Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2

Wątek: Singstar (XMB)- Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Asull
    Guest

    Platyna Singstar (XMB)- Poradnik

    Informacje ogólne:


    Ilość trofeów
    : x1 / x5 / x8 / x18
    Trofea online : 3
    Stopień trudności platyny: 7/10 lub 2/10 (sposobem Asull™'a) i lekkimi umiejętnościami w nuceniu... Ekhm śpiewu rzecz jasna , Ankieta
    Ilość podejść: 1
    Czas do zdobycia platyny: 30 godzin



    Witam w poradniku do gry SingStar (wersja XMB-US). W tej grze mamy niepowtarzalną okazję zdobyć uwaga 2 platyny. Jeśli zdążyliśmy pobrać ją z poziomu konsoli na europejskim koncie, bądź jeśli mamy konto na amerykańskim PS Store. Musimy posiadać jakąkolwiek wersję SingStara bądź 10 piosenek kupionych w sklepie SingStore by odblokować trofea. Potrzebujemy również kamerki PSEYE do 2 trofeów.
    Do platyny potrzebujemy bezzwłocznie gry SingStar DANCE to ona ma najprostsze piosenki. Do platyny potrzeba nam, uwaga: trzech piosenek (nie licząc jednego trofea o którym powiem później), oraz piosenki z tzw.synchronicznym duetem. Mi pomogła płyta z SingStarem Polskie Hity (dzięki Ginko).


    Oto przedstawiam mój autorski pomysł na szybką platynę w SingStar:

    Piosenki jakie zapadną wam w pamięć to:

    1. Kid Cudi vs Crookers – Day ‘N’ Nite (wszystkie pucharki opierają się na śpiewaniu tej piosenki). Jeśli macie krótszą piosenkę to macie ułatwione zadanie o 1 godzinkę.
    2. Outkast – Hey Ya! (najwięcej tzw. długich nut, najłatwiej uzyskać kilkanaście sekund dźwięku vibrato do trofea)
    3. Soulja Boy – Crank That (tu załatwimy trofea za Rap oraz Duet)
    4. Każda piosenka z tzw. duetem synchronicznym. Najlepszym wyborem jest piosenka z płyty SingStar Polskie Hity 1 Video - Soft (feat. Ania Wyszkoni), tam najłatwiej uzyskać te trophy.

    Jak grać by zdobyć platynę?

    Proponuję od razu grać dwoma mikrofonami. Jeśli nie mamy partnera/partnerki do pomocy "śpiewamy" na poziomie łatwym do dwóch mikrofonów. Zaczynamy od rapu SouljaBoy'a i zmieniamy 3 razy datę w konsoli by cieszyć się z pierwszych prostych pucharków w SingStar.
    Zapoznajemy się z piosenką Day N Nite. Musimy odpowiednio nucić tak aby szybko wpadły nam trofea za doskonałe wykonanie utworów przez określoną ilość czasu, zdobycie 20x oceny SingStar za zaśpiewanie utworu oraz szybkie zdobycie 500 złotych nut (w tej piosence jest dużo premiowanych nutek)
    Jeśli odblokowaliśmy te i inne pucharki zabieramy się za Outkast. Musimy opanować tzw. śpiew vibrato czyli na pasku śpiewu musi pojawić się fala. Najlepiej uzyskać ją nucąc i przy tym jednocześnie kiwając lub trząść lekko głową. Wiem że brzmi to śmiesznie ale to skuteczny sposób. Jakieś 15-20 razy zaśpiewacie tą piosenkę i pucharek jest wasz.
    Teraz zostało wam 400 piosenek solo i 300 piosenek w duecie.Moja propozycja to Kid Cudi śpiew do 500 punktów i pad pod ręką. Ja swoje piosenki robiłem przeglądając internet a mikrofony po nabiciu 500 punktów odkładałem i czekałem aż piosenka się skończy
    Jeśli zastosowaliście się do moich rad, platyna w tej grze jest wasza. Mało wam? To pobierajcie grę z Amerykańskiego Store'a i zaczynajcie wszystko od nowa!

    Zapraszam do przeczytania mojego poradnika, dzięki za zainteresowanie.


    SingStar™
    Collect every SingStar™ trophy

    Chyba jedyna najprostsza okazja by zostać nagrodzonym pucharkiem SingStar. Zbierz wszystkie trofea a możesz poczuć się królem mikrofonu nie zniżając się do poziomu Hanny Montany.


    Don't stop the music
    Perform 40 songs

    Proponuję od razu grać dwoma mikrofonami to pozwoli wam szybciej odblokować platynę. Na tym etapie będziecie śpiewać "normalnie" czyli co najmniej na ocenę dobrze żeby odblokować pucharki za złote nuty i 10000 sekund perfekcyjnego śpiewu. Kid Cudi, poziom trudności łatwy, 2 mikrofony i do śpiewu


    Lyrical odyssey
    Perform 100 songs

    To samo co wyżej tylko tutaj trzeba zaśpiewać 100 razy.Po tym trofeum na pewno zostanie wam już tylko pucharek za 300 piosenek w duecie i 400 piosenek solo.Radzę tutaj wyciągnąć kartkę i długopis i zapisywać ile razy musicie jeszcze zaśpiewać by rozplanować sobie czas.


    Musical marathon
    Perform 400 songs

    Zaśpiewać 400 razy.. Po tym trofeum wpadnie wam platynowy pucharek i zostaniecie "SingStar'em". Na tym etapie piosenka Day N Nite śniła mi się po nocach. Jako że była najkrótsza (2min 40s) puszczałem ją ciągle. Na pewno są krótsze ale mi ta przypadła do gustu. Miałem również w polskich hitach 2 piosenkę Brodki co prawda krótszą o kilkanaście sekund lecz beznadziejną, więc po co się katować?Jeśli odblokowaliście pozostałe trofea po prostu śpiewajcie do dolnej granicy czyli 500 pkt.


    Sing-a-thon
    Perform 15 songs in one game session

    Zaśpiewaj 15 razy podczas jednej sesji. Wpadnie wam podczas pierwszego posiedzenia. Gdy byłem w ciągu potrafiłem podczas jednego posiedzenia zaśpiewać 100 razy piosenkę Day N Nite więc 15 to naprawdę żaden problem.


    It takes two
    Perform with a friend 30 times

    Jak od razu gracie dwoma mikrofonami pucharki będą wpadać na zmianę. Pierwszy pucharek za śpiew w duecie, a po 10 piosenkach za śpiew solo.


    The home team
    Perform with a friend 90 times

    Tutaj musimy zaśpiewać już 90 razy w duecie. Zajmie to Wam ok.4 godzin śpiewając Kida Cudi'ego i zapoznając się z jego teledyskiem przy okazji.


    BFF
    Perform with a friend 300 times

    Tutaj cieszył się z tego trofea najbardziej mój BUZZ'er od którego pożyczyłem bateryjki do mojego drugiego mikrofonu. Zaśpiewanie 300 razy w duecie już ułatwia wam sprawę, gdyż jednym mikrofonem gra się wygodniej i lepiej trzymać go w dłoni niż dwa. Możecie śpiewać oczywiście różne piosenki lecz również możecie 280 razy śpiewać Day N Nite, by szybciej cieszyć się z pucharka i zaoszczędzić na czasie (jak autor tego poradnika). Wybór należy do was.


    Star quality
    Earn the "SingStar" score ranking in 10 normal length performance

    Spójrz na pucharek poniżej


    Superstar quality
    Earn the "SingStar" score ranking in 20 normal length performances

    Tutaj musimy uzyskać 20 razy notę singstar. Kiedy pierwszy raz grałem w tą grę myślałem, że muszę zrobić notę singstar w 20 różnych piosenkach i to był mój błąd. Możemy zrobić ten pucharek śpiewając 20 razy tą samą piosenkę. Moim wyborem był Kid Cudi Day N Nite.


    That's a rap
    Complete 5 rap performances

    W tym pucharku musimy wykonać 5 rapowych piosenek. Nigdy nie byłem dobrym raperem, najwięcej zdobyłem 2000 punktów śpiewając piosenkę Soulja Boy – Crank That. Tym samym ułatwiając sobie zadanie możecie śpiewać ową piosenkę w duecie. 5 razy i wpadną wam 2 pucharki na raz za rap i duet.


    Back me up
    Complete 5 performances of a duet song with another player

    Opisałem pucharek powyżej. Włączamy piosenkę Soulja Boy'a - Crank That i rapujemy dwoma mikrofonami w duecie.


    Be number 1
    Gain the number 1 position in 10 different score charts

    Gdyby nie ten pucharek platyna odblokowała by się używając tylko 4 piosenek. Musimy tutaj znaleźć się na 1 miejscu w rankingu, kiedy to nasze punkty są zliczane. Ranking dzieli się na 3 części: łatwy, średni i trudny. Nas interesuje ten pierwszy. Wszędzie by mieć 1 miejsce musimy zdobyć 7000+ pkt.Twórcy chyba wymyślili ten pucharek, by odpocząć od ciągłego śpiewania Day N Nite przeze mnie. Wybieramy sobie nasze ulubione piosenki (10) i śpiewamy a trofeum wpadnie.


    New styles
    Perform vibrato for the first time

    Po raz pierwszy zaśpiewaj vibrato. Jak to zrobić opisałem w pucharku poniżej, ale te hipsterskie okulary możesz uzyskać już na początku swojej przygody.


    Good vibrations
    Perform vibrato for a total of 300 seconds

    Zacznijmy od tego co to jest vibrato. Vibrato uzyskuje się śpiewając na długich partiach utworów, kiedy przy pasku pojawia się fala czyli wibracja. Jak taką wibracje najprościej wykonać, bo trzeba ją zrobić aż przez 300 sekund? Włączamy piosenkę Outkast-Hey Ya (przy okazji bardzo fajna nutka) i kiedy pojawi się refren czyli Hey......Ya........ gdzieś z 5x lekko trzęsiemy mikrofonem bądź głową by wykonać wibrację. Powtarzamy piosenkę ok.10 razy i trofeum jest nasze. Vibrato opisałem również we wstępie. Przy tej piosence mamy najwięcej długich nut i możemy próbować (wibrować) do skutku.


    Strong pitcher
    Get the highest ranking on 10 lines in a row

    Dość trudny pucharek, ale wpadł mi od razu w komplecie z Nailed it podczas mojej drugiej przygody z SingStarem. Musimy 10 razy zaśpiewać na notę świetnie podczas wykonywania utworu. Najlepszym i najprostszą piosenką będzie Kid Cudi Day N Nite. Po kilkunastu próbach na pewno wiecie już jak nucić, więc te trofeum będzie kropką nad "i" jak będziecie się "starać" o pucharek Nailed it.


    Nailed it
    Get the highest ranking on every line in a Normal length performance

    Jeden z najtrudniejszych pucharków w grze. Musimy zaśpiewać na notę świetnie nie 10 ale na całej długości utworu. Najlepszym utworem będzie piosenka Day N Night Kida Cudiego. Na początku będzie trudno tą piosenkę opanować, jednakże po kilkunastu próbach będziecie już mistrzami w nuceniu Day N Nite na poziomie łatwym i uzyskacie bardzo wysoki wynik. A może uzyskacie 100% w tej piosence jak ja?
    By się nie zniechęcać daję wam zdjęcie mojego najwyższego wyniku w historii mojej przygody SingStar. Jeden z najtrudniejszych pucharków w grze. Musimy zaśpiewać na notę świetnie nie 10 ale na całej długości utworu.Najlepszym utworem będzie piosenka Day N Night Kida Cudiego. Na początku będzie trudno tą piosenkę opanować jednakże po kilkunastu próbach będziecie już mistrzami w nuceniu Day N Night na poziomie łatwym i uzyskacie bardzo wysoki wynik.A może uzyskacie 100% w tej piosence jak ja?
    By się nie zniechęcać daję wam zdjęcie mojego najwyższego wyniku w historii mojej przygody SingStar:
     

    Jak widzicie praktyka czyni (Kidem Cudim) mistrza.

    Randomizer
    Play 5 random songs selected by the shuffle button

    Musimy zaśpiewać 5 różnych piosenek przyciskiem "mieszania". Moje pierwsze wrażenie po opisie tego trofeum to "WTF", ale przyciskiem mieszania jest . Więc naciskamy i śpiewamy by odblokować ten dziwny pucharek.


    Low Rider
    Get the lowest score rank on any song

    Tutaj musimy wykazać się najniższym wynikiem w dowolnej piosence. Czyli proponuję Kida Cudiego i śpiewamy na powiedzmy 100 punktów czyli wystarczy powiedzieć Day N i czekamy aż piosenka się skończy. Tym samym odblokowując ten puchar.


    Midas touch
    Fill every Golden Note in a normal length performance

    Ten pucharek wpadnie podczas starania się o puchar Nailed it. Musimy zaśpiewać każdą złotą nutę w dowolnej piosence. Kolejny raz najlepszym wyborem będzie piosenka Day N Nite. Kiedy podczas zliczania wyniku pojawi się wynik przy złotych nutach 500 puchar jest nasz.


    Gold rush
    Complete 500 Golden Notes

    Tak zwane trofeum, które nie wiadomo kiedy wpadnie a odblokowuje się kiedy chce. Właśnie dlatego zalecałem na początku śpiewać na jak najwyższe wyniki, by zaliczyć dużo premiowanych nutek i dużo sekund perfekcyjnego śpiewu. Mi ten puchar wpadł podczas 150 piosenki więc w połowie drogi do platyny. Cóż miłego śpiewania Day N Nite


    Improving performer
    Accumulate 500 seconds of perfect pitch

    Opis tego pucharka zamieszczam pod pucharkiem Rule the Stage


    Career crooner
    Accumulate 3000 seconds of perfect pitch

    Opis tego pucharka zamieszczam pod pucharkiem Rule the Stage


    Rule the stage
    Accumulate 10000 seconds of perfect pitch

    Sama nazwa może nas zniechęcić. Zaśpiewaj przez 10000 sekund perfekcyjnie. Ale my jesteśmy "królami sceny", więc się nie zrażamy i gramy. Dlatego na wstępie prosiłem was o nie nabijanie ilości piosenek tylko popracowaniem nad jakością wyniku. Tutaj liczą się sekundy podczas wykonywania linijek piosenek na notę świetnie. Niestety w grze nie ma żadnego licznika więc puchar wpadnie z czasem. A kiedy wpadnie z czasem możemy się cieszyć, gdyż możemy śpiewać piosenki na najniższą zaliczalną notę czyli ok. 500 pkt dla pewności.


    Holiday special
    Play on Christmas Day

    Zaśpiewaj w Boże Narodzenie? Naprawdę mamy czekać tak długo? Nic strasznego, po to jest zmiana daty w konsoli, żeby ją skutecznie wykorzystywać. Zmieniamy datę na 24.12 śpiewamy piosenkę i pucharek nasz.


    Anniversary gift
    Play on SingStar's original launch date

    Jeszcze bardziej odległa data bo 21/05. Zmieniamy na tą datę swoją konsolę śpiewamy i puchar nasz.


    Sing me a love song
    Perform a duet song on St. Valentine's Day

    Tutaj musimy zmienić datę na 14/02. Tym razem musimy zaśpiewać duet i puchar nasz.


    Perfect harmony
    Sing in harmony with a friend during a Duet

    Najtrudniejszy puchar w całej grze. Tutaj stawiałem sobie pytanie jak wbić platynę, gdyż w sigstarze dance ani w polskich hitach 2 nie ma żadnej duetowej piosenki z perfekcyjną harmonią. Podziękowania dla Ginko za użyczenie mi płytki z Polskimi Hitami, gdyż tam jest piosenka najprostsza do tego pucharka Video ft Ania Wyszkoni-Soft. Przestawiamy mikrofony na Anię i kiedy przychodzi refren musimy nabić tą samą ilość pkt więc mikrofony blisko ust i kiedy pojawi nam się komunikat perfekcyjna harmonia puchar jest nasz.


    Concert debut
    Upload a piece of media

    Musimy mieć kamerkę PS EYE.Podczas naszego występu kamerka robi 20 zdjęć.Wybieramy jedno i wysyłamy a pucharek będzie nasz.

    Save it for later
    Save 20 pieces of media

    Tym razem musimy zapisać 20 zdjęć. Więc po występie wchodzimy w media i zapisujemy wszystko by odblokować puchar.


    Channel surfer
    View 50 pieces of media

    Tutaj musimy zwiedzić zdjęcia społeczności. 50 zajmie nam trochę czasu ale zdjęć jest od groma, więc pucharek nie sprawi problemu.


    Stars in my eyes
    Rate 10 pieces of media

    Musimy ocenić 10 mediów. Na 1,2,3,4 lub 5 gwiazdek tym samym odblokowując pucharek.

    Podziękowania dla Ginko za pożyczenie mi SingStara Polskich Hitów. Bez tej płyty i piosenki mógłbym zapomnieć o platynie.
    Ostatnio edytowane przez IAH ; 19-12-2012 o 19:26

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •