No i na mnie również przyszedł czas, by nadrobić zaległości związane z przygodami drugiego jeźdźca. Pierwsza widoczna zmiana to wprowadzone elementy rpg (statystyki broni, pancerzy itp), nie powiem nawet miły drobiazg, który nieco urozmaica rozgrywkę. To co mi się natomiast nie podobało to bardzo specyficzne sterowanie. Śmierć nie zawsze reaguje tak szybko jakbyśmy tego chcieli (lub, tak szybko jak naciskamy) -szczególnie daje się we znaki w sekcjach wspinaczkowych. Ale tragedii nie ma można się przyzwyczaić.

Co do samej rozgrywki: poziom trudności apokalipsa jest ciężki tak mniej więcej do połowy rozgrywki, potem mamy już jakiś tam level postaci, fajne przedmioty i leci. Najtrudniejszy boss wg mnie to Archont (spotkamy go trochę poza połową fabuły). Także każdemu polecam zacząć grę od razu na najwyższym poziomie trudności. Do dyspozycji dostaniemy cztery światy z około 30 godzinnym trybem fabularnym. Do tego dochodzi jeszcze około 10 godzin misji pobocznych w tym ponad 4 typy wszelakiego zbieractwa, które to lepiej zostawić sobie na sam koniec kiedy to będziemy mieli wszystkie potrzebne umiejętności i przedmioty.

W new game + przyjdzie nam dobić naszą postacią do 30 levela (co zajęło mi około 13 kolejnych godzin). Tygiel zostawiamy sobie właśnie na tę chwilę i maksymalnie dopakowaną postacią przechodzimy go bez większego problemu na poziomie niskim Sam tygiel to 4 etapy walk po 25 fal każda (czyli łącznie 100 fal).

Co jeszcze hmmm... A trofki tzw. "onilne" można dalej wbić. Dwa z nich związane są właśnie z tyglem (potrzebny tylko zakupiony online pass) + jeden trofek za przekazanie dowolnego przedmiotu znajomemu (znajomemu, który nie musi być online, ale grał w tę grę i wykorzystał online passa). Z tym trochę był problem, próbowałem wysłać po kolei każdemu z mojej friendlisty i dopiero przy dawno nie widzianej tutaj koleżance Pinkot (w tym momencie pozdro ) się udało.

Co do samej gry, na początku trochę mnie zniechęciła, ale stopniowo dałem się ponieść i czerpałem prawdziwą przyjemność z gry. Nie zestarzała się aż tak bardzo, a masa questów, rzeczy do wykonania i znalezienia skutecznie potrafi pochłonąć dosyć sporą ilość czasu.

Ogólna ocena gry 6,5-7 / 10
Trudność platyny 5,5/10