Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Bulletstorm - Poradnik

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Apr 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Posty
    725
    Post Thanks / Like
    Siła reputacji
    0
    Gamer IDs

    PSN ID: MARIUSZ_MARIO

    Platyna Bulletstorm - Poradnik




    Przegląd:

    • Trudność trofeów: Ankieta
    • Trudność trofeów wg autora: 6/10
    • Trofea offline: 45
    • Trofea online: 6
    • Czas potrzebny na zaliczenie : około 50h - zależne od Twoich umiejętności
    • Minimalna ilość przejść: 1+; Kampania / Czyszczenie w kampanii / Misje Echo / Multiplayer
    • Kolejność zdobywania trofeów: Patrz - "Mapa Przejścia"
    • Trofea do przeoczenia: Brak (Możliwość wyboru rozdziałów)
    • Zabugowane trofea: Brak
    • Liczba graczy/kontrolerów: 1
    • Online Pass: Nie wymagany do zdobycia




    Wstęp:


    Gdy tylko usłyszałem o produkcji tego tytułu byłem ciekaw co też nasi Rodacy wykombinują. Z niecierpliwością wyczekiwałem na kolejne informacje odnośnie gry. Śledziłem newsy w prasie oraz internecie. A z każdą informacją tytuł mnie zaciekawiał, ponieważ przejawiał oznaki dobrej gry. Delikatnie uciekał od utartego i przyrdzewiałego kanonu obecnych FPSów, które ostatnimi czasy zalały rynek.
    Przed premierą twórcy gry wypuścili wersję demo. Nie uwierzycie, ale spędziłem z nią masę czasu. Nie nudziła mi się i bawiłem się przednio. Grając pobijałem coraz to lepsze własne zdobycze punktowe.
    Po jakimś czasie dowiedziałem się o konkursie zorganizowanym przez People Can Fly na największą zdobycz punktową w wersji demo. Okazało się, że jestem na dość wysokim miejscu. Tak więc wziąłem udział i tym bardziej zmotywowałem się do grania i bicia kolejnych rekordów.
    Po tak świetnej zabawie oczekiwanie na premierę niezmiernie mi się dłużyło.
    W końcu nastał dzień w którym gra ujrzała światło dzienne a ja zakupiłem tytuł. Gra mnie wciągnęła i bawiłem się rewelacyjnie. Nawet tryb Anarchii dawał mi niezłą porcję zabawy choć zdaje sobie sprawę, że to najsłabszy punkt tej gry.

    To tyle jeśli chodzi o moje doświadczenia z grą. Przedstawię Wam może teraz lekki zarys Bulletstorma.
    Otóż Bulletstorm to efektowna strzelanina osadzona w przyszłości. Jedną z największych potęg w galaktyce jest Konfederacja Planet, której przewodzi generał Sarrano. Pomyślność jego imperium gwarantuje działalność oddziału Dead Echo. Gracze wcielą się w Graysona Hunta czyli kiedyś członka wspomnianej grupy, a obecnie pirata i wroga publicznego numer jeden. Większość czasu spędzimy na planecie Stygia, która dawniej była luksusowym centrum rozrywki. Zarządcy opuścili jej powierzchnię wiele lat temu, oddając ją we władanie zmutowanym roślinom. Ocalali ludzie podzielili się natomiast na wiele dzikich plemion.
    Główny bohater słynie ze swoich ciętych ripost oraz nietuzinkowym zabijaniu oponentów.

    To chyba pokrótce wszystko. Obejrzyjcie jeszcze zwiastun i przejdźmy do tego co najważniejsze, czyli poradnika który pomoże Wam zdobyć platynkę w tej świetnej grze.





    Porady, wskazówki:

    Sterowanie:

    Gra posiada troszkę odmienne sterowanie niż te do których przyzwyczailiśmy się w większości FPSów. Nie bójcie się, możecie mi uwierzyć, że jest ono łatwe i szybko przywykniecie.

    - Ruch/Kucanie
    - Rozglądanie
    - Celowanie
    - Strzelanie
    - Smycz
    - Naładowanie strzału specjalnego broni
    / - Zmiana broni
    - Bieganie
    - Przeładowanie / Przycisk akcji
    - Kopnięcie
    2 x - Ślizg
    - Lista Superstrzałów
    - Pauza / Menu




    Mapa Przejścia:

    Krok 1: Ukończenie kampanii na najwyższym poziomie trudności

    Rozpoczynamy kampanię i wybieramy Najwyższy poziom trudności. Bez stresu. Na pewno każdy z Was poradzi sobie z tym poziomem nawet przy pierwszym kontakcie z grą. Nie jest on specjalnie trudny. Oczywiście są momenty w których się troszkę pomęczycie, ale na pewno nie utkniecie na długo. Poziom trudności jest dobrze wyważony. Daje on dużo frajdy z gry ale też pozwala poczuć, że nie jest za łatwo.
    Jako, że jest to pierwsze podejście to zapomnijcie kompletnie o trofeach a skupcie się na przeżywaniu gry. Po prostu bawcie się dobrze nie myśląc o pucharkach. Pamiętajcie, że nie ma pucharków do pominięcia więc wszystko w swoim czasie zrobicie.
    Grając poznajcie system gry który polega na Superstrzałach i efektownym (tudzież zabawnym) pokonywaniu oponentów. Grając wykorzystując te właśnie atuty gry będzie Wam łatwiej na Najwyższym poziomie. Zdarzają się jednak też miejsca, że lepiej będzie jak się schowacie i na spokojnie porozwalacie wrogów.
    Tak więc miłej zabawy z grą na Najwyższym poziomie trudności bez patrzenia na listę trofeów.
    Enjoy

    Krok 2: Czyszczenie w kampanii i zbieractwo

    Gra daje nam możliwość wczytywania dowolnych etapów z gry. Jest to wspaniała wiadomość gdyż możemy wgrywać dowolne etapy i ubijać brakujące nam w kampanii puchary. I to też czynimy.
    Do czyszczenia jak to zwykle bywa wybierzcie poziom Bardzo Łatwy aby szybko i zgrabnie ukończyć ten krok.

    Krok 3: Tryb Echo

    Misje Echo polegają na zaliczaniu każdej kolejnej misji z określoną zdobyczą punktową.
    Ten krok nie jest specjalnie trudny. Jednakże przyjdzie Wam powtarzać pewne misje kilkukrotnie.

    Krok 4: Tryb Anarchii

    Tryb ten to swoisty multiplayer. W grze Bulletstorm polega on na pokonywaniu kolejnych fal komputerowych popaprańców. Każdą falę musimy zaliczyć z określoną zdobyczą punktową aby mieć możliwość przejścia do kolejnej fali. Gra oferuje nam możliwość zagrania z 3 osobami czyli multi przeznaczone jest dla 4 osób.
    Ja polecam grę w 2 lub 3 osoby gdyż tak grając będzie nam łatwiej bić kolejne rekordy punktowe.
    Osoby do trybu Anarchii szukajcie w temacie: Ustawka - Oficjalny Temat



    Poradnik:

    Krok 1

    Trofea związane z przejściem gry i wątkiem fabularnym:

    W tej części poradnika znajdziecie trofea związane z trybem fabularnym oraz za poszczególne przejścia gry na danych poziomach trudności. Zgodnie z moją Mapą Przejścia zaczynacie na Najwyższym stopniu trudności i tym samym zbierzecie po ukończeniu pucharki za mniejsze poziomy trudności.
    W tym etapie nie opisuje dokładnie pucharków oraz nie zamieszczam filmików. Może jest to minus, ale to jedyne słuszne wyjście aby w pełni cieszyć się grą.


    Pasuje jak ulał
    Poznaj swojego nowego najlepszego przyjaciela


    Trofeum związane z wątkiem fabularnym. Nie do przeoczenia!

    Prolog - tutaj zdobędziesz trofeum
    Jeśli zacząłeś grę zgodnie z mapą przejścia to będzie najpewniej Twoje pierwsze trofeum w grze.
    Jako, że jest ściśle związane z wątkiem fabularnym to nie daje Wam żadnych dokładniejszych opisów kiedy otrzymacie trofeum.



    Łatka
    Zdobądź aktualizację oprogramowania dla Smyczy


    Trofeum związane z wątkiem fabularnym. Nie do przeoczenia!

    Akt 1 - Chapter 1 - tutaj zdobędziesz trofeum



    Oddajcie hołd Metalowi
    Wielka głowa, wielki ból


    Trofeum związane z wątkiem fabularnym. Nie do przeoczenia!

    Akt 1 - Chapter 3 - tutaj zdobędziesz trofeum



    Wielkość ma znaczenie
    Użyj swojej największej broni

    Trofeum związane z wątkiem fabularnym. Nie do przeoczenia!

    Akt 2 - Chapter 2 - tutaj zdobędziesz trofeum



    Dama w opałach
    Uratuj księżniczkę

    Trofeum związane z wątkiem fabularnym. Nie do przeoczenia!

    Akt 3 - Chapter 2 - tutaj zdobędziesz trofeum



    Chwastobójca
    Uprzątnij podwórko

    Trofeum związane z wątkiem fabularnym. Nie do przeoczenia!

    Akt 4 - Chapter 2 - tutaj zdobędziesz trofeum



    Mielonka
    Pozbądź się największego klienta galerii


    Trofeum związane z wątkiem fabularnym. Nie do przeoczenia!

    Akt 5 - Chapter 2 - tutaj zdobędziesz trofeum



    Grill
    Przygotuj duży posiłek używając improwizowanej kuchenki elektrycznej


    Trofeum związane z wątkiem fabularnym. Nie do przeoczenia!

    Akt 6 - Chapter 3 - tutaj zdobędziesz trofeum



    Uzbrojony i niebezpieczny
    Dojrzej jako osoba, doświadczając zdrady. Ponownie.


    Trofeum związane z wątkiem fabularnym. Nie do przeoczenia!

    Akt 6 - Chapter 3 - tutaj zdobędziesz trofeum



    Pasażer na gapę
    Złap stopa


    Trofeum związane z wątkiem fabularnym. Nie do przeoczenia!

    Akt 7 - Chapter 1 - tutaj zdobędziesz trofeum





    Trofea za poszczególne poziomy trudności:


    Niszczące uderzenie
    Ukończ Kampanię na bardzo łatwym lub łatwym poziomie trudności


    patrz trofeum Symfonia krwi



    Gwałtowna melodia
    Ukończ Kampanię na normalnym poziomie trudności


    patrz trofeum Symfonia krwi



    Brutalny chór
    Ukończ Kampanię na trudnym poziomie trudności


    patrz trofeum Symfonia krwi



    Symfonia krwi
    Ukończ kampanię na bardzo trudnym poziomie trudności


    Trofea za poziomy trudności nakładają się na siebie. Tak więc jeśli ukończysz grę na bardzo trudnym poziomie trudności dostaniesz również trofea za niższe poziomy.

    Poziom bardzo trudny nie jest aż tak straszny jak w innych FPSach. Na pewno kilka momentów będziecie powtarzać ale gwarantuję, że z minimum wytrwałości sobie spokojnie poradzicie.

    Kilka porad odnośnie tego poziomu trudności:
    • Smycz - jest ona Twoim najlepszym przyjacielem i korzystaj z niej jak najczęściej.
    • Używaj osłon. Sama gra nie ma zaimplementowanego systemu osłon ale możesz chować się za wszystkim co znajdziesz.
    • Staraj się grac ostrożnie. Nie atakuj wrogów na hurra bo może się to źle skończyć.




    Krok 2

    Trofea związane z czyszczeniem w kampanii


    Niszczyciel światów
    Spowoduj znaczne zniszczenia


    Na początku pierwszego rozdziału w czwartym akcie po pokonaniu kilku wrogów i zejściu na dół okaże się, że mamy zablokowane drzwi. W tym czasie nasza kobieca towarzyszka daje Nam 15 sekund na znalezienie sposobu aby przejść dalej.
    Naszym zadaniem jest zestrzelić wielką kulę znajdującą się na początku zejścia którym schodziliśmy.
    Jeśli nie zdążysz zrobi to Nasza towarzyszka broni. Jak zestrzeli kulę wczytaj punkt kontrolny i wtedy zestrzel kulę przed upływem 15 sekund

     



    Kosmiczny pirat
    Wypij co najmniej 20 butelek soku Nom w Kampanii dla jednego gracza

    Musisz wypić co najmniej 20 butelek soku Nom w kampanii dla pojedynczego gracza.
    Patrz trofeum: Abstynent


    Abstynent
    Zniszcz co najmniej 20 butelek soku Nom w Kampanii dla jednego gracza

    Tym razem należy zniszczyć 20 butelek soku Nom czyli swoistego alkoholu w grze.
    To trofeum jak i poprzednie możemy zrobić w pierwszym rozdziale drugiego aktu. Jest na to łatwy sposób.
    Tak więc włączamy Akt 2 Rozdział 1 i zabieramy się za farmienie trofeum. Wchodzimy do klubu w którym jest sok Nom i pijemy bądź niszczymy butelki które tam znajdziemy po czym wczytujemy ostatni punkt kontrolny i robimy to samo. Czynność powtarzamy do skutku aż zdobędziemy obydwa trofea.

    Poniżej jeszcze filmik:
     

    Bez celu
    Wykonaj co najmniej 10 Arbuzów zanim znajdziesz pierwszy Zasobnik

    Naszym zadaniem jest wykonanie 10 "Arbuzów" zanim znajdziemy pierwszy zasobnik. "Arbuz" to nic innego jak zabicie przeciwnika strzałem w głowę.
    Trofeum do wykonania w Prologu i początku pierwszego rozdziału nim dotrzemy do wspomnianego zasobnika.
    Oczywiście najłatwiejszy poziom trudności będzie pomocny. Pomóc sobie możemy kopniakami oraz wślizgami w celu spowolnienia oponentów.

    Spójrzcie na filmik który pomoże Wam zapoznać się z metodą zdobycia pucharka.
     


    Piekielna dyskoteka
    Zabij wszystkich wrogów nie schodząc z parkietu na przedmieściach

    W rozdziale pierwszym drugiego aktu kampanii znajdziemy się w pewnym momencie w klubie. Trzeba tam pokonać wszystkich przeciwników i minibossa nie schodząc z parkietu. Nie jest to trudne i szybko się z tym uporacie.
    Trofeum to można również zaliczyć w misji typu Echo o nazwie "Klub"

    Poniżej filmik pokazujący metodę zdobycia.
     


    Fryc-Śmigły
    Zabij przeciwnika lecącego helikopterem nad parkiem

    W rozdziale drugim aktu czwartego, kiedy dotrzesz do parku zobaczysz helikopter. Musisz zestrzelić przeciwnika, który znajduje się w helikopterze i strzela z miniguna. Najprostszym sposobem jest wyposażyć się wcześniej w snajperkę (zasobnik znajduje się zaraz przed wejściem do parku) i zdjąć go, pamiętając przy tym, aby celować troszkę przed cel. Jeżeli Ci się nie uda możesz wczytać ponownie punkt kontrolny.
    Trofeum nie jest trudne aczkolwiek trzeba wyczuć moment strzału. Ja wczytałem ostatni punkt kontrolny około 3, 4 razy i trofeum było moje.

     


    Czerwone beczki
    Wysadź w powietrze wszystkie czerwone beczki na dachu będąc w helikopterze

    W rozdziale trzecim aktu piątego, zasiądziesz za działkiem w helikopterze. Aby zdobyć to trofeum musisz zestrzelić wszystkie czerwone beczki znajdujące się na dachu.
    Helikopter jest cały czas w ruchu. Musimy być szybcy, spostrzegawczy i skuteczni.
    Trofeum to może Wam napsuć troszkę krwi. Jako pocieszenie dodam, że można zawsze wczytać ostatni punkt kontrolny i próbować od nowa.
    Po kilku próbach zapamiętacie położenie beczek i powinno Wam się udać. Oczywiście jak to zwykle na etapie czyszczenia, najłatwiejszy poziom trudności jest waszym sprzymierzeńcem.

     


    Nie zostawimy nikogo
    Zabij wszystkich przeciwników uciekając z zawalonego budynku

    Pod koniec Rozdziału 3, Aktu 4 będziesz poddany próbie czasowej, w której będziesz musiał dobiec do windy w odpowiednim czasie. Obok windy napotkasz dwóch przeciwników - zabij ich i na czas udaj się do windy. Jeżeli nadal będą żywi, a Ty będziesz już w windzie - trofeum nie wpadnie.

    Dla rozeznania zobaczcie filmik:
     



    Chyba się spóźnię
    Zabij wszyskich przeciwników podczas sprintu do statku ratunkowego

    W Rozdziale 1, Akcie 7 napotkasz na swojej drodze kolejną próbę czasową. Będziesz miał dwie minuty na dojście do statku ratunkowego. Podczas wyścigu musisz zabić wszystkich przeciwników na swojej drodze. Polecam zrobić to osiągnięcie bronią Wiertacz, ponieważ wystarczy jeden strzał we wroga od razu go zabija. Po ogłuszeniu bohatera pod koniec wyścigu trofeum zasili Twoje konto.

    Filmik dla obczajenia o co chodzi:
     


    Jeszcze jedna rzecz
    Zabij wszystkich przeciwników zanim dotrzesz do kapsuły ratunkowej

    Pod koniec Rozdziału 2, Aktu 7 będziesz musiał po raz trzeci stawić czoła wyścigowi z serią zabójstw. Tym razem będziesz miał tylko 40 sekund, ale nie przejmuj się, bo licznik włącza się pod sam koniec. Zabij każdego przeciwnika, jakiego spotkasz w czasie wyrzucenia z pokładu statku pod koniec rozdziału, a trofeum będzie Twoje. Tutaj także polecam użyć broni Wiertacz.
    Trofeum wpadnie gdy będziesz w kapsule. Jeśli nie to zrestartuj ostatni punkt kontrolny i spróbuj ponownie.

    Filmik poglądowy:
     


    Om Nom Nom!
    Nakarm muchołówkę pasożytem Nom

    Podczas przechodzenia kampanii napotkasz na swojej drodze pasożyty o nazwie Nom. Musisz nakarmić muchołapkę (roślina zjadająca swoje ofiary, gdy znajdą się blisko niej) właśnie tym pasożytem. Trofeum łatwo wykonać w Rozdziale 2, Akcie 4. Najlepiej kopnąć pasożyta aby poleciał w jej pobliże a roślinka zajmie się resztą

    Zobaczcie filmik:
     


    Mistrz zniszczenia
    Zdobądź jednorazowo 2000 lub więcej punktów

    W tym trofeum chodzi o zdobycie jednorazowo 2000 punktów za Superstrzały. Grając kampanie takowych miejsc jest dużo w których bezproblemowo to zrobicie. Śmiem nawet twierdzić, że większości z Was wpadnie to trofeum samoistnie podczas pierwszego przejścia.
    Jeśli tak się nie stanie to właśnie od tego mamy czyszczenie w kampanii aby ubić ten trofik. Sposobów na zdobycie go jest masa.

    Trofeum to można wykonać w kampanii, trybie Echo lub w trybie Anarchii.

    Zobaczcie poniższy filmik i myślę, że na jego podstawie na pewno to zrobicie.
     



    Trofea oparte na wykonaniu wszystkich Superstrzałów w kampanii:


    Aspirant
    Wykonaj 10 różnych superstrzałów w trybie Jednego gracza

    Wykonaj 10 różnych superstrzałów w trybie dla pojedynczego gracza. Wpadnie samo przy przechodzeniu kampanii. Można wręcz rzec, że nie do pominięcia. Choćbyście się wystrzegali superstrzałów to i tak 10 wpadnie mimo Waszej woli.


    Ktoś
    Wykonaj 25% superstrzałów w trybie Jednego gracza

    Wykonaj 25% superstrzałów w trybie dla Jednego gracza. Nie wymaga wielu wyjaśnień. Powinno Wam wpaść w czasie przechodzenia kampanii.
    Jeśli tak się nie stanie patrz trofeum Złoty Idol.


    Gruba ryba
    Wykonaj 50% superstrzałów w trybie Jednego gracza

    To co wcześnie tylko tym razem mamy wykonać 50% superstrzałów w kampanii.
    Patrz trofeum Złoty Idol


    Celebryta
    Wykonaj 75% superstrzałów w trybie Jednego gracza

    Trofeum analogiczne do poprzednich. Tym razem wykonujemy 75% superstrzałów z kampanii.
    Również patrzcie na Złoty Idol


    Złoty idol
    Wykonaj każdy superstrzał trybu Jednego gracza w grze

    Wykonaj 100% Superstrzałów w kampanii dla jednego gracza. Wszystkich jest 131, z czego większość wpadnie podczas przechodzenia kampanii. Zawsze możecie sprawdzić, jakiego Superstrzału Wam brakuje, wchodząc w menu Superstrzałów w menu gry w dowolnym momencie.
    Kłopotliwe mogą być jedynie ukryte Superstrzały, które nie posiadają opisów ich zdobycia. Jest ich łącznie 19 a od kłopotów macie właśnie poradnik

    Placek - pod koniec Rozdziału 2, Aktu 1 będziesz musiał kopnąć drzwi, które przygniotą przeciwnika o ścianę i go zabiją.

    Ssak Kopalny - w Rozdziale 2, Akcie 2 pod koniec rozdziału będziesz kierował wielkim robotem-dinozaurem. Zgnieć przeciwnika chodząc po nim robotem.

    Elektryfikacja - w Rozdziale 2, Akcie 2 znajdziesz się w mini-miasteczku. Kopnij przeciwnika na jakikolwiek mini-wieżowiec pod napięciem.

    Karma Dla Ryb - kopnij przeciwnika tak, aby znalazł się w morzu. Włącz poziom Przystań w trybie Echa, tam najłatwiej to zrobić.

    Spławik - w Rozdziale 2, Akcie 3, gdy dojdziesz do mostu zwodzonego, będziesz mógł kopnąć przeciwników w nurt rzeki.

    Sieczkarnia - w Rozdziale 2, Akcie 3 dojdziesz do wielkich tarczy obracających się w wodzie. Kopnij przeciwnika tak, aby wpadł w jedną z nich.

    Zapiekanka - w Rozdziale 2, Akcie 3, gdy dojdziesz do wielkich pieców, zabij przeciwnika kopiąc go w ich stronę, aby się upiekł.

    Zmiękczacz - zabij przeciwnika używając włączonej windy. Włącz poziom Zawalony budynek w trybie Echa. Po kilku minutach dojdziesz do miejsca, gdzie będziesz mógł włączyć windę. Będzie ona jechała poziomo, lecz każdy przeciwnik przez nią zabity da Ci ten Superstrzał. Zaliczając ten poziom nie da się pominąć etapu z windą, więc nie ma się czym stresować.

    Strych - zabij przeciwnika tak, aby spadł na niego gruz. W poziomie Echa „Zawalony budynek” możesz zrobić to na samym początku poziomu. Gdy przeciwnik przeskoczy za osłonę, nad jego głową użyj smyczy, a gruz się zawali (w miejscu użycia smyczy powinien być widoczny przycisk, który tę smycz wywołuje).

    Halloween - nałóż pasożyta Nom na głowę przeciwnika, a następnie kopnij go na elektryczny element otoczenia. Najłatwiej zrobić to w poziomie Śródmieście w trybie Echa.

    Pewna Ręka - zabij wypaleńca strzelając w jego pomarańczową narośl.

    Bólo-Zaur - w kampanii dla jednego gracza zmierzysz się z wielkim dinozaurem, latając helikopterem. W pewnym momencie walki musisz strzelić w czerwony element na jego karku. Po chwili zaliczysz Superstrzał.

    Spalony - kopnij przeciwnika w elektryczną burzę. Włącz poziom Burza w trybie Echa, tam najlepiej wbić Superstrzał.

    Wentyl - wrzuć przeciwnika w wentylator. Możesz to zrobić w wielu miejscach, np. w poziomie Dachy w trybie Echa.

    Moc Wrażeń - (patrz Masowe Zwolnienie) podczas robienia Masowego Zwolnienia po naciśnięciu dźwigni przyciągnij do siebie jednego z przeciwników, aby wpadł w barierę laserową, w której są uwięzieni pozostali przeciwnicy.

    Masowe Zwolnienie - w Rozdziale 2, Akcie 7 będziesz mógł użyć dźwigni, dzięki której przeciwnicy na platformach opuszczą statek. Zrób to, a Superstrzał zostanie zaliczony.

    Chwastobójca - to samo co w trofeum Chwastobójca.

    Mielonka - to samo co trofeum Mielonka.

    Grill - to samo co trofeum Grill.


    Jeśli nadal Wam czegoś brakuje lub nie umiecie zrobić jakiegoś Superstrzału to zapraszam do oglądania.
     

     

     

     

     

     

     

     

     

     



    Zbieractwo w kampanii


    Poważna awaria
    Zniszcz 50% inforobotów w Kampanii dla jednego gracza

    Patrz trofeum: Całkowita awaria

    Całkowita awaria
    Zniszcz wszystkie inforoboty w Kampanii dla jednego gracza

    Naszym zadaniem jest zniszczenie wszystkich inforobotów w kampanii. Nie są one jakoś bardzo poukrywane. Spokojnie większość znajdziecie podczas pierwszego przejścia gry. Warto dodać, że jeśli jesteście w ich pobliżu to słyszycie specyficzny dźwięk jaki wydają, rozglądajcie się wtedy uważnie.
    Postęp możemy sprawdzić w menu wyboru rozdziału i sprawdzić, w jakiej konkretnej misji brakuje nam infobotów. Wszystkich inforobotów jest 28

    Dla ułatwienia pomocny filmik:
     



    Insektyzacja
    Zniszcz 50% elektromuch w Kampanii dla jednego gracza

    Patrz trofeum: Zwalczanie szkodników


    Zwalczanie szkodników
    Zniszcz wszystkie elektromuchy w Kampanii dla jednego gracza

    Naszym zadaniem jest zniszczenie wszystkich rojów elektromuch. Wszystkich rojów do zebrania jest 21. Podczas pierwszego przejścia jeśli będziecie się w miarę rozglądać to powinno Wam się udać zebrać ponad połowę rojów.
    Postęp naszego zbieractwa możemy zawsze sprawdzić w menu wyboru rozdziałów. Tak więc sprawdzajcie czego Wam brakuje i dozbierajcie brakujące roje.
    Roje należy zestrzelić. Czasem jest to troszkę kłopotliwe. Nie zawsze łatwo w nie trafimy ale nie jest to coś z czym mielibyście poważny problem.

    Poniżej filmik przedstawiający zebranie wszystkich elektromuch:
     




    Krok 3

    Misje Echo

    Ku pamięci
    Rozegraj trzy różne Echa

    Zagraj i ukończ 3 różne levele w trybie Echa. Wynik osiągnięty nie ma znaczenia.
    To trofeum nie wymaga większego tłumaczenia.
    Po prostu pad w dłoń i 3 rundy Echo czekają Bułka z masłem


    Spadająca gwiazda
    Zdobądź co najmniej 1 gwiazdę w każdym z 14 pierwszych Ech

    Ukończ pierwsze 14 Ech zdobywając w każdym co najmniej 1 gwiazdę. Dodatkowe mapy się nie wliczają.
    Trofeum to wpadnie gdy będziecie robić trofeum Supernowa


    W połowie drogi
    Zdobądź co najmniej 21 gwiazd w trybie Ech

    Naszym zadaniem jest zdobycie 21 gwiazdek w trybie Echo. Nie jest to trudne.
    Trofeum powiązane z pucharkiem: Supernowa
    Tak więc odsyłam do przeczytania opisu tego właśnie trofeum.


    Supernowa
    Zdobądź po 3 gwiazdy w każdym z 14 pierwszych Ech

    Trofeum analogiczne do trofeum: Spadająca gwiazda
    Tym razem jednak w każdej z 14 misji mamy zdobyć 3 gwiazdki.
    Nie jest to specjalnie trudne tym bardziej, że macie już sporo doświadczenia po ukończeniu kampanii i sprzątaniu w kampanii. Szczególnie pomocna tu będzie umiejętność wykonywania Superstrzałów. Poznaliście je przy okazji wbijania trofeum za wszystkie Superstrzały w kampanii.

    Kilka wskazówek:
    • Dobierajcie dobrze broń i żonglujcie broniami. Starajcie się użyć broni tak aby wykorzystać ją maksymalnie w celu zdobycia różnych Superstrzałów.
    • Strzelajcie z naładowanej broni. Dzięki temu często możecie wykręcić niezłe combo Superstrzałów
    • Kolejny raz Smycz to Wasz najlepszy przyjaciel. Używajcie jej często a szczególnie uderzenia w ziemie czyli naładowanej Smyczy.
    • Każdą misję róbcie w miarę szybko. Dostaniecie za to dodatkowe punkty za pozostały czas co na pewno ułatwi Wam zadanie

    Łowca nagród
    Zdobądź w sumie 75000 punktów w trybie Ech

    Na liczniku wszystkich misji w trybie Echo musimy mieć 75 000 punktów.
    Trofeum wpadnie Wam podczas wykonywania kolejnego pucharka. Nie skupiajcie się na nim tylko od razu spójrzcie na trofeum: Chomik


    Chomik
    Zdobądź w sumie co najmniej 150000 punktów w trybie Ech

    Jedno z trudniejszych trofeów.
    Musimy uzyskać wynik 150 000 punktów za wszystkie misje Echo. Tak więc wykręcajcie jak największe wyniki w każdej misji. Jeśli widzicie, że można zdobyć w danej misji jeszcze więcej punktów to powtarzajcie ją do skutku.
    Używajcie wszystkich dostępnych sposobów na bicie kolejnych Superstrzałów. Korzystajcie ze smyczy, naładowanych broni oraz pijcie sok Nom i podczas jego działania róbcie Superstrzały.
    Wasza kreatywność jest tu mile widziana.

    Uwaga!
    Podpowiedź:
    Jest małe ułatwienie do tego trofeum. Jeśli macie wersję pudełkową gry i niewykorzystany online pass (w tej grze nie służy On do gry multiplayer) użyjcie go a dostaniecie kilka dodatkowych misji Echo. Ułatwienie polega na tym, że możecie zagrać na nich a Wasza zdobycz punktowa zalicza się do powyższego trofeum.

    Sytuacja analogiczna jest również gdy posiadacie DLC do Bulletstorma.

    Jest to na prawdę duże ułatwienie. Nie znaczy to jednak, że bez tego nie dacie rady. Ja osobiście dowiedziałem się o tym sposobie dopiero po ubiciu tego trofeum.


    Partyzancka taktyka
    Wykonaj co najmniej 25 różnych superstrzałów w jednej rundzie Echa

    Naszym zadaniem jest wykonanie 25 różnych Superstrzałów w jednej misji Echo. Nie jest to szczególnie trudne. Starajcie się wykorzystywać nabyte umiejętności oraz wykorzystujcie wszystko co możliwe. Musicie być kreatywni.
    To trofeum możecie połączyć z trofeum Pogromca
    Tak więc zapraszam do przeczytania poniższego opisu.


    Pogromca
    Zdobądź co najmniej 15000 punktów w jednej rundzie Echa

    Jak wspomniałem w poprzednim trofeum możecie połączyć ze sobą 2 trofea. Trofeum to polega na zdobyciu 15 000 punktów w jednej misji Echo. Wiąże się to z dużą ilością Superstrzałów dlatego możecie upiec 2 pieczenie na jednym ogniu.
    Zdobycie 15 tyś. nie jest szczególnie trudne. Możecie być kreatywni i próbować sami łącząc to z dużą ilością Superstrzałów. Jeśli zdobędziecie 15 tyś to raczej pewnikiem będzie że zrobiliście 25 różnych Superstrzałów potrzebnych do poprzedniego trofeum.

    Chcecie jeszcze jakąś pomoc? No pewnie, że tak Od czego są właśnie poradniki.
    Przedstawiam Wam filmik. Spróbujcie postarać się wykonać wszystko podobnie jak na filmiku. Kilka prób i oba trofea są Wasze.
    Jeśli ktoś grał w wersję demo tej gry to już mnie więcej wie o co chodzi i tą miejscówkę troszkę poznał.
    Na filmiku jest naprawdę prosta metoda oparta na wersji demo gry, w której zawarta jest właśnie jedna misja Echo.

    Zatem oglądajcie i próbujcie:
     

    Poniżej jeszcze inny filmik. Tym razem oparty tylko na zdobyciu trofeum Pogromca
     


    Niestety nie posiadam sprzętu do nagrywania. Gdybym miał to przedstawił bym Wam wideo z moim komentarzem, w którym bardzo łatwo osiągniecie żądany wynik na podstawie mojej strategii również w oparciu o wersję demo.


    Stara szkoła
    Przejdź rundę Echa nie wykonując żadnego superstrzału

    Bardzo proste trofeum. Musimy przejść rundę Echo bez wykonania Superstrzału.
    Za pierwszym razem może Wam się nie udać ponieważ z przyzwyczajenia na pewno walniecie jakiś Superstrzał
    Strzelaj w przeciwników tylko w nogi lub klatkę piersiową, wtedy dostaniesz za nich 10 punktów, a żaden Superstrzał się nie zaliczy. Jeżeli jest taka możliwość, zostawiaj przeciwników w tyle i biegnij przed siebie.

    Dla poglądu trofeum zapraszam do filmiku:
     

    Możecie to wykonać w każdej innej misji. Ta się wydaje najłatwiejsza do tego. Ja osobiście zrobiłem to w innej także problemu nie ma żadnego.



    Krok 4

    Tryb Anarchi (Multiplayer)

    Tak więc pora przejść do ostatniego kroku w drodze do platynki. Jest on troszkę czasochłonny ale jeśli znajdziemy partnera który również chce ubić trofea z tego trybu to pójdzie gładko, miło i przyjemnie.
    Wszystkie trofea w trybie multipalyer można przypisać do jednego i najważniejszego czyli Mistrz Anarchii
    Polecam skupić się na tym właśnie trofeum i na bazie postępowania właśnie z nim wbijecie resztę trofeów z trybu Anarchii.
    Moja strategia na ostatni już krok w kierunku platynki to ciągłe powtarzanie trofeum wspomnianego już Mistrz Anarchii
    Zacznijcie od wbicia we dwóch lub więcej osób właśnie tego trofea. Później będziecie już wiedzieć o co chodzi więc powtarzajcie metodę zdobycia tego trofeum aż do osiągnięcia 65 levelu w Anarchii. Reszta trofeów wpadnie przy okazji.
    Wyjątkiem jest jedyne i ostanie już trofeum czyli Mistrz środowiska



    Mistrz Anarchii
    Zdobądź zespołowo co najmniej 50000 punktów w trybie Anarchii

    Jedno z najtrudniejszych trofeów w grze. Niech Was nie zmyli brązowy kolor pucharka. To trudne i czasochłonne trofeum.
    Naszym zadaniem jest dotrwanie do ostatniej 20 fali przeciwników i uzyskanie w niej 50 000 punktów zespołowo. Czyli na koniec 20 rundy Ty i Twój przyjaciel musicie mieć 50 tyś czyli po minimum 25 tyś na osobę. Jak gracie w więcej osób to analogicznie suma punktów wspólnych musi przekroczyć 50 tyś punktów.
    Sporawo, co? ...tak, aczkolwiek nie ma rzeczy nie do zrobienia
    Jedyna opcja aby zdobyć to trofeum to gra skrupulatnie i do bólu gra zespołowa. Wszystko co robicie, każdy zabity przeciwnik musi być zabity wspólnie. Komunikacja jak najbardziej wskazana.
    Macie 19 fal aby ćwiczyć i nabrać wprawy. W 20 fali już musicie zdobyć wymaganą liczbę punktów.
    UWAGA - na koniec 20 fali zostawcie zawsze 1, 2 przeciwników i sprawdźcie ile macie punktów. Jeśli wspólnie nie macie wymaganej liczby to dajcie się zabić. Gra po śmierci obu członków zacznie się znowu od 20 fali.

    Po każdej rundzie możecie w zasobniku ulepszać swoje wyposażenie.
    Skupcie się przede wszystkim na ulepszeniu:
    • Postać - szybkość i obrona.
    • Smycz - maksymalne ulepszenie
    • Karabin Rozjemca - również ulepszenie na maxa
    • Korbacz - ponownie ulepszcie na maxa

    Ulepszcie do maksimum podane przeze mnie rzeczy. Reszta nie jest konieczna.

    Teraz przedstawiam Wam filmik na podstawie którego musicie robić trofeum. Postępujcie zgodnie z Nim. Bardzo szybko załapiecie o co chodzi. Jest to bardzo dobra metoda.
     

     



    Niczym Boss
    Pokonaj minibossa w trybie Anarchii

    Musisz zabić mini-bossa w trybie Anarchia. Od około 8 rundy pojawia się co najmniej jeden mini-boss, więc będziesz miał szansę go zniszczyć. Jeżeli pomogą Ci inni gracze, a Ty także będziesz strzelał w mini-bossa, to dostaniesz trofeum.

    Kompletnie się tym nie przejmujcie i nie zwracajcie uwagi. Jak już wspomniałem to trofeum wpadnie Wam gdy będziecie robić Mistrza Anarchii


    Gracz zespołowy
    Wykonaj 200 zespołowych wyzwań podczas kariery w trybie Anarchii

    Musicie wykonać 200 zespołowych wyzwań. Pojawiają się one bardzo często. Będzie to przeciwnik a na ekranie ukaże się napis jakie wyzwanie mamy zrobić czyli jaki Superstrzał wspólnie wykonać.
    Również jak już wspomniałem to trofeum wpadnie Wam gdy metodą Mistrza Anarchii będziecie dobijać 65 level.


    Final Echo
    Osiągnij 65 poziom w trybie Anarchii

    Jak sam opis trofeum mówi, musimy osiągnąć 65 level w trybie Anarchii.
    Do 65 poziomu będziemy potrzebować około 2 milionów punktów.

    Najlepszym sposobem na wbicie poziomu jest jak już wspominałem ciągle powtarzanie metody Mistrza Anarchii. Tak więc potrzebujemy kolegi, trochę czasu i po kilku grach trofeum będzie Nasze.

    Jeśli macie ochotę również sami powbijać level to polecam grę solo w trybie Anarchii i mapę Złomowisko. Prawie na środku mapki jest zgniatarka. Metoda polega na owijaniu przeciwnika Korbaczem i wkopywaniu bądź przeciąganiu go Smyczą w zgniatarkę.

    Możecie też spróbować metody z Wiertaczem. Poniżej filmik:
     

    Mistrz środowiska
    Wykonaj każdy superstrzał w trybie Anarchii

    Ostatnie trofeum które jak wspominałem nie polega na metodzie Mistrza Anarchii
    Naszym zadaniem jest wykonanie wszystkich specjalnych Superstrzałów z każdej mapy. Każda mapa ma swoje wyjątkowe Superstrzały możliwe do wykonania tylko na wybranej mapce.

    Poniżej lista:
    Dworzec centralny:
    • Płaszczka - zmiażdż przeciwnika windą
    • Ekspres - wrzuć przeciwnika pod koła kolejki
    • Wypowiedź życzenie - wrzuć przeciwnika do fontanny
    • Mortadela - wrzuć przeciwnika na obrotowe drzwi

    Elektrownia:
    • Pasztet - wrzuć przeciwnika na jedno z wielkich kół

    Złomowisko:
    • Podwodnik - wrzuć przeciwnika do wodospadu
    • Rozdrabniacz - Wrzuć przeciwnika pod zgniatarkę

    Turbina:
    • Krwawa łaźnia - wrzuć przeciwnika do wentylatora

    Martwa skała:
    • To nie Kansas - wrzuć przeciwnika w tornado, które znajduję się w centralnym miejscu areny
    • Nom Nom Nom - wepchnij przeciwnika do czaszki dinozaura

    Wodociągi:
    • Fontanna krwi - wrzuć przeciwnika do rzeki
    • Spłuczka - wrzuć przeciwnika do ścieków z rur

    Poniżej jeszcze filmik:
     





    Dead Echo
    Zdobądź wszystkie trofea w grze Bulletstorm

    Gratuluję !!!
    Jesteś wyjątkowo szalony i zdobyłeś wszystkie możliwe trofea na planecie Stygia




    Dziękuję za przeczytanie mojego poradnika. Starałem się pogrupować i opisać wszystko tak aby było Wam jak najłatwiej. Starałem się przedstawić poradnik tak jak to ja sam chciałbym go przeczytać. Dzięki



    Jeśli znasz lepszy sposób na dane trofeum lub masz uwagi do poradnika to pisz pod spodem lub do mnie na PW. Pamiętaj, że możesz pomóc innym graczom.


    Jeśli poradnik Ci pomógł, zaznacz to klikając "
    Dzięki" pod spodem.
    Ostatnio edytowane przez Zerathel ; 11-02-2013 o 18:10

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •