pełnym luzie. Frustrację odstaw na bok. Ginięcie w tym etapie to oczywista oczywistość, podobnie jak w Dark Souls. Dlatego podejdź do tego poziomu najspokojniej jak potrafisz, gdyż nerwy nie są najlepszym doradcą.

    Bardzo dużą rolę odgrywa szczęśliwe odradzanie się nutek i tylko tutaj upatruj swojej szansy na powodzenie. Jeśli nie pojawi się ich co najmniej 5-6 z rzędu na jednym stworku, wówczas możesz zapomnieć o zaliczeniu tego wyzwania. Strzelające stateczki nie ułatwiają nam zadania - nie dość, że strzały bardzo spowalniają zdobywania nut, to jeszcze statki same w sobie uniemożliwiają bezpośredni przeskok na drugą stronę (co prawda jest to możliwe, ale bardzo ryzykowne, dlatego odradzam te czynność). Jeśli nuty pojawiają się kilka razy pod rząd blisko siebie, wówczas zalecam iść "z prądem". Pamiętaj - możesz tak przebyć tylko odległość dwóch strzałów - więcej nie da rady. Z jednej buźki na drugą możesz bezpiecznie przeskoczyć tylko i wyłącznie posługując się małą, fioletową plamą pomiędzy nimi. Jedynym momentem, w którym używałem szybkiej formy było pojawienie się nutki na górze jednej z buziek, gdy ta obracała się w przeciwnym kierunku, a okrążenie zajęłoby trochę więcej czasu. Cóż więcej mogę powiedzieć? Nie zniechęcaj się. Na pewno w końcu się uda.

    Filmik pomocniczy:

     





    Tryb śmierci: Invaderoids
    Ukończ poziom Trybu śmierci.

    Ilość nut: 10
    Czas: 29 sekund
    Skuteczność: 10 % (1/10 prób)

    Żeby wybrać ten poziom, uruchom KAMPANIĘ, a następnie wybierz płytę D-CADE i naciśnij . Pośrodku płyty winylowej pojawi się czerwona czaszka. Wybierz ścieżkę INVADEROIDS TRYB ŚMIERCI.

    Nazwa poziomu nawiązuje do gry Space Invaders, choć to wyzwanie Trybu śmierci ma niewiele wspólnego z tym kultowym tytułem. A samo zaliczenie wyzwania poszło mi zaskakująco łatwo. Mamy tu cztery stworki-działa, które wypuszczają lasery. Tuż przed wypuszczeniem laserów możesz zobaczyć ich tor, co da Ci chwilkę na unik. Czas nie powinien tu być problemem, więc losowość nie jest aż tak istotna. Do każdego stworka możesz się przyczepić, co jest jedynym sposobem na zdobycie większości nut.

    Na czym się musisz skupić podczas zbierania nutek? Nie pozwól, by działa się znacząco zdesynchronizowały, czyli, inaczej mówiąc, nie możesz dopuścić, by przeciwległe działa strzelały różnymi trajektoriami. Różne tory laserów to większa szansa na to, że zostaniesz trafiony. Co prawda zawsze masz czas na drobną korektę położenia, ale ucieka wtedy kilka sekund cennego czasu. Pamiętaj, że w krytycznej sytuacji zawsze możesz schować się przed laserem, przyczepiając się do zewnętrznej strony poszczególnych dział - laser wtedy zatrzyma się na stronie wewnętrznej. Jeśli nutka pojawia się na górze, staraj się zdobyć ją jak najszybciej, aby nie "rozregulować" położenia dział. Pamiętaj, że po zdobyciu jej, spadasz na małą chmurkę na dole, która szybko się dematerializuje - dlatego niemal od razu musisz z niej uciekać. Ani razu w tym levelu nie używałem szybkiej formy, gdyż nie sądzę, aby mogła się ona przydać na cokolwiek.

    Filmik pomocniczy:

     





    Tryb śmierci: Break-a-noids
    Ukończ poziom Trybu śmierci.

    Ilość nut: 12
    Czas: 29 sekund
    Skuteczność: 3,44 % (1/29 prób)

    Żeby wybrać ten poziom, uruchom KAMPANIĘ, a następnie wybierz płytę D-CADE i naciśnij . Pośrodku płyty winylowej pojawi się czerwona czaszka. Wybierz ścieżkę BREAK-A-NOIDS TRYB ŚMIERCI.

    Nazwa poziomu nawiązuje do kultowej gierki na poczciwą Atarynkę, o nazwie Breakout. U nas bardziej znany jest jeden z jego klonów, a mianowicie Arkanoid (NES). Twoja postać jest podbijana przez zielonego stworka, ale nie rozbijasz tutaj klocków, lecz zbierasz dźwięki unikając czerwonych płomyków (co wcale nie jest proste). Ponadto zielonego stworka, podążającego w ślad za Tobą, w żadnym wypadku nie można nazwać demonem prędkości i jeśli spróbujesz przemieścić się zbyt szybko, stworek nie nadąży, a Ty skończysz w lawowej kąpieli. W tym wyzwaniu czas nie powinien być najmniejszym problemem. Jeśli nie zostaniesz zabity przez czerwone płomyki lub nie wpadniesz do lawy, niemal na pewno uda Ci się zaliczyć poziom (zakładając, że próbujesz docierać do poszczególnych nut). Zaliczyłem ten poziom dość szybko, przy czym zauważyłem, że o wiele lepiej mi szło jeśli cały trzymałem wciśnięty (chociaż tak naprawdę nie powinno to mieć dużego znaczenia).

    Filmik pomocniczy:

     





    Tryb śmierci: Purgatory #1.
    Ukończ poziom Trybu śmierci.

    Ilość nut: 20
    Czas: 30 sekund
    Skuteczność: 8,33 % (1/12 prób)

    Żeby wybrać ten poziom, uruchom KAMPANIĘ, a następnie wybierz płytę CORPOREAL i naciśnij . Pośrodku płyty winylowej pojawi się czerwona czaszka. Wybierz ścieżkę PURGATORY TRYB ŚMIERCI #1.

    Ten poziom powinien Ci pójść dość szybko, oczywiście przy korzystnym rozłożeniu nutek. Jego osią są dwa strumienie, w których pojawiają się nutki (w każdym z nich są tylko dwa miejsca respawnu - jedno na górze i jedno na dole, co daje razem cztery punkty). Jeśli chcesz iść w górę, wciskasz (im szybciej wciskasz, tym szybciej płyniesz w górę), natomiast opadasz trzymając . Przeskoczyć z jednego strumienia w drugi możesz tylko w jednym miejscu, na górze mapy. Musisz przy tym uważać na czerwoną ściankę, gdyż bardzo łatwo o nią zahaczyć - w ten sposób zmarnowałem kilka prób. Jeśli nuty będą pojawiać notorycznie się po ukosie lub, co gorsza, w przeciwległych dolnych partiach strumieni, możesz zapomnieć o wyrobieniu odpowiedniego czasu. Ja w udanej próbie miałem trochę szczęścia, gdyż nuty pojawiały się często w tym samym strumieniu, co sprawiło, że musiałem przeskakiwać raptem 3-4 razy, a i tak zostały mi tylko 3 sekundy.

    Filmik pomocniczy:

     





    Tryb śmierci: Purgatory #2.
    Ukończ poziom Trybu śmierci.

    Ilość nut: 20
    Czas: 30 sekund
    Skuteczność: 40 % (4/10 prób)

    Żeby wybrać ten poziom, uruchom KAMPANIĘ, a następnie wybierz płytę CORPOREAL i naciśnij . Pośrodku płyty winylowej pojawi się czerwona czaszka. Wybierz ścieżkę PURGATORY TRYB ŚMIERCI #2.

    Przed Tobą jeden z najłatwiejszych poziomów Trybu śmierci. Są cztery miejsca pojawiania się nutek. Szczęście nie odgrywa tu aż tak dużej roli jak w innych poziomach i niemal każdą konfigurację da się przejść, o ile poruszasz się wystarczająco szybko. Zginąć możesz dotykając czerwonej posadzki oraz będąc trafionym przez jedno z dwóch pudełek, spadających w cyklicznych odstępach czasu. Wsłuchaj się w rytm muzyki: pudełko - pudełko - nic - nic - pudełko - pudełko - nic - nic, itd.

    Mała rada: aby dostać się z najwyżej położonej półki na sam dół, po prostu trzymaj - to najszybsza i najbezpieczniejsza metoda. Jeszcze jedna rzecz - z półki po lewej stronie ciężko jest dostać się na poziom położony bezpośrednio pod nią, dlatego zalecam schodzić stopniowo, lub po prostu wdrapać się na samą górę i przytrzymać .

    Filmik pomocniczy:

     





    Tryb śmierci: Event Horizon #1.
    Ukończ poziom Trybu śmierci.

    Ilość nut: 19
    Czas: 37 sekund
    Skuteczność: 1,53 % (1/65 prób)

    Żeby wybrać ten poziom, uruchom KAMPANIĘ, a następnie wybierz płytę CORPOREAL i naciśnij . Pośrodku płyty winylowej pojawi się czerwona czaszka. Wybierz ścieżkę EVENT HORIZON TRYB ŚMIERCI #1.

    Ten poziom może wywołać u Was niemałą frustrację. Zginąć jest cholernie łatwo - u mnie najczęstszymi przeszkodami były lasery oraz sufit, ale kilka razy zdarzyło mi się wypaść poza strumień. Na domiar złego, kolosalne znaczenie ma tutaj miejsce pojawiania się nut. Spośród wszystkich moich nieudanych prób, pięć było spowodowanych brakiem czasu. Podobnie jak pierwszym poziomie Purgatory, aby wznosić się wciskaj , a żeby opadać, trzymaj .

    Ponadto zauważ, że każdy strumień posiada swój własny nurt, dlatego w trakcie oczekiwania na wygaśnięcie laserów konieczna będzie drobna korekta położenia (krótkie wciśnięcie lub . Uważaj przy przeskakiwaniu z jednego strumienia na drugi, aby nie zahaczyć o sufit, a także, by uniknąć laserów. Moja rada jest taka - nawet nie zaczynaj grać, jeśli pierwsza nutka nie znajduje się w lewym strumieniu. Giń do momentu, w którym tam się pojawi. Ponadto, jeśli nutka pojawi się w na małej przestrzeni między laserami (środkowy respawn dla obu strumieni), weź ją i zanim pojawią się lasery ucieknij szybko w górę. Dlaczego tak? Otóż szansa, że nutka pojawi się na dole jest 4 mniejsza niż w pozostałej części planszy. Naturalnie, dźwięk może się pojawić i na dole, ale w moim przypadku ten nawyk okazał się bardzo korzystny.

    Filmik pomocniczy:

     





    Tryb śmierci: Event Horizon #2
    Ukończ poziom Trybu śmierci.

    Ilość nut: 30
    Czas: 38 sekund
    Skuteczność: 4 % (1/25 prób)

    Żeby wybrać ten poziom, uruchom KAMPANIĘ, a następnie wybierz płytę CORPOREAL i naciśnij . Pośrodku płyty winylowej pojawi się czerwona czaszka. Wybierz ścieżkę EVENT HORIZON TRYB ŚMIERCI #2.

    Na tym poziomie nuty są położone stosunkowo blisko siebie, ale zauważ, że średni czas na zdobycie każdej jest mniejszy niż jedna sekunda. Jednak największym zagrożeniem jest człowieczek z laserem. Bardzo łatwo stracić tu koncentrację - chwila nieuwagi jest bardzo bolesna. Przy wystrzale staraj się nie skakać w prawo (pod górę), gdyż Twój czas w powietrzu jest wtedy najmniejszy, co zwiększa szanse na oberwanie wiązką. Najlepiej skoczyć w lewo, wtedy masz duże szanse na uniknięcie lasera; ewentualnie w górę, jeśli skok w lewo miałby przeszkodzić Ci w skutecznym zdobyciu kolejnej nuty. Wiem, że pudełko po lewej stronie wydaje się stosunkowo bezpiecznym miejscem, ale powrót do niego to strata cennego czasu. Zalecam cały czas trzymać - bez tego ciężko jest skutecznie manewrować. Jeszcze na koniec mała rada - jeśli masz problem z wyczuciem czasu, obserwuj rękę gościa i skacz, kiedy widzisz, że podnosi ją do strzału - mi to bardzo pomogło.

    Filmik pomocniczy:

     





    Tryb śmierci: Cities
    Ukończ poziom Trybu śmierci.

    Ilość nut: 12
    Czas: 38 sekund
    Skuteczność: 1,31 % (1/76 prób)

    Żeby wybrać ten poziom, uruchom KAMPANIĘ, a następnie wybierz płytę CITIES i naciśnij . Pośrodku płyty winylowej pojawi się czerwona czaszka. Wybierz ścieżkę CITIES TRYB ŚMIERCI.

    Mamy tu cztery grupy rakiet (są to jedyne przedmioty, które mogą nas uszkodzić), które co prawda łatwo ominąć (poruszają się w rytm gitary), ale za to skutecznie uniemożliwiają sprawną wędrówkę po kolejne nuty. bardzo pomaga gdy chcemy przeskoczyć z jednego budynku na drugi oraz w sytuacjach, gdy potrzebujemy szybko znaleźć się na dole. Bardzo wiele zależy tu od losowości. Jeśli nuty będą się notorycznie pojawiać na przeciwległych krańcach mapy, Twoje szanse powodzenie są bardzo małe. Lepiej wtedy zginąć celowo, gdyż zazwyczaj widać, że nie ma szans na pozbieranie wszystkich nut. W końcu na pewno natrafisz na moment, w którym kilka dźwięków pojawi się blisko siebie. Mi przejście planszy wyzwania zajęło około 15 minut, a w ilość prób wliczałem także te samobójcze, w których pierwsza nuta pojawiła się po prawej stronie na dole (fatalne miejsce - sporo sekund traci się na dojście i powrót, na dodatek w bliskim sąsiedztwie nie ma miejsca respawnu).

    Filmik pomocniczy:

     





    Tryb śmierci: Touch the People
    Ukończ poziom Trybu śmierci.

    Ilość nut: 20
    Czas: 33 sekundy
    Skuteczność: 1,21 % (1/82 próby)

    Żeby wybrać ten poziom, uruchom KAMPANIĘ, a następnie wybierz płytę CITIES i naciśnij . Pośrodku płyty winylowej pojawi się czerwona czaszka. Wybierz ścieżkę TOUCH THE PEOPLE TRYB ŚMIERCI.

    Jeśli stosujecie kolejność narzuconą przez twórców gry, ten poziom będzie ostatnim z gatunku tych upierdliwych. Zginąć jest tu naprawdę bardzo łatwo - co prawda pociski wylatujące z dział po prawej stronie są mało groźne (choć zdarzyło mi się nieraz zginąć przez nie), ale już robaki wylatujące na dźwięk "Touch the People" potrafią skutecznie utrudnić życie. Są tylko cztery punkty pojawiania się nut, więc losowość nie jest tu aż tak istotna, choć przyjemnie jest dostać serię nut w przeciwległych rogach w dolnej partii mapy. Najgorszym miejscem do zdobycia dźwięku jest lewy górny punkt respawnu - robaki trudno zauważyć gdy przechodzą przez czerwony romb. Przestrzeń levelu jest masą, toteż sterowanie polega na poruszaniu się gałką w różnych kierunkach,. Gdy wciśnięcie , wówczas Wasza postać wykona lekki, szybki ruch w górę - przydatna rzecz, ale radzę stosować tylko i wyłącznie w przypadku braku przeszkód nad głową, aby dotrzeć do jednej z dwóch górnych nut. Trzymanie spowoduje zgubienie owłosienia i choć postać wygląda na mniejszą powierzchniowo, detekcja kolizji jest dokładnie ta sama. Testowałem na własnej skórze

    Filmik pomocniczy:

     





    Tryb śmierci: Spiral Staircase
    Ukończ poziom Trybu śmierci.

    Ilość nut: 20
    Czas: 22 sekundy
    Skuteczność: 20 % (2/10 prób)

    Żeby wybrać ten poziom, uruchom KAMPANIĘ, a następnie wybierz płytę CITIES i naciśnij . Pośrodku płyty winylowej pojawi się czerwona czaszka. Wybierz ścieżkę SPIRAL STAIRCASE TRYB ŚMIERCI.

    Za zakończenie przygody z Trybem śmierci czeka Was wyzwanie, które tak naprawdę wyzwaniem nie jest. Nazwałbym to raczej chwilą relaksu, gdyż nie wyobrażam sobie, aby ktokolwiek utknął w tym miejscu na dłużej. Krążące po okręgu robale na brzegach ekranu potraktuj bardziej jako element dekoracyjny niż realne zagrożenie. Tak naprawdę, jedyne, na co musisz uważać, to pająki. Podążają one w ślad za Tobą, ale szybkość leży po Twojej stronie i bez problemów możesz je omijać.

    Po pajęczynach poruszasz się tak samo, jak w poprzednim wyzwaniu - sterowanie odbywa się za pomocą samej gałki. Włosowatość "bohatera" nie ma najmniejszego znaczenia, dlatego masz całkowitą dowolność w wyborze formy, w jakiej się poruszasz. Przy przeciętnym rozłożeniu nut, czas powinien w zupełności wystarczyć. Bądź w ciągłym ruchu, a na pewno prędko bedziesz mieć ostatnie wyzwanie za sobą.

    Filmik pomocniczy:

     





    Szkoła beat'u: Do przodu
    Ukończ poziom Szkoły beat'u.

    Żeby uruchomić ten poziom Szkoły beat'u, wejdź w EDYTOR, następnie naciśnij i wybierz beat o nazwie DO PRZODU.

    Twoim zadaniem jest wsłuchać się w beat i zaznaczyć prawidłowo położenie każdej nuty. Każdy poziom Szkoły beat'u możesz zrobić metodą prób i błędów. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić trochę czasu, w spoilerze umieszczam gotowe rozwiązanie.


     
    KOLUMNA (od lewej) - POLE (od góry)

    1 - 7
    3 - 2
    5 - 5
    7 - 2
    9 - 7
    10 - 2
    12 - 2
    13 - 5
    15 - 2



    Szkoła beat'u: Mały szał
    Ukończ poziom Szkoły beat'u.

    Żeby uruchomić ten poziom Szkoły beat'u, wejdź w EDYTOR, następnie naciśnij i wybierz beat o nazwie MAŁY SZAŁ.

    Twoim zadaniem jest wsłuchać się w beat i zaznaczyć prawidłowo położenie każdej nuty. Każdy poziom Szkoły beat'u możesz zrobić metodą prób i błędów. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić trochę czasu, w spoilerze umieszczam gotowe rozwiązanie.


     
    KOLUMNA (od lewej) - POLA (od góry)

    1 - 2, 7
    3 - 2, 7
    5 - 2, 4
    6 - 7
    7 - 2
    9 - 2, 7
    11 -2
    13 - 2, 4
    15 - 2
    16 - 7



    Szkoła beat'u: Hi-hat na ostro (ale bez przesady)
    Ukończ poziom Szkoły beat'u.

    Żeby uruchomić ten poziom Szkoły beat'u, wejdź w EDYTOR, następnie naciśnij i wybierz beat o nazwie HI-HAT NA OSTRO (ALE BEZ PRZESADY).

    Twoim zadaniem jest wsłuchać się w beat i zaznaczyć prawidłowo położenie każdej nuty. Każdy poziom Szkoły beat'u możesz zrobić metodą prób i błędów. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić trochę czasu, w spoilerze umieszczam gotowe rozwiązanie.


     
    KOLUMNA (od lewej) - POLA (od góry)

    1 - 8
    3 - 2
    5 - 5
    7 - 2
    8 - 3
    9 - 2
    10 - 3
    11 - 7
    13 - 5
    14 - 7
    15 - 2



    Szkoła beat'u: Kołysanka
    Ukończ poziom Szkoły beat'u.

    Żeby uruchomić ten poziom Szkoły beat'u, wejdź w EDYTOR, następnie naciśnij i wybierz beat o nazwie KOŁYSANKA.

    Twoim zadaniem jest wsłuchać się w beat i zaznaczyć prawidłowo położenie każdej nuty. Każdy poziom Szkoły beat'u możesz zrobić metodą prób i błędów. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić trochę czasu, w spoilerze umieszczam gotowe rozwiązanie.


     
    KOLUMNA (od lewej) - POLE (od góry)

    1 - 9
    3 - 9
    5 - 6
    7 - 6
    9 - 4
    11 - 4
    13 - 2
    15 - 1



    Szkoła beat'u: Podkręcanie akordów
    Ukończ poziom Szkoły beat'u.

    Żeby uruchomić ten poziom Szkoły beat'u, wejdź w EDYTOR, następnie naciśnij i wybierz beat o nazwie PODKRĘCANIE AKORDÓW.

    Twoim zadaniem jest wsłuchać się w beat i zaznaczyć prawidłowo położenie każdej nuty. Każdy poziom Szkoły beat'u możesz zrobić metodą prób i błędów. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić trochę czasu, w spoilerze umieszczam gotowe rozwiązanie.


     

    KOLUMNA (od lewej) - POLA (od góry)

    1 - 1, 4, 6, 8
    9 - 2, 4, 6, 8



    Szkoła beat'u: Akordysanka
    Ukończ poziom Szkoły beat'u.


    Żeby uruchomić ten poziom Szkoły beat'u, wejdź w EDYTOR, następnie naciśnij i wybierz beat o nazwie AKORDYSANKA.

    Twoim zadaniem jest wsłuchać się w beat i zaznaczyć prawidłowo położenie każdej nuty. Każdy poziom Szkoły beat'u możesz zrobić metodą prób i błędów. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić trochę czasu, w spoilerze umieszczam gotowe rozwiązanie.


     
    KOLUMNA (od lewej) - POLA (od góry)

    1 - 6, 8
    5 - 4, 6
    9 - 5, 7
    13 - 4, 6



    Szkoła beat'u: Toczące się ciastko
    Ukończ poziom Szkoły beat'u.

    Żeby uruchomić ten poziom Szkoły beat'u, wejdź w EDYTOR, następnie naciśnij i wybierz beat o nazwie TOCZĄCE SIĘ CIASTKO.

    Twoim zadaniem jest wsłuchać się w beat i zaznaczyć prawidłowo położenie każdej nuty. Każdy poziom Szkoły beat'u możesz zrobić metodą prób i błędów. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić trochę czasu, w spoilerze umieszczam gotowe rozwiązanie.


     
    KOLUMNA (od lewej) - POLE (od góry)

    1 - 9
    3 - 4
    5 - 9
    7 - 4
    9 - 9
    11 - 3
    13 - 9
    15 - 2



    Szkoła beat'u: Robi się intensywnie.
    Ukończ poziom Szkoły beat'u.

    Żeby uruchomić ten poziom Szkoły beat'u, wejdź w EDYTOR, następnie naciśnij i wybierz beat o nazwie ROBI SIĘ INTENSYWNIE.

    Twoim zadaniem jest wsłuchać się w beat i zaznaczyć prawidłowo położenie każdej nuty. Każdy poziom Szkoły beat'u możesz zrobić metodą prób i błędów. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić trochę czasu, w spoilerze umieszczam gotowe rozwiązanie.


     
    KOLUMNA (od lewej) - POLE (od góry)

    1 - 3
    5 - 3
    9 - 3
    11 -4
    12 - 4
    14 - 4
    15 - 4



    Szkoła beat'u: O rety
    Ukończ poziom Szkoły beat'u.

    Żeby uruchomić ten poziom Szkoły beat'u, wejdź w EDYTOR, następnie naciśnij i wybierz beat o nazwie O RETY.

    Twoim zadaniem jest wsłuchać się w beat i zaznaczyć prawidłowo położenie każdej nuty. Każdy poziom Szkoły beat'u możesz zrobić metodą prób i błędów. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić trochę czasu, w spoilerze umieszczam gotowe rozwiązanie.


     
    KOLUMNA (od lewej) - POLE (od góry)

    1 - 6
    2 - 6
    4 - 6
    5 - 6
    13 - 7
    15 - 7



    Szkoła beat'u: A teraz z basem
    Ukończ poziom Szkoły beat'u.

    Żeby uruchomić ten poziom Szkoły beat'u, wejdź w EDYTOR, następnie naciśnij i wybierz beat o nazwie A TERAZ Z BASEM.

    Twoim zadaniem jest wsłuchać się w beat i zaznaczyć prawidłowo położenie każdej nuty. Każdy poziom Szkoły beat'u możesz zrobić metodą prób i błędów. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić trochę czasu, w spoilerze umieszczam gotowe rozwiązanie.


     
    KOLUMNA (od lewej) - POLE (od góry)

    1 - 6
    2 - 4
    3 - 6
    4 - 7
    5 - 6
    7 - 6
    11 - 6
    15 - 6
    16 - 7



    Szkoła beat'u: Zacięcia, kawałki i zadrapania
    Ukończ poziom Szkoły beat'u.

    Żeby uruchomić ten poziom Szkoły beat'u, wejdź w EDYTOR, następnie naciśnij i wybierz beat o nazwie ZACIĘCIA, KAWAŁKI I ZADRAPANIA.

    Twoim zadaniem jest wsłuchać się w beat i zaznaczyć prawidłowo położenie każdej nuty. Każdy poziom Szkoły beat'u możesz zrobić metodą prób i błędów. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić trochę czasu, w spoilerze umieszczam gotowe rozwiązanie.


     
    KOLUMNA (od lewej) - POLE (od góry)

    1 - 4
    2 - 8
    3 - 5
    5 - 3
    7 - 4
    9 - 4
    11 - 9
    13 - 3
    15 - 5



    Szkoła beat'u: Technika mutacji
    Ukończ poziom Szkoły beat'u.

    Żeby uruchomić ten poziom Szkoły beat'u, wejdź w EDYTOR, następnie naciśnij i wybierz beat o nazwie TECHNIKA MUTACJI.

    Twoim zadaniem jest wsłuchać się w beat i zaznaczyć prawidłowo położenie każdej nuty. Każdy poziom Szkoły beat'u możesz zrobić metodą prób i błędów. Jeśli jednak chcesz zaoszczędzić trochę czasu, w spoilerze umieszczam gotowe rozwiązanie.


     
    KOLUMNA (od lewej) - POLA (od góry)

    1 - 7, 8
    3 - 3
    4 - 4
    7 - 3, 8
    8 - 4
    11 - 3
    12 - 4
    13 - 3, 7
    14 - 4
    15 - 3
    16 - 4
    Ostatnio edytowane przez IAH ; 28-12-2012 o 08:25

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •