I ja mogę się pochwalić platyną w tej części Fify. Powiem więcej, jest to moja pierwsza platyna w tej serii z czego jestem zadowolony. I powiem jeszcze więcej, platynę wbijałem ponad dwa i pół roku ! :P
Ogólnie Fife wspominam dobrze, kiedy ją kupiłem i grałem do momentu wyjścia Fify 14 byłem zachwycony. Wiadomo, były błędy większe i mniejsze ale ogólnie na plus. Podobało mi się tempo rozgrywki, ruch zawodników, ich twarze i tryb FUT który mnie wciągnął na amen. Pamiętam, że jak włączałem Fife to tylko UT i tak około roku gdzie zagrałem ponad 1000 meczy. A teraz kiedy odpaliłem 13 po zagraniu w Fife16 na PS4 to się zastanawiałem jak to gó^$o mogło mi się podobać, no jak ? Tragiczne sterowanie, tragiczne zachowanie piłkarzy kontrolowanych przez konsole, tragiczne twarze, tragiczny poziom bramkarzy, tragiczny komentarz (W 16 nie jest lepiej, tyle, że więcej nagranych tekstów i nie ma takiej monotonności). Mimo wszystko za stare dobre granie Fifa spełnia swoje zadanie, dała mi mega dużo Funu .
Co do poziomu trudności, dla mnie trafienie czarnej karty, otworzenie 50 paczek czy nawet osiągnąć wartość klubu do 85,000,000 to była błahostka i nie patrzyłem na to trofeum. Otwarłem grubo ponad 1000 paczek, trafiłem kupę czarnych kart nawet takie, gdzie szły od razu na szybkiej sprzedaży, trafiłem kupe niebieskich kart dlatego cały tryb Ultimate Team był dla mnie świetną zabawą, potem wszystko poszło na allegro lub poszło dla mojego brachola, a jakieś resztki oddałem naszemu Evilowi, który i tak nic z tym nie zrobił, dostał ponad 100,000 i wydał na głupoty . Innych pucharków nie pamiętam czyli nie miałem żadnego problemu, wiem tylko, że rozegrałem grubo ponad 100 EAS FC Match Day, gdzie do trofeum potrzeba było tylko 25. I tylko to mi brakowało do platyny. Trudność Ocenie na 5-6, ze względu na to, że pewnie gdybym chciał wbić platynę i przestać w to grać to tryb UT byłby dla mnie koszmarem, chociaż chyba czarna i niebieska karta wpadła mi długo przed otworzeniem 50 paczek :P. Więc:

Gra po premierze 8/10 - teraz 5/10
Trudność 6/10