Od ładnych kilku miesięcy zdradzam konsole (PSP i PS3) na rzecz smartfona i powiem uczciwie, że raczej nie mylą się Ci, którzy wróżą zmierzch przenośnego grania na kieszonsolkach i zawładnięcie rynkiem przez smarty. Jeszcze do niedawna nie było najmniejszego sensu porównywać gier na konsolki z tymi z telefonów, ale od roku przynajmniej jakość gier wyrównała się niesamowicie, a ostatnimi czasy zaczęły pojawiać się tytuły na smartfony, które graficznie i grywalnie po prostu masakrują te z PSP, PSV, a nawet PS3

Jeśli macie jakieś godne polecenia tytuły piszcie, podając jednocześnie model smarta na jakim gracie oraz wrzucajcie przykładowe filmiki z rozgrywki

Gram obecnie na HTC One X, a zaczynam wątek grą DEAD SPACE od Elektroników. Zakochałem się w niej od pierwszego wejrzenia, ponieważ grafika, klimat i scenariusz bardzo mocno przypominają mi "jedynkę", do której mam olbrzymi sentyment. Sterowanie jest bajecznie proste i co najważniejsze, świetnie sprawdza się w każdej sytuacji, włącznie z zadymą

 


Kolejna gierka godna polecenia moim zdaniem, to kultowy już ShadowGun. Mi bardzo przypadła do gustu, a porównać można ją chyba do Quake`a. Jeśli macie smarty z procesorem Tegra 3, to kupować wersję na ten procek z zamkniętymi oczami - świetna zabawa, a grafika daje po oczach aż miło